Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

Nakupování budoucnosti HP + média realme 8 5G
Zobrazit katalog
Assassin's Creed Valhalla; screenshot: Eivor

Assassin's Creed Valhalla: Vše, co víme

Speciál: • Autor: Jakub Němec

Historická série Assassin's Creed vyprávějící o věčném soupeření Templářů a Asasínů je tady s námi už od roku 2007, kdy společnost Ubisoft vypustila dnes již klasický díl z období křížových válek. Na něj navázala desítka plnohodnotných titulů, vedlejší hry, mobilní hry a také filmy a komiksy. 10. listopadu 2020 vyšel prozatím poslední díl Assassin's Creed Valhalla, který nám zpřístupnil život Vikinga dobývajícího anglické břehy v 9. století. Na následujících řádcích se dočtete, co vše o této výpravě víme.


Alza Magazín

Nejnovější updaty

(20. 10. 2020) – V posledním updatu jsme se více věnovali příběhu, odhaleným postavám a podstatným prvkům hratelnsoti.


(28. 7. 2020) – Článek vytvořen, obsahuje základní informace, datum vydání, informace o platformách a edicích, přibližuje příběh a gameplay Assassin's Creed Valhalla. Naleznete zde také dosud vydané trailery a screenshoty.

Assassin's Creed Valhalla: Vše, co víme – OBSAH

Assassin's Creed Valhalla: Základní informace

Alza Magazín

Assassin's Creed Valhalla (hra) | Assassin's Creed (IP)

Akční RPG Assassin's Creed Valhalla je dvanáctý díl herní série Assassin's Creed. Hru vyvíjí studio Ubisoft Montreal a vydává společnost Ubisoft. Hra vychází 10. 11 2020 na PC, PS4Xbox One, Xbox Series X/S a Stadia, 12. 11. (v ČR/SK 19. 11.) také na PS5. Hra vychází bez české lokalizace a multiplayeru. Homepage


Články: RecenzeSpeciál: Vše, co víme

Série Assassin's Creed patří mezi nejoblíbenější akční adventury současnosti. Nechala nás nakouknout do různých etap lidské historie a v aktuálním vikingském díle Assassin's Creed Valhalla se vydáme do Norska a Anglie 9. století, kde sledujeme příběh válečníka Eivora (případně v ženské alternaci). Gameplay v mnohém navazuje na díly Origins a Odyssey, s nimiž má také podobnou politiku v podobě příběhových DLC balíčků a řadě dalších updatů.

V rozsáhlém herním světě lze strávit desítky hodin, prozatím ovšem bez české lokalizace, kterou v neoficiální verzi připravují fanoušci pro PC verzi. Vikingská výprava vyšla 10. listopadu na očekávaných platformách, tedy pro PC, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S a Google Stadia, od 12. listopadu se objevila také na verzi pro PlayStation 5. Na rok 2021 se připravují dva velké příběhové balíčky s cestou do Irska za druidy a s dobýváním Paříže.

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: Key Art
Zbraně budou mít v Assassin's Creed Valhalla ústřední pozici, protože se bude jednat o doposud nejbrutálnější díl.

Assassin's Creed Valhalla: Recenze


Assassin's Creed Valhalla byla mezi hráči i kritiky přijata pozitivně, nicméně poměrně důležitým faktorem rozhodujícím o tom, zda daný hodnotitel udělil vyšší či nižší známku, byla konzole, na níž dotyčný hrál. Na základní PS4 i verzi Pro hra trpěla poměrně nedopečenou optimalizací a dlouhými načítacími obrazovkami. Mnohé z technických nedostatků odstranily patche a především pak verze pro PlayStation 5. Valhalla na next-gen konzoli od Sony se na serveru Metacritic pyšní známkou kolem 85 %, přičemž recenzenti chválí množství obsahu, příběh a většinou již vyladěný příklon k RPG mechanikám.

My jsme Assassin's Creed Valhallu recenzovali na PS4 i PS5. Zatímco verze pro starší konzoli našeho redaktora kvůli zmíněným problémům s optimalizací příliš neokouzlila, po bezplatném upgradu na next-gen si již Kuba Němec neměl příliš na co stěžovat a hře udělil velmi solidních 85 %: „Titul Assassin's Creed Valhalla na konzolích nové generace prokoukl díky rychlému načítání a grafickým kouzlům. Vikingská sága se tak stala ještě více přitažlivou, především pro fanoušky open-world akčních adventur, kteří vedle příběhů rádi odhalují všechny kouty digitálních světů.“ Celou Kubovu recenzi naleznete zde.

Assassin's Creed Valhalla recenze I Alza Magazín

Pokud se vám nechce číst, můžete si naši recenzi pustit na videu.

Assassin's Creed Valhalla: DLC a updaty/Season Pass


Zřejmě žádného asasinského fanouška nepřekvapilo, že také vikingské dobrodružství bude mít Season Pass, v němž se objeví dvě velká příběhová rozšíření s novými lokacemi. První z nich, Wrath of the Druids, nás zavede do historického Irska, kde budeme čelit tajemné druidské sektě, a v druhé, The Siege of Paris, se setkáme s „klíčovými historickými postavami ve válce zmítaných Francích“. 

