Summit To Eat

We can deliver Summit To Eat products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for Summit To Eat products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Summit To Eat goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting Summit To Eat products by popularity or price.

Summit To Eat brand names you'll find in our offering

Hide description
29 Results
5.0 9×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Chocolate mousse with Granola and cherries
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1733 kJ, weight 97g - 2,052 Kč/1 kg
  199,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTste0012
5.0 1×
Watch Price/Availability
Summit To Eat Thai green curry
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 121g - 1,975 Kč/1 kg
  239,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTste0029
4.4 10×
Watch Price/Availability
Summit To Eat - Pudding with apple crumble (Crumble)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2039 kJ, weight 87g - 2,287 Kč/1 kg
  199,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTste0013
5.0 1×
Watch Price/Availability
Summit To Eat Tikka Masala with rice and vegetables
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 121g - 1,959 Kč/1 kg
  237,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTste0033
5.0 1×
Watch Price/Availability
Summit To Eat Thai green curry big pack
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 201g - 1,662 Kč/1 kg
  334,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTste0030