Sport & Outdoor – Amazing Deals

In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
3,096 Results
4.7 46×
Watch Price/Availability
Lamart LT4072 FIT Sports Bottle 1 l red
Drinking Bottle - plastic, volume: 1l
Discounted -41 % 139,- 239,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMLA34
3.0 4×
Watch Price/Availability
NUTRY NUTS White chocolate with pistachio butter
Protein Bar - 1,167 Kč/1 kg
Great price 49,- Save 4,-
Buy
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnutn003
4.7 19×
Watch Price/Availability
Kompava Profi Whey Protein 500 g, chocolate
Protein - whey, 80.5% protein, 16 servings, chocolate flavour - 46 Kč/portion - from 1,478 Kč/1 kg
Amazing Deal 739,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTkompa01
4.9 24×
Watch Price/Availability
Rock TR-0239-L PP - beige
Suitcase hardshell, carry handle, weight: 5000g
Amazing Deal 1,967,- Save 1,148,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: Rockuf105
4.9 15×
Watch Price/Availability
GreenFood Nutrition Protein Rice Mash 500 g vanilla
Rice Porridge , energy value per 100g: 358 kcal - 638 Kč/1 kg
Discounted -22 % 319,- 409,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0228
5.0 1×
Watch Price/Availability
FitnessLine Olympic Axle 2200/50 mm
Shaft , length 220 cm, grip diameter 28 mm
Discounted -24 % 2,251,- 2,990,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: BDF009
5.0 1×
Watch Price/Availability
Baagl Cubic Fortnite Squad GRS School Backpack
School Backpack -, dimensions: 29×20×20cm, accessories: anatomically shaped back, breathable rear wall and lightweight construction
Amazing Deal 2,150,- Save 303,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BAL980a
4.8 37×
Watch Price/Availability
GymBeam Beta Alanine 250 g, unflavoured
Amino Acids - to increase athletic performance, for endurance athletes - 636 Kč/1 kg
  159,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym644
4.8 14×
Watch Price/Availability
USN BlueLab 100% Whey Premium Protein, 476 g, tropilcal smoothie
Protein - whey, 74% protein, 15 servings, tropical fruit flavour - 1,153 Kč/1 kg
Amazing Deal 549,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTusn147
4.6 12×
Watch Price/Availability
BAAGL School bag Ergo Axolotl
School Backpack -, dimensions: 39×27×17cm, accessories: anatomically shaped back, top lid and lightweight construction
Amazing Deal 2,337,- Save 413,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BAL012a
5.0 2×
Watch Price/Availability
POC Ventral Air MIPS dark blue L
Bike Helmet - for adults (unisex), road, size L for head circumference from 56 to 61 cm, in-mold technology, fastening type: buckle belts, 18 ventilation holes, CPSC 12,03 certification, construction material polycarbonate and EPS, weight 250 g, blue colour
Amazing Deal 5,089,- Save 555,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpoc1031
5.0 1×
Watch Price/Availability
Winnwell Roll-Up Shooting Pad 3000 × 1200 × 3 mm
Hockey shooting pad - rectangular, dimensions 120 × 300 × 3 mm (L×W×T), white
Amazing Deal 2,199,- Save 800,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPThok3886
3.3 3×
Watch Price/Availability
G21 SpaceJump, 366 cm, blue, with safety net + free steps
Trampoline diameter: 366 cm, weight capacity: 150 kg, 72 springs, with protective net, step ladder included, weight: 56kg, black and blue
Amazing Deal 5,990,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTpenta006
5.0 1×
Watch Price/Availability
CabinZero Adv Pro 42 L Sakura
Travel Backpack , dimensions: 55 × 35 × 20cm, weight: 1500g, accessories: breathable rear wall, water-resistant finish, carabiner keychain and lightweight construction
Amazing Deal 2,142,- Save 1,357,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcabzebat95
5.0 1×
Watch Price/Availability
TRINFIT FLUXA V200, white
Vibrating platform - number of programs: 9, weight capacity: 150 kg, remote control
Discounted -32 % 4,492,- 6,619,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa4552
4.0 4×
Watch Price/Availability
Nutrend N1 Drink 330 ml, tropical fruit
Pre-Workout Supplement -
Amazing Deal from  35,- Save 8,-
Buy
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut0316
5.0 2×
Watch Price/Availability
Select HB Mundo DB, size 1
Handball size: 1, material: synthetic leather, colour: yellow, sewn, for serious matches, for training matches
Discounted -25 % 599,- 799,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsel647
4.9 24×
Watch Price/Availability
Rock TR-0239-L PP - grey
Suitcase hardshell, carry handle, weight: 5000g
  1,967,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Rockuf108
4.5 13×
Watch Price/Availability
Withings Scanwatch 2 38mm - Blue
Smart Watch with control in English language, heart rate monitoring, EKG monitoring, sleep monitoring, pedometer, oximeter, suitable for: running, waterproof 50 m (5 ATM) , case material: stainless steel
Discounted -19 % 8,819,- 10,960,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: WitSC2a6
4.5 2×
Watch Price/Availability
Travelite Kick Off Wheeled Duffle XL Rosé
Duffel Bag for women's / girls'; capacity: 120l; weight 2900g; worn in hand
Amazing Deal 1,871,- Save 208,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTtrvl155
5.0 2×
Watch Price/Availability
Academy Grade 4 20-7S Nexus belt blue
Children's Bike - children's bike 20" wheel from the age of 6 years, without suspension, aluminium frame
Amazing Deal 14,790,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTacd074
5.0 4×
Watch Price/Availability
ROCK TR-0193 M, blue
Suitcase hardshell, carry handle, weight: 4000g
Amazing Deal 2,408,- Save 860,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: SPTrc0055
4.8 37×
Watch Price/Availability
GymBeam Beta Alanine 250 g, lemon and lime
Amino Acids - to increase athletic performance, for endurance athletes - 636 Kč/1 kg
  159,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym646
5.0 4×
Watch Price/Availability
ROCK TR-0214 L, dark blue
Suitcase hardshell, telescopic carry handle, weight: 4700g
Amazing Deal 1,999,- Save 594,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTrc0126