Smutnit ovšem nemusí ani vlastníci základní verze hry, protože se těší z pravidelně dodávaného obsahu zdarma, jako jsou tematické vikingské svátky (vánoční Yulle Festival či velikonoční Ostara), přidávání nových schopností či nájezdy za kořistí na řeky mimo příběhovou mapu. Odměnou za splnění všech raidů může být hráčům kompletní výbava svatého Jiří, nová tetování či kosmetické doplňky lodí. Tvůrci také pravidelně vydávají patche opravující množství chyb, ale s mnohými základními, jež boří například hlavní questy, si ještě půl roku po vydání nevědí rady (nebo se objeví nové, jako třeba velikonoční výzdoba vesnice, která způsobovala pád celé hry).

Více podrobností o aktuálním patchi a dalších novinkách najdete na oficiálních stránkách hry.

DLC Wrath of the Druids – Keltové vs. Vikingové

Assassin's Creed Valhalla: Wrath of the Druids; wallpaper: cover

Na DLC Wrath of the Druids jsme se podívali v samostatné recenzi a ačkoli nejde o vyloženě špatné rozšíření, rozhodně jsme od prvního datadisku čekali více. Náš Kuba Němec hře udělil známku 6/10 a doprovodil ji verdiktem: „DLC Wrath of the Druids k Assassin's Creed Valhalla přenese fanoušky vikingského dílu do Irska, kde stráví maximálně deset hodin. Bohužel plně nevyužívá potenciál, který ostrov nabízí, a přináší „jen“ další vedlejší příběhovou linku, na níž brzy zapomenete. Jsou tam sice vlkodlaci, ale také zůstaly technické chyby původní hry.

Assassin’s Creed Valhalla Post Launch & Season Pass Trailer

Pravidelný obsah do Assassin's Creed Valhalla bude dodáván v průběhu roku 2021. Část z něj bude bezplatná, příběhová DLC si ovšem musíte zakoupit, případně investovat do Season Passu.

zdroj: Ubisoft

Assassin's Creed Valhalla: Datum vydání, platformy, edice


Se svým drakkarem můžeme drancovat anglická pobřeží od 10. listopadu 2020, kdy Assassin's Creed Valhalla vyšla na PC (Epic, Uplay), PS4, Xbox One, Xbox Series X/S a streamovací službě Google Stadia, o dva dny později také na PS5. Vikingské dobrodružství společnosti Ubisoft na sobě ovšem nese nálepku „cross-gen“, což znamená, že pokud budete vlastnit verzi pro starší generaci konzolí, nemusíte Assassin's Creed Valhalla kupovat znovu, protože se vám zdarma updatuje na modernější verzi.

Jak je u velkých AAA her zvykem, Assassin's Creed Valhalla vyšla ve více verzích, které obsahují jak fyzické, tak in-game bonusy. Vedle standardní základní edice si tedy lze pořídit zlatou edici obsahující season pass nebo sběratelskou se soškou Eivor a dalšími artefakty. Více si o různých edicích můžete přečíst v našem článku.

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: výhled
Napínavé příběhové zvraty a vyhrocené souboje vystřídají v Assassin's Creed Valhalla chvilky odpočinku s poetickými výhledy do středověké Anglie.

Assassin's Creed Valhalla: Čeština, česká lokalizace


Tuzemské hráče nepotěšil Ubisoft oznámením, že vikingský díl série Assassin's Creed si nezahrajeme v české lokalizaci. Francouzská společnost se tak rozhodla z důvodu úsporných opatření, což domácí scénu docela rozlítilo a donutilo k sepsání petice. Prozatím je snaha českých hráčů nevyslyšena, a proto se musíme spolehnout na slíbený neoficiální překlad nadšence Farflama, který se pokusí češtinu do Valhally dostat, ovšem pouze na PC. Více podrobností si můžete přečíst v našem článku.

Assassin's Creed Valhalla: Příběh


Série Assassin's Creed je známá vlastní interpretací historických událostí. Tentokrát se podíváme do Norska a Anglie v 9. století, tedy do temného středověku, kdy pobřeží Evropy tyranizují vikingské nájezdy. Do pozice hlavní postavy se dostane válečník Eivor (případně válečnice), jehož hlavním cílem je usídlit se na anglickém pobřeží a založit zde osadu Ravensthorpe. Za její existenci bude bojovat proti dalším seveřanům a samozřejmě proti místnímu obyvatelstvu. Drsné souboje jeden na jednoho se mísí s dobýváním měst a pevností, jež posilují křehká spojenectví a aliance proti společným nepřátelům.

Assassin's Creed Valhalla: Eivor's Fate - Character Trailer

Co vše bude Eivor muset v Assassin's Creed Valhalla obětovat pro slávu? To zjistíte již 17. listopadu.

Ke slovu se dostala i mnohými hráči proklínaná dějová linka ze současnosti, která přes postavu Layly Hassanové propojuje poslední díly Origins a Odyssey, jež se od ostatních titulů ze série Assassin's Creed odlišují pojetím hratelnosti především v soubojích a vývoji postavy. Ve Valhalle se potvrdila slova tvůrců a Layla má mnohem větší prostor, protože se díky modernizaci přístroje Animus na určitých místech volně prolínají současnost a minulost, což povede k novým typům hádanek. Navíc se pomyslná trilogie s Laylou v hlavní roli uzavře.

Historický výlet do Anglie

Série Assassin's Creed hráčům vždy nabízí vhled do historických epoch, v nichž narazíme na slavné osobnosti z učebnic dějepisu. Nejinak tomu bude ve Valhalle, kde se střetneme s budoucím sjednotitelem Anglie Alfrédem Velikým, norským králem Styrbjornem Forsberským nebo s potomky slavného Ragnara Lothbroka. O důležitých spojenectvích či rivalitě s ústředními hybateli děje ovšem nebudeme rozhodovat sami, protože autoři nechtějí nabourat průběh historických událostí, takže se rozhodli pro pevnější ruku nad scénářem.

Assassin's Creed Valhalla: Story Trailer

Příběhový trailer Assassin's Creed Valhalla naznačuje, jakým směrem se budou ubírat Eivorovy osudy v Anglii a jak přišel ke skryté čepeli.

Pro znalce série jistě nebude překvapením, že scenáristé propašovali do vikingských nájezdů také souboj templářů (The Order of the Ancients) a asasínů (Hidden Ones), kteří se objeví v Norsku po příjezdu Eivorova nevlastního bratra z Konstantinopole. Věčné soupeření obou táborů se přenese do Anglie, kde bude Eivor řádit se skrytou čepelí na straně asasínů (což pouze předpokládáme, může dojít k méně pravděpodobné možnosti, že Eivor bude na „temné“ straně jako Shay Cormac v díle Rogue). Více informací najdete v našem článku.

Assassin's Creed Valhalla: Gameplay


Assassin's Creed Valhalla je typickým přírůstkem do slavné série, který navazuje na akčně adventurní herní principy předchozích dvou dílů Origins a Odyssey. V zásadě tedy pozorujeme hlavní postavu Eivor z pohledu třetí osoby, soubojový systém se zakládá na prostorovém švihání zbraní (nemusí být zaměřený protivník) a využívá se různých dovedností z vývojového stromu schopností (tři základní větve a podpůrné bonusy). Slavit můžeme návrat skryté čepele a tedy možnost plíživě zabít nepřítele na jednu ránu, jinak u nepřátel sledujeme stav života a nově také výdrže po vzoru soulslike titulů.

Assassin's Creed Valhalla: Gameplay Overview Trailer

Gameplayová ukázka z Assassin's Creed Valhalla vám ukáže základní mechaniky vikingské výpravy včetně možností stealthu a brutálních soubojů, v nichž můžete libovolně kombinovat zbraně.

Druhou nedílnou součástí Assassin's Creed Odyssey se stalo rozvíjení domovské osady a diplomatických vztahů plněním vedlejších úkolů. Z nájezdů na vísky podél řek, na větší tvrze nebo po obléhání obrovských pevností získáte proviant, který investujete do svého sídliště. Na základě stupně vývoje jednotlivých budov obdržíte pasivní či aktivní bonusy v boji. Bezpečí své vesnice jménem Ravensthorpe zabezpečíte utvářením spojenectví s okolními rody a klany, které se poté připojí k vašim dobyvačným výpravám.

Vedle příběhových aktivit, jež jsou pevně v rukou scenáristů, takže není mnoho prostoru pro svobodné volby ovlivňující hlavní děj, na vás čeká volnočasová výplň v podobě různých miniher jako básnické vikingské zesměšňování oponentů (flyting), chytání ryb či zkoumání prastarých lokací s různými hádankami. Část misí nahradí realisticky pojatý svět severskou mytologií (Asgard, Jötunheim), resp. s moderní linkou o předcích Isu.

Assassin's Creed Valhalla: Official Ubisoft Forward 30 Minutes Gameplay Walkthrough

V třiceti minutách se vám představí základní mechaniky Assassin's Creed Valhalla.

Assassin's Creed Valhalla: Herní svět, rozsah a délka hry


V průběhu hraní Assassin's Creed Valhalla opět okusíme historii na vlastní kůži, tentokráte z pohledu vikingských nájezdníků. Tvůrci se pokoušejí odhalit a představit hráčům jejich lidskou stránku a motivaci k nájezdům do okolí. Vikingové by tak neměli být „ti zlí“, ale měli bychom je chápat jako národ, který hledá svou novou domovinu. Díky jejich putování poznáme pět rozlehlých lokací – pobřeží Norska a čtyři království v Anglii, přesněji East Anglia, Wessex, Mercia a Northumbria, včetně tří velkých měst Londýna, Winchesteru a Jórviku (dnešní York). Podíváme se také do mytologického Asgardu či Jötunheimu. Každý typ lokace bude vyžadovat odlišný přístup v hratelnosti.

Hlavní příběhová linka se protáhne na 40–50 hodin, na kompletní dokončení budete potřebovat přes sto hodin herní doby. Potvrdila se slova tvůrců, že herní mapa bude rozlehlejší než v Odyssey, přičemž se v ní objevuje řada zdánlivě náhodných událostí (místo klasických vedlejších questů), které vás podněcují k objevování nových míst. Na mapě tak nejsou zástupy otazníčků symbolizující zajímavé lokace, zobrazí se na ní pouze ty nejdůležitější destinace. Ostatní bude muset hráč najít sám díky barevným tečkám naznačující možnou odměnu.

