AlzaPlus+ Velké zboží doručíme zdarma

Asus ROG Strix Fusion 500 (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Nezbytným vybavením každého správného gamera jsou zcela jistě sluchátka, která hráče přirozeným způsobem vtáhnou do hry. Nejlépe pak prostorová, díky nimž získáváte ve hrách další vjemový smysl, protože vám aktivně pomáhají při orientaci v prostoru a lokalizaci různých herních objektů. V nabídce společnosti Asus můžete nalézt hned několik typů sluchátek pro hráče. My se dnes podíváme na jednu letošní novinku, kterou jsou herní sluchátka Asus ROG Strix Fusion 500.

Recenze Asus ROG Strix Fusion 500 – OBSAH

  1. Asus ROG Strix Fusion 500 jsou herní sluchátka s prostorovým zvukem
  2. Technické specifikace Asus ROG Strix Fusion 500
  3. Bytelná, ale pohodlná konstrukce Asus ROG Strix Fusion 500
  4. Osvětlením Asus AURA si přizpůsobte vzhled sluchátek podle svého vkusu
  5. Asus ROG Strix Fusion 500 jsou pohodlná i při několikahodinovém používání
  6. Ovládejte Asus ROG Strix Fusion 500 pomocí dotykového rozhraní
  7. Kvalitou zvuku Asus ROG Strix Fusion 500 potěší
  8. Sluchátka Asus ROG Strix Fusion 500 zaujmou každého gamera

Asus ROG Strix Fusion 500 jsou herní sluchátka s prostorovým zvukem

Společnost Asus nabízí všem hráčům počítačových her prakticky kompletní vybavení. Ať už se jedná o grafické karty, základní desky, monitory, zvukové karty či sluchátka, správný gamer si vždy něco zajímavého a exkluzivního v nabídce této společnosti najde. Mně se do ruky dostala herní sluchátka Asus ROG Strix Fusion 500. Protože si myslím, že se jedná o velmi zajímavý a zdařilý produkt, určitě nebude od věci, abych se s vámi o zkušenost s těmito „vymazlenými“ herními sluchátky podělil. Pojďme si tedy herní náhlavní soupravu Asus ROG Strix Fusion 500 nejdříve představit.

Asus ROG Strix Fusion 500; herní sluchátka
Sluchátka Asus ROG Strix Fusion 500 jsou zaměřená především na gamery.

Asus ROG Strix Fusion 500 jsou koncipována jako full-size sluchátka s hermeticky uzavřenými náušníky a 50mm měniči Asus Essence. Elektronickou část má na starosti HiFi DAC převodník ESS9018 (24 bit / 96 Hz) s vysokým dynamickým rozsahem a ultranízkým zkreslením. Společně se zesilovačem SABRE9601K sluchátka Asus ROG Strix Fusion 500 mohou nabídnout 7.1 virtuální prostorový zvuk vynikající kvality, který byl navíc do nejmenších detailů vyladěn v kooperaci se společností Bongiovi Acoustics.

Asus ROG Strix Fusion 500: specifikace, parametry a cena

ParametryAsus ROG Strix Fusion 500
konektivitaUSB
kompatibilitaPC, MAC, PS4
měničprůměr měniče: 50 mm
(neodymiový magnet)
impedance32 ohmů
frekvenční rozsah sluchátek20 ~ 20 000 Hz
mikrofondigitální, výklopný, jednosměrný
frekvenční rozsah mikrofonu50 ~ 10 000 Hz
citlivost mikrofonu-39 dB ± 3 dB
délka kabelu2 m
hmotnost360 g
cena4 599 Kč
*Cena k 10. 4. 2018

Bytelná, ale pohodlná konstrukce Asus ROG Strix Fusion 500

Náhlavní most využívá vysouvací mechanizmus, pomocí něhož si můžete přizpůsobit velikost sluchátek individuálním potřebám. Vnitřní (zasouvací) část je kombinací ocelového plechu a plastu, vnější pouzdro náhlavního mostu je pak jen plastové. 

Asus ROG Strix Fussion 500; náhlavní most
Odolná konstrukce sluchátek Asus ROG Strix Fusion 500 kombinuje ocelový plech a plast.

Pro pohodlí hráče je náhlavní most sluchátek Asus ROG Strix Fusion 500 z vnitřní strany vybaven polstrovaným polštářem z tkaniny, který dosedá na hlavu. Obě mušle jsou k náhlavnímu mostu připevněny kloubem, který umožňuje jejich pohodlné pootočení o 90°.

Asus ROG Strix Fusion 500; náušníky
Pokud vám nevyhovuje tkanina mušlí sluchátek, můžete ji jednoduše vyměnit.

Vlastní mušle jsou vybaveny pohodlně vypolstrovanými náušníky z umělé kůže. Pro ty, kteří kůži moc v lásce nemají, nezapomněl výrobce přibalit také náhradní náušníky z látky.

Asus ROG Strix Fusion 500; ovládání
Asus ROG Strix Fusion 500 můžete ovládat dotykovým rozhraním umístěném na levé mušli.

Vnější plocha levé mušle Asus ROG Strix Fusion 500 je vyhrazena kapacitnímu dotykovému ovládání. Jednoduchým gestem pohybu prstu nahoru, dolů a do stran tak můžete ovládat zvuk a zvukové stopy.

Asus ROG Strix Fusion 500; přepínání stereo/prostorový zvuk
Mezi režimem stereo a prostorovým zvukem jednoduše přepnete jedním tlačítkem.

Přepínání mezi stereo a prostorovým zvukem je úlohou jediného viditelného tlačítka na těchto sluchátkách. Vedle tohoto tlačítka je pak na spodku levého náušníku umístěn konektor mini USB, pomocí něhož se sluchátka připojují k počítači či jinému zařízení podporujícímu audio přes USB. Přiložený USB kabel je pak 2 m dlouhý.

Asus Strix ROQ Fusion 500; mikrofón
Mikrofon sluchátek Asus Strix ROQ Fusion 500 se vyklopením automaticky zapne.

Dalším, před zrakem skrytým prvkem levého náušníku je digitální mikrofon, který se z něj jednoduše vyklopí, čímž se automaticky zapne. Analogicky se pak po jeho zaklopení také vypne.

Asus ROG Strix Fusion 500; podsvětlené náušníky
RGB LED podsvícením Asus Aura můžete sluchátkům dodat svůj osobitý styl.

Posledním prvkem, který naleznete tentokrát na obou mušlích sluchátek Asus ROG Strix Fusion 500, je nezbytné RGB LED osvětlení Asus AURA, které umí vytvořit jedinečnou atmosféru při online hrách nebo turnajích, kdy si můžete světelné efekty nechat synchronizovat napříč dalšími náhlavními soupravami ostatních spoluhráčů.

Osvětlením Asus AURA si přizpůsobte vzhled sluchátek podle svého vkusu

Asus ROG Strix Fusion 500; AURA Sync
Barvu podsvícení sluchátek Asus ROG Strix Fusion 500 nastavíte v desktopové aplikaci AURA.
Vlastní nastavení barev a světelných efektů sluchátek Asus ROG Strix Fusion 500 se provádí pomocí nástroje AURA. Chování RGB osvětlení můžete nastavit dle svých osobních preferencí, můžete měnit nejen barvy, ale také světelné efekty, jako je pulzování, barevný cyklus atd. Samozřejmostí je také podpora AURA Sync, která umožňuje synchronizaci barev a světelných efektů napříč produkty ROG (základní desky, světelné pásky, monitory, klávesnice, ...).

Asus ROG Strix Fusion 500; AURA Headset
Mobilní verzi aplikace AURA můžete se sluchátky propojit přes Bluetooth.

Nastavení barev a světelných efektů náhlavních sluchátek může být realizováno také pomocí mobilní aplikace AURA Headset přes Bluetooth, kterým jsou Asus ROG Strix Fusion 500 též vybavena. Pomocí této mobilní aplikace je pak možné nastavené světelné efekty synchronizovat s ostatními připojenými sluchátky vašich spoluhráčů, a můžete tak ve svém teamu vytvářet onu jedinečnou herní atmosféru.

Asus ROG Strix Fusion 500 jsou pohodlná i při několikahodinovém používání

U sluchátek, obzvláště pokud je máte na hlavě dlouho jako v případě hraní počítačových her, je jednou z nejdůležitějších věcí jejich pohodlí. Sluchátka vám zkrátka musí padnout, protože nikdo nestojí o to, aby se mu během hraní na hlavě nějak posouvala, padala nebo dokonce i nepříjemně tlačila.

Nic takového vám v případě sluchátek Asus ROG Strix Fusion 500 nehrozí. Je vidět, že společnost Asus má v gamingu dlouhodobou praxi a během několika let pořádání různých turnajů nabrala dostatečnou zpětnou vazbu od hráčů – co jim vyhovuje, co ne a čeho by se měli vyvarovat.

Asus ROG Strix Fusion 500 jsou opravdu až nadstandardně pohodlná sluchátka. Po nastavení velikosti padnou vaší hlavě jako ulité. Při prvním nasazení sluchátek se mi síla jejich přítlaku na uších zdála být až zbytečně vysoká, po několika protipohybech náhlavního mostu jsem si však přítlak upravil k vlastní spokojenosti.

Jejich hmotnost je 360 gramů, avšak díky pevnému a pohodlnému obepnutí vaší hlavy byste to do nich vlastně ani neřekli. Velkou výhodou těchto sluchátek je také to, že v balení naleznete i náhradní náušníky z materiálu textil-síťovina. Ne každý totiž na pokožce dlouhodobě snáší umělou kůži, a tak je velmi prodyšný materiál náhradních náušníků více než dobrým řešením. Alespoň pro mě ano, a proto také pohodlí náhlavní soupravy Asus ROG Strix Fusion musím hodnotit velmi pozitivně.

Ovládejte Asus ROG Strix Fusion 500 pomocí dotykového rozhraní

Asus ROG Strix Fusion 500; ovládáníOvládání sluchátek, například jejich hlasitosti, zastavení/spuštění a přeskakování skladeb v hudební knihovně, je realizováno kapacitním dotykovým panelem na vnější ploše levé mušle pomocí gest. Musím říci, že zprvu jsem s tímto ovládáním měl poměrně značné problémy, ale po čase a se získanou praxí tyto problémy prakticky zmizely.

Ovládací gesta prstem jsou velmi jednoduchá a intuitivní. Potažením prstu (nebo celé dlaně) nahoru a dolů ovládáte hlasitost, potažením doleva a doprava přeskakujete skladby. Lehkým dotekem (tapem) prstu na panel skladbu zastavíte, dalším dotekem pak znovu spustíte. Pokud si na takovéto ovládání zvyknete, je to, myslím, ve finále jednodušší, než během hry na sluchátkách dohledávat drobná ovládací tlačítka nebo kolečka. Menším nedostatkem je pak to, že ovládáním hlasitosti regulujete hlasitost celého systému, nikoliv pouze samotných sluchátek. Ale co naplat, náhlavní souprava Asus ROG Strix Fusion 500 funguje jako externí zvuková karta přes USB.

Kvalitou zvuku Asus ROG Strix Fusion 500 potěší

Konečně se dostáváme k tomu vůbec nejdůležitějšímu, co nás u sluchátek zajímá, tedy ke kvalitě a výkonu jejich zvuku. Sluchátka Asus ROG Strix Fusion 500 k reprodukci nabízejí dva režimy. Režim stereo je vhodný především pro poslech hudby a videa, režimu 7.1 virtuálního prostorového zvuku pak využijete zejména při hraní počítačových her. Mezi režimy můžete přepínat pomocí tlačítka na spodní straně levé mušle. K takovémuto umístění režimového tlačítka bych měl přeci jen jednu výhradu. Poměrně často se mi totiž stalo, že jsem při nasazování nebo sundávání náhlavní soupravy toto tlačítko nechtěně zmáčkl, a přišel tak o nastavený režim. Naštěstí 7.1 virtuální prostorový zvuk těchto sluchátek je tak nepřeslechnutelný, že si přepnutí všimnete prakticky okamžitě.

Asus ROG Strix Fusion 500; měnič
Sluchátka Asus ROG Strix Fusion 500 disponují zvýrazněnými basy.

První, co jsem po nasazení sluchátek testoval, byla jejich izolační schopnost utlumit venkovní ruchy. V tomto ohledu sluchátka Asus ROG Strix Fusion 500 dopadla na výbornou, protože venkovní utlumení bylo značné.

Malým problémem se však ukázal být opletený a poměrně tuhý připojovací USB kabel, který byl součástí balení náhlavní soupravy. Při jakémkoliv pohybu totiž drhne o oblečení a podobně jako „kelímkový telefon“ pak přenáší tyto ruchy do levého náušníku. Doporučoval bych proto jeho výměnu za jiný poddajnější USB kabel.

Zvukový projev sluchátek jsem otestoval nejdříve na hudbě ve stereu se skupinou Pink Floyd. Podání zvuku ve sluchátkách bylo velmi dobré, dynamické a poměrně věrné. Na to, že Asus ROG Strix Fusion 500 jsou určena zejména hráčům počítačových her, jsem čekal, že podání hudby bude mnohem horší. Řekl bych, že středy byly trochu potlačeny, basