Alza Benefit slevy - Camping & Outdoors

Program pro zaměstnance a VIP klienty zapojených firem a organizací

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
2,028 Results
Sponsored
Watch Price/Availability
Nikon Prostaff P7 10x50
Binoculars - binocular, 10× zoom, lens diameter: 50mm, dioptric correction, weight: 0.6kg
  7,589,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTniko0040
Our brand
4.7 198×
Watch Price/Availability
Campgo T8
Headlamp output: 1200 lm, beam distance: 115m, 1 × LED diodes, protection level: IPX4, power: 18650 × 1 pc(s), weight: 136g
Great price 549,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcam010
4.8 392×
Watch Price/Availability
Campgo T9
Headlamp output: 2000 lm, beam distance: 185m, 1 × LED diodes, protection level: IPX4, power: 21700 × 1 pc(s), weight: 211g
Great price 799,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcam011
4.7 80×
Watch Price/Availability
Campgo T12A
Headlamp output: 2000 lm, beam distance: 165m, 2 × LED diodes, protection level: IPX8, power: 21700 × 1 pc(s), weight: 232g
Great price 999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcam032
4.6 96×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Wild Chicken with Rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 573 kJ, weight 400g - 573 Kč/1 kg
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2592
4.6 100×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Beef goulash with potatoes
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 369 kJ, weight 400g - 623 Kč/1 kg
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2587
3.9 7×
Watch Price/Availability
Campgo Noxen 650
Headlamp - LED, hybrid power, Li-ion rechargeable battery (included) or 3× AAA (not included), maximum beam distance 90m, luminous flux 650lm, 7 LEDs in total (5× CREE XP-G and 2× red LEDs), 7 lighting modes, flashing and SOS mode, 45° tilt range, ABS material, IPX6 rating (resistant to powerful water jets), USB-C charging, LED indicator, maximum battery life 10h, weight 77g (with batteries), charging cable included
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_HL_R250B
5.0 2×
Watch Price/Availability
Campgo Lookout 360
Flashlight - LED, maximum beam range 85m, luminous flux 360lm, luminous intensity 1,560 cd, 3 lighting modes, flashing mode, metal body, wrist strap, CREE XT-E LED, IP65 rating (dust-tight and resistant to water jets), power supply 2× AA (not included), maximum runtime 25h, diameter 27mm, length 153mm, weight 105g (excluding batteries)
New arrival 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_FL_N350B
4.8 76×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Chicken Korma with rice
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 589 kJ, weight 400g - 598 Kč/1 kg
  239,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2588
4.9 220×
Watch Price/Availability
Wuben C3
Flashlight sourcing - complete
  859,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTwub0014
5.0 9×
Watch Price/Availability
Campgo SoftCloud 8
Camping Mat sleeping mat, thickness: 8cm, dimensions 200 × 65cm, dimensions when packed 69 × 16cm, weight 2350g
Great price 1,199,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_08
4.7 10×
Watch Price/Availability
Campgo Feather 2
Tent - ultralight tent for 2 persons, 2 entrances, 2 apses with soffits, water column 5 000 mm (subfloor), 3 000 mm (tropical), tropico with 2 silicone layers, SBS zippers, self-supporting aluminium construction (1 member), metal components, insect nets, mesh pockets with reflective trim and top mesh for stowing items, 2 inner reflective clotheslines, hook, adjustable ventilation opening, Dimensions (76 + 127 + 76) × 213 × 110 cm, bedroom 127 × 213 cm, dimensions when folded 13,5 × 43 × 13,5 cm, weight 2.3 kg, repair kit in the package
Buy with code CAMPGOSTANY50 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. Lze zakoupit pouze 3 ks 2,250,-
Great price 4,499,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_TE_05
4.6 161×
Watch Price/Availability
Campgo T10
Headlamp output: 500 lm, beam distance: 80m, 1 × LED diodes, protection level: IPX4, weight: 88g
Great price 449,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcam012
5.0 3×
Watch Price/Availability
Campgo StarHopper Red Komfortní teplota 0°C
Sleeping Bag - mummy-style, three-season, adjustable, children's, inner material: 190T polyester, outer material 210T Diamond Ripstop polyester, microfiber filling, inner thermal collar, drawstring hood, SBS zip on the left side with anti-jam protection, comfort temperature 0°C, limit temperature -6°C, extreme temperature -23°C, suitable for heights 110–170cm, large outer pocket, inner pocket, reflective loops for hanging, compression sack included, dimensions 180 × 70cm, packed dimensions 35 × 19cm, red colour, weight 1,400g
Great price 999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SB_03
4.3 12×
Watch Price/Availability
Campgo BlackFox Komfortní teplota 12°C
Sleeping Bag - Duvet-style, summer, inner material: 190T brushed polyester, outer material 190T polyester, hollow fibre filling, SBS zip on the left side with anti-snag protection, comfort temperature 12°C, limit temperature 7°C, extreme temperature -8°C, maximum height 195cm, inner pocket (20 × 15cm), reflective loops for hanging, can be unzipped and used as a blanket, includes a compression bag, dimensions 200 × 80cm, packed dimensions 37 × 22cm, black colour, weight 1,650g
Great price 599,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SB_04
4.7 10×
Watch Price/Availability
OMG H5812
Camera Trap - sensor range: 20m, max image quality: 32 Mpx, sensor resolution: 8Mpx, IR light, max battery life: 243,49 d, power: AA, number of batteries: 4 pc(s), weight:
  1,699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: OMG08
4.7 39×
Watch Price/Availability
Husky Manila -5°C
Sleeping Bag mumie, three season, the filling consists of hollow fiber, thermal comfort up to 5 °C, for a person of maximum height 195 cm, packed sleeping bag dimensions 34×18×22,5 cm, weight 1680 g
  1,599,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPThusk0019
5.0 6×
Watch Price/Availability
Campgo Vesper 200
Headlamp - LED, powered by 3× AAA (not included), maximum beam distance 70m, luminous flux 200lm, 1× CREE XT-E LED and 2× neutral white F5 LEDs, 3 lighting modes, flashing mode, tilt range of 40°, ABS material, IPX4 protection rating (resistant to splashing water), maximum battery life 9h, weight 84g (with battery)
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_HL_N250B
5.0 5×
Watch Price/Availability
Campgo ProGrip 5
Camping Mat sleeping mat, thickness: 5cm, dimensions 180 × 52cm, dimensions when packed 27 × 10cm, weight 710g
Great price 799,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_04
5.0 3×
Watch Price/Availability
Campgo StarHopper Blue Komfortní teplota 0°C
Sleeping Bag - mummy-style, three-season, adjustable, children's, inner material: 190T polyester, outer material 210T Diamond Ripstop polyester, microfiber filling, inner thermal collar, drawstring hood, SBS zip on the left side with anti-jam protection, comfort temperature 0°C, limit temperature -6°C, extreme temperature -23°C, suitable for heights 110–170cm, large outer pocket, inner pocket, reflective loops for hanging, compression sack included, dimensions 180 × 70cm, packed dimensions 35 × 19cm, blue colour, weight 1,400g
Great price 999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SB_02
4.1 9×
Watch Price/Availability
Campgo MoonTrail Komfortní teplota 7°C
Sleeping Bag - Mummy-style, three-season, inner material: 190T polyester, outer material 210T Diamond Ripstop polyester, microfiber filling, inner thermal collar, drawstring hood, two-way SBS zip on the left side with anti-snag protection, comfort temperature 7°C, limit temperature 2°C, extreme temperature -14°C, maximum height 195cm, inner pocket (20 × 15cm), reflective loops for hanging, compression sack included, dimensions 200 × 80cm, packed dimensions 36 × 19cm, black colour, weight 1,250g
Great price 799,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SB_07
4.7 89×
Watch Price/Availability
Husky Brody 4 classic
Tent family, shape: igloo 1, for 4 persons, fiberglass construction, inflatable design, double-wall, waterproof, water column: 3000mm, weight: 4,3kg
  2,519,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsc788
4.6 24×
Watch Price/Availability
Campgo Shadow Guard 4
Tent - family tent for 4 persons, 2 entrances, 2 anterooms with floorboards, PolarNight inner material for comfortable sleep and temperature, water column 7 000 mm (subfloor), 5 000 mm (tropical), SBS zippers, durable aluminium construction (3 bars), metal connection between the tropic and the floor, insect nets, mesh pockets with reflective trim and top mesh for stowing items, 2 inner reflective clotheslines, hook, 2 side vents, reflective anchor lines with fluorescent length adjustment, dimensions (110 + 220 + 90) × 260 × 130 cm, bedroom 220 × 260 cm, dimensions when folded 19 × 53 × 19 cm, weight 5,1 kg, repair kit in the package
Buy with code CAMPGOSTANY50 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. Lze zakoupit pouze 3 ks 2,200,-
Great price 4,399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_TE_02
4.5 93×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Deer ragout with potato wedges
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 622 kJ, weight 400g - 598 Kč/1 kg
  239,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2586
 

Alza Benefit slevy - Camping & Outdoors - articles

Užijte si kempování kdekoliv a za jakéhokoliv počasí: Návod, jak vybrat optimální spacák pro vás i vaše děti Ideální spacák zajistí váš maximální komfort a bezpečí, a to i v náročných podmínkách. Výběr spacáku má vliv na kvalitu spánku a regeneraci těla, proto byste si na něm měli nechat opravdu záležet. Přečtěte si, jak vybrat optimální spacák, který bude přesně odpovídat...
Vyrážíte-li na vícedenní festival, je dobré se správně vybavit. Jen tak si celou akci užijete bez problémů, ať už se spaním, stravou či špatným hygienickým zázemím. Poradíme vám, co si vzít s sebou na festival.
Potřebujete si vybrat opravdu výkonnou, spolehlivou a odolnou čelovku nebo svítilnu? V následujícím článku vám ukážeme, že Fenix je tou správnou volbou.
physiotherapyPříčiny a terapie sportovních úrazů Řada zranění při sportu vzniká zbytečným přetěžováním a krátkým časem na regeneraci po výkonu. Úrazy se stávají, na druhou stranu, většinou to nebývá nic tragického. Jak si ulevit od bolesti?
Chystáte se autem do Itálie? Pak pro vás máme tipy na rychlou cestu k prosluněným italským plážím v oblasti turistického letoviska Bibione. Pokud však raději vyznáváte aktivní dovolenou, doporučíme vám několik výletů do oblasti italských Dolomit. Cesta vlastním autem...
Cesta na dovolenou autem do Chorvatska je přes léto docela oříšek. Přinášíme vám několik tipů a variant tras, jak do Chorvatska cestovat v roce 2022. Přes Rakousko a Slovinsko i přes Maďarsko. Trasy po dálnicích i cestách bez dálničních známek a mýtného.
All articles

Alza Benefit slevy - Camping & Outdoors - additional info

Do you plan to camp, plan a longer stay in nature or do you like camping? Add camping and outdoor accessories to make your stay more enjoyable and in many cases an indispensable feature. You will find here a wide selection of camping equipment, such as tents, sleeping bags, folding chairs and other camping furniture. Camping crockery includes foldable crockery, pocket knives and use also come accessories such as various types of lamps, waterproof bags and more.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.