Plížení ve městech, na koni divočinou

Anglie v 9. století není nakloněna vikingské kolonizační činnosti, a proto bude muset Eivor přizpůsobovat své chování na základě toho, v jakém prostoru se právě vyskytuje. Ve velkých městech ovládaných místním obyvatelstvem bude muset skrývat svůj severský původ pod kápí, využívat davu, aby se ztratil bedlivým strážím, nebo se plížit po střechách budov. Při odhalení hrozí boj proti obrovské přesile, případně zběsilý útěk. Stealthový přístup podporuje také možnost zabít nepřítele pomocí skryté čepele na jednu ránu, takže se z Eivora stane nebezpečný asasín, který dokáže nenápadně likvidovat cíle ze stínu. 

Assassin's Creed Valhalla: Deep Dive Trailer

Podrobný trailer ukazuje, že v Assassin's Creed Valhalla bude Eivor zastávat několik rolí, mj. asasínský vrah, vikingský vůdce a správce severské osady.

Ve volné přírodě, ve vikingských leženích či ve vlastní osadě se již Eivor skrývat nemusí a může dát naplno prostor svému charismatu jako vůdce Havraního klanu. Svou krvelačnost vypustí během dobyvačných výprav za kořistí, případně při obléhání nepřátelských měst. Na specifický zážitek se musíme připravit také v halucinogenních sekvencích, v nichž se postavíme nadpřirozeným bytostem anglické a severské mytologie. Čeká nás dokonce výlet do bájného Asgardu a Jötunheimu, kde budeme čelit božským výzvám.

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: loď
Objevování nových lokací na pevnině i na moři by mělo být základní motivací každého průzkumníka toužícího pokořit všechna tajemství Assassin's Creed Valhalla.

Assassin's Creed Valhalla: Mikrotransakce


I když jsme zvyklí, že mikrotransakce se nejčastěji objevují v multiplayerových titulech, společnost Ubisoft je velmi ráda pašuje také do čistě singleplayerových projektů. V sérii Assassin's Creed najdeme od dílu Unity interní měnu Helix Credits, za níž si pařani kupují unikátní kosmetické předměty a skiny, které nelze získat v průběhu hraní. Valhalla se nestala výjimkou a utrácet tak můžete reálné peníze za mnoho speciálních výdobytků, jež měly krátce po vydání pouze vizuální charakter.

V prosinci 2020 ovšem tvůrci přidali do svého interního obchodu možnost zaplatit si ulehčený průběh hraní navyšováním zkušeností (XP Boost za přibližně 250 Kč) či odhalení mapy se zvýrazněním míst s legendárním vybavením či dovednostmi (každý typ za přibližně 80 Kč). Tato nabídka vzbudila u hráčů velkou nevoli, protože se v nich probudilo podezření, že autoři zařadili do titulu grindovací principy, aby „líné“ pařany donutili zaplatit další peníze. Navíc se v jednom z pozdějších updatů objevila také možnost měnit vzhled získaných herních předmětů, ovšem za poplatek 50 stříbrných, což má hráče opět nasměrovat k investování do prémiové měny Helix, jež lze vyměnit za in-game měnu bez nutnosti „hrát“ – v předchozím díle série Assassin's Creed, Odyssey, byla přitom tato možnost hráčům umožněna zdarma přímo.

Assassin's Creed Valhalla: Multiplayer


Dle tvůrců je Assassin's Creed Valhalla koncipován jako zážitek čistě pro jednoho hráče, takže spolupráci jako v dílu Unity či multiplayerová klání z Eziovy trilogie jsme nedostali. Ale protože socializace hráčů je v současné době populární, dostalo se nám sbližování s ostatními pařany pomocí námi navržených válečníků. Pokud si jej jiný hráč najme do své posádky drakkaru, obdržíme část kořisti z jeho raidu jako poplatek za služby našeho žoldáka. Prozatím se nemluví o cross-playi mezi konzolemi či PC, ovšem vzhledem k nenáročnosti multiplayerových mechanik by se ve vikingském dobrodružství časem objevit mohl.

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: nájezd
Během raidů do okolních vesnic si můžete pronajmout žoldáky vytvořené hráči celého světa.

Assassin's Creed Valhalla: Videa, trailery, screenshoty


V této kapitole najdete ta nejzajímavější oficiální videa (zejména tedy trailery) a obrazové materiály (především screenshoty), které byly k Assassin's Creed Valhalla vydány.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Assassin's Creed Valhalla; screenshot: Eivor – žena/muž
Assassin's Creed Valhalla; screenshot: mytologie Assassin's Creed Valhalla; screenshot: Fenrir Assassin's Creed Valhalla; screenshot: oslava, vesnice
Assassin's Creed Valhalla; screenshot: vesnice, mazlíčci, kočka, pes Assassin's Creed Valhalla; screenshot: vesnice, tábor Assassin's Creed Valhalla; screenshot: vidiny, Asgard, halucinace
Assassin's Creed Valhalla; screenshot: Eivor Assassin's Creed Valhalla; screenshot: souboj, zbraně, bitva Assassin's Creed Valhalla; screenshot: hospoda
Assassin's Creed Valhalla; screenshot: útok Assassin's Creed Valhalla; screenshot: promluva Assassin's Creed Valhalla; screenshot: souboj, palcát
Assassin's Creed Valhalla; screenshot: diplomacie Assassin's Creed Valhalla; screenshot: vesnice Assassin's Creed Valhalla; screenshot: sběratelská edice
Assassin's Creed Valhalla; screenshot: vztek, berserker Assassin's Creed Valhalla; screenshot: vesnice, idyla Assassin's Creed Valhalla; screenshot: nájezd

