AP+ slevy v app AP+ slevy

Nový Assassin's Creed se bude jmenovat Ragnarok a vyjít má 29. září (SPEKULACE)

Zobrazit katalog

Již brzy

Aktualizováno

Další přírůstek do série Assassin's Creed sice ještě není oficiálně oznámen, o jeho existenci však nemůže být pochyb. S výživnou dávkou nových informací přišel uživatel fóra 4chan a jeho tvrzení částečně potvrdil uznávaný herní novinář Jason Schreier. V článku si můžete nejen přečíst, kdy má dojít k oznámení a vydání Assassin's Creed Ragnarok, ale také jaké novinky možná nabídne.

Update 30. 4. 2020: Spekulace se (částečně) potvrdily, nový díl série Assassin's Creed se skutečně inspiruje severskou mytologií a zahrajeme si v něm za nechvalně proslulé vikingy. Přečtěte si aktuální informace o Assassin's Creed Valhalla.

SpekulaceNovinky

Assassin's Creed Ragnarok; screenshot: cover, logo

• Žánr: Akční RPG • Multiplayer: Ano (co-op?) • Vývojář: Ubisoft • Vydavatel: Ubisoft • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, PS5Xbox One, Xbox Series X (29. září 2020?) • Čeština: ?


Assassin's Creed Ragnarok – Spekulace

  1. Update: Nový Assassin's Creed ponese podtitul Ragnarok, vyjít má 29. září
  2. Další díl Assassin´s Creed nás zavede mezi Vikingy a vyjde už příští rok
  3. Vyspoileroval Ubisoft nový díl Assassin’s Creed sám?
  4. Co přinese Assassin’s Creed Ragnarok nového?

Nový Assassin's Creed ponese podtitul Ragnarok, vyjít má 29. září

• Spekulace: 13. 1. 2020 • Autor: Filip Němec

O novém Assassin's Creed se mluví už od poloviny minulého roku, a ačkoli ještě není oficiálně oznámeno, jeho existenci nezatajují ani zástupci Ubisoftu. Ředitel společnosti Yves Guillemot se například v listopadu rozpovídal o myšlenkovém návratu k Assassin's Creed Unity či obrovském světěDnes se k nám dostala zpráva z méně důvěryhodného zdroje, jde totiž o fórum 4chan, které nelze brát často příliš vážně... jenže když rozsáhlé detaily o novém Assassin's Creed zveřejněné anonymním uživatelem částečně potvrdil Jason Schreier z Kotaku, nejspíše nepůjde o úplný výmysl.

Schreiera totiž jeden z uživatelů fóra JoyFreak, kde byly informace později zkopírovány, poprosil o vyjádření, co si o nových informacích myslí a Schreier odpověděl, že některé z nich souhlasí s tím, co on sám ví ze svých zdrojů. Stále samozřejmě berte níže uvedené informace s velkou rezervou, nevíme, které se shodují s tím, co ví Schreier a co už pravda být nemusí. Nemluvě o tom, že ani Schreier nemusí mít správné informace, i když zrovna v případě série Assassin's Creed si ani nevybavuji, kdy se naposledy mýlil.

Assassin’s Creed Ragnarok; screenshot: severská mytologie
Prozatím jsme se nedozvěděli nic o případném bestiáři ze severských mýtů, podle informací na fóru 4chan se však můžeme těšit na minimálně templáře, které budou chránit mytologická stvoření, jako jsou draci, obří hadi nebo Kraken.

Assassin's Creed Ragnarok bude cross-gen, k oznámení má dojít v únoru

Nový díl série Assassin's Creed má mít podtitul Ragnarok (v severské mytologii jde o konec světa, finální bitvu mezi bohy a seveřany), původní název Kingdom je prý jen kódovým označením. Hra má být tzv. cross-gen, vyjít by tedy měla na současnou i budoucí generaci konzolí, samozřejmě se počítá i s vydáním na PC. K oznámení má dojít v únoru, a to na blíže nespecifikované PlayStation události. Mohlo by jít o první letošní epizodu pořadu State of Play nebo rovnou o nějaký fyzický event, kde dojde k prvnímu představení PlayStationu 5? Assassin's Creed Ragnarok by pak měl vyjít 29. září, což by se týkalo pouze PC, PS4 a Xboxu One. Na PlayStation 5 a Xbox Series X by nejspíše hra vyšla souběžně s uvedením nových konzolí na trh.

