Toothbrushes TrueLife

Toothbrushes TrueLife – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for Toothbrushes TrueLife on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Toothbrushes TrueLife?

If you're planning to get Toothbrushes TrueLife, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Hide description
69 Results
4.6 321×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Kid G
Electric Toothbrush - sonic, 48000 movements per minute, 1 modes, timer and smart function, spare heads: 3 pc(s), with mobile app
Amazing Deal 409,- Save 90,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLZK304
4.5 195×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact L100 black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
Great price 1,099,- Save 100,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS884
4.5 195×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact L100
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,410,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: TRUUS801
4.4 383×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C300 White
Electric Flosser - 5 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS926
4.6 321×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Junior J100
Electric Toothbrush - sonic, 56000 movements per minute, 3 modes, timer, battery indicator and smart function, spare heads: 2 pc(s)
  999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLZK592
4.4 383×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C300
Electric Flosser - 5 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS615
4.6 321×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Baby G
Electric Toothbrush - sonic, 32000 movements per minute, 1 modes, timer and smart function, spare heads: 3 pc(s)
  399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLZK298
4.6 68×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Mini M50 Black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 180ml tank, timer, power: battery-powered
  838,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS058
4.6 68×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Mini M50 White
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 180ml tank, timer, power: battery-powered
  899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS041
4.5 69×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV Heads White Standard 8 Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 8 pc(s) in package - 62 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 499,- Save 100,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH165
4.7 52×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads White Standard 8 Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 8 pc(s) in package - 75 Kč/1 pc(s)
  599,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH141
4.4 53×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Clean-series Standard black 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Clean, sonic type, 2 pc(s) in package - 100 Kč/1 pc(s)
  199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUnhh99
4.5 215×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station O300 Ozone
Electric Flosser - 10 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, timer, power: mains-powered
  2,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS677
4.6 33×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads White Sensitive
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - 100 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 199,- Save 50,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ELENN624
4.4 29×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C200
Electric Flosser - 5 programs, 4 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS95
4.8 33×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV Heads White Whiten 8 Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 8 pc(s) in package - 72 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 579,- Save 120,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH189
3.7 25×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station F300 White
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, display, power: battery-powered
  1,299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS126
4.8 84×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads Black Standard
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - from 100 Kč/1 pc(s)
  from  139,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ELENN383
4.8 12×
Watch Price/Availability
TrueLife InterdentBrush I3
Electric Toothbrush -, spare heads:
  499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUEK379
3.7 25×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station F300 Black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, display, power: battery-powered
  1,249,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS133
4.6 15×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K-series heads Whiten Plus black 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - 130 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 259,- Save 40,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH063
4.5 215×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station S600
Electric Flosser - 10 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, timer, power: mains-powered
  1,590,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS660
5.0 38×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Baby G Heads Medium
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 82 Kč/1 pc(s)
Great price from  115,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH427
4.7 37×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Kid G Heads Medium
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 80 Kč/1 pc(s)
  from  111,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH441
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap toothbrushes TrueLife Find products sorted from the most expensive to the cheapest in the category most expensive toothbrushes TrueLife