(16. 2. 2021): Assassin's Creed Valhalla: River Raids Free Update

Assassin's Creed Valhalla: River Raids Free Update

zdroj: Ubisoft

(20. 10. 2020): Assassin’s Creed Valhalla Post Launch & Season Pass Trailer

Assassin’s Creed Valhalla Post Launch & Season Pass Trailer

zdroj: Ubisoft

(14. 10. 2020): Assassin's Creed Valhalla: Deep Dive Trailer

Assassin's Creed Valhalla: Deep Dive Trailer

(29. 9. 2020): Assassin's Creed Valhalla: Story Trailer

Assassin's Creed Valhalla: Story Trailer

(16. 7. 2020): Assassin's Creed Valhalla: Eivor's Fate - Character Trailer

Assassin's Creed Valhalla: Eivor's Fate - Character Trailer

(13. 7. 2020): Assassin's Creed Valhalla: Official Ubisoft Forward 30 Minutes Gameplay Walkthrough

Assassin's Creed Valhalla: Official Ubisoft Forward 30 Minutes Gameplay Walkthrough

(12. 7. 2020): Assassin's Creed Valhalla: Gameplay Overview Trailer

Assassin's Creed Valhalla: Gameplay Overview Trailer

(7. 5. 2020): Assassin's Creed Valhalla: First Look Gameplay Trailer

Assassin's Creed Valhalla: First Look Gameplay Trailer

(30. 4. 2020): Assassin's Creed Valhalla: Cinematic World Premiere Trailer

Assassin's Creed Valhalla: Cinematic World Premiere Trailer

Assassin's Creed Valhalla: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové požadavky odhalily, že Assassin's Creed Valhalla rozjedete i na relativně průměrný PC sestavách. Tvůrci si ovšem dali záležet na působivém audiovizuálním zpracování, k němuž se dostanete jedině s pořádným železem, které v sobě bude pochopitelně ukrývat nejnovější grafické karty (AMD RX 5700Xt/Nvidia Geforce RTX 2080) a procesory. Na jakou úroveň zobrazení se můžete těšit, zjistíte z níže uvedeného přehledu.

Assassin's Creed Valhalla; screenshot: HW požadavky

S jakým herním PC na Assassin's Creed Valhalla?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Core GTX1650

Základní sestava:

Alza GameBox Core GTX1650

Alza BattleBox Core RTX3060 Gungnir

Optimální sestava:

Alza BattleBox Core RTX3060 Gungnir

Alza BattleBox Ryzen RX 6800 XT Master

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Ryzen RX 6800 XT Master

Assassin's Creed Valhalla update přidává nový River Raids mód a další vylepšení


• Novinka: 16. 2. 2021 • Autor: Jiří Fait

Poslední asasínskou výpravu jsme si v redakci skutečně užili (hlavně náš kolega Jakub Němec), převážně díky uvěřitelnému světu a pohlcujícímu příběhu, který povedeně doplňoval lore série. Ubisoft prozatím Assassin's Creed Valhalla stabilně doplňuje (poslední větší update s názvem Yule Season běžel od prosince minulého roku do 7. ledna 2021), a nyní se na nás chystá s dalším updatem, který by měl vyjít na všechny platformy během dneška, tedy 16. února.... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: démon

zdroj: Ubisoft


Season pass pro Assassin's Creed Valhalla obsahuje dvě velké expanze


• Novinka: 21. 10. 2020 • Autor: Jiří Fait

Společnost Ubisoft v úterý oznámila plány pro budoucí obsah k očekávanému akčnímu RPG Assassin's Creed Valhalla. Čeká na nás prý objevování „obludné pravdy ohledně legendy o Beowulfovi“ a podíváme se do Irska a Paříže. Placený Season pass pro Valhallu zahrnuje dvě velká DLC, vedle toho vývojáři chystají sezonní obsah pro všechny zdarma, a to včetně naučného Discovery Tour, jež do hry přibude někdy v roce 2021... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: démon

Assassin's Creed Valhalla láká mytologií a plížením; hardwarové nároky odhaleny


• Novinka: 15. 10. 2020 • Autor: Jakub Němec

Série Assassin's Creed je jednou z hlavních značek francouzského vydavatele Ubisoft, takže se nemůžeme divit, že mu věnuje opravdu velkou péči. Během posledních dnů se vyrojila spousta zajímavých informací od zahraničních novinářů, kteří měli příležitost si vyzkoušet vikingské Assassin's Creed Valhalla, což vývojáři završili vypuštěním oficiálního gameplaye a rozsáhlým Deep Dive trailerem... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: démon

Pestrý život ve vesnici v Assassin's Creed Valhalla


• Novinka: 14. 10. 2020 • Autor: Jakub Němec

Většina trailerů k Assassin's Creed Valhalla se věnuje boji, rozsáhlému světu a epickému příběhu o vikingském tažení Anglií. Pokud si však pamatujete ohlášení hry z letošního dubna, tak autoři kladli důraz na představení Normanů nejen jako násilného živlu, ale také usedlíků formujících pobřeží britských ostrovů. Proto si dnes představíme Eivorovu osadu Ravensthorpe a život v ní... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: osada Ravensthorpe

