Experience fast delivery. Have it delivered. And installed.

Nejlepší e-sportové zážitky s NVIDIA GeForce RTX 30

Catalogue

Sponsored article

Aktualizováno

Profesionální hráči, hráči e-sportů a turnaje v e-sportech už dnes spoléhají na 144Hz a 240Hz herní monitory G-SYNC. K dosažení takových snímkových frekvencí však potřebujete silný hardware. Například v podobě grafických karet GeForce RTX 30. Jaké technologie vlastně NVIDIA používá pro rychlejší a plynulejší hraní?

NVIDIA GeForce RTX

Nejlepší e-sportové zážitky s NVIDIA GeForce RTX 30 – OBSAH

 1. Alza počítače s grafikou GeForce řady RTX 30
 2. S NVIDIA Reflex získáte náskok před soupeři
 3. Výběr nejlepších her s podporou NVIDIA Reflex
 4. Proč je důležitý kvalitní G-SYNC monitor?
 5. GeForce Xperience zajistí nejlepší herní zážitek a podpoří streamování

Alza počítače s grafikou GeForce řady RTX 30

Je jasné, že mnoho nadšených hráčů si svůj vysněný počítač bude chtít postavit vlastními silami. Ano, je to možné, ale s ohledem na stávající situaci na trhu je mnohem lepší svěřit se do péče odborníků. Z našich herních sestav Alza GameBox si vybere většina středně náročných hráčů. Jestliže vyžadujete maximální dostupný výkon, pak budou počítače Alza BattleBox to pravé ořechové. Pokud však máte své představy o herním PC, ale nechcete si jej sami stavět, pak přesně pro vás máme připravenou službu sestavení PC na míru. Za sympatických 999 Kč s vámi náš technik detailně probere rozpočet a společně si odsouhlasíte vybrané komponenty. A během 4 pracovních dnů bude nový počítač doručen do vašeho pařanského doupěte.

Díky tomu, že během roku sestavíme více než 10 000 počítačů, máte vždy plnou jistotu bezvadného zpracování. Do toho pochopitelně počítáme pečlivé vnitřní uspořádání kabeláže nebo ideální průchod vzduchu ke klíčovým komponentám. Herní počítače osazené grafickou kartou GeForce třídy RTX 30 pak začínají na částce kolem 30 tisíc, což je vzhledem ke složitější dostupnosti nových GPU skutečně výborné.

Přednosti architektury NVIDIA Ampere

Přednosti architektury NVIDIA Ampere

Grafické karty GeForce RTX 3090, 3080 Ti, 3080, 3070 Ti, 3070, 3060 Ti a 3060 boří rekordy tím, že nabízí až dvojnásobný výkon a zhruba podobnou účinnost v porovnání s předchozí generací založenou na architektuře Turing. GPU velmi dobře využívají výhod druhé generace NVIDIA RTX tak, aby ty nejlepší AAA hry vypadaly na PC platformě naprosto bombasticky i ve 4K rozlišení.

Skvělý výkon nových GPU GeForce RTX řady 30 a architektury NVIDIA Ampere umožňují nejvyspělejší technologie a více než dvě desetiletí výzkumu a vývoje grafických karet. Podívejte se na klíčové přednosti architektury NVIDIA Ampere.

 1. Nové streamingové multiprocesory: stavební kámen nejrychlejších a nejúčinnějších GPU na světě nabízejících dvojnásobnou FP32 propustnost oproti předchozí generaci a 30 TFLOPS výpočetního výkonu.
 2. Druhá generace RT jader: nová dedikovaná RT jádra mají dvojnásobnou propustnost v porovnání s předchozí generací, k tomu souběžně ray tracing, shading a výpočty při 58 RT-TFLOPS výpočetního výkonu.
 3. Třetí generace Tensor jader: nová dedikovaná Tensor jádra s více než dvojnásobnou propustností v porovnání s předchozí generací nabízejí rychlejší a efektivnější práci s technologiemi využívajícími AI, jako je např. NVIDIA DLSS.
 4. NVIDIA RTX IO: umožňuje rychlé a na GPU založené nahrávání i dekompresi prvků herní grafiky. Akcelerace input/output výkonu je až stonásobná ve srovnání s pevnými disky a tradičními API pro úložiště.
 5. Nejrychlejší grafická paměť na světě: NVIDIA spolupracovala se společností Micron na vytvoření GDDR6X, nejrychlejší diskrétní grafické paměti na světě, pro GPU GeForce RTX řady 30. Propustnost systémové paměti pro aplikace využívající grafickou kartu se pohybuje blízko hodnotě 1 TB/s, což pomáhá maximálnímu výkonu ve hrách a dalších aplikacích.
 6. Výrobní 8nm technologie nové generace: jde o mimořádně náročný výrobní proces vyvinutý společností Samsung, který umožňuje použít větší hustotu tranzistorů a dosáhnout vyšší energetické účinnosti.

i

Co je ray tracing?

Ray tracing je dlouho očekávaným přelomovým bodem herní grafiky – simuluje totiž fyzikální chování světla, a přináší tak renderování ve filmové kvalitě v reálném čase i do těch vizuálně nejnáročnějších her. V tuto chvíli RTX efekty podporují výhradně grafické karty NVIDIA GeForce RTX.

Ray tracing je však mimořádně hardwarově náročný, proto postupně NVIDIA vyvinula technologii vyhlazování DLSS (Deep Learning Super Sampling). Ta vznikla především jako prostředek sloužící k citelnému navýšení snímkové frekvence nad 144 Hz ve hrách pomocí výkonných jader Tensor, která jsou součástí grafik řady GeForce RTX. Funguje na principu toho, že grafická karta vykresluje scénu jen s polovinou potřebných pixelů. Druhá půlka je dopočítána pomocí vylepšené neuronové sítě se strojovým učením. Výsledek je přesto ve fantastické kvalitě plného rozlišení monitoru a jen velmi těžko poznáte rozdíly. V aktuální druhé generaci DLSS 2.0 sdílí jednu síť umělé inteligence pro všechny hry. To znamená citelně rychlejší rozšíření her s podporou této funkce a navíc okamžité navýšení FPS v kompatibilních hrách.

S NVIDIA Reflex získáte náskok před soupeři

Dobře vyladěná technologie Reflex je dalším nástrojem v arzenálu společnosti NVIDIA, který zlepší vaše herní zkušenosti. Díky systému kombinací optimalizace grafické karty a hry totiž dramaticky snižuje vstupní prodlevu až o 80 %, díky čemuž vám dodá výhodu v typických kompetitivních titulech. Pochopitelně jde například o Fortnite, Call of Duty, Destiny 2, Valorant Escape from Tarkov, Rust nebo Overwatch. Pro implementaci technologie Reflex do jednotlivých her je nutná kooperace mezi herními vývojáři a společností NVIDIA. Nicméně v případě nových her můžete s podporou počítat už od vydání hry.

NVIDIA Reflex: vliv na FPS
Systémová latence je mimořádně důležitý údaj. Z grafu je jasně patrná velmi vysoká latence v případě využití starší GPU GTX 1660 Super. S aktivní funkcí Reflex jsou hodnoty výrazně lepší. A přímo skokově klesají při použití nejnovější GeForce RTX 3080. Úplně nejnižších hodnot pak lze dosáhnout při 360 FPS.

Můžeme tak jednoznačně konstatovat, že se vzrůstající snímkovou frekvencí se citelně propadá latence systému, což každý kompetitivní hráč jistě uvítá.

Další součástí technologie NVIDIA Reflex je čip, který funguje jako analyzátor latence. Je integrován do nových monitorů s podporou technologie NVIDIA G-Sync. Tento čip se však postupně dostane i do kvalitních herních myší od výrobců ASUS, Logitech, Razer nebo SteelSeries. Takový hardware totiž dokáže zachytit, změřit a následně optimalizovat celkovou latenci systému. A právě toto může v rychlém herním tempu, kdy záleží na každé milisekundě, znamenat rozdíl mezi vítězstvím a porážkou.

i

Chcete si vyzkoušet ray tracing a DLSS na vlastní kůži? Samozřejmě je třeba vlastnit odpovídající hardware a následně je nutné ověřit, že vybraná hra tyto technologie podporuje, přímo na nvidia.com.

NVIDIA Reflex

Výběr nejlepších her s podporou NVIDIA Reflex

Je poměrně jasné, že optimalizace již hotových her je poměrně náročný proces, kterého se musí aktivně účastnit herní vývojáři. Počet her podporující NVIDIA Reflex tak utěšeně roste, což je z pohledu hráče naprostá paráda. Připravili jsme si pro vás přehled těch nejzajímavějších her, které přilákají ohromné davy nadšených hráčů po celém světě.

Battlefield 2042

Battlefield 2042 je střílečka z pohledu první osoby, kterou se tato herní série vrací ke svým ikonickým válečným kořenům. V blízké budoucnosti, kdy se svět změnil v důsledku naprostého chaosu, musíte zdolat dynamicky se měnící bojiště – s pomocí své jednotky a nejmodernějšího arzenálu.

Fortnite

Tuto hru není třeba vůbec představovat, protože patří ke znamenitým ukázkám multiplayerového zážitku ve stylu Battle Royale. Kromě podpory ray-tracingu bude mít již brzy implementované snížení latence díky NVIDIA Reflex.

Rainbow Six Siege

Vtrhněte do světa nejmodernější techniky a taktických ozbrojených akcí v neustále se rozšiřující hře FPS pro více hráčů z dílny Ubisoft Montreal. Hra Rainbow Six Siege, která staví na úspěchu rozsáhlé série taktických stříleček, radikálně zvyšuje bitevní dynamiku pomocí vysoce zničitelného prostředí a neustále rostoucí plejády operátorů z celého světa, kteří mají jedinečné zbraně, gadgety a schopnosti.

Call of Duty: Warzone

Vyzkoušejte režim Warzone, inovativní a neustále se rozvíjející bezplatnou hru žánru battle royale ze světa hry Call of Duty. Můžete se těšit až na 70% nárůst výkonu ve 4K rozlišení při použití DLSS a technologie NVIDIA Reflex.

Apex Legends

Apex Legends je typickou ukázkou žánru free-to-play s neustále rostoucí sestavou dokonale vyladěných legendárních postav s mocnými schopnostmi. K tomu přidejte ohromné množství kosmetických úprav a různých herních stylů. Tuhle hru jednoduše nesmíte minout.

Valorant

Valorant je týmová taktická střílečka z pohledu první osoby zasazená v blízké budoucnosti. Hráči hrají za tzv. agenty – postavy, které pocházejí z různých zemí a kultur po celém světě. V hlavním herním módu jsou pak týmy tvořeny po pěti hráčích, přičemž jeden z týmů brání a druhý útočí.

Proč je důležitý kvalitní G-SYNC monitor?

Rychlý monitor patří do povinné výbavy každého kompetitivního hráče, který chce ze svých dovedností vytěžit maximum. Protože jsou 144Hz a 240Hz monitory už vcelku rozšířené a jejich cena znatelně klesla, hrát na klasickém 60Hz monitoru s vysokou odezvou dnes znamená vzdát se některých výhod, které mohou mít soupeři.

Obnovovací frekvence je totiž dnes hlavním parametrem, kterým posuzujeme výkonnost herních monitorů. Čím vyšší obnovovací frekvence je, tím více snímků za sekundu je monitor schopen zobrazit. To pro hráče zpravidla znamená velký přínos. Díky většímu množství FPS je hraní výrazně plynulejší. Obnovovací frekvence běžných monitorů činí 60 Hz (zobrazuje 60 FPS), a právě proto přechod na 144Hz nebo 240Hz monitor poznáte na první pohled. Ihned si všimnete, že pohyb působí méně jako obraz z počítače a více jako součást skutečnosti. Nicméně kompetitivní hráči z toho těží ještě jinak.

NVIDIA Studio
Platforma NVIDIA Studio slouží nadějným umělcům i profesionálům, kterým urychlí kreativní proces.

Plynulost je důležitá především pro hráče, kteří hrají rychlé hry pro více hráčů a chtějí získat výhodu nad svými soupeři. Při obnovovací frekvenci 240 Hz se jejich obraz obnoví 4× častěji (oproti 60 Hz), což znamená, že mají k dispozici mnohem aktuálnější informace o dění ve hře. Sice se bavíme o rozdílech v jednotkách milisekund, ale právě o milisekundy jde. Vědomě rozdíl nejspíš nepoznáte, ale pokud uvidíte nepřítele o několik milisekund dříve, pomocí reflexů jste schopni rychleji reagovat, a tak vytěžit maximum ze svých schopností.

Naše tipy na monitory podporující NVIDIA G-SYNC

Prakticky nemůžeme začít jinak než představením nejrychlejšího monitoru na světě. ASUS ROG Swift PG259QN je jako dělaný pro e-sport komunitu a hráče akčních her, kdy je potřeba zaznamenat každý detail, byť se na obrazovce mihne jen na okamžik. Proto se při vývoji kladl důraz hlavně na co nejvyšší rychlost a výkon. Monitor má naprosto unikátní obnovovací frekvenci 360 Hz a dobu odezvy 1 ms (šedá–šedá).

Tomuto 24,5" displeji s Full HD rozlišením samozřejmě nesmí chybět ani známý design ROG, díky němuž je hned jasné, že se nejedná o jen tak obyčejný monitor. Samozřejmostí je také široká nabídka konektorů. Monitor ASUS ROG Swift PG259QN poskytuje HDMI vstup, DisplayPort, USB 3.0 a nechybí ani 3,5mm jack pro sluchátka.

ROG Swift 360
ROG Swift 360 je jako dělaný pro akční hry typu Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch, Fortnite a podobné hry, kde se rozdíl mezi vítězstvím a porážkou rovná rozdílu několika milisekund.

Jako druhý tip pro vás máme atraktivní MSI Optix MAG274QRF-QD. Jde o e-sportový monitor, který pro vykreslení obrazu využívá technologii QuantumDot, jež řídí dedikovaný procesor z dílny MSI. Těšit se tak můžete na širokou paletu skvělých barev a vysoký kontrast. Základem monitoru je špičkový IPS panel, který produkuje obraz bez jakéhokoliv zkreslení, a to ani při pohledu z různých úhlů. Společné herní sessions s přáteli tak nebudou problém.

QuantumDot MSI Optix MAG274QRF-QD
Pokud hledáte špičkový herní monitor s dokonalými barvami, tento bude pro vaše potřeby ideální.

Kombinace obnovovací frekvence 165 Hz s odezvou 1 ms zajistí perfektně ostrý obraz, ať už hrajete akční hry, závody, nebo strategie. Plynulý obraz podporuje navíc funkce NVIDIA G-Sync, kontrast vylepší podpora HDR. Aby bylo vše maximálně jednoduché, monitor k počítači připojíte pomocí USB-C. To přináší skvělou obrazovou kvalitu s obrovským barevným gamutem, který nejenže splňuje, ale dokonce překonává specifikaci DCI-P3. Připojení přes USB-C si navíc poradí s HDR, QuadHD rozlišením a 10bitovou barevnou hloubkou.

GeForce Xperience zajistí nejlepší herní zážitek a podpoří streamování

Maximální pohodlí při hraní her je důležité pro celou řadu uživatelů. Dnes už jen málokdo chce dlouhé hodiny ladit konkrétní nastavení grafických detailů pro každou hru zvlášť. Proto NVIDIA již před lety vytvořila platformu GeForce Xperience, která vše udělá za vás. O co vlastně jde?

Aplikace GeForce Experience je součástí oficiálních ovladačů, se kterými se automaticky nainstaluje. Jednou z mnoha funkcí je upravení grafických nastavení her přesně na míru použitému hardwaru. NVIDIA totiž využívá sílu cloudového datového centra, aby otestovala tisíce hardwarových konfigurací počítačů a našla nejlepší rovnováhu mezi výkonem a kvalitou obrazu. Následně automaticky nakonfiguruje personalizované nastavení grafiky na základě grafické karty, procesoru a monitoru vašeho PC.

ray tracing; NVIDIA; AMD; grafické karty; hry; hardware;
Herní PC s grafickou kartou řady RTX 30.

A pokud své hraní chcete rovnou i streamovat, pomocí technologie NVIDIA ShadowPlay dojde k jen minimálnímu snížení výkonu, což je fajn. Pouhými dvěma kliknutími můžete zahájit streamování ve vysoké kvalitě například přes Facebook Live, Twitch nebo YouTube Live. Dokonce podporuje i kameru a vlastní grafický overlay pro lepší přizpůsobení streamu. GeForce Xperience se stane vaší bránou do světa skvělých herních zážitků.

i Mohlo by vás zajímat

Výkon počítače pro kompetitivní hry se měří rychlostí odezvy, proto je důležité používat nejnovější grafické karty GeForce RTX 30, které podporují mocnou technologii NVIDIA Reflex.

Alza GameBox Core RTX3060 Ti+
Gaming PC , Intel Core i5 10400F Comet Lake 4,3 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000GB + HDD 4TB 5400 RPM, Without Optical Drive, Wi-Fi, HDMI and DisplayPort, 4× USB 3.1, 2× USB 2.0, Case Type: Midi Tower, Windows 10 Home

+ FREE Internet Security Bitdefender

-3% 35 990,-
34 990,-
Can be delivered: tomorrow from 8:00
In stock > 5 pcs
Order Code: sklRB5b2m4
24.5" ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN
LCD Monitor - Full HD 1920 × 1080, IPS, 16:9, 1ms, 360Hz, G-Sync, 10bit, HDR, 400cd/m2, 1000:1 contrast, DisplayPort 1.4, HDMI 2.0, USB, headphone output, adjustable height, VESA

13 990,-
Can be delivered: tomorrow from 9:30
In stock > 5 pcs
Order Code: WA040d6
27" MSI Optix MAG274QRF-QD
LCD Monitor - Quad HD 2560 × 1440, IPS, 16:9, 1ms, 165Hz, G-Sync Compatible, 10bit, HDR, 300cd/m2, 1000:1 contrast, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, HDMI 2.0, USB-C, headphone output, adjustable height, pivot, VESA, Power Delivery up to 15 W

-4% 11 990,-
11 490,-
Expected June 2022
Order Code: WQ27o5o5r9
0
Print
P-DC1-WEB09
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info