Powerlogy

We can deliver Powerlogy products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for Powerlogy products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Powerlogy goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting Powerlogy products by popularity or price.

Powerlogy brand names you'll find in our offering

Hide description
52 Results
4.4 3×
Watch Price/Availability
Powerlogy Protein Nougat Snack 90 g
Nut Cream - smooth, hazelnut, nugát flavour, 22 g protein per 100 g, 539 kcal per 100 g, gluten-free, weight 90 g - 1,089 Kč/1 kg
  98,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTpowl012
4.5 2×
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Protein Oatmeal Cacao & Peanut 350 g
Oatmeal , energy value per 100g: 410 kcal
  245,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTpowl029
4.0 1×
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Collagen Bar 50 g
Protein Bar - 28 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 422 kcal, weight 50 g, chocolate and coconut flavour - 1,580 Kč/1 kg
  79,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTpowl003
Watch Price/Availability
Powerlogy Collagen Protein Bar 50 g
Protein Bar - 34 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 412 kcal, weight 50 g, flavour coconut and cinnamon - 1,440 Kč/1 kg
  72,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTpowl007