Ujíždíme na zimních sportech Cashback až 500 Kč

Amazfit GTS 2 mini (PREVIEW) – plnohodnotná výbava v malém balení a za ultra nízkou cenu

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Na významný úspěch stylových chytrých hodinek Amazfit GTS navázala závěrem října 2020 druhá generace, která je dostupná již ve třech rozmanitých variantách. Vedle základního modelu Amazfit GTS 2 jsou k mání také zde popisované Amazfit GTS 2 mini, zatímco v nejbližší době dorazí i Amazfit GTS 2e. Hlavní rozdíly mezi nimi shrnuje tabulka umístěná na konec článku, takže nyní se můžeme vrhnout na to, co nás v tuto chvíli zajímá nejvíce – miniaturizovaná verze jednoho z nejoblíbenějších modelů vůbec. Amazfit GTS 2 mini zaujmou nejen kompaktní velikostí, ale i delší výdrží baterie a takřka poloviční cenou.

xiaomi; amazfit gts 2 mini; amazfit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Amazfit GTS 2 mini – OBSAH

  1. Menší, tenčí, lehčí. To jsou GTS 2 mini
  2. Sledování zdraví jako nedílná součást dne
  3. Pozvedněte trénink na novou úroveň
  4. Funkce nad rámec velikosti
  5. Amazfit GTS 2 mini – varianty, dostupnost a cena

Menší, tenčí, lehčí. To jsou GTS 2 mini

Jak je patrné již ze samotného názvu, chytré hodinky Amazfit GTS 2 mini jsou zredukovanou verzí klasického modelu GTS 2. Menší je zejména velikost, která klesla z původních 42,8 × 35,6 mm na pro mnohé příjemnějších 40,5 × 35,8 mm, díky čemuž perfektně sedí i na užších zápěstích. Úspěšná dieta se podepsala také na menší tloušťce nebo nižší váze, která u GTS 2 mini činí pouhých 19,5 gramu. Celkový design se od základní verze mírně liší a na první pohled připomíná spíše první generaci. Vzhled nicméně tak jako tak sází na eleganci minimalistického hliníkového těla a jediného tlačítka, zatímco připnutí zajišťuje osvědčený silikonový řemínek.

Veškeré informace se zobrazují na 1,55palcovém displeji typu AMOLED, z čehož je patrné, že na obrazovce se nešetřilo ani v nejmenším. Výrobce navíc slibuje 2,5D design, který citelně omezuje nevzhledné rámečky a dává na odiv to nejdůležitější – samotný obraz. Ten si užijeme ve zvláště vysokém rozlišení, které zaručuje výbornou jemnost téměř odpovídající citelně dražším GTS 2. A zatímco některé chytré hodinky mají potíže s čitelností na přímém slunci, Amazfit GTS 2 mini využívají senzoru okolního světla pro automatickou úpravu jasu s překvapivě vysokým maximem 450 nitů. Problém bychom tak neměli mít ani v letním období.

xiaomi; amazfit gts 2 mini; amazfit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Amazfit GTS 2 mini nabízí širokou škálu různorodých ciferníků.

Chytré hodinky Amazfit GTS 2 mini výrobce označuje jako produkt zaměřený na styl. Není proto velkým překvapením, že je k dispozici přes 50 různorodých ciferníků, aby si vybral úplně každý. Některé z nich přitom můžeme přizpůsobit k obrazu svému, zatímco na pozadí lze dokonce nahrát jakoukoliv vlastní fotografii. Samozřejmostí je i funkce stále zapnutého displeje (Always-On), která nabízí přes 30 různorodých designů se zobrazením času.

Sledování zdraví jako nedílná součást dne

Amazfit GTS 2 mini nezapomínají ani na naše zdraví. K dispozici proto je hned několik důležitých funkcí včetně celodenního sledování srdeční frekvence s možností upozornit na abnormální výkyvy. Se srdcem souvisí i měření stresu, které zobrazuje fyzické a psychické vytížení, čímž získáme představu o zbývajících energetických zásobách. Informace o stresu ale můžeme využít i v danou chvíli – stačí spustit připravená dechová cvičení a organismus efektivně zklidnit.

xiaomi; amazfit gts 2 mini; amazfit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
S chytrými hodinkami Amazfit GTS 2 mini získáme náhled na své zdraví.

Opomenout nesmíme ani v posledních měsících stále rozšířenější funkci monitoringu okysličení krve (SpO2). Ta je významným indikátorem některých dlouhodobých obtíží, zatímco krátkodobě může způsobit třeba závratě nebo bolesti hlavy. Samozřejmě je ale třeba mít na paměti, že Amazfit GTS 2 mini nejsou zdravotnickým zařízením a hodnoty jsou spíše orientační.

Vhod rozhodně přijde i oblíbené měření spánku, které zaznamená jeho délku i celkovou kvalitu. Nechybí ani rozlišení jednotlivých fází, automatické rozpoznání odpoledních šlofíků nebo analýza kvality dýchání. Vítaným bonusem jsou i doporučení ke zlepšení našich návyků, čímž získáme přímé informace o tom, jak ze spánku vytěžit maximum. Pro něžnější pohlaví je dále připraveno monitorování menstruačního cyklu, v rámci kterého jsou predikovány termíny a trvání jednotlivých období.

Pozvedněte trénink na novou úroveň

Zatímco profesionální sportovci raději sáhnou po specializovaných hodinkách, pro potřeby rekreačního trénování nabízí Amazfit GTS 2 slušný základ. Vybírat můžeme z více než 70 sportovních režimů, a na své si proto přijdou i ti, jejichž aktivita nepatří mezi zrovna ty nejpopulárnější. Vzhledem k vodotěsnosti do 5 atmosfér nemůže chybět ani plavání, byť hlubšímu potápění a vodním sportům se přece jen budeme muset vyhnout.

Vedle zmíněného měření tepu lze počítat i se záznamem všech klíčových dat, která můžeme sledovat jak v průběhu sportování, tak v závěrečné zprávě shrnující vše podstatné. Počítat sice musíme s chybějící GPS, to nicméně snadno vyřešíme pomocí využití polohového systému chytrého telefonu.

Unikátem, který lze vidět pouze na chytrých hodinkách značek Xiaomi, Huami nebo Amazfit, je ukazatel množství celkového pohybu PAI. Ten na základě řady informací včetně srdečního tepu vypočítává jedno finální číslo, které se s přibývající aktivitou zvyšuje. Naším cílem je udržet jej nad hodnotou 99, čímž dle dostupných studií snížíme riziko srdečních chorob, cukrovky 2. typu nebo vysokého krevního tlaku. Výhodou PAI je naprostá srozumitelnost a snadný přehled o tom, zda máme dostatek pohybu pro udržení našeho pevného zdraví.

xiaomi; amazfit gts 2 mini; amazfit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Amazfit GTS 2 mini svou velikostí perfektně sednou na mužské i ženské zápěstí.

Funkce nad rámec velikosti

Chytré hodinky Amazfit GTS 2 mini sice nemají ty nejpokročilejší funkce pod sluncem, s ohledem na nízkou cenu nicméně nabízí více než solidní výbavu. Ta obsahuje například budík, časovač, světový čas nebo aplikaci Pomodoro, která pomáhá s organizací pracovního času. Na telefonu zase ovládáme fotoaparát či právě přehrávaná média. Poslouchat hudbu přímo z hodinek ovšem možné nebude a vzhledem k chybějícímu mikrofonu nelze počítat ani s vyřizováním hovorů. S nejvyšší pravděpodobností se však dočkáme notifikací, které nás upozorní na veškeré novinky, abychom nezmeškali nic důležitého. V takovém případě je pochopitelně nutné udržovat spojení s chytrým telefonem, o které se stará Bluetooth v oblíbené verzi 5.0 BLE zajišťující výrazně lepší dosah a stabilitu.

