Select the item on the page that has the error

Take advantage of free shipping! Add the code PLATIMONLINE in your shopping cart for orders over 1000CZK without VAT.

Masakr cen Kafe na Alzáka!

Jak používat IPL epilátor?

Catalogue

Toužíte po dokonale hladké pokožce bez chloupků? Zahoďte žiletky, vosky či depilátory a pořiďte si IPL epilátor. Pomůže vám zbavit se chloupků po celém těle, a to bez sebemenší bolesti a na dlouhou dobu. Na jakém principu funguje IPL epilátor, pro koho je vhodný, může se používat IPL epilátor na obličej a jak vůbec správně postupovat při IPL epilaci doma?

Jak používat IPL epilátor?

Co je IPL epilátor?

IPL epilátor je přístroj zajišťující bezbolestné odstranění chloupků s dlouhodobým až trvalým účinkem. Využívá technologie intenzivního pulzního světla (Intense Pulsed Light – IPL), snadno se ovládá, je velmi šetrný k pokožce a ideální k domácímu použití.

Jak funguje IPL epilátor?

Tmavý pigment melanin, který se nachází ve vlasové cibulce chloupku, přitahuje intenzivní pulzní světlo vydávané IPL epilátorem. Světlo se následně přeměňuje v teplo, chloupky se přehřívají, samovolně se ničí a poté vypadávají.

i IPL epilace je jednou z nejúčinnějších metod dlouhodobého odstranění chloupků. 

Odstranění chloupků IPL epilátorem chce čas. Intenzivní pulzní světlo z IPL epilátoru totiž ničí chloupky jen v jejich růstové fázi. A tak je potřeba proceduru i několikrát opakovat.

Pro koho je IPL epilátor vhodný a pro koho ne?

Epilace pomocí intenzivního pulzního světla je vhodná pro světlé typy s tmavým až černým ochlupením (chloupek obsahuje hodně melaninu a epilace je účinná). Naopak má mizivou účinnost u osob se světle blond, zrzavými, šedými nebo bílými chloupky a u žen i mužů s tmavou pokožkou (tzn. v chloupkách je málo melaninu a nedochází k požadované epilaci).

Vhodné barvy chloupků

Vhodné barvy chloupků pro IPL epilátor

Vhodné typy pokožky

Vhodné typy pokožky pro IPL epilátor

Kdo IPL epilátor nesmí používat?

Epilaci IPL epilátorem se vyhněte v období těhotenství, kojení, při onemocnění kožními chorobami, rakovinou, srdečním onemocněním nebo trpíte-li epilepsií. IPL epilace není pro vás vhodná i pokud jste alergičtí na UV nebo sluneční záření, postupujete léčbu vitamínem A a máte tmavou pleť, pokožku s tetováním nebo permanentním make-upem.

Použití IPL epilátoru

Jak používat IPL epilátor?

Aby IPL epilátor fungoval tak, jak správně má, je potřeba s ním pracovat následovně:

 1. Požadovanou oblast nejprve oholte

  Oblast, kterou chcete epilovat, před použitím IPL epilátoru oholte. IPL epilátor bude mít lepší přístup ke kořínku chloupku a chloupky nad pokožkou se nebudou pálit a způsobovat zápach. Požadované místo oholte nejlépe několik hodin před samotnou epilací, aby se pokožka stihla zregenerovat a zklidnit.

 2. Zapněte IPL epilátor

  Ke každému IPL epilátoru je přibalený letáček s návodem k použití. Proto nemusíte mít strach, že byste s přístrojem nemuseli umět zacházet.

 3. Vyberte vhodnou úroveň intenzity světla pro vaši pleť

  Podle návodu k použití vyberte i vhodnou intenzitu světla vzhledem k vaší pokožce. Epilace IPL epilátorem nesmí být v žádném případě bolestivá. Proto pokud cítíte sebemenší bolest, snižte intenzitu záření.

 4. Začněte s epilací

  Různé části těla vyžadují různé ošetření a péči. A proto je většina IPL epilátorů vybavena speciálními nástavci přizpůsobenými pro jednotlivé oblasti těla. Liší se velikostí aplikačního okénka, speciálním tvarem i integrovaným UV filtrem. Pokud tedy máte nástavce k dispozici, měňte je podle toho, kterou oblast těla právě epilujete.

Na celý postup epilace IPL epilátorem se můžete podívat na následujícím videu.

Jak dlouho odstranění chloupků s IPL epilátorem trvá?

Čas strávený epilací intenzivním pulzním světlem by se dal přirovnat kterékoliv jiné metodě epilace či depilace. Např. průměrná doba epilace obou lýtek je zhruba 15–25 minut, epilace paže cca 8 minut, epilace třísel cca 5 minut, epilace podpaží 1–3 minuty a epilace obličeje cca 1 minutu.

Celková doba odstranění chloupků závisí i na vaší zručnosti. Počítejte tedy s tím, že jakmile si práci s IPL epilátorem osvojíte, bude ošetření mnohem rychlejší.

Jak často IPL epilátor používat?

Aby bylo odstranění chloupků opravdu dlouhodobé, je potřeba provést v prvních 2 měsících epilaci každé 2 týdny. Poté stačí ošetřit požadovanou oblast jednou za 4 až 8 týdnů. Doba mezi ošetřeními se může individuálně lišit podle rychlosti růstu chloupků.

! Nepoužívejte přístroj častěji než 1× za 2 týdny. Účinnost se tím nezvýší. Jen se zbytečně vystavíte riziku nepříznivé reakce pokožky.

Kdy je možné se opalovat po IPL epilaci?

Chystáte se na dovolenou s perfektně hladkými lýtky a oblastí kolem bikin? Pak mějte na paměti, že by vaše pokožka měla odpočívat nejméně 1 den po ošetření IPL epilátorem. V průběhu následujících dvou týdnů si ošetřená místa před sluncem chraňte oblečením nebo silným opalovacím krémem s UV faktorem 30 a více.

IPL epilator v akci

Je lepší IPL nebo laserová epilace?

Obě metody dosahují velmi podobného účinku při odstranění chloupků. Intenzivní pulzní světlo umí oproti laseru ošetřit větší plochu pokožky, a to z pohodlí domova.

Jak vybrat IPL epilátor?

Na trhu je nepřeberné množství IPL epilátorů různých značek a vyznat se v nich není žádná legrace. A proto jsme pro vás připravili průvodce „Jak vybrat IPL epilátor?“, který vám poradí, na co se při výběru zaměřit, co by epilátoru rozhodně nemělo chybět a jaké parametry jsou pro volbu ideálního IPL epilátoru pro vás ty zásadní.

Když to vezmeme kolem a kolem, epilace IPL epilátorem jednoznačně funguje. Chloupky postupně vypadávají a už po 3–4 ošetřeních jsou vidět výsledky. Samotnou epilaci si navíc můžete udělat doma, a tak ušetříte čas i peníze za návštěvy kosmetického salónu. Proto pokud toužíte po hladké pleti s minimem námahy, IPL epilátor je pro vás ideální řešení.

0
Print
Try new Alza Premium My Alza Log In About Shopping
WEB2
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me