Asus ROG Phone II (PREVIEW): Sen mobilních hráčů?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Trendy v oblasti herních telefonů nastoloval už původní původní Asus ROG Phone. Přepisoval výkonnostní tabulky a přinášel cenovky, u kterých se nejednomu uživateli protáčely oční panenky. Ale výbava za to stála. Nyní jeho výrobce přichází s druhou generací, modelem Asus ROG Phone 2. A hranice zase posouvá. Už teď můžeme prozradit, že je to výkonnostní monstrum. Pojďme se na čerstvou novinku podívat podrobněji.

OBSAH ČLÁNKU

  1. Hardware Asus ROG Phone II patří mezi to nejlepší
  2. Třístupňové chlazení a vylepšená AirTriggers
  3. ROG Phone II má dva USB-C konektory i sluchátkový port
  4. Vzhled Asus ROG Phone II: Překvapení se nekoná
  5. Fotoaparát je na Asus ROG Phone II možná trochu do počtu
  6. Softwarová výbava Asus ROG Phone II a hromady příslušenství, které cílí přímo na hráče
  7. Asus ROG Phone II vs. Asus ROG Phone

Hardware Asus ROG Phone II patří mezi to nejlepší

Pravidla hry se opět mění hlavně v hardwarové výbavě Asus ROG Phone 2. Není to tak dávno, co se na svět dostal nový chipset Snapdragon 855+, který je momentálně nejvýkonnějším procesorem výrobce. Osmijádro, které tepe v jeho centru, je taktováno na frekvenci 2,96 GHz. O grafický výkon se stará jednotka Adreno 640 a oproti staršímu Snapdragonu bez plus za jménem se zvyšuje o více než příjemných patnáct procent. Chipset doplňuje 12GB RAM a rychlé vnitřní úložiště s kapacitou 256 nebo 512 GB. Telefon využívá v současnosti nejrychlejší typ úložiště UFS 3.0, který má celkovou propustnost 2 900 MB/s a skutečná rychlost zápisu se pohybuje kolem 750 MB/s. 

i Asus ROG Phone: herní telefon pro náročné (VIDEORECENZE)

Jasným posunem ROG Phone II, který se evropskou premiéru odbude na zářijovém veletrhu IFA, je i snaha o maximálně kvalitní příjem signálu z internetu. Základem je již do chipsetu integrovaný LTE modem Snapdragon X24. O stabilitu signálu se pak stará hned čtveřice antén (jedna nahoře, druhá dole, třetí v boční hraně, čtvrtá na zádech). Jde hlavně o pohodlnost. Asus ROG Phone 2 můžete držet jakkoliv a stále se k vám dostane signál v maximální síle.

Snapdragon 855+
Chipset Snapdragon 855+ patří k tomu nejvýkonnějšímu, co lze na současném mobilním trhu najít.

Třístupňové chlazení a vylepšená AirTriggers

Aby všechno fungovalo a nepřehřívalo se, telefon disponuje vylepšeným chlazením, které se skládá ze tří samostatných systémů. První vrstvou je odpařovací komora (v jedné části systému se teplovodivá tekutina odpaří, v druhé zkondenzuje a vrací se zpět), druhou je klasický pasivní chladič. Třetí vrstvou je Aero Active Cooler (volitelné příslušenství) ve své druhé verzi, která je čtyřikrát tišší a dovede Asus ROG Phone II ochladit až o 5 °C.

Asus Rog Phone 2
Robustní design telefonu ROG Phone II něco vydrží a umožní velmi pevný úchop.


Z předchozího modelu si nový Asus ROG Phone 2 vypůjčil speciální herní hardwarová tlaková tlačítka AirTriggers, která jsou dostupná na boční straně telefonu a která slouží k ovládání při hrách. Využívají dvojice vibračních motorků, jež umožňují haptickou odezvu při hraní. Triggery lze různě nastavovat a výrobce vylepšil jejich odezvu.

i Asus Zenfone 6 (PREVIEW): nová vlajková loď s otočným fotoaparátem a skvělou cenou

ROG Phone II má dva USB-C konektory i sluchátkový port

Pokud jde o konektivitu, telefon využívá univerzální konektor USB-C - a hned dvakrát. Jeden je klasický, nabíjecí, umístěný na spodní hraně telefonu, druhý, na boku, slouží k připojení Asus ROG Phone 2 k dokovací stanici. Najdeme na něm také 3,5mm jack, možnost připojení herních sluchátek je tak zajištěna.

Dostatek energie zajišťuje baterie s kapacitou 6 000 mAh, díky níž (a displeji, viz níže) narostly rozměry telefonu. Téměř samozřejmostí je dnes rychlonabíjení QuickCharge ve své čtvrté verzi. Telefon při běžném použití vydrží tři až čtyři dny, pokud byste se rozhodli hrát od rána do večera, bude to jeden den. Ale i to je velmi, velmi dobré číslo. Obrovská kapacita baterie navíc najde využití i jako power banka pro další zařízení.

Přední strana telefonu Asus Rog Phone 2
Téměř celou přední stranu Asus ROG Phone II zabírá displej, zadní dominuje barevné logo.řady ROG phone.

Vzhled Asus ROG Phone II: Překvapení se nekoná

Pokud jde o design nového telefonu Asus ROG Phone II, tam zůstal výrobce věrný vzhledu předchozího modelu. Nemění se prakticky nic. Telefon má konstrukci vyrobenou z kombinace skla a kovu a neměnný je i design se zakulacenými hranami. Horní a spodní rámečky jsou poměrně široké, trend směřující k bezrámečkovému vzhledu si u Asus ROG Phone 2 nenašel své místo. To ale vůbec není na škodu, spíše naopak. Jsou v nich umístěny kvalitní stereoreproduktory a zároveň je díky nim držení celého zařízení pohodlnější – hráč tolik nezasahuje prsty do displeje, když telefon při hraní drží na šířku jako konzoli.

Asus ROG Phone 2
Designéři pamatovali i na to, aby se Asus ROG Phone II pohodlně držel i na délku.

Přední straně telefonu dominuje AMOLED displej s úhlopříčkou 6,6 palců – zde je patrný rozměrový nárůst, předchůdce měl pouze palců šest. Do displeje je navíc zakomponována čtečka otisků prstů. Co hráče potěší, je jistě obnovovací frekvence až 120 Hz, která významně napomůže plynulosti nejen při hraní. Snadno ale můžete přepínat i mezi 60 a 90 Hz a buďte si jistí, že každý vzestup obnovovací frekvence spolehlivě poznáte. Rozlišení výrobce udává jako Full HD+ a mělo by se jednat o displej s nejrychlejší odezvou na trhu, 49 ms. To je rovněž něco, co při hraní her oceníte. Drobností, kterou si Asus ROG Phone 2 půjčil od svého předchůdce, je pak svítící logo na zádech telefonu.

i Související produkty

Fotoaparát je na Asus ROG Phone II možná trochu do počtu

Asus ROG Phone II je sice herní, ale stále smartphone. A ten už se dnes bez kvalitního fotoaparátu neobejde. Asus se s tím, upřímně řečeno, moc nepáral a novinku osadil sestavou vyzkoušenou z telefonu Asus Zenfone 6. Opět ale konstatujeme – proč ne? Spolehnout se tak můžeme na hlavní 48Mpx snímač se světelností f/1,79, druhý 13Mpx fotoaparát je širokoúhlý a má úhel záběru 125°. Vepředu pak tradičně najdeme selfie kameru, a to s rozlišením 24 Mpx. Na herní telefon, kterým toho hráč stejně moc nevyfotí, protože nebude mít čas, docela dobré, ne?

Asus ROG Phone 2 Fotoaparát
Fotoaparát Asus beze změny převzal ze staršího modelu Zenfone 6. Na kvalitu snímků to ale rozhodně vliv nemá.

Softwarová výbava Asus ROG Phone II a hromady příslušenství, které cílí přímo na hráče

Zajímavou možnost přináší softwarová výbava telefonu, který samozřejmě běží klasicky na Androidu. Při prvním startu Asus ROG Phone II si ale můžete vybrat, zde budete fungovat na speciální ROG nadstavbě, nebo se vydáte cestou ZEN UI (stejné jako již jednou zmíněný Asus Zenfone 6), což je ve své podstatě čistý operační systém. Zároveň je pozitivní, že touto volbou nepřijdete o žádné ze speciálních voleb a aplikací, které jsou v telefonu nainstalovány. Fakt, že výrobce pro uživatele tuhle volbu připravil posouvá telefon s úzce vymezeného segmentu herních telefonů do mnohem širší oblasti. Asus ROG Phone II se tak stává supervýkonným smartphonem, který může ohrozit pozici leckteré vlajkové lodi - a to klidně na několik let dopředu. 

Asus ROG Phone II
Volba, zda použít herní nadstavbu nebo klasické ZEN UI je jenom na uživateli Asus ROG phone II.

Výše jsme zmínili možnost Asus ROG Phone II vložit do dokovací stanice. Vybrat si můžete buď dok k připojení k televizi, dok k připojení k počítači, či přídavný ovladač s analogovými páčkami. Na trhu budou i nejrůznější ochranná pouzdra a také zařízení, jež k telefonu přidá druhý displej. Herní zážitky se tak jistě prohloubí. Výrobce do balení s telefonem přidal také výkonný větráček, který připojíte pomocí USB-C konektoru.

Asus ROG Phone 2
Asus k ROG Phone 2 dodává i výkonný externí větráček.

Asus ROG Phone II vs. Asus ROG Phone

Jak si aktuální telefon stojí ve srovnání s předchozím modelem? To přehledně shrnuje následující tabulka. V čem tkví hlavní rozdíly? Asus ROG Phone II nabízí samozřejmě vyšší výkon, což je u herního telefonu to nejdůležitější. Dle smartprix.com by měl být výkon Snapdragon 855 ve srovnání s 845 navýšen o 45 %. To podtrhuje nárůst paměti RAM o 4 GB. Za zmínku stojí také displej: úhlopříčka narostla o 0,6" při současném navýšení rozlišení. A aby nedošlo ke snížení výdrže baterie, zvýšila se její kapacita o 2 000 mAh. K tomu je přítomno i 30W rychlonabíjení. Asus ROG Phone II tak svému jménu rozhodně nedělá ostudu. 

Parametry/Model Asus ROG Phone II Asus ROG Phone
Úhlopříčka displeje 6,6" 6"
Rozlišení a typ displeje 2 340 × 1 080 px, AMOLED 2 160 × 1 080 px, AMOLED
Poměr stran 19,5 : 9 18 : 9
Jemnost displeje 391 ppi 402 ppi
Výřez v displeji
Kolik plochy čelní strany zabírá displej? 80,3 % 76,8 %
Procesor Qualcomm Snapdragon 855+ Qualcomm Snapdragon 845
Operační paměť RAM 12 GB 8 GB
Interní úložiště 256/512 GB 128/512 GB
Operační systém Android 9 Pie Android 8.1 Oreo
Zadní fotoaparát 48 Mpx (f/1,8) + 13 Mpx 12 Mpx (f/1,8) + 13 Mpx
Optický zoom
Přední fotoaparát 8 Mpx (f/2,0) 8 Mpx (f/2,2)
Baterie 6 000 mAh 4 000 mAh
Rychlonabíjení
USB-C
3,5mm jack
Rozměry 171,4 × 77,6 × 9,5 mm 158,8 × 76,2 × 8,3 mm
Hmotnost 240 g 200 g
Stupeň krytí
Cena 23 990 Kč -

*Ceny platné k 7. 10. 2019

i Mohlo by vás zajímat

Asus ROG Phone 2 posouvá hardwarovou výbavu mobilních telefonů o další laťku výše. Hráčům nabídne téměř ideální herní telefon s vysokým výkonem, slibným displejem, účinným chlazením i hromadou volitelného příslušenství.

Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací