Sport & Outdoor – Amazing Deals

In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
3,471 Results
4.5 33×
Watch Price/Availability
Bery Jones Crisp pads with strawberry filling gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, delicate strawberry filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 218 Kč/1 kg
Great price 109,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B11
3.7 3×
Watch Price/Availability
Stormred Adjustable Kettlebell 4,5 - 18 kg
Kettlebell , weight 18 kg
Great price 2,299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: STR_KB_ADJ
4.3 137×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cashew natural WW320 Vietnam 500g
Nuts - natural cashew, 500 g - 378 Kč/1 kg
Great price 189,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B02
4.7 43×
Watch Price/Availability
Bery Jones Tasting set mix with ribbon 285g
Gift Box -
Great price 399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_300W01
4.9 29×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dark Chocolate Cashews 500g
Nuts - crunchy texture and distinctive flavour, balanced combination of the bitterness of high-quality dark chocolate (71%) with a minimum cocoa solids content of 38%, the delicate sweetness and buttery taste of cashew nuts, practical resealable packaging - 598 Kč/1 kg
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B03
4.9 331×
Watch Price/Availability
American Tourister Soundbox Spinner 77 EXP Bass Black
Suitcase hardshell, telescopic carry handle, weight: 4200g
Amazing Deal 3,999,- Save 1,100,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTkn2104
4.8 22×
Watch Price/Availability
Stormred Dumbbell set 9 kg
Dumbell Set , weight: 1kg, 1,5kg and 2kg, weight of the set: 9 kg
Great price 799,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: STR_DB_NEO09
4.9 230×
Watch Price/Availability
Bery Jones Almond flour extra fine 500g
Flour - 2593 kJ/100 g, weight 0,5 kg, almond flavour, naturally gluten-free - 438 Kč/1 kg
Great price 219,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery022
4.1 40×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel Almonds shelled, roasted salted USA 1kg
Nuts - roasted, salted and shelled almond, 1000 g - 349 Kč/1 kg
Great price 349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B08
4.8 87×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dried apricots, unsulphurised (without preservatives) 0,5kg
Dried Fruit - apricot, 500 g - 498 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery178
4.4 90×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 Vietnam 250g
Nuts - roasted and salted cashew, 250 g - 516 Kč/1 kg
Great price 129,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_250B02
3.9 78×
Watch Price/Availability
Bery Jones Kiwi freeze-dried 80 g
Freeze-Dried Fruit -, 80 g - 2,238 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery196
4.3 192×
Watch Price/Availability
Stormred Shaker with tray black, 500ml
Shaker - with a volume of 0,5l, colour: black
Great price 139,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgom003
4.9 467×
Watch Price/Availability
Victorinox Huntsman red 91mm
Swiss Army Knife - multifunctional, screwdriver, key ring, scissors, can opener, toothpick, wood saw, tweezers, multipurpose hook, bottle opener and corkscrew included, handle material aluminium, blade length 6 cm, closed length 9.1 cm, weight 97 g
Discounted -21 % 929,- 1,189,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: EAY1023
4.6 43×
Watch Price/Availability
Bery Jones Almonds in yoghurt 500g
Nuts - almond in yoghurt, 500 g - 358 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CN_500B09
4.7 96×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dried Apricots 1kg
Dried Fruit - apricot, 1000 g - 449 Kč/1 kg
Great price 449,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery061
4.3 211×
Watch Price/Availability
Extrifit 100% Whey Protein 2 kg salted caramel
Protein - whey, protein: 75 % 66 portions, salted caramel flavour - 24 Kč/portion - from 795 Kč/1 kg
Amazing Deal 1,590,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPText003
4.5 82×
Watch Price/Availability
Stormred Exercise mat black 8mm
Exercise Mat - mat type: water-resistant, with eyelets for hanging and damping, size: 180cm x 60cm, with thickness of 0,8cm, is part of strap
Great price 379,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTiron07
4.8 323×
Watch Price/Availability
Bery Jones Para nuts 1kg
Nuts - natural para, 1000 g - 849 Kč/1 kg
Great price 849,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery025
4.4 90×
Watch Price/Availability
Bery Jones Salted Roasted Cashews WW320 500g
Nuts - roasted and salted cashew, 500 g - 498 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_500B02
4.7 23×
Watch Price/Availability
Bery Jones Chocolate porridge with hazelnuts gluten free 500g
Porridge , energy value per 100g: 434,6 kcal
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B05
4.0 11×
Watch Price/Availability
Pealock 2 - smart lock - black
Smart Lock -
Amazing Deal 2,990,- Save 2,179,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTPlck05
4.6 54×
Watch Price/Availability
Bery Jones Crispy pads with vanilla filling gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, fine vanilla filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 218 Kč/1 kg
Great price 109,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B08
4.7 41×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cranberries in yoghurt 500g
Dried Fruit - cranberries in yoghurt, 500 g - 438 Kč/1 kg
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_500B03