Prohloubení RPG prvků, více zbraní a skillů

Přerod z akční adventury na akční RPG se autorům v posledních dvou dílech podařil, a tak není úplně překvapením, že v tomto stylu pokračují i nadále. Zásadní novinkou Assassin's Creed Ragnarok mají být rozdílné třídy postav s rozličnými stromy dovedností. Zatímco některé skilly se mají odemknout postupem v příběhu, většinu si osvojíme výměnou za zkušeností body či dosažením určité úrovně v rámci zvoleného stromu dovedností.

Souboje by mohlo okořenit více tříd zbraní, přičemž každá třída má mít své speciální útoky. Jednotlivé zbraně by pak mělo jít vylepšit runami a co je možná nejzásadnější, do série zavítá systém poškození zbraní. Hráč by tak měl strategičtěji pracovat s tím, co má aktuálně k dispozici a na slabší protivníky se vrhnout s méně vzácným arzenálem. Pokud je tato informace pravdivá, osobně bych se nebál toho, že se dočkáme podobně přísného systému jako třeba v The Legend of Zelda: Breath of the Wild, kde se zbraně rozbíjely velmi snadno.

Návrat naopak má slavit skrytá čepel, kterou půjde vylepšovat. Spolu s ní se pak rozšíří možnosti stealth přístupu, jenž se zaměří více na interaktivní prostředí. Skrývání se v blátě, sněhu či krčení se ve křoví má doplnit také z dřívějších dílů tolik oblíbené skrývání se v davu. To však pouze za předpokladu, že nebudete mít příliš nápadné oblečení. Věrného společníka orla vcelku logicky nahradí havran sloužící jako spojka se severskou mytologií, asasíni totiž věří, že je darem od boha Odina.

Assassin’s Creed Odyssey; screenshot: orel
Orel je symbolem ducha i síly a do série Assassin's Creed tak skvěle zapadal, a to zejména do posledních dílů. V řecké mytologii byl orel symbolem nejvyššího boha Dia, přesun k havranovi je však vzhledem ke změně mytologie oprávněný. Dokáže však havran nahradit statného orla?

Co se návratů týče, informace na fóru 4chan zmiňuje také opětovné zavedení úrovní obtížnosti, ty se však budou lišit spíše v tom, že na vyšších levelech se sníží čas pro odrážení útoků či se zkrátí reakční časy protivníků, než že by jim narostla úroveň zdraví. Osobně pak kvituji také to, že oblasti už nebudou rozdělené podle úrovně postavy, hra vám tak nebude uměle odepírat přístup do jiných oblastí, než kde se aktuálně odehrávají hlavní mise.

Online kooperace až pro 4 hráče

Poměrně překvapivá, ne však vyloženě šokující, je zmínka o kooperaci. Ta má probíhat formou online hry ve formě tzv. drop in drop out multiplayeru, což znamená, že hráči se budou moci do vaší hry libovolně připojit a zase kdykoli odejít. Autoři tento styl kooperace údajně vysvětlují tím, že hlavní postava hry Jora (zvolit si budeme moci pohlaví), vede skupinku čtyř asasínů, a tak dává smysl, že se k vám mohou kdykoli připojit ostatní z asasínského řádu.

Assassin’s Creed Unity; screenshot: dual Assassin’s Creed Ragnarok; screenshot: dual
Kooperaci pro čtyři hráče představilo už nechvalně známé (zejména kvůli špatnému technickému stavu) Assassin's Creed Unity. Tentokrát to snad už dopadne lépe.

Herní mapa má obsáhnout celou severní Evropu

Dost možná jste byli omámeni obrovskou rozlohou Assassin's Creed Odyssey, ale zároveň otráveni tím, jak moc velká hra vlastně je a kolik cestování vyžaduje. Podle všeho na tom autoři nechtějí nic měnit, právě naopak – Assassin's Creed Ragnarok má mít obrovskou herní mapu zahrnující téměř celou oblast severní Evropy. Jmenovitě se hovoří o městech York (Anglie), Paříž, Londýn a Kyjev. Svět se rozdělí na jednotlivá království, každé s vlastním vizuálním stylem a charakterem, přičemž království mezi sebou budou válčit a to s přispěním hráče, ale i bez něj. 

Chybět nemá ani oblíbené plavení se po moři, které se má zaměřit více na průzkum než na boj. Těšit se máme i na splouvání řek. Výkon nových konzolí autoři nejspíše využijí také u hromadných bitev, jež půjde uspořádat s cílem dobytí nepřátelských pevností, z jejichž vlastnictví pak může hráči plynout finanční příjem. K útokům bude možné přizvat sousedící vikingské klany, nebo se jako dříve odhodlat k tichému útoku pod rouškou tmy o samotě.

