REAL TURMAT

We can deliver REAL TURMAT products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for REAL TURMAT products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing REAL TURMAT goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting REAL TURMAT products by popularity or price.

REAL TURMAT brand names you'll find in our offering

Hide description
18 Results
4.0 1×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Thai red curry (vegan) 460 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1784 kJ, weight 460g - 628 Kč/1 kg
Amazing Deal 289,- Save 30,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret014
4.3 3×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Spaghetti Bolognese 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1800 kJ, weight 500g - 598 Kč/1 kg
Amazing Deal 299,- Save 30,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret002
5.0 3×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Beef stew with potatoes 490 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2160 kJ, weight 490g - 773 Kč/1 kg
  379,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret001
5.0 2×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Asian curry 480 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1955 kJ, weight 480g - 644 Kč/1 kg
  309,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret017
5.0 1×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Vegetable pot with corn (vegan) 460 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1842 kJ, weight 460g - 672 Kč/1 kg
  309,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret013
5.0 1×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Couscous with lentils and spinach 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1758 kJ, weight 500g - 618 Kč/1 kg
  309,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret011
5.0 2×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Chicken soup 370 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 2349 kJ, weight 370g - 592 Kč/1 kg
  219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret020
5.0 1×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Soup with beef 370 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 1930 kJ, weight 370g - 592 Kč/1 kg
  219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret019
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Chili beans (vegan) 460 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1800 kJ, weight 460g - 639 Kč/1 kg
Great price 294,- Save 25,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret012
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Beef stew 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1871 kJ, weight 500g - 658 Kč/1 kg
  329,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret018
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Bacalao 440 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1696 kJ, weight 440g - 748 Kč/1 kg
Great price 329,- Save 20,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret015
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Tomato soup 370 g
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 1930 kJ, weight 370g - 619 Kč/1 kg
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret021
5.0 2×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Chicken tikka masala 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1821 kJ, weight 500g - 598 Kč/1 kg
Amazing Deal 299,- Save 30,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTret009
5.0 2×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Chicken curry 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1989 kJ, weight 500g - 610 Kč/1 kg
Great price 305,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTret003
4.0 1×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Chicken kebab 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1809 kJ, weight 500g - 658 Kč/1 kg
  329,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: SPTret008
4.3 3×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Salmon with pasta in cream sauce 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1951 kJ, weight 500g - 598 Kč/1 kg
Amazing Deal 299,- Save 40,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTret007
5.0 3×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Tender pork with rice 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1892 kJ, weight 500g - 578 Kč/1 kg
Amazing Deal 289,- Save 50,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTret005
4.0 4×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Taco Bowl 420 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1989 kJ, weight 420g - 712 Kč/1 kg
Great price 299,- Save 20,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTret016

REAL TURMAT - articles

mobile phonesTelefon iKKO MindOne Pro je kapesní rebel s otočným fotoaparátem a vlastní hlavou iKKO MindOne Pro jde proti proudu dnešních smartphonů. Sází na kompaktní rozměry, otočný 50Mpx fotoaparát, vlastní AI prostředí a volitelné pouzdro s fyzickou klávesnicí. Neobvyklá novinka chce oslovit uživatele, kteří hledají něco jiného než další tuctový telefon.
Samsung Galaxy A27 5G patří mezi telefony, které se snaží nabídnout vyváženou kombinaci funkcí, výkonu a příjemného uživatelského zážitku. Zaujme především kvalitním AMOLED displejem, povedeným designem a dlouhou softwarovou podporou. Během testování jsme ale narazili i...