Groceries – Amazing Deals

In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
562 Results
4.9 8×
Watch Price/Availability
Bery Jones Apricot porridge with coconut, gluten-free 500g
Porridge , energy value per 100g: 426 kcal
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B07
4.7 35×
Watch Price/Availability
Bery Jones Almond Coconut 250g
Nuts - almonds coated first in coconut, then in white chocolate (40%) and finally in milk chocolate (39%) with a cocoa solids content of at least 30%, a delicious combination of sweetness, crunchiness, and an exotic touch, great as a dessert, with coffee, or just as a snack, the ideal choice for nut and chocolate lovers, practical resealable packaging - 716 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_250B01
4.7 58×
Watch Price/Availability
Bery Jones Milk Chocolate Cashew 250g
Nuts - combination of sweet milk chocolate (71%) with a minimum cocoa solids content of at least 25% and buttery cashew nuts, made from carefully selected ingredients, a great snack for traveling, at work, or with coffee, practical resealable packaging - 596 Kč/1 kg
Great price 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_250B03
4.5 29×
Watch Price/Availability
Bery Jones Almonds in Strawberry Yogurt in a 150g Tub
Small Gift Box - a combination of almonds and strawberry yogurt, stored in an elegant cup with a kraft label and a tender message of "I love you," perfectly balanced taste, pleases all the senses, a sweet gesture of love for special moments, made in the Czech Republic
Great price 169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_150P01
4.3 113×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dried cherries 500g
Dried Fruit - cherry, 500 g - 298 Kč/1 kg
Great price 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery054
4.7 102×
Watch Price/Availability
Nutrend Carnitine 100000, 1000ml, orange
Fat burner - carnitine, orange flavour, volume of the package: 1000 ml - 519 Kč/1 l
Amazing Deal 519,- Save 60,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut0125
4.4 76×
Watch Price/Availability
Just Meat Just Chicken 100 g salt and pepper
Can - chicken meat, ready to eat, in its own juice, without preservatives, from proven Slovak farms - from 516 Kč/1 kg
  from  59,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTjume001
4.5 50×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew WW320 premium smoked Vietnam 500g
Nuts - smoked cashew, 500 g - 478 Kč/1 kg
Great price 239,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_500B04
4.7 55×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel Almonds peeled USA 500g
Nuts - shelled almond, 500 g - 358 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B08
4.7 8×
Watch Price/Availability
PROM-IN Essential Optimal Hydro 2250 g, latte macchiato
Protein - whey, hydroisolate, 77% protein, 56 servings, latte flavour - 28 Kč/portion - from 933 Kč/1 kg
Amazing Deal 2,099,- Save 700,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpro228
4.9 93×
Watch Price/Availability
Bery Jones Golden Flaxseed 1kg
Seeds - flax, - 99 Kč/1 kg
Great price 99,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery095
4.3 106×
Watch Price/Availability
Bery Jones Ginger pieces 1kg
Dried Fruit - ginger, 1000 g - 219 Kč/1 kg
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery071
4.3 61×
Watch Price/Availability
Bery Jones Blackberries freeze-dried 75g
Freeze-Dried Fruit -, 75 g - 1,987 Kč/1 kg
Great price 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery082
4.5 104×
Watch Price/Availability
Bery Jones Sun-dried tomatoes 1kg
Dried Fruit - tomatoe, 1000 g - 299 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery063
3.7 43×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peanuts XL in wasabi slightly spicy 750g
Nuts - spicy peanuts and wasabi, 750 g - 279 Kč/1 kg
Great price 209,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_750B01
4.7 42×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dried cherries 100% natural 500g
Dried Fruit - sour cherries, 500 g - 698 Kč/1 kg
Great price 349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery069
4.8 31×
Watch Price/Availability
Nutrend HMB 4500, 100 capsules,
Anabolizer HMB, in tablet form, unflavoured - 3.79 Kč/pcs
Amazing Deal 379,- Save 45,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut0144
4.4 6×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hazelnut kernels 13/15 natural Italy 500g
Nuts - natural hazelnut, 500 g - 698 Kč/1 kg
Great price 349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B11
4.8 19×
Watch Price/Availability
Bery Jones Beef sausages dried piri piri 100g
Dried Meat Beef - 2,290 Kč/1 kg
Great price 229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_DM_100B08
4.3 18×
Watch Price/Availability
PROM-IN CFM Clean 1000 g, strawberry
Protein - whey, concentrate, 71.7% protein, 25 servings, strawberry flavour - 37 Kč/portion - from 929 Kč/1 kg
Amazing Deal 929,- Save 320,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpro239
4.5 52×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peruvian Mochina (Physalis) 500g
Dried Fruit - physalis , 500 g - 438 Kč/1 kg
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery062
4.7 303×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts and fruit 250g
Nuts - natural almond and cashew, 250 g - 516 Kč/1 kg
Great price 129,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_250B01
4.7 44×
Watch Price/Availability
Nutrend ISO Whey Prozero, 2250 g, chocolate brownies
Protein -, chocolate flavour - 28 Kč/portion - from 1,111 Kč/1 kg
Amazing Deal 2,499,- Save 500,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut11357
4.1 39×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel Almonds shelled, roasted salted USA 500g
Nuts - roasted, salted and shelled almond, 500 g - 398 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_500B10