Have it delivered. And installed. Have it delivered. And installed.

Herní zábava i Hollywood u vás doma: Co všechno přináší nové TV Panasonic?

Catalogue

Sponsored article

Aktualizováno

Dobré filmy nestačí vidět, ty je třeba prožít. A za takovými zážitky jsme dříve chodívali výhradně do kina. Nyní je tomu ale jinak, protože moderní televize umí skutečný zážitek z filmu přinést i do našich domovů. Využívají k tomu špičkové zobrazovací technologie v čele s OLED, pokročilé procesory jako např. Panasonic HCX a také režisérský režim, který vám film zprostředkuje přesně tak, jak to jeho tvůrce zamýšlel. Díky hernímu režimu si ale moderní televizi Panasonic naplno užijí také náruživí hráči konzolových her.

Nové TV Panasonic

Herní zábava i Hollywood u vás doma – OBSAH

  1. Proč jsou OLED TV Panasonic špička? Odpovědí je technologický vývoj a spolupráce s Hollywoodem
  2. Zábava z domova aneb herní režim i ve vaší televizi
  3. OLED je přítomnost i budoucnost nejlepších televizí

Proč jsou OLED TV Panasonic špička? Odpovědí je technologický vývoj a spolupráce s Hollywoodem

S první černobílou televizi přišel Panasonic před téměř 70 lety, v roce 1952. Tato japonská značka má tedy s výrobou televizí bohaté zkušenosti a mezi přední výrobce patří dodnes. Vrcholem dnešní nabídky jsou špičkové OLED televize, které skutečně zprostředkovávají nejen čistý obraz, ale i zážitek, za jakým jsme dříve museli do kina. Ten je produktem nejpokročilejší zobrazovací technologie, výkonného obrazového procesoru, pečlivě navrženého uživatelského prostředí a těsné spolupráce s hollywoodskými tvůrci.

i

Televize doporučená Netflixem

Vedle součinnosti s Hollywoodem spolupracuje Panasonic také s populární streamovací službou Netflix. Díky tomu jsou televize Panasonic od řady HX800 výše označeny jako „Netflix Recommended TV“, tedy televize doporučené Netflixem. Televize Panasonic získaly toto označení proto, že jsou výkonné a umí rychle načítat obsah. Netflix na nich tedy snadno spustíte jedním tlačítkem ovladače a snadné a rychlé bude i jeho následné používání.

Aktuální modely jsou vybaveny také obrazovým režimem kalibrovaným přímo pro Netflix. Ten se vztahuje na celou nabídku této internetové služby a vždy zajistí nejlepší barvy, kontrast i pohyb obrazu. Opět přesně tak, jak tvůrci díla zamýšleli.

Panasonic Hollywood Laboratory, hollywoodská laboratoř Panasonicu, je už 20 let nedílnou součástí vývoje televizí této značky. Díky blízkému spojení se špičkovými tvůrci zdokonaluje technologie tak, aby přinášely divákům skrze obraz skutečné zážitky v takové podobě, jakou filmaři zamýšleli. Od roku 2017 spolupracuje tato laboratoř s předním hollywoodským koloristou Stefanem Sonnenfeldem, který se podílel například na filmech Avengers: Endgame, Wonder Woman 1984 nebo Zrodila se hvězda.

Nové TV Panasonic
Vyzkoušejte s novými TV Panasonic režim kalibrovaný přímo pro Netflix.

Výsledkem této spolupráce je mimo jiné Filmmaker Mode neboli Režisérský režim. Ten aktivujete na ovladači jediným tlačítkem, načež televize začne přesně respektovat poměr stran i počet snímků za sekundu, stejně jako barvu a kontrast filmu. Dále vypne funkce šumu a zaostření, které jsou jinak při sledování televizního obsahu velmi užitečné. Výsledkem je obraz, který skutečně ctí vizuální úmysl filmových tvůrců. Potvrzuje to i Joe Kosinski, režisér filmu Top Gun: Maverick, který používá OLED televize Panasonic jako referenční monitory. Ve prospěch Režisérského režimu se vyslovili také režiséři Christopher Nolan, Martin Scorsese nebo Paul Thomas Anderson.

Zábava z domova aneb herní režim i ve vaší televizi

Televize Panasonic jsou vybaveny celou řadou nejrůznějších režimů, které jsou specifické způsobem, jakým zobrazují obsah. Za zdokonalením obrazu ke sledování sportu, filmů či televizního obsahu je schována spousta výpočtů, které má na starosti především obrazový procesor. Výsledkem této práce jsou ty nejlepší vizuální výstupy, ale také zpoždění, tzv. „input lag“. Ten může v běžných filmových režimech dosahovat až mnoha desítek sekund, což při pasivním sledování obrazu nevadí, při aktivním hraní jde ale o nežádoucí jev. A proto jsou televize Panasonic vybaveny herním módem, který snižuje input lag na úplné minimum.

Nové TV Panasonic
Herní režim vás vtáhne do hry.

To dělá tak, že vypíná různá vylepšení obrazu, která nejsou pro hraní her důležitá. Mezi ně patří redukce šumu, vyhlazování pohybu či upscaling (navyšování rozlišení). O podstatná vylepšení se už stará herní konzole, není proto potřeba, aby je aplikovala i televize. Po vypnutí těchto funkcí televize zkrátka co nejrychleji zobrazí snímky, které obdrží na HDMI vstupu, což znamená, že do jisté míry funguje spíše jako kvalitní počítačový monitor. Díky tomu budete lépe vtaženi do hry, při online hraní budete mít vzhledem k nízké odezvě výhodu nad spoluhráči a herní zážitek si zkrátka mnohem více užijete.

Herní režim je dostupný pro TV řady: HZ2000, HZ1500, HZ1000, HZ980, HX940, HX900, HX810, HX800.

OLED je přítomnost i budoucnost nejlepších televizí

Ať už se podíváte na prémiové televize, nebo špičkové mobilní telefony, jako je například iPhone 12, najdete v nich velmi vysoké zastoupení OLED obrazovek. Je tomu tak proto, že OLED nabízí ve srovnání s alternativními zobrazovacími technologiemi hned několik výhod. V případě televizí nejdůležitější schopnost zobrazit absolutní černou. OLED totiž nevyužívá podsvícení, nýbrž každý pixel svítí sám o sobě. To znamená, že pokud má zobrazovat černou, může být úplně zhasnutý.

Nové TV Panasonic
Televize Panasonic jsou vybaveny také technologií Dolby Vision IQ, která přizpůsobuje obraz podle okolního světla tak, abyste si ho užili co nejlépe. Zajistí například to, že i za denního světla snadno uvidíte detaily ve velmi tmavých scénách.

Pixel OLED televize navíc může zářit s libovolnou intenzitou, což zásadně zvyšuje schopnost zobrazení dynamického rozsahu. Ten ovlivňuje hloubku obrazu, sytost barev či rozlišitelnost velmi tmavých odstínů. Pro srovnání: klasické LED či LCD televize využívají podsvícení, které svítí neustále konstantním jasem, a pokud chce televize zobrazit černou barvu, „uzavře“ na daném místě vrstvu tekutých krystalů. Ta ale i tak trochu světla propouští a černá barva je pak spíše tmavě modrá.

Nové TV Panasonic
Televize Panasonic spolupracují s hlasovými asistenty, jako je Google Assistant nebo Amazon Alexa.

Moderní LED televize, jako třeba cenově dostupný model Panasonic HX810, se snaží nedostatečně hlubokou černou kompenzovat tzv. lokálním stmíváním. To rozděluje podsvícení na několik částí a je schopno ho dle potřeb stmívat či úplně zhasnout. Výsledky takového řešení se ale opravdu nemohou rovnat OLED technologii, která jas nastavuje s rozlišením jednotlivých pixelů. Výsledkem spojení špičkové zobrazovací technologie a výkonného obrazového procesoru Panasonic HCX (Hollywood Cinema eXperience) je filmový zážitek, na který se vždy budete těšit.

i Máme pro vás i další články:

S televizemi Panasonic si můžete i doma dopřát zážitek jako v kině. Nejvyšší modely využívají špičkovou OLED technologii i pokročilý obrazový procesor a jsou vybaveny Režisérským režimem. Zkrátka ale nepřijdou ani hráči, kteří rádi využijí herní režim pro maximální snížení input lagu.

0
Print
P-DC1-WEB23
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info