Mě osobně tyto informace připadají hodně reálné. Nic nepůsobí vyloženě přitažené za vlasy, naopak. Autoři pokračují v osvojování RPG prvků, rozšiřování světa a herních aktivit, byť ne ze všech změn vyloženě jásám nadšením. Stále však mějme na mysli, že jde o nepodložené informace o hře, která ještě není ani oficiálně oznámena. Jestli je tento únik pravdivý, se dozvíme nejspíše v únoru, kdy má k odhalení Assassin's Creed Ragnarok dojít. Brzké oznámení a také samotný název potvrzuje rovněž jiná nedávná událost, podle magazínu Gamesradar totiž dva velcí prodejci her, německý Amazon a italský Gamestop, ve své nabídce krátce uveřejnili právě titul s názvem Assassin's Creed Ragnarok.

• Zdroje: 4chan, GamesRradar+, JoyFreak


Další díl Assassin's Creed nás zavede mezi Vikingy a vyjde už příští rok

• Spekulace: 11. 4. 2019 • Autor: Filip Němec

Když v roce 2018 oznámil Ubisoft Assassin´s Creed Odyssey, autoři zároveň slibovali, že v roce následujícím žádný další díl nevyjde a budou se soustředit výlučně na dodatečný obsah. Ne, že by to nebyla pravda, nicméně toto vyjádření bylo zcela určitě také reakcí na to, že jen chvíli po vydání Origins došlo k oznámení dalšího dílu a hráči opět nabrali pocitu, že se tu bude jen recyklovat původní obsah bez špetky inovací.

V letošním roce skutečně žádné nové Assassin´s Creed nevyjde. Fanoušci série ale i tak mají co hrát, Odyssey je totiž v průběhu roku obohacováno o epizodická DLC a současně vychází remastery Assassin´s Creed III a Assassin´s Creed Liberation. Že však nakonec vyjde i další plnohodnotný díl, je podobně jisté, jako že zítra ráno vyjde slunce. Žádné oficiální vyjádření zatím nemáme, skoro to ale vypadá, že není potřeba.

Vyspoileroval Ubisoft nový díl Assassin's Creed sám?

První náznak přišel díky taktické akci Tom Clancy´s The Division 2, ve které jeden z uživatelů Assassin’s Creed Wiki našel zajímavý easter egg (těmi jsou oba díly The Division pověstné). Tento hráč v jedné z oblastí kolem Potomac Event Center našel na první pohled ničím nezajímavý plakát. Na něm je však podle odhadů vyobrazen jeden ze severských bohů, což by samo o sobě nemuselo být až tak zajímavé, v pravé ruce však drží kulatý předmět, jenž nápadně připomíná Jablko ráje (Apple of Eden). To je artefakt První civilizace a v předchozích dílech série Assassin´s Creed sehrálo zásadní roli. Posledním dílkem skládačky je pak nápis Valhalla, který ideu o severském zasazení doplňuje.

Assassin’s Creed Kingdom; screenshot: plakát

Internetem také kolují spekulace o tom, že plakát byl do hry přidán až dodatečně v rámci některého z patchů. Tom Clancy´s The Division 2 je totiž mezi námi již pár týdnů a podobných detailů si ve většině případů všimnou hráči daleko dříve.

Pravděpodobně si teď klepete na čelo, že jsme se zbláznili. Věřit nějakému plakátu ve hře. Co když nás Ubisoft vodí za nos schválně? Ano, plakát ve hře nic zásadního neznamená. K této „kauze” se však vyjádřili redaktoři serveru Kotaku, kteří mají ze svých zdrojů potvrzeno, že další díl Assassin’s Creed se bude skutečně odehrávat v éře Vikingů a prozatímní název zní Assassin’s Creed Kingdom. Stále jde o spekulace, nicméně když přijde na potvrzování nových dílů z této oblíbené série, je Kotaku velmi spolehlivý. Již dříve totiž tento magazín jako první oznámil existenci i zasazení dílů Unity, Syndicate, Origins i Odyssey. Takže do pětice všeho dobrého?

V případě Kotaku už ani nelze mluvit o štěstí (existenci Assassin’s Creed Kingdom mají prý potvrzenou ze dvou na sobě nezávislých zdrojů) a prostou extrapolací minulosti tak dojdeme k tomu, že se nejspíše opravdu chystá nový díl, který bude čerpat ze severské mytologie z období Vikingů. Ten by měl navíc podle Kotaku vyjít už příští rok.

Assassin’s Creed Kingdom; screenshot: Apple of Eden

Že by odhalilo nový díl série Assassin´s Creed přímo Jablko ráje, je přinejmenším tematické a do série propletené mýty se něco takového perfektně hodí. Opět se navíc nabízí spekulace, že open world hry ze sérií Assassin´s Creed, Tom Clancy´s The Division a Watch Dogs (vše od Ubisoftu) se odehrávají ve stejném univerzu.

Co přinese Assassin’s Creed Kingdom nového?

Očekávat nějaké markantní změny v hratelnosti či základních mechanikách asi není na místě, Origins a následné Odyssey dokončilo přerod série z akční adventury na vcelku typické akční RPG a protože nová tvář Assassin’s Creed byla přijata dobře hráči i kritiky, nejspíše se několik let nic zásadního nestane. Hlavní změnou tak bude pravděpodobně zasazení, které opět promíchá skutečné prvky naší historie s fiktivním příběhem oblíbené série. Za sebe si přeji zejména silnější provázání s jejími kořeny, tedy odvěkým svárem asasínů a templářů, jenž s posledními díly ustoupil do pozadí, a rovněž větší zaměření na dějovou linku vyprávějící příběh První civilizace. Jakmile se o Assassin’s Creed Kingdom dozvíme cokoliv nového, budeme vás informovat.

• Zdroje: Assassin’s Creed Wiki, Kotaku


Assassin's Creed Ragnarok – Novinky

  1. (13. 11. 2019) Assassin's Creed Kingdom se bude podobat Unity, ale nabídne i velký svět
  2. HW nároky pro Assassin's Creed Ragnarok PC

Assassin's Creed Kingdom se bude podobat Unity, ale nabídne i velký svět

• Novinka: 13. 11. 2019 • Autor: Filip Němec

Přestože pokračování Assassin's Creed ještě není oficiálně oznámeno, že další díl z této série vyjde, je stejně jisté, jako že zítra vyjde slunce. Ostatně série Assassin's Creed je nejvýdělečnější značkou Ubisoftu a v posledních letech se jí daří nejen v recenzích, ale také v prodejích. Přesto všechno se ale plánují v Ubisoftu změny, i přes dobré přijetí prý totiž hráči stále prahnou po hratelnosti, která byla ikonická pro starší díly, například Assassin's Creed Unity. Ředitel Ubisoftu Yves Guillemot se na toto téma rozpovídal v rozhovoru pro magazín Game Industry.

Ten se sice netočí vyloženě kolem série Assassin's Creed, ale když máte naproti sobě ředitele Ubisoftu, zeptat se zkrátka musíte. Guillemot nic zásadního neprozradil, ale přinejmenším potvrdil, že se na další hře skutečně pracuje, byť zasazení do prostředí Vikingů nijak nekomentoval. Guillemot sice v rozhovoru zdůrazňuje, že Ubisoft neplánuje přestat s otevřenými světy, zároveň však u dalšího Assassin's Creed chce nabídnout možnost hrát nový díl podobně jako třeba Unity, tedy prožít ucelenou příběhovou kampaň například v rozmezí patnácti hodin. Zároveň by však měla hra nabídnout, pokud to hráč bude chtít, možnosti jako poslední dva díly série, jejichž kampaň vám zabere klidně padesát hodin.

Assassin's Creed Kingdom; screenshot: valhalla, vikingové
Spekulace na téma Assassin's Creed Kingdom započala už online akce Tom Clancy's The Division 2, v oblasti Potomac Event Center totiž jeden z hráčů našel plakát, kde je vyobrazen severský bůh držící v ruce předmět připomínající jablko ráje, mocný předmět První civilizace právě ze série Assassin's Creed.

Guillemot už bohužel nezmiňuje, jak něčeho takového chtějí dosáhnout. Jak nastřádat pochopitelný příběh tak, aby hráč nemusel cestovat po celé mapě a zároveň nabídnout stejně kvalitní kampaň někomu, kdo naopak chce využít všech výhod velkých otevřených světů? Samozřejmě se nabízí berlička v podobě placeného „XP boostu“, který byl přítomen v Assassin's Creed Odyssey a z počátku také v Ghost Recon Wildlands. V druhém případě však Ubisoft tato usnadnění posléze smazal s tím, že ve hře být neměla. I tak je pro mě však záhadou, jak chce Ubisoft vytvořit velký otevřený svět a uspokojit v něm obě skupinky hráčů.

