VITAMMY

We can deliver VITAMMY products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for VITAMMY products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing VITAMMY goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting VITAMMY products by popularity or price.

VITAMMY brand names you'll find in our offering

Hide description
56 Results
5.0 4×
Watch Price/Availability
VITAMMY SMILE MiniMIni+ Fish, from 3 years old
Electric Toothbrush - sonic, 14000 movements per minute, 2 modes, spare heads: 2 pc(s)
  369,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITEK837
2.8 10×
Watch Price/Availability
VITAMMY NEXT 0.5 Voice
Pressure Monitor on wrist, display, average of measured values, date, voice assistant and time, cuff size: 19,5cm, blood pressure measurement accuracy 2mmHg
  549,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITtlk40
4.8 22×
Watch Price/Availability
VITAMMY SMILE Dog, from 3 years old
Electric Toothbrush - sonic, 14000 movements per minute, 2 modes, spare heads: 2 pc(s)
  379,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITEK192
4.8 22×
Watch Price/Availability
VITAMMY SMILE crocodile, from 3 years
Electric Toothbrush - sonic, 14000 movements per minute, 2 modes, spare heads: 2 pc(s)
  429,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITEK136
Watch Price/Availability
VITAMMY SYMPHONY White with high vibrating power
Electric Toothbrush - sonic, 82000 movements per minute, 5 modes, timer, battery indicator and smart function, spare heads: 1 pc(s)
  1,249,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITEK393
Watch Price/Availability
VITAMMY SYMPHONY Pink with high vibrating power
Electric Toothbrush - sonic, 82000 movements per minute, 5 modes, timer, battery indicator and smart function, spare heads: 1 pc(s)
  1,289,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITEK885
Watch Price/Availability
VITAMMY SYMPHONY Black
Electric Toothbrush - sonic, 82000 movements per minute, 5 modes, timer, battery indicator and smart function, spare heads: 1 pc(s)
  1,249,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITezk16
Watch Price/Availability
VITAMINS PLATINUM
Electric Toothbrush - sonic, 96000 movements per minute, 5 modes, timer and battery indicator, spare heads: 2 pc(s)
  1,419,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITezk39
Watch Price/Availability
VITAMMY SYMPHONY & SILICO SET
Electric Toothbrush - sonic, 82000 movements per minute, spare heads:
  1,499,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITsda95
Watch Price/Availability
VITAMMY VIVO Pink white
Electric Toothbrush - sonic, 72000 movements per minute, 3 modes, timer, spare heads:
  1,259,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITsda34
Watch Price/Availability
VITAMMY SYMPHONY white + white case
Electric Toothbrush - sonic, 82000 movements per minute, 5 modes, timer, spare heads: 1 pc(s)
  1,299,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITsda16
4.5 9×
Watch Price/Availability
VITAMMY HYDRA Dental shower, black
Electric Flosser - 3 programs, 2 nozzle(s) per pack, 180ml tank, timer, power: battery-powered
  1,233,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITsp42
4.5 9×
Watch Price/Availability
VITAMMY HYDRA Dental shower, white
Electric Flosser - 3 programs, 2 nozzle(s) per pack, 180ml tank, timer, power: battery-powered
  1,119,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITsp35
Watch Price/Availability
VITAMMY AQUARIUS Dental Shower
Electric Flosser - 3 programs, 2 nozzle(s) per pack, 150ml tank, timer, power: battery-powered
  1,729,-
Buy
Ordered on request
Order Code: VITsp68
4.5 2×
Watch Price/Availability
VITAMMY Bunny 4 pcs, 0-3 years
Toothbrush Replacement Head - for Vitammy Bunny, sonic type, 4 pc(s) in package, suitable for children - 42 Kč/1 pc(s)
  169,-
Currently Unavailable
Order Code: VITnhh63
4.8 5×
Watch Price/Availability
VITAMMY SMILE MiniMini+ 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Vitammy Smile, sonic type, 4 pc(s) in package, suitable for children - 57 Kč/1 pc(s)
  229,-
Currently Unavailable
Order Code: VITnhh75
4.7 3×
Watch Price/Availability
VITAMMY SPLASH, pink/pink, 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Vitammy Splash, sonic type, 4 pc(s) in package, suitable for children - 75 Kč/pcs - from 75 Kč/1 pc(s)
  299,-
Currently Unavailable
Order Code: VITnhh70
4.8 4×
Watch Price/Availability
VITAMMY SMILE 3 pcs pattern bear, black cat, dog
Toothbrush Replacement Head - for Vitammy Smile, sonic type, 3 pc(s) in package, suitable for children - 83 Kč/1 pc(s)
  249,-
Currently Unavailable
Order Code: VITnhh59
5.0 2×
Watch Price/Availability
VITAMMY SPLASH, purple/purple, 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Vitammy Splash, sonic type, 4 pc(s) in package, suitable for children - 65 Kč/pcs - from 65 Kč/1 pc(s)
  259,-
Currently Unavailable
Order Code: VITnhh87
4.8 5×
Watch Price/Availability
VITAMMY CASE 3, black
Toothbrush Cover - for electric toothbrush, material leather, black
  269,-
Currently Unavailable
Order Code: VITpou05
4.0 2×
Watch Price/Availability
VITAMMY SPLASH, blue/surf, 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Vitammy Splash, sonic type, 4 pc(s) in package, suitable for children - 55 Kč/pcs - from 55 Kč/1 pc(s)
  219,-
Currently Unavailable
Order Code: VITnhh94
4.3 8×
Watch Price/Availability
VITAMMY CASE 1, black
Toothbrush Cover - for electric toothbrush, material plastic, black
  149,-
Currently Unavailable
Order Code: VITpou02
4.3 8×
Watch Price/Availability
VITAMMY CASE 1, pink
Toothbrush Cover - for electric toothbrush, material plastic, pink
  149,-
Currently Unavailable
Order Code: VITpou03
5.0 3×
Watch Price/Availability
VITAMMY Symphony 4 pcs, white
Toothbrush Replacement Head - for Vitammy Symphony, sonic type, 4 pc(s) in package - 90 Kč/1 pc(s)
  359,-
Currently Unavailable
Order Code: VITnhh61