Alza Benefit slevy - Interdental Toothbrushes

Program pro zaměstnance a VIP klienty zapojených firem a organizací

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
32 Results
4.7 26×
Watch Price/Availability
GUM Soft-Picks Medium with fluoride, ISO 1, 100 pcs
Interdental Brush 100 pc(s), for perfect cleaning of interdental spaces - 2.69 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 269,-
2.69 Kč/pc(s)
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ZUB1953
4.8 184×
Watch Price/Availability
TEPE MK Original 0,4 mm pink 6 pcs
Interdental Brush 6 pc(s), for perfect cleaning of interdental spaces - 18.17 Kč/1 pc(s)
  109,-
18.17 Kč/pc(s)
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ZUB2020
4.8 184×
Watch Price/Availability
TEPE MK Original 0,6 mm blue 6 pcs
Interdental Brush 6 pc(s), for perfect cleaning of interdental spaces - 18.17 Kč/1 pc(s)
  109,-
18.17 Kč/pc(s)
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ZUB2023
4.8 184×
Watch Price/Availability
TEPE MK Original 0,5 mm red 6 pcs
Interdental Brush 6 pc(s), for perfect cleaning of interdental spaces - 18.17 Kč/1 pc(s)
  109,-
18.17 Kč/pc(s)
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ZUB2022
4.8 184×
Watch Price/Availability
TEPE MK Original 0,8 mm green 6 pcs
Interdental Brush 6 pc(s), for perfect cleaning of interdental spaces - 18.17 Kč/1 pc(s)
  109,-
18.17 Kč/pc(s)
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ZUB2025
4.8 184×
Watch Price/Availability
TEPE MK Original Starter Set 6 pcs
Interdental Brush 6 pc(s), for perfect cleaning of interdental spaces - 18.17 Kč/1 pc(s)
  109,-
18.17 Kč/pc(s)
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ZUB2026
4.8 184×
Watch Price/Availability
TEPE MK Original 0,45 mm orange 6 pcs
Interdental Brush 6 pc(s), for perfect cleaning of interdental spaces - 18.17 Kč/1 pc(s)
  109,-
18.17 Kč/pc(s)
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ZUB2021
4.8 12×
Watch Price/Availability
TrueLife InterdentBrush I3
Electric Toothbrush -, spare heads:
  499,-
499 Kč/pc(s)
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUEK379
3.0 2×
Watch Price/Availability
HERBADENT Hero electric interdental toothbrush
Interdental Brush 1 pc(s), for perfect cleaning of interdental spaces - 1,999 Kč/1 pc(s)
  1,999,-
1,999 Kč/pc(s)
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ZUB1753
4.5 195×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact L100
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,199,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS801
4.6 164×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare HX3911/40 + 1 rok záruka po registraci
Electric Flosser - 4 programs, 4 nozzle(s) per pack, 600ml tank, cleaning modes, power: mains-powered
  3,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIUS257
4.5 33×
Watch Price/Availability
Siguro OC-I430W FlossMate
Electric Flosser - tabletop, 3 modes (normal, gentle, and pulse), 5 brush heads (2 standard, 1 orthodontic, 1 periodontal, 1 tongue scraper), 320 ml tank capacity, suitable for crowns and braces, 360° rotating brush heads, IPX7, 2-minute timer, 1,200 pulses per minute, flow rate 214 ml, water pressure min. 2.3 bar, max. 9 bar, battery life up to 60 minutes per charge, charging time 4 hours, last mode memory function, travel case and charging cable included, weight 293 g, 3-year warranty
Great price 999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_OC_I430W
4.4 383×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C300
Electric Flosser - 5 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: TRLUS615
4.6 68×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Mini M50 Black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 180ml tank, timer, power: battery-powered
Great price 838,- Save 61,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS058
4.7 13×
Watch Price/Availability
JTF F300 White
Electric Flosser - 8 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, battery indicator, power: battery-powered
  899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: JTFus920
4.5 195×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact L100 black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,199,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS884
4.7 52×
Watch Price/Availability
Xiaomi Water Flosser 2
Electric Flosser - 3 programs, 2 nozzle(s) per pack, 200ml tank, cleaning modes, power: battery-powered
  899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: XIAus01
4.4 383×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C300 White
Electric Flosser - 5 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS926
4.5 33×
Watch Price/Availability
Siguro OC-I430B FlossMate
Electric Flosser - tabletop, 3 modes (normal, gentle, and pulse), 5 brush heads (2 standard, 1 orthodontic, 1 periodontal, 1 tongue scraper), 320 ml tank capacity, suitable for crowns and braces, 360° rotating brush heads, IPX7, 2-minute timer, 1,200 pulses per minute, flow rate 214 ml, water pressure min. 2.3 bar, max. 9 bar, battery life up to 60 minutes per charge, charging time 4 hours, last mode memory function, travel case and charging cable included, weight 293 g, 3-year warranty
Great price 999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_OC_I430B
4.4 35×
Watch Price/Availability
Siguro OC-I730W FlossJet
Electric Flosser - tabletop and travel, 5 modes (gentle, normal, pulse, manual, and DIY with intensity settings), 6 brush heads (3 standard, 1 orthodontic, 1 periodontal, and 1 for plaque removal), 2 tanks 150 + 250 ml, suitable for crowns and braces, 360° rotating heads, IPX7, 2-minute timer, 1,350 pulses per minute, flow rate 220 ml, water pressure min. 3 bar, max. 11 bar, battery life up to 40 minutes per charge, charging time 2.5 hours, last mode memory function, travel case and charging cable included, weight 170 g, 3-year warranty
Great price 1,599,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_OC_I730W
4.6 68×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Mini M50 White
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 180ml tank, timer, power: battery-powered
  899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS041
3.7 25×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station F300 Black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, display, power: battery-powered
Great price 1,249,- Save 50,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS133
3.7 25×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station F300 White
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, display, power: battery-powered
  1,299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS126
4.5 216×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station O300 Ozone
Electric Flosser - 10 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, timer, power: mains-powered
  2,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS677

Alza Benefit slevy - Interdental Toothbrushes - articles

ArticleJak na správné čištění mezizubních prostor? Používání mezizubních kartáčků snižuje riziko zánětu dásní a s nimi spojenou paradentózu, ale i vznik mezizubních kazů. I přesto tento způsob zubní hygieny není stále mezi valnou částí populace brán jako součást každodenní péče o chrup. V každém případě se mezizubního...
Není pasta jako pasta. Běžné zubní pasty čistí zuby dobře, ale nemůžete si sami určit, co budou obsahovat. Proto si vyhraďte chvilku času a vyrobte si svou vlastní zdravou zubní pastu! Máme pro vás připravených pět receptů na domácí zubní pastu, kterými se můžete...
Výhodou elektrických zubních kartáčků je jednoduchá a účinná péče o chrup. Nadto nabízejí i řadu pokročilých funkcí. Dnes si představíme kartáčky Oral-B Pro. Umí toho rozhodně dost – časovač, upozornění na přílišný tlak nebo nejrůznější režimy šetrného čištění a...