Téměř jisté prozatím je, že Assassin's Creed Kingdom nabídne stejně rozsáhlý svět jako díly předešlé. Ubisoft totiž vidí v rozlehlých krajinách svou budoucnost a zároveň výhody pro hráče. Ve velkých rozmáchlých hrách lidé stráví více času a nakoupí více doplňků, Ubisoft pak na oplátku díky tomu může tvořit větší a tím pádem i nákladnější hry, alespoň takto Guillemot prezentuje strategii Ubisoftu. Velké světy jsou zajímavé a Ubisoft jistě patří mezi společnosti, které s nimi umí pracovat velmi dobře. Rozhodně jsme se však zatím nedočkali něčeho vyloženě revolučního a osobně mám trochu strach z kočkopsa, kterého má Ubisoft v plánu pro Assassin's Creed Kingdom.

Série Assassin's Creed slaví 12. narozeniny

Pojďme však krátce zmínit pěkné jubileum. Je to až k nevíře, série Assassin's Creed má totiž na svém kontě již 22 her, budeme-li počítat také menší tituly vydané pro mobilní telefony. Přitom ale nejde o žádného staříka, první díl vyšel v roce 2007, jeho velmi dobré přijetí (první díl dostával i maximální hodnocení) tak odstartovalo dráhu jedné z nejúspěšnějších herních sérií vůbec. Ta však vznikla v podstatě náhodou, v Ubisoftu totiž pracovali na pokračování Prince of Persia: The Sands of Time a začali více experimentoval s parkourem a otevřeným prostředím. Zároveň se však chtěli příběhově zaměřit na něco nového a autoři tak narazili na příběhy o tajném společenství Asasínů. Nakonec vytvořili něco tak odlišného, že již nešlo mluvit o Princovi z Persie. Výsledný koncept byl ale natolik kvalitní, že nová značka dostala od Ubisoftu zelenou.

Assassin's Creed; screenshot: hlavní postavy, vikingové
Série Assassin's Creed, to už dávno není jen moudrý Altair nebo floutek Ezio, přestože tyto postavy patří k těm nejoblíbenějším. Za všechny ty roky se v hlavní roli vystřídalo mnoho postav, dejte nám vědět v komentáři, která je vaše nejoblíbenější.

Příběh série se zaměřuje na fiktivní odvěký boj řádu Templářů a Asasínů, který je však zasazen do historických období obsahujících i události a postavy z reálného světa. V posledních dílech se Ubisoft od původní zápletky mírně odklonil, a pokud se potvrdí zasazení příštího dílu do prostředí Vikingů, bohužel v tomto směru nevidím žádné zlepšení. Prozatím to vypadá, že Assassin‘s Creed Kingdom je plánováno jako startovací titul pro nové konzole a jeho oznámení bych očekával na E3 2020.

• Zdroje: GameIndustry, US Gamer

HW nároky pro Assassin's Creed Ragnarok PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Assassin's Creed Ragnarok by měl podle spekulací dorazit 29. září 2020 na PC, PS4 a Xbox One a později také na PS5 a Xbox Series X. O novinkách vás budeme informovat.

4,8 73×
Assassins Creed Odyssey - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus,, ve které jste odsouzení na smrt vlastní rodinou a vydáte se na úžasnou cestu, na které se z žoldáckého vyvrhela stanete legendárním řeckým hrdinou, a odhalíte tajemství své minulosti. Najděte svou vlastní cestu ve válkou rozpolceném světě, vytvářeném lidmi i bohy, ve kterém se sráží hory s mořem.
449,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MSX524
4,9 50×
Assassins Creed Origins - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční a RPG, Ponořte se do této tajemné části lidské historie v dalším dílu série Assassin's Creed s podtitulem Origins a objevte napínavý příběh o vzniku Asasínského bratrstva a vůbec prvního asasína.
449,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MSX096f
4,8 27×
Assassins Creed Odyssey - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, české titulky, žánr: akční,, ve které jste odsouzení na smrt vlastní rodinou a vydáte se na úžasnou cestu, na které se z žoldáckého vyvrhela stanete legendárním řeckým hrdinou, a odhalíte tajemství své minulosti. Najděte svou vlastní cestu ve válkou rozpolceném světě, vytvářeném lidmi i bohy, ve kterém se sráží hory s mořem.
799,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MXO500
4,6 52×
Assassins Creed IV: Black Flag - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - Zapomeňte na hrdiny, z dějů minulých, poznejte nové pohledy, nové hrdiny a nové prostředí, plavte se po černou vlajkou a zakuste sílu moře a větru! Velte své lodi a staňte se hrozbou pro obchodníky. Přichází nová doba a už nyní, je čas na změnu
499,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX050
4,6 15×
Assassins Creed The Ezio Collection - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a RPG, - HD remake třech nejlepších dílů série Assasin Creed - dvojky, Brotherhood and Revelations, neobsahuje multiplayer!
349,-
Skladem 3 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MXO146f
Vytisknout
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací