Select the item on the page that has the error

Take advantage of free shipping! Add the code PLATIMONLINE in your shopping cart for orders over 1000CZK without VAT.

Doručení zdarma Kafe na Alzáka!

Jak vybrat IPL epilátor?

Catalogue

Toužíte po dokonale hladké pokožce na dlouhou dobu? Pak sáhněte po IPL epilátoru. Na jaké parametry si dát při výběru pozor, jaké nástavce budete potřebovat a jak vlastně IPL epilátor funguje vám prozradíme v našem průvodci.

Aktualizováno

Při výběru IPL epilátoru je klíčové zorientovat se v parametrech těchto moderních odstraňovačů chloupků. Fotoepilace totiž není vhodná pro každého. Komu IPL epilátor pomůže zbavit se chloupků po celém těle, na jaké parametry se při výběru zaměřit a jaké nástavce by vašemu novému epilátoru rozhodně neměly chybět? Pomůžeme vám zorientovat se v IPL epilátorech a vybrat ten nejlepší.

Jak vybrat IPL epilátor?

Pro výběr IPL epilátoru je klíčové ujasnit si pár základních věcí:

 1. Fotoepilace je vhodná pro osoby se světlou pletí a tmavými chloupky. Na blond chloupky nefunguje.

 2. Předem si rozmyslete, jaké partie budete chtít epilovat. Na základě toho vyberte vhodné nástavce.

 3. Zaměřte se na výbavu IPL epilátoru. Důležitá je velikost aplikačního okénka, počet záblesků i možnost nastavení intenzity světla.

 4. Cena se odvíjí od kvality přístroje. Proto se na IPL epilátoru nevyplatí šetřit.

Základní parametry pro výběr IPL epilátoru

Nástavce

Jednotlivé oblasti těla mají odlišnou pokožku s rozdílnými chloupky, a proto vyžadují i různou péči a ošetření. Díky unikátně tvarovaným nástavcům ošetříte jednotlivá místa šetrně s jistotou bezpečné epilace s maximální účinností. Proto se při výběru IPL epilátorů zaměřte na to, na jaké partie se hodí.

IPL epilátory mohou mít ve výbavě:

 • Nástavec na tvář – velikost okénka cca 2 cm2, integrovaný UV filtr, plochý tvar, na epilaci nad horním rtem, na bradě a v oblasti dolní čelisti

 • Nástavec na podpaží – velikost okénka cca 3 cm2, speciální tvar na kopírování podpaží, pro odstranění chloupků v těžko dostupných místech

 • Nástavec na oblast bikin – velikost okénka cca 3 cm2, pro silnější a tlustší chloupky v oblasti třísel

 • Nástavec na tělo – velikost okénka od 4 do 7 cm2, zaoblený tvar pro optimální kontakt s pokožkou, ideální na epilaci nohou

Velikost aplikačního okénka

Zde platí přímá úměra. Čím větší aplikační okénko, tím rychlejší epilace, protože záblesky intenzivního pulzního světla zasáhnou větší oblast s chloupky. Velikost aplikačních okének v nástavcích IPL epilátorů se pohybuje od cca 2 cm2 do 7 cm2. Nástavce s menším aplikačním okénkem se používají na oblasti, kde se hraje spíše na přesnost než na rychlost, např. okolí rtů, brada atd. 

Počet záblesků

Počet záblesků označuje životnost žárovky / lampy IPL epilátoru. Pohybuje se v rozmezí od cca 50 000 do 400 000 záblesků. 
Na epilaci celého těla se v průměru spotřebuje 300-500 záblesků.  Odborníci doporučují 7-8 epilací v prvním roce a 1-2 epilace v následujících dvou letech. Tzn. 12 epilací za 3 roky, tj. asi 3 600-6 000 záblesků, což je necelá desetina životnosti nejméně vybaveného přístroje.

Nastavení intenzity světla

IPL epilátory umožňují nastavit intenzitu světla podle typu vaší pokožky. Některé modely IPL epilátorů mají tuto funkci dokonce automatickou, a tak si s ručním nastavováním nemusíte dělat starosti. Pokud si pořídíte epilátor s manuálním nastavováním této funkce, nemějte obavy. V návodu k použití přístroje najdete detailní popis nastavení, aby epilace byla i nadále účinná a aplikace intenzivního pulzního světla nedráždila pokožku. 


TIP: Před první aplikací IPL epilátoru otestujte přístroj v oblasti lýtka. Vystavte pokožku třem světelným pulzům a sledujte její reakci. Pokud pokožka zčervená nebo bude použití epilátoru nepříjemné, uberte na intenzitě světla.

Senzor odstínu pokožky

Některé IPL epilátory jsou vybaveny senzorem odstínu pokožky. Ten automaticky nastaví IPL epilátor podle typu vaší pleti, aby bylo ošetření co nejefektivnější. 

IPL epilátory

 • Odstraňují chloupky i s kořínky
 • Pro dlouhodobě hladkou pokožku
 • Rychlá a efektivní aplikace
 • Ideální pro odstranění tmavých chloupků

Pokud hledáte přístroj, který vám pomůže odstranit tmavé chloupky jednou pro vždy, investujte do IPL epilátoru. Intenzivní pulzní světlo zničí chloupek i s vlasovou cibulkou, takže budete mít jistotu, že chloupek na stejném místě už nikdy nevyroste. Na rozdíl od depilace je IPL epilace dlouhodobá a oproti jiným metodám epilace i bezbolestná. Je ideální pro světlé typy s tmavým až černým ochlupením. Nelze použít pro světle blond, zrzavé, šedé nebo bílé chloupky a na tmavou pokožku. 

Výhody a nevýhody
 • Dlouhodobý účinek
 • Bezbolestná metoda
 • Na tmavé chloupky
 • Pro epilaci nohou a na oblast obličeje, třísel a podpaží
 • Téměř neúčinné na světlé chloupky
 • Nevhodné pro těhotné a kojící ženy

Jak IPL epilátor funguje?

Tmavý pigment (melanin) ve folikule (vlasové cibulce) chloupku přitahuje intenzivní pulzní světlo generované IPL epilátorem. Světelné pulzy vytváří teplo, chloupky se přehřívají, ničí a samovolně vypadávají.

IPL epilace je účinná pouze v růstové fázi chloupku, a tak je potřeba více trpělivosti a proceduru několikrát opakovat.

Jaký je rozdíl mezi depilací a epilací?

 • Depilace je odstranění pouze viditelné části nežádoucích chloupků s použitím např. žiletky. Je účinná na velmi krátkou dobu. Zpravidla je nutné po 2–3 dnech depilaci opakovat.

 • Epilací se zbavíte celého chloupku včetně kořínku. Metoda je nejen účinnější, ale také dlouhodobější. Zajistí dokonale hladkou pokožku i na několik týdnů.

IPL je oproti jiným metodám epilace bezbolestná a skutečně účinná. Tam, kde se chloupek odstraní, už žádný jiný nevyroste.

Časté otázky při výběru IPL epilátoru

Kdy IPL epilátor nepoužívat? 

Epilaci IPL epilátorem se vyhněte v období těhotenství, kojení, při onemocnění kožními chorobami, srdečním onemocnění, rakovině, trpíte-li epilepsií, jste alergičtí na UV nebo sluneční záření, postupujete léčbu vitamínem A, máte tmavou pleť, pokožku s tetováním nebo permanentním make-upem, na hlavu, na stejné části těla častěji než jednou týdně a v blízkosti piercingu. 

Pokud trpíte některou z kožních chorob nebo máte obavy z použití IPL epilátoru v závislosti na vašem zdravotním stavu, poraďte se se svým lékařem.

Na jaké chloupky IPL epilace nefunguje a proč?

Technologie odstranění chloupků pomocí intenzivního pulzního světla (Intense Pulsed Light – IPL) není vhodná pro bílé, šedé, světle blond či zrzavé chloupky. Ochlupení těchto barev totiž obsahuje velmi málo melaninu. Melanin absorbuje intenzivní pulzní světlo, a pokud ho není dostatek, světlo nepůsobí dostatečně efektivně a nedochází k požadované epilaci. 
Naopak tmavé až černé chloupky obsahují melaninu hodně. U osob s tímto typem ochlupení je metoda IPL epilace účinná.

Slovník pojmů - IPL epilátory

Aplikační okénko

Aplikační okénko je otvor v nástavci IPL epilátoru, kterým prosvítá intenzivní pulzní světlo z přístroje. Jeho velikost se s jednotlivými nástavci mění. Nástavec na tvář je vybaven malým a úzkým aplikačním okénkem pro přesnou epilaci, zatímco nástavec na tělo větším aplikačním okénkem pro rychlou epilaci. Velikost aplikačního okénka je zpravidla od 2 cm2 do 7 cm2.

Fotoepilace

Fotoepilace je epilace provedená pomocí intenzivního pulzního světla (IPL) nebo laseru. Jedná se o bezbolestnou metodu a na rozdíl od depilace i dlouhodobou. Fotoepilace totiž zapříčiní zničení chloupku včetně jeho vlasového váčku. Díky tomu na stejném místě už žádný jiný chloupek nemůže vyrůst a odstranění je trvalé. Fotoepilace je vhodná jak pro ženy, tak i muže.

Slovník pojmů
IPL
0
Print
Try new Alza Premium My Alza Log In About Shopping
WEB4
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me