V příběhu Assassin's Creed Valhalla se setkáme se syny Ragnara Lothbroka


• Novinka: 30. 9. 2020 • Autor: Jakub Němec

O Assassin's Creed Valhalla, nejnovějším přírůstku dlouholeté zabijácké série společnosti Ubisoft, jsme se již dozvěděli řadu detailů. Tvůrci z montrealské pobočky naznačili principy hratelnosti, představili zbraňový arsenál a vysvětlili důležitost vlastní vikingské osady, ale příběh si nechávali jako eso v rukávu. Nyní, pět týdnů před vydáním, se s ním konečně vytasili a my tak můžeme poznat Eivorovu rodinu a pochopit, jak se dostala skrytá čepel až do Skandinávie... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: Eivor trailer

Svět Assassin's Creed Valhalla ukazuje svou brutální i romantickou tvář


• Novinka: 13. 7. 2020 • Autor: Jakub Němec

Už od oznámení Assassin's Creed Valhalla jsme čekali na gameplay záběry, abychom si mohli udělat obrázek o hratelnosti vikingské výpravy do Anglie. Když pomineme pár vteřin v rámci květnového Inside Xbox a několik desítek minut v rámci nekvalitních leaků, neměli jsme se v našich představách oč opřít. V rámci streamu Ubisoft Forward však uzurpoval výlet do temného středověku velkou část programu, takže si dnes můžeme očekávaný titul pořádně rozebrat... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: svět

V Assassin's Creed Valhalla se objeví mechanika výdrže


• Novinka: 9. 7. 2020 • Autor: Jakub Němec

Zájem o Assassin's Creed Valhalla roste, což je nyní před streamem Ubisoft Forward pochopitelné. Tvůrci určitě chtějí vyrukovat s řadou překvapení, která dostanou fanoušky do kolen, a připravují gameplay záběry, jimiž nás chtějí ohromit. Proto se musíme podivit nad tím, kolik videomateriálu stihlo uniknout. Poslední leaknuté záběry se věnují mytickému bossfightu a prozradily přítomnost mechaniky výdrže... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: Eivor – žena

Uniklé záběry z rozpracované verze Assassin's Creed Valhalla silně připomínají Odyssey


• Novinka: 6. 7. 2020 • Autor: Filip Němec

Zatímco na akci Xbox 20/20 jsme se pořádných gameplay záběrů z Assassin's Creed Valhalla nedočkali, nyní dostáváme celou půlhodinku, avšak neoficiální cestou. Jde totiž o uniklé záběry z rozpracované verze hry, která je plná bugů a chyb. Záběry přesto hezky prozrazují, jakým směrem se další díl série Assassin's Creed (ne)vydává. Více informací včetně videa najdete v novince... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: bitva

V Assassin's Creed Valhalla půjde řešit některé problémy diplomacií


• Novinka: 19. 5. 2020 • Autor: Jakub Němec

Velké weby slouží tvůrcům často jako médium, přes které jsou schopni nejen propagovat svůj titul, ale také prozradit detaily o příběhu, hratelnosti či audiovizuálním zpracování. Díky rozhovoru Ashrafa Ismaila, hlavního vývojáře Assassin's Creed Valhalla, s redaktorem webu Kotaku jsme se tak dozvěděli novinky o vikingském dobrodružství zahrnující diplomacii, starost o osadu či proč se v promo materiálech zatím neobjevuje ženská alternace Eivora... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: Eivor

Assassin's Creed Valhalla bude možná větší, než se tvrdilo


• Novinka: 18. 5. 2020 • Autor: Jakub Němec

Od oznámení Assassin's Creed Valhalla utekly už téměř tři týdny, ale neustále se kolem ní rojí nové informace, spekulace a následně jejich potvrzení či dementování. Aktuálně se internetem šíří zpráva, která vyvrací dřívější výroky o mapě menší než v Assassin's Creed Odyssey. Producent Ubisoftu Julien Laferrière v pořadu francouzského novináře Juliena Chiéze tvrdil, že Valhalla je naopak o něco rozlehlejší. Kam se tedy nakonec s Eivorem podíváme?... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: výhled

Starší články o Assassin's Creed Valhalla


(17. 5. 2020) Assassin's Creed Valhalla vyjde možná již v říjnu


• Novinka: 17. 5. 2020 • Autor: Jakub Němec

Kolem Assassin's Creed Valhalla se v posledních dvou týdnech točil celý herní svět, ať už díky jeho oznámení nebo kvůli negativně přijatým „gameplay“ záběrům v rámci microsoftí akce Inside Xbox. Příliv nových informací se nyní dost omezil, ale přesto se občas vyloupnou zajímavá fakta, za jejichž zveřejnění se komunita určitě nebude zlobit. Jako třeba když italskému Amazonu pravděpodobně uniklo datum vydání... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: výhled

(13. 5. 2020) V Assassin's Creed Valhalla opět zakusíme smrtící sílu skryté čepele


• Novinka: 13. 5. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Už víme, že nejnovější přírůstek do série Assassin's Creed s podtitulem Valhalla dorazí jako launch titul na novou generaci konzolí a také to, že se v něm vžijeme do role skandinávského mořeplavce Eivora a na vlastní kůži pocítíme hněv konkurenčních kmenů a zejména rozzuřených vojsk čtyř anglických království. Už z prvotních záběrů bylo zřejmé, že velkou část gameplaye bude tvořit ohánění se sekerou, ta však nebude jedinou zbraní, kterou vikingský nájezdník Eivor proti nepřátelům použije. Ve Valhalle totiž jeho sokové opět pocítí i smrtící sílu ikonické zbraně série Assassin's Creed – skryté čepele... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: Eivor, sekery

(11. 5. 2020) V Assassin's Creed Valhalla se objeví berserkové a Beowulf


• Novinka: 11. 5. 2020 • Autor: Jakub Němec

Po překvapivém oznámení Assassin's Creed Valhalla jsme již měli dost času vstřebat všechny informace, které nám tvůrci z montrealského studia Ubisoftu naservírovali, takže je třeba pokračovat v mravenčí práci a hledat další náznaky, které by nám mohly prozradit více o očekávaném vikingském dílu série. Dnes se zaměříme na možný obsah season passu... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: smrtící úder

(7. 5. 2020) Teaser Assassin's Creed Valhalla odhalil zajímavé skutečnosti


• Novinka: 7. 5. 2020 • Autor: Jakub Němec

Přiznejme si, že od ohlášených gameplay záběrů k Assassin's Creed Valhalla jsme čekali mnohem více. Očekávali jsme minimálně pět minut, které by fanoušky sice úplně neodpálily, ale pořád by to bylo více, než několik nic neříkajících záběrů na život ve vesnici, Eivorovu muskulaturu a porcování nepřátel. Přesto se s vámi musíme podělit o několik postřehů a také o několik náznaků z úst Ashrafa Ismaila, vedoucího tvůrce hry... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: souboj

(4. 5. 2020) Vznikne fanouškovská čeština pro PC verzi Assassin's Creed Valhalla?


• Novinka: 4. 5. 2020 • Autor: Jakub Němec

Kolem absence češtiny v Assassin's Creed Valhalla se strhlo opravdové pozdvižení. Místní komunita je vážně zklamaná. Umírněnější fanoušci zabijácké série se snaží hledat důvody a vysvětlit si počínání francouzského vydavatelského domu, zatímco druhá část spektra dští na Ubisoft pekelný oheň a síru, doprovázené tvrzením, že budou vikingské dobrodružství bojkotovat. Odolají ovšem speciálním edicím, které jsou na letošek připraveny?... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: nájezd

(1. 5. 2020) Assassin's Creed Valhalla jako launch titul pro PS5 a Xbox Series X


• Novinka: 1. 5. 2020 • Autor: Jakub Němec

Oznámení Assassin's Creed Valhalla rozvířilo hráčské vášně na konci měsíce dubna a v průběhu noci se vyrojilo obrovské množství detailů z rozhovorů s tvůrci ze studia Ubisoft Montreal, a proto se k vikingské výpravě do Anglie ještě jednou vrátíme. Zřejmě nejsilnějším prohlášením je potvrzení faktu, že se Valhalla objeví mezi prvními hrami na novou generaci konzolí… a pak také absence české lokalizace. Nicméně nových informací máme mnohem více... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: nájezd

(30. 4. 2020) První trailer Assassin's Creed Valhalla naznačil příběhové pozadí


• Oznámení: 30. 4. 2020 • Autor: Jakub Němec

Fanoušci série Assassin's Creed si v současné době užívají druhý rok půstu, pokud nepočítáme DLC pro poslední díl Odyssey, a proto lačně vyhlížejí nový díl ságy, o němž se již delší dobu spekuluje, že nás vezme na sever Evropy do doby vikingských nájezdů. První trailer pokračování Valhalla jim dal zapravdu a ukončil jejich čekání. Co vše jsme se z ukázky dozvěděli o hlavní postavě jménem Eivor a jeho životním údělu... celý článek

Assassin's Creed Valhalla; wallpaper: velitel
i

To jsou tedy veškeré podstatné informace, které v současné chvíli o Assassin's Creed Valhalla máme. Tento speciál budeme pravidelně aktualizovat s tím, jak se budou objevovat nové detaily nejen z oficiálních zdrojů.

• Zdroje:  ubisoft.com/en-gb/game/assassins-creed/valhalla


Akce končí za 12:09:30
Assassins Creed Valhalla - Limited Edition - PS4 - Hra na konzoli
-41%
Assassins Creed Valhalla - Limited Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a adventura - vžijte se do postavy Eivora, neohroženého vikingského válečníka, a díky propracovaným RPG mechanikám budujte vlastní osadu a rozvíjejte svou jedinečnou vikingskou ságu.

-41% 1 699,-
999,- bez DPH 826,-
Koupit
Akční cena
Posledních 86 ks
Můžete mít ihned
Objednací kód: MSX817dr
Akce končí za 12:09:30
Assassins Creed Valhalla - Limited Edition - Xbox One - Hra na konzoli
-38%
Assassins Creed Valhalla - Limited Edition - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a adventura - vžijte se do postavy Eivora, neohroženého vikingského válečníka, a díky propracovaným RPG mechanikám budujte vlastní osadu a rozvíjejte svou jedinečnou vikingskou ságu.

-38% 1 599,-
999,- bez DPH 826,-
Koupit
Akční cena
Posledních 13 ks
Můžete mít ihned
Objednací kód: MXO723dr
Akce končí za 12:09:30
Assassins Creed Valhalla - PS5 - Hra na konzoli
-44%
Assassins Creed Valhalla - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a adventura - vžijte se do postavy Eivora, neohroženého vikingského válečníka, a díky propracovaným RPG mechanikám budujte vlastní osadu a rozvíjejte svou jedinečnou vikingskou ságu.

-44% 1 799,-
999,- bez DPH 826,-
Koupit
Akční cena
Posledních 32 ks
Můžete mít ihned
Objednací kód: PSV0026
Assassins Creed Valhalla - Hra na PC
-17%
Assassins Creed Valhalla
Hra na PC - krabicová verze, žánr: akční a adventura - vžijte se do postavy Eivora, neohroženého vikingského válečníka, a díky propracovaným RPG mechanikám budujte vlastní osadu a rozvíjejte svou jedinečnou vikingskou ságu.

-17% 1 499,-
1 249,- bez DPH 1 032,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 26 prodejnách
Objednací kód: WG1238
Akce končí za 12:09:30
Assassins Creed Valhalla - PS4 - Hra na konzoli
-47%
Assassins Creed Valhalla - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a adventura - vžijte se do postavy Eivora, neohroženého vikingského válečníka, a díky propracovaným RPG mechanikám budujte vlastní osadu a rozvíjejte svou jedinečnou vikingskou ságu.

-47% 1 699,-
899,- bez DPH 743,-
Koupit
Akční cena
Posledních 23 ks
Můžete mít ihned
Objednací kód: MSX817st
Akce končí za 12:09:30
Assassins Creed Valhalla - Drakkar Edition - PS4 - Hra na konzoli
-41%
Assassins Creed Valhalla - Drakkar Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a adventura - vžijte se do postavy Eivora, neohroženého vikingského válečníka, a díky propracovaným RPG mechanikám budujte vlastní osadu a rozvíjejte svou jedinečnou vikingskou ságu.

-41% 1 699,-
999,- bez DPH 826,-
Koupit
Akční cena
Posledních 56 ks
Můžete mít ihned
Objednací kód: MSX817
Akce končí za 12:09:30
Assassins Creed Valhalla - Xbox One - Hra na konzoli
-47%
Assassins Creed Valhalla - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a adventura - vžijte se do postavy Eivora, neohroženého vikingského válečníka, a díky propracovaným RPG mechanikám budujte vlastní osadu a rozvíjejte svou jedinečnou vikingskou ságu.

-47% 1 699,-
899,- bez DPH 743,-
Koupit
Akční cena
Posledních 43 ks
Můžete mít ihned
Objednací kód: MXO723st
Assassins Creed Valhalla: Gold Edition - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční a adventura

2 599,- bez DPH 2 148,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1627
Assassins Creed Valhalla: Standard Edition - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční a adventura

1 799,- bez DPH 1 487,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1628
Assassins Creed Valhalla: Ultimate Edition - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční a adventura

3 099,- bez DPH 2 561,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1629
Assassins Creed Valhalla Season Pass - Xbox Digital
Herní doplněk / DLC - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra

1 049,- bez DPH 867,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1630
Assassins Creed Valhalla 1050 Helix Credits Pack - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční

269,- bez DPH 222,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1635
Assassins Creed Valhalla: 4200 Helix Credits Pack - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční

929,- bez DPH 768,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1633
Assassins Creed Valhalla: 6600 Helix Credits Pack - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční

1 329,- bez DPH 1 098,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1632
Assassins Creed Valhalla: 2300 Helix Credits Pack - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční

529,- bez DPH 437,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1634
Assassins Creed Valhalla: 500 Helix Credits Pack - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční

129,- bez DPH 107,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1631
Assassins Creed Valhalla: England Vista - Puzzle
Puzzle pro holky i kluky, 1500 ks dílků v balení

499,- bez DPH 412,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 13:00
Objednací kód: GMERCHb937s
Assassins Creed Valhalla: Eivor - Puzzle
Puzzle pro holky i kluky, 1000 ks dílků v balení

499,- bez DPH 412,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 13:00
Objednací kód: GMERCHb937a
Assassins Creed Valhalla - Head - tričko
Tričko s motivem Assassin's Creed, krátké rukávy a kulatý výstřih, materiál: bavlna

399,- bez DPH 330,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: GMERCHc0022nad
Assassins Creed Valhalla - Crest Grid - tričko
Tričko s motivem Assassin's Creed, krátké rukávy a kulatý výstřih, materiál: bavlna

499,- bez DPH 412,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: GMERCHb949nad
Assassins Creed Valhalla - Valhalla Crest - tričko
Tričko s motivem Assassin's Creed, krátké rukávy a kulatý výstřih, materiál: bavlna

499,- bez DPH 412,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: GMERCHc0001nad
Assassins Creed Valhalla - Shield - tričko
Tričko s motivem Assassin's Creed, krátké rukávy a kulatý výstřih, materiál: bavlna

499,- bez DPH 412,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: GMERCHb951nad
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi