AENO

We can deliver AENO products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for AENO products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing AENO goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting AENO products by popularity or price.

AENO brand names you'll find in our offering

Hide description
57 Results
4.2 41×
Watch Price/Availability
AENO HD2
Hair Dryer ionic technology travel, power: 2000W, ionisation and temperature regulation, number of speeds: 3, number of temperature settings: 3, case, power cord length: 1,7m, colour: black and grey
  999,-
Buy
Unsealed - in stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AENFV59
Watch Price/Availability
AENO DB3 toothbrush
Electric Toothbrush - sonic, 46000 movements per minute, 3 modes, timer and battery indicator, spare heads: 4 pc(s)
  1,299,-
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: ANEOezk1
4.3 58×
Watch Price/Availability
AENO EK7
Electric Kettle volume: 1.7l, power: 2200W, material: plastic, dual coat, filter and strix connector, black
  1,599,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: AENko02
4.3 13×
Watch Price/Availability
AENO EK1
Electric Kettle volume: 1.7l, power: 2200W, material: glass, strix connector, black and silver
  1,499,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: AENko01
5.0 1×
Watch Price/Availability
AENO DB7 white + 1 head and 2 stickers
Electric Toothbrush - sonic, 30000 movements per minute, 3 modes, timer, pressure sensor and battery indicator, spare heads: 1 pc(s)
  399,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: AENEK106
3.2 4×
Watch Price/Availability
AENO SV1
Sous Vide Cooker - power 1200 W, adjustable temperature range from 20 to 95 °C, other functions: temperature maintenance, features: automatic shutdown and timer, recipes included in package, black colour
  2,199,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: AENssv05
4.6 7×
Watch Price/Availability
AENO HD3
Hair Dryer ionic technology with diffuser, power: 1500W, ionisation and temperature regulation, number of speeds: 2, number of temperature settings: 5, case, power cord length: 2m, colour: grey
  3,290,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: AENFV370
Watch Price/Availability
AENO DB5
Electric Toothbrush - sonic, 40000 movements per minute, 5 modes, battery indicator, spare heads: 2 pc(s)
  1,099,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: EANZK765
4.2 15×
Watch Price/Availability
AENO SM2
Steam Mop - meant for floor mopping, dirt collection and window cleaning, suitable for hard floors and window cleaning, steam pressure: 1bar, steam temperature: 130°C, tank volume: 0,275l, weight: 1,94kg, steam ready indicator
  2,699,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: AENOpm2
5.0 2×
Watch Price/Availability
AENO Replacement Filter PF2
Air Purifier Filter - replacement HEPA13 filter for AENO AP2S air purifier, The PF2 filter captures 99.97% of common allergens, bacteria, dust particles and some viruses
  999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AENFC799
5.0 1×
Watch Price/Availability
AENO DI1
Electric Flosser - 12 programs, 4 nozzle(s) per pack, 200ml tank, cleaning modes, power: mains-powered
  1,499,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AEus78
5.0 1×
Watch Price/Availability
AENO Replacement Filter PF3
Air Purifier Filter - replacement HEPA13 filter for AENO AP3 air purifier, The PF3 filter captures 99.97% of common allergens, bacteria, dust particles and some viruses
  599,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AENFC836
5.0 4×
Watch Price/Availability
AENO Replacement Filter PF1
Air Purifier Filter - replacement HEPA13 filter for AENO AP1S air purifier, The PF1 filter captures 99.97% of common allergens, bacteria, dust particles and some viruses
  999,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AENFC744
5.0 1×
Watch Price/Availability
AENO Replacement Filter PF4
Air Purifier Filter - replacement HEPA13 filter for AENO AP4 air purifier, The PF4 filter captures 99.97% of common allergens, bacteria, dust particles and some viruses
  799,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AENFC874
4.4 16×
Watch Price/Availability
AENO DI2
Electric Flosser - 5 programs, 3 nozzle(s) per pack, 200ml tank, cleaning modes, power: battery-powered
-10 % off new 919,- New 1,028,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AEus94
3.0 1×
Watch Price/Availability
AENO Window squeegee for SM2
Attachment / Window squeegee, for AENO SM2 mop
-80 % off new 39,- New 199,-
Buy
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AENNA28
4.4 16×
Watch Price/Availability
AENO DI2
Electric Flosser - 5 programs, 3 nozzle(s) per pack, 200ml tank, cleaning modes, power: battery-powered
  1,028,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: AEus94
5.0 2×
Watch Price/Availability
AENO for DB1S/DB2S black
Toothbrush Replacement Head - for AENO DB, sonic type, 2 pc(s) in package - 80 Kč/1 pc(s)
  159,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: AENNH83
5.0 2×
Watch Price/Availability
AENO for DB1S/DB2S white
Toothbrush Replacement Head - for AENO DB, sonic type, 2 pc(s) in package - 80 Kč/1 pc(s)
  159,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: AENNH69
3.0 1×
Watch Price/Availability
AENO Window squeegee for SM2
Attachment / Window squeegee, for AENO SM2 mop
  199,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: AENNA28
5.0 1×
Watch Price/Availability
AENO Replacement carpet mop
Replacement Mop - microfibre attachment for AENO steam mop SM1, material 80% polyester, 20% cotton, 260 × 155 × 10mm, 35 g
  119,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: Aenhm11
Watch Price/Availability
AENO for DB7/DB8 white
Toothbrush Replacement Head - for AENO DB, sonic type, 2 pc(s) in package - 90 Kč/1 pc(s)
  179,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: AENNH44
Watch Price/Availability
AENO Travel case for DB5/DB6 black
Toothbrush Cover - for electric toothbrush, material plastic, black
  179,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: AENpz40
Watch Price/Availability
AENO Replacement filters for SC1
Vacuum Filter - hepa, round, washable and suitable for allergy sufferers
  163,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: AENfil80