Chytré hodinky společnosti Amazfit jsou známé dlouhou výdrží baterie a Amazfit GTS 2 mini naštěstí nejsou výjimkou. Provozní doba je dokonce dvojnásobně delší, než jak tomu je u základního modelu, byť přesný čas pochopitelně závisí na způsobu užívání. Při zapnutí všech funkcí, včetně nepřetržitého měření tepu, stresu, spánku a dechu, můžeme počítat s více než slušnou týdenní výdrží. Bez měření stresu či dechu a s méně častou aktivací displeje se dostaneme na 14 dnů, zatímco při vypnutí technologie Bluetooth a omezení většiny funkcí dosáhneme až na 21 dnů. Plného nabití skrze magnetickou nabíječku přitom docílíme za pouhé dvě hodiny, a celkově vzato proto musíme říct – klobouk dolů.

xiaomi; amazfit gts 2 mini; amazfit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Přehled hlavních předností chytrých hodinek Amazfit GTS 2 mini.
Model Amazfit GTS 2 Amazfit GTS 2e Amazfit GTS 2 mini
Rozměry 42,8 × 35,6 × 9,7 mm 42,8 × 35,6 × 9,8 mm 40,5 × 35,8 × 8,95 mm
Velikost displeje 1,65 palce 1,65 palce 1,55 palce
Družicový polohový systém GPS + GLONASS GPS + GLONASS ×
Výdrž baterie – běžný provoz 7 dnů 14 dnů 14 dnů
Cena 4 399,- neznámá 2 299,-

Zobrazit podrobnější srovnání

Model Amazfit GTS 2 Amazfit GTS 2e Amazfit GTS 2 mini
Hmotnost zařízení (bez řemínku) 24,7 gramů 25 gramů 19,5 gramů
Rozlišení a jemnost displeje 348 × 442 px, 341 PPI 348 × 442 px, 341 PPI 354 × 306 px, 301 PPI
Počet sportovních režimů 90 90 70+
Mikrofon ×
Reproduktor × ×
Bluetooth volání × ×
Senzor tlaku (barometr) ×
Přehrávání hudby bez telefonu × ×
Měření teploty × ×
WiFi × ×
Výdrž baterie – náročný provoz 3,5 dnů 7 dnů 7 dnů
Výdrž baterie – nenáročný provoz 20 dnů 24 dnů 21 dnů
Barevné varianty Midnight Black, Urban Grey, Desert Gold Obsidian Black, Moss Green, Lilac Purple Midnight Black, Sage Green, Flamingo Pink

Amazfit GTS 2 mini – varianty, dostupnost a cena

Chytré hodinky Amazfit GTS 2 mini si lze pořídit ve třech barevných variantách nazvaných Midnight Black (černá), Sage Green (zelená) a Flamingo Pink (růžová). Ty jsou skrze oficiální distribuci dostupné již nyní, a to za překvapivě nízkou cenu 2 299 Kč. To je oproti základním GTS 2 rozdíl o takřka 2 000 Kč, a nebude proto divu, když mnozí zákazníci nakonec sáhnou po miniaturizované verzi s mimořádně lákavým poměrem cena/výkon. Aktuální cenu a dostupnost v každém případě najdete na produktové stránce, na kterou vás přesměruje zelené tlačítko umístěné níže.

i Mohlo by vás zajímat

Zmenšená konstrukce, elegantní design, parádní displej a komplexní výbava pro jakékoliv použití. Amazfit GTS 2 mini jsou vskutku nepřehlédnutelným zařízením, které se snadno dostane do užšího výběru leckterého zákazníka.

Amazfit GTS 2 mini Midnight Black
Chytré hodinky s ovládáním v češtině, dotykový displej, GPS, měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, oxymetr, vhodné pro: běh, cyklistika, jóga, plavání, vodotěsnost 50 m (5 ATM), materiál pouzdra: hliník

1 989,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 33 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: XI300i21a
Amazfit GTS 2 mini Flamingo Pink
Chytré hodinky s ovládáním v češtině, dotykový displej, GPS, měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, oxymetr, vhodné pro: běh, cyklistika, jóga, plavání, vodotěsnost 50 m (5 ATM), materiál pouzdra: hliník

1 990,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 35 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: XI300i21b
Amazfit GTS 2 mini Sage Green
Chytré hodinky s ovládáním v češtině, dotykový displej, GPS, měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, oxymetr, vhodné pro: běh, cyklistika, jóga, plavání, vodotěsnost 50 m (5 ATM), materiál pouzdra: hliník

1 989,-
Koupit
Akční cena
Na cestě > 5 ks
Očekáváme 03.02.2022
Objednací kód: XI300i21c
0
Vytisknout
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací