Price Bombs are here! Choose from products at extremely low prices and see for yourself!

Amazing deals Amazing deals
Catalogue

Nejlepší tlačítkové telefony

Nejlepší tlačítkové telefony 2022 (AKTUALIZOVÁNO)

Article

Aktualizováno

Dnešnímu mobilnímu trhu kralují smartphony, přesto u řady uživatelů mají pořád své pevné místo tlačítkové telefony. A není těžké pochopit proč. Oproti mobilům s velkými displeji přináší několik výhod – delší výdrž, ovládání i pomocí hmatu, nižší cenu, menší rozměry a mnoho dalšího. Které jsou ale ty nejlepší tlačítkové telefony? V tomto článku najdete jejich přehled.

Současný význam tlačítkových telefonů

Svět mobilních telefonů se od počátku 21. století změnil natolik, že se na telefony s fyzickou klávesnicí někdy pohlíží jako na přežitek. Stále však existují dobré důvody, proč tyto telefony na trhu jsou, a rovněž skupiny uživatelů, pro něž je právě telefon s fyzickými tlačítky tou nejlepší volbou. V zásadě jde převážně o kategorii telefonů pro seniory a o odolné telefony.

Hledat v dnešní době nejlepší tlačítkový telefon není snadné. Dříve jich byla většina a naopak telefonů s rozměrným dotykovým displejem bylo jako šafránu. Současné požadavky uživatelů mohou být různé. Někdo touží po tom koupit si tlačítkový telefon s kvalitním fotoaparátem. Jiný člověk zase může vyžadovat nejlepší odolný tlačítkový telefon. A někoho zajímá, jaký je zkrátka ten nejlepší tlačítkový mobil obecně.

i

Jak vybrat mobil (2022)

Výrobci naštěstí na potřeby seniorů či profesí s rizikem poškození křehkého telefonu nezapomněli a do svého portfolia je pořád zařazují. Senior potřebuje veliká tlačítka, která lze snadno odlišit. Dělník na stavbě zase potřebuje pevnou a odolnou konstrukci a mobily s rozměrnými dotykovými panely jsou svou konstrukcí zbytečně náchylné na poškození a nelze je ovládat v pracovních rukavicích.

Nejlepší tlačítkové telefony, telefon Nokia
Tlačítkové telefony mají stále své místo na trhu. Plně dostačují na jednoduché úkony jako volání a psaní SMS zpráv. Zdroj: nokia.com

Tlačítkové mobily se stále občas vyrábí v konstrukci véčka. Takové telefony mají velkou výhodu v tom, že klávesy mohou být dostatečně veliké a pohodlné na stisk, přesto nechybí ani rozměrný displej. V letech minulých byl nejlepší tlačítkový mobil Nokia, jichž bylo mnoho v několika řadách. Finský výrobce myslel jak na začátečníky, tak na zkušené manažery a hračičky, kterým přinesl v nadupaných modelech ty nejlepší funkce.

Nejlepší tlačítkové telefony současnosti

Pojďme si ukázat, které telefony aktuálně zařazujeme do výběru jako nejlepší tlačítkový telefon 2022. Různé značky míří také na různé cílové skupiny. Telefony, které nás zaujaly, mají místo ve výběru níže. Nebylo snadné vybrat ani nejlepší tlačítkový odolný telefon, proto jich je v seznamu zastoupeno hned několik. Potěší ale, že každý z nich si lze pořídit za méně než 2 300 Kč.

Nokia 230

Nokia 230

 • 2,8" displej
 • Selfie 2 Mpx
 • OS Nokia Series 30+

Nemůže být řeč o tlačítkových telefonech, aniž bychom při tom nezmínili Nokii. Model 230 je kompaktní tlačítkáč s klávesami v jednom bloku. Jeho displej dosahuje větší 2,8" úhlopříčky. Kromě zadního 2Mpx fotoaparátu najdete nad displejem ještě jeden přední se stejným rozlišením. Kapacitu paměti rozšíříte o paměťové karty. Telefon má jednoduchý operační systém Nokia Series 30+ a na baterii s kapacitou 1 200 mAh vydrží až měsíc. Výhodou Nokie 230 je také elegantní design. Více v recenzi Nokia 230 (RECENZE): Perfektní volba nejen pro seniory.

Nokia 230 Mobilní telefony Nokia
EVOLVEO EasyPhone XD

EVOLVEO EasyPhone XD

 • Vyhrazená tlačítka
 • Rádio hraje bez sluchátek
 • SOS tlačítko a svítilna

EVOLVEO EasyPhone XD je telefonem, který potěší nejen seniory. V rámci tlačítkových telefonů jsou jeho tlačítka jedna z nejpohodlnějších na ovládání. Dokonce nechybí ani trojice tlačítek pro rychlou volbu kontaktů a čtvrté ke spuštění fotoaparátu. Na 2,3" displeji se veškeré prvky zobrazují dostatečně veliké. Seniorskému telefonu nemůže chybět svítilna či tlačítko SOS. FM rádio hraje i bez připojených sluchátek a fotoaparát zvládne fotit v rozlišení VGA. V balení dostanete i napájecí stojánek. Více v recenzi EVOLVEO EasyPhone XD (RECENZE): kompaktní parťák pro každého seniora.

