32" Philips 32M1C5200W - Monitor
Reviews 32" Philips 32M1C5200W
Interested in reviews of 32" Philips 32M1C5200W? It got 4.9 out of 5 stars from our customers. Find specific customer reviews of 32" Philips 32M1C5200W below. We will appreciate if you also share your experiences with 32" Philips 32M1C5200W after purchasing.
User Reviews
Jiří, Praha 8 Kobylisyflag
Rated 09/10/2025, variant 32" Philips 32M1C5200W
Verified purchase
I had a samsung 24 inch 144hz bent also va panel but this is to see 5 years of progress: )
240 Hz with 0.5 ms response time
price/performance ratio
solid iron stand
height adjustable monitor big +
excellent monitor for games and movies
headphone stand from the back of the monitor
worse (blurrier) font when reading web browsing, which is to be expected with full HD on an almost 32 inch monitor
0 ×Report
Automatic translation
Anonymous customerflag
Rated 07/12/2024, variant 32" Philips 32M1C5200W
Verified purchase
price/performance ratio
nice colours
probably nothing
0 ×Report
Automatic translation
Alexandr, Sušice 1flag
Rated 26/02/2024, variant 32" Philips 32M1C5200W
Verified purchase - review from a price comparison website
Speed
Nothing
Denisa, Broumovflag
Rated 21/01/2024, variant 32" Philips 32M1C5200W
It has a bit of a strange control as far as setup goes, but it's nothing that can't be mastered.
Good price-performance ratio
Appearance
It has no speakers
Petr, Kralupy nad Vltavouflag
Rated 28/10/2023, variant 32" Philips 32M1C5200W