Price Bombs are here! Choose from products at extremely low prices and see for yourself!

Amazing deals Amazing deals

ASUS ROG RYUJIN II 360 – AiO chladič pro nejnáročnější (RECENZE A TESTY)

Catalogue

Review

Aktualizováno

AiO chladiče stojí někde na pomezí vzduchového chlazení a pořádného custom loopu. A to samo o sobě přináší řadu kompromisů a hlavně otázku: „Existuje vlastně pořádný AiO chladič, který stojí za to?“ Jednou z odpovědí se zdá být ASUS ROG RYUJIN II 360, exkluzivně vyhlížející kus hardwaru vybavený nejen 3,5" LCD displejem a 7. generací Asetek pumpy, ale především prémiovými ventilátory Noctua IndustrialPPC. V dnešní recenzi se podíváme, jak si tento Ryujin II. generace poradí proti hi-endovým AiO chladičům od konkurence.

ASUS ROG RYUJIN II 360 (RECENZE) – OBSAH

 1. Specifikace a cenové srovnání ASUS ROG RYUJIN II 360 s konkurencí
 2. ASUS ROG RYUJIN II 360 – výkon, ticho a design v jednom
 3. ASUS ROG RYUJIN II 360 – testy chlazení a hlučnosti
 4. Závěr: herní designovka za pěknou pálku
i

Je váš chladič vybaven kitem pro procesory Intel 12. generace?

Ne všechny AiO chladiče jsou vybaveny uchycením pro socket LGA1700. Zkontrolujte si proto nejdříve kompatibilitu, případně dostupnost upgrade kitu v naší nabídce.

Specifikace a cenové srovnání ASUS ROG RYUJIN II 360 s konkurencí

V následující tabulce si porovnáme ASUS ROG Ryujin II 360 s dvojicí AiO chladičů, proti kterým dnes testovaný chladič postavíme v testech chladicího výkonu a hlučnosti.

Model GIGABYTE AORUS WATERFORCE X 360 ASUS ROG RYUJIN II 360 Corsair iCUE H170i ELITE LCD Display
Pumpa 7. gen. Asetek 7. gen. Asetek 7. gen. Asetek
Radiátor 27mm hliník 27mm hliník 27mm hliník
Ventilátory 3× 120mm ARGB Fan 3× Noctua NF-F12 InductrialPPC 2000 PWM 3× Corsair ML RGB 140mm
LED Display
Záruka 3 roky 6 let 6 let
Cena 6 039 Kč 7 249 Kč 7 499 Kč

*Ceny platné k 14. 6. 2022

ASUS ROG RYUJIN II 360 a s ním dnes srovnávané AiO modely patří cenovkou do sféry hi-endu. Slibují nejen nekompromisní výkon, ale především skvělé designové provedení, které se bude vyjímat v luxusní prosklené skříni. Dnes už totiž není hardware jen o výkonu, ale i o osobní identitě hráčů, steamerů, content creatorů a všech dalších, kteří se prezentují on-line a jejichž stroj tvoří významnou část záběru kamery, na jejíž obraz se příznivci a fanoušci dívají. Taková věc ovšem něco stojí a pořádně dokáže provětrat vaši peněženku.

Drtivou většinu úspěchů u AiO chladičů dělají ventilátory, a ruku na srdce, výrobců, kteří své chladiče osazují pořádnými ventilátory, je pramálo. Výjimkou je ASUS, který se rozhodl u svého vlajkového modelu ušetřit planetě trochu toho plastu, uživatelům nemalou částku peněz a rovnou radiátor osadil Noctuami. Kéž by si z něho i ostatní výrobci vzali příklad.

ASUS ROG RYUJIN II 360 – výkon, ticho a design v jednom

Pojďme se podívat na několik zásadních vlastností dnes testovaného chladiče ASUS ROG RYUJIN II 360. Mezi ty patří především barevný 3,5" LED displej a prémiové industriální ventilátory od Noctuy.

ASUS ROG RYUJIN II 360
Hlavní přednosti ASUS ROG RYUJIN II 360.

Valná většina AiO chladičů je v jádru stejná. Skládají se z 27 mm tlustého radiátoru z hliníku s aktuální generací pumpy od Aseteku. ASUS ROG RYUJIN II 360 se odlišuje především 24bitovým displejem o rozlišení 320 × 240, který se oproti předchozí generaci Ryujinu zvětšil dvojnásobně. A samozřejmě prémiovými ventilátory, o kterých si povíme více již za chvíli.

ASUS ROG RYUJIN II 360
Vnitřnosti chladiče ASUS ROG RYUJIN II 360.

Výhodou Ryujinu II 360 je poměrně velký coldplate z čisté mědi, který pokryje i velké procesory AMD Threadripper, na něž běžné AiO chladiče velikostně nestačí. Ryujin je vybaven malým ventilátorem k ochlazování okolí patice, především pro napájecí kaskádu procesoru, RAM a primární M.2 slot.

ASUS ROG RYUJIN II 360
Přidavné chlazení není nikdy na škodu.

ASUS ROG RYUJIN II 360 je vybaven 60mm ventilátorem, který profukuje skrz kryt s LCD displejem, a ochlazuje tak kritické okolí patice. Každý stupeň na VRM procesoru a stejně tak na RAM je k dobru. Napájecí kaskáda je pak efektivnější a RAM stabilnější, což dává prostor k vyššímu potenciálu ohledně přetaktování a odladění celého systému. Otázkou jen je, jak bude tento ventilátor hlučný a jaký teplotní benefit reálně přinese.

ASUS ROG RYUJIN II 360

Největší výhodou jsou již několikrát zmíněné 120mm ventilátory od Noctuy ze série IndustrialPPC v modelu NF-F12 PWM, které osobně velmi rád používám ve výkonných hiendových sestavách. A přesně jak zde činí ASUS, pokud je finanční prostor, měním na AiO chladičích stock ventilátory rovnou za tyto Noctuy či ještě o třídu lepší Noctuy NF-A12x25 PWM ze Sterroxu, které nemají konkurenci.

Jediná škoda je, že se ASUS nedomluvil s Noctuou i na NF-A6x25 PWM ventilátoru, který má rakouský výrobce nejlepších ventilátorů rovněž v nabídce. Trochu se obávám zvukového projevu uváděných 4 800 RPM a efektivity na nižších, hlukově nerušivých otáčkách. Ale to uvidíme již za chvíli.

ASUS ROG RYUJIN II 360 – testy chlazení a hlučnosti

Jelikož už výrobci víceméně přestali uvádět TDP u svých AiO produktů, zvolil jsem dva tepelné scénáře odpovídající používání i9-12900KS. A to při hraní her náročných na procesor (150 W) a při práci, renderingu (250 W). Intel ostatně u tohoto modelu procesoru uvádí Base Power 150 W a Maximum Turbo Power 241 W.

150 W

150 W odpadního tepla je něco, co by měl na nízké otáčky 800 RPM a níže zvládnout každý slušný 360mm AiO chladič. Tato hodnota odpovídá stropu při hraní velmi náročných her, které váš CPU budou ždímat do maxima. Příkladem je Kingdom's Come: Deliverance nebo Star Citizen.

Cinebench R23 30 minut

Test AiO chladičů na procesor

ROG Ryujin 360 II. generace si s tímto typem zátěže poradil hravě i na malé otáčky, přičemž v praxi by byl ještě prostor ventilátorům ubrat, jelikož ve hře stabilních 150 W nedosáhnete. Pokud se vám Ryujin libí designem a procesor budete využívat především na hraní her, pak odvede dobrou práci a budete nejspíše spokojeni. Jestliže byste tento chladič pořizovali k AMD Ryzen poslední generace, budou výsledky ještě o poznání lepší, a to i při vyšším PBO.

250 W

250 W dnes již není žádný extrém a bohužel se z těchto výšin pomalu, ale jistě stává standard. Opomeneme-li extrémní růst energií, hlavní problémem je zmenšující se výrobní proces, se kterým jde ruku v ruce horší odvod tepla z křemíku. Ideálními procesory na měření chladičů jsou velké kousky typu Skylake-X, popř. Intel i9-6950X, ale v reálném světě si tyto procesory už téměř nikdo nepořizuje.

Cinebench R23 30minut

Test AiO chladičů na procesor

U 250 W s Intelem i9-12900KS není téměř co řešit. Procesor má sice zvednutou provozní teplotu až na 105 °C, AiO chladiče, ať už koupíte sebelepší a sebedražší, jsou na tento typ loadu s tímto procesorem bohužel slabé, a není tedy mimo říci, že nejvýkonnější modely od Intelu jsou pro chlazení při maximálním zatížení zralé na vodu. Pojďme se ještě podívat na zmíněný 60mm ventilátor schovaný pod displejem, který má ochlazovat okolí patice.

Cinebench R23 a Karhu Memtest

Test AiO chladičů na procesor

Nejprve jsem si pohrál s nastavením otáček tohoto malého ventilátoru a zjistil, že maximální rozumná hranice, kdy ventilátor neruší a téměř není slyšet, je 2 000 RPM. Naměřil jsem tedy rozdíly mezi 0 RPM a 2 000 RPM při zatížení napájecí kaskády u ASUS MAXIMUS Z690 APEX a operačních pamětí DDR5 G.SKILL Trident Z5 6400 MT/s.

Jak můžete vidět, integrovaný ventilátor má citelně pozitivní přínos pro teploty operačních pamětí, což je vzhledem k citlivosti DDR5 na teploty velmi dobrá zpráva. Celých 10 °C dolů je něco, kvůli čemu se vyplatí sáhnout po AiO s integrovaným ventilátorem. U VRM se už bohužel žádný rozdíl nekonal, ale je možné, že s jinou základní deskou, a obzvlášť s ne tak výkonnou napájecí kaskádou, jako má APEX, by se už nějaké menší rozdíly našly.

Testy hlučnosti MAX RPM, 1 200 RPM a 800 RPM

Ventilátory jsou tou největší proměnnou u AiO chlazení. Většina produktů má stejnou pumpu, radiátor, hadice, ale co se výkonu týče, největší dopad na chlazení mají právě ventilátory.

Cinebench R23 30minut

Test AiO chladičů na procesor

Nejvíce vypovídající hodnotou jsou nízké otáčky. Nikdo nechce u hraní či práce poslouchat vysavač a kvalitní ventilátory jsou základ. ROG Ryujin II 360 je na 800 RPM téměř neslyšný, neruší a v herním loadu chladí výborně. Je osazen průmyslovými typy ventilátorů, které si na maximální výkon už trochu fouknou a jsou slyšet, ale pořád nejde o nic extrémního. Bohužel, ani při maximálních otáčkách není chladicí výkon při maximálním výkonu procesoru uspokojivý.

Závěr: herní designovka za pěknou pálku

ASUS ROG Ryujin 360 II. generace je především skvělou designovkou, která rovněž nabídne slušný chladicí výkon, ale také pořádně provětrá vaši peněženku. To samé se ovšem dá říci o dalších dvou AiO chladičích z dnešního srovnání a řadě jiných, které jsou na trhu v nabídce. Otázkou jen je, co z toho vyvodit.

Dnešní doba je hodně o designu, nejen chladiče, ale už i napájecí zdroje a základní desky začínají být vybavovány displeji a to není něco, co by nám výrobce přibalil zdarma. ROG Ryujin II 360 je ohledně designu perfektním doplňkem PC sestavy a po této stránce mu nemám téměř co vytknout. A proto více než výkonu patří závěr designu a celkovému provedení.

ASUS ROG Ryujin II

Hledáte výjimečný AiO chladič? ASUS ROG Ryujin II je jasnou volbou pro všechny fanoušky moderní doby a značky Republic of Gamers.

Nemohu si ale odpustit ještě trochu kritiky. Za pořizovací cenu přes 7 200 Kč by si zákazník zasloužil tlustší radiátor, který nabízí např. Arctic u svých chladičů Liquid Freezer II. Ty jsou vybaveny 38mm, tedy o 10 mm tlustšími radiátory, a to za pouhých 2 800 Kč v 360mm verzi. A když už jsme u toho, rád bych viděl u vlajkového ROG chladiče měděný radiátor namísto hliníkového. Stejně tak jako u Arcticu bych u Ryujina rád viděl tlustší, méně restriktivní hadice. Oboje je nejen věc designu, jelikož tlustší radiátor a hadice vypadají lépe, ale především i věc chladicího výkonu.

i Mohlo by vás zajímat

Poslední věcí, která se bohužel u výrobce ASUS zhoršuje, je závislost produktů (tento chladič nevyjímaje) na velmi náročné sadě aplikací ARMOURY CRATE, která vám vyloženě zanese operační systém řadou nechtěných a podle mě i nepotřebných služeb a aplikací, které zbytečně ubírají výsledný výkon celé sestavy. ROG Ryujin II 360 by mohl být skvělým produktem, pokud by nešlo o vlajkovou loď, a tedy hi-endový, nejvyšší produkt z celé řady. A nezbývá málo, jen zákazníkovi za prémiovou cenu dopřát i prémiový produkt, ale se vším všudy.

Nicméně pokud jste fanoušky značky ASUS ROG, jedná se ohledně designu vodního bloku, který je u AiO chladičů největší dominantou, o jeden z nejlepších a nejkvalitněji zpracovaných, které jsem měl v ruce. S velkým, 3,5" palcovým displejem si rozhodně vyhrajete a bude se ve vaší prosklené skříni skvěle vyjímat. Co musím ocenit, je 6letá záruka a fakt, že na maximální otáčky není pumpa téměř vůbec slyšet. Skvělý je i externí AiO controller (hub), který zajišťuje jednoduchý cable management a čistý vzhled celé sestavy. Doufejme tedy, že se III. generace nedočká opět jen dvojnásobného displeje, ale také zmíněných vylepšení, která by Ryujin posunuly na další úroveň.

ASUS ROG RYUJIN II 360

ASUS ROG RYUJIN II 360

ASUS ROG Ryujin II 360

ASUS ROG RYUJIN II 360 nabízí nejen nekompromisní výkon s minimální hlučností, ale jde především o luxusní designový prvek, který bude třešničkou na dortu v každém hi-endovém PC.

Klady

 • Na hry dostatečně výkonný a tichý chladič
 • Prémiové ventilátory Noctua Industrial PPC
 • Tichá pumpa i na maximální výkon
 • −10 °C na RAM díky integrovanému 60mm fanu
 • Perfektní cablemanagement díky externímu AiO hubu
 • Kvalitní zpracování vodního bloku s displejem
 • Dostatečně velký coldplate i pro CPU socketu TR4
 • Bezkonkurenční design
 • 3,5" LED displej
 • Záruka 6 let

Zápory

 • Vysoká cena
 • Nedostatečný výkon na Intel 12. generace v plném výkonu
 • Tenký radiátor a hadice
 • Nutnost instalace bloatware stacku ARMOURY CRATE

ASUS ROG RYUJIN II 360 je prémiovým kouskem AiO chladiče s největším LCD displejem na trhu. Chladič je zároveň vybaven prémiovými ventilátory od Noctuy a k dokonalosti mu chybí pár drobností, které by si jistě zasloužil.

Michal Mikle

Michal Mikle

I'm an overclocker and enthusiast Bitcoiner. With computer hardware, any unused performance won't keep me calm. If there is the possibility of squeezing another drop of power from the hardware, I won't miss it. I love the adrenaline and pushing the limits, of the components and myself. This activity is rich with choices, but I mainly use liquid nitrogen and phase-change methods. I also set up a service to optimise Intel processors, delid.cz, building custom PC setups on demand and I enjoy security and privacy topics. Outside the digital world I'm interested in permaculture and other low time preference systems.


GIGABYTE AORUS WATERFORCE X 360
Water Cooling - complete closed set, for socket AM4, TR4 and TRX4, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200, 1366, 1700, 2011, 2011-3 and 2066, 3x120mm ARGB fan(s), max noise level of 37,6dB, max speed of 2500 RPM, RGB backlighting, dimensions (WxDxH): 394 x 119 x 27mm

6 269,-
Buy
Can be delivered: tomorrow
In stock 2 pcs at the partner's
Order Code: AGwx320
Corsair iCUE H170i ELITE LCD Display
Water Cooling - complete closed set, for socket AM4, TR4 and TRX4, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200, 1700, 2011, 2011-3 and 2066, max noise level of 36dB, max speed of 1600 RPM, RGB backlighting, dimensions (WxDxH): 140 x 450 x 27mm

8 839,-
Buy
Can be delivered: tomorrow
In stock > 5 pcs
Order Code: DO152j4d
ASUS ROG RYUJIN 240
Water Cooling - complete closed set, for socket AM4 and TR4, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200, 1366, 2011, 2011-3 and 2066, 2x120mm fan(s), max noise level of 29,7dB, max speed of 2000 RPM, RGB backlighting

4 399,-
Buy
Can be delivered: tomorrow
In stock > 5 pcs at the partner's
Order Code: AVC100b1
ASUS ROG STRIX LC II 360
Water Cooling - complete closed set, for socket AM4 and TR4, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200, 1366, 2011, 2011-3 and 2066, 3x120mm fan(s), max noise level of 37,6dB, max speed of 2500 RPM, RGB backlighting, dimensions (WxDxH): 394 x 121 x 27mm

4 889,-
Buy
Can be delivered: tomorrow
In stock 1 pcs
Order Code: AVC100slc360
ASUS ROG STRIX LC II 240 ARGB
Water Cooling - complete closed set, for socket AM4 and TR4, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200, 1366, 1700, 2011, 2011-3 and 2066, 2x120mm fan(s), max noise level of 37,6dB, max speed of 2500 RPM, RGB backlighting, dimensions (WxDxH): 272 x 121 x 27mm

4 159,-
Buy
Can be delivered: tomorrow
In stock > 5 pcs
Order Code: AVC100slc240a
ASUS ROG STRIX LC II 280 ARGB
Water Cooling - complete closed set, for socket AM4 and TR4, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200, 1366, 1700, 2011, 2011-3 and 2066, 2x140mm fan(s), max noise level of 35,7dB, max speed of 2100 RPM, RGB backlighting, dimensions (WxDxH): 315 x 143 x 30mm

4 799,-
Buy
Can be delivered: on Monday Monday 22/8
In stock 2 pcs at the partner's
Order Code: AVC100slc280a
ASUS ROG STRIX LC II 120 ARGB
Water Cooling - complete closed set, for socket AM4 and TR4, 1150, 1151, 1155, 1156, 1200, 1366, 1700, 2011, 2011-3 and 2066, 1x120mm fan(s), max noise level of 37,6dB, max speed of 2500 RPM, RGB backlighting, dimensions (WxDxH): 150 x 122 x 27mm

3 349,-
Buy
Can be delivered: tomorrow
In stock > 5 pcs at the partner's
Order Code: AVC100slc120a
0
Print
P-DC1-WEB02
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info