EVOLVEO EasyPhone XD Mobilní telefony EVOLVEO
Aligator A675 Senior

Aligator A675 Senior

 • Stojánek na napájení
 • Pohodlná klávesnice
 • Výdrž 2 týdny

Jedním z nejlepších telefonů pro seniory je Aligator A675 Senior. Jeho tlačítka jsou dostatečně veliká a dobře označená, takže k překlepům příliš docházet nebude. Nad klávesnicí se rozprostírá kompaktní 2,2" displej, jehož grafika je malému rozměru přizpůsobena. Nemusíte tak informace na něm zobrazené složitě luštit. Přítomen je zadní VGA fotoaparát a k napájení slouží dodávaný stojánek, do něhož mobil stačí položit. Baterka o kapacitě 900 mAh slibuje výdrž 2 týdny na jedno nabití. K dispozici je také integrovaná svítilna, pro zábavu pak FM rádio a v nebezpečí se hodí tlačítko SOS.

Aligator A675 Senior Mobilní telefony Aligator
Nokia 3310 (2017)

Nokia 3310 (2017)

 • Design věrný originálu
 • 2Mpx fotoaparát
 • Hra Had

Nokia v roce 2017 ohlásila comeback asi nejznámějšího telefonu všech dob, Nokie 3310. Ta nová samozřejmě dostala mnoho nových funkcí, podoba však alespoň částečně zůstala. Displej je nyní barevný a úhlopříčka se dostala až ke 2,4". I nový model zůstal stále věrný pohodlným tlačítkům známým z legendárního předchůdce. Nokia 3310 má také zadní 2Mpx fotoaparát, 3,5mm jack na sluchátka či FM rádio. Fotky a další média uložíte na paměťovou kartu a s příslušenstvím se lze spojit i přes Bluetooth. Baterie si svou výdrží také bere inspiraci, výrobce uvádí až celý měsíc na jedno nabití. A jako bonus jsme se dočkali i nové verze známé hry Had.

Nokia 3310 (2017) Mobilní telefony Nokia
EVOLVEO StrongPhone Z5

EVOLVEO StrongPhone Z5

 • Nejvyšší odolnost IP68
 • 2Mpx fotoaparát
 • 4týdenní výdrž baterie

Telefon Evolveo StrongPhone Z5 patří do řady vysoce odolných telefonů, což dokazuje již svým vzhledem. V jeho útrobách však najdeme sympatické parametry v čele s poměrně velkým 2,8" displejem. Obří baterie s kapacitou 4 000 mAh udrží mobil v provozu až 4 týdny a navíc lze díky ní mobil použít jako powerbanku. Na boku nechybí tlačítko SOS pro rychlé přivolání pomoci a z médií potěší 2Mpx fotoaparát.

EVOLVEO StrongPhone Z5 Mobilní telefony EVOLVEO
Aligator R40 eXtremo

Aligator R40 eXtremo

 • Odolnost IP68
 • Fotoaparát 5 Mpx
 • SOS tlačítko

Jako odolný telefon vhodný třeba na stavbu se prezentuje i Aligator R40 eXtremo. Jeho průměrně velký displej je krytý odolným sklem. Celé tělo je na těžké podmínky připraveno odolností IP68 a při práci přijde vhod i 5Mpx zadní fotoaparát. Samozřejmostí je DualSIM, podpora paměťových karet a konektor na sluchátka. Baterka s kapacitou 2 000 mAh vystačí na několik dní provozu.

Aligator R40 eXtremo Mobilní telefony Aligator
CPA Halo 18 Senior

CPA Halo 18 Senior

 • Pohodlné klávesy
 • Svítilna
 • Nabíjecí stojánek

Také CPA Halo 18 Senior patří do našeho výběru, protože jde o kvalitní tlačítkový mobil. Nezahálí a displeji vyhradil úhlopříčku 2,8". Klávesnici s oddělenými klávesami ocení nejen senioři. SOS tlačítko takovému telefonu nemůže chybět, stejně tak okamžitý přístup k rozsvícení svítilny či slot na paměťové karty. V balení najdete také dobíjecí stojánek pro snadnější zahájení nabíjení baterie o kapacitě 900 mAh.

CPA Halo 18 Senior Mobilní telefony CPA
Maxcom MM330

Maxcom MM330

 • Velký 3,2" displej
 • 5Mpx fotoaparát
 • Konektor na sluchátka

Telefon Maxcom MM330 už patří mezi ty vybavenější tlačítkové telefony. Začíná to již displejem s nadstandardní úhlopříčkou 3,2". Pod ním se nachází tlačítka včetně směrové klávesy. Na zadní straně naleznete čočku 5Mpx fotoaparátu a fotky si hravě uložíte na paměťovou kartu s kapacitou až 16 GB. O výdrž se postará baterka, která má solidních 1 000 mAh. Vedle napájecího konektoru ještě najdeme 3,5mm jack na sluchátka.

Maxcom MM330 Mobilní telefony Maxcom
myPhone HAMMER Bow Plus

myPhone HAMMER Bow Plus

 • Véčková konstrukce
 • Vodotěsnost IP68
 • 2 displeje

Do výběru zařazujeme i telefon véčkové konstrukce. Přesto se myPhone Hammer drží zkrátka a displej má běžnou úhlopříčku 2,4". Bonusem je ovšem displej vnější, o velikosti 1,4". Tlačítka klávesnice však z konstrukce profitují a díky tomu se pohodlně vešla ještě trojice tlačítek pro SOS, rádio a svítilnu. Fotoaparát zvládne fotit ve 2Mpx rozlišení a v telefonu lze spustit třeba i Bluetooth na spojení s handsfree sadou. Baterie skýtá krásných 1 200 mAh a v balení najdeme i nabíjecí stojánek.

myPhone HAMMER Bow Plus Mobilní telefony myPhone
0
Print
P-DC1-WEB18
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me
We care about your privacy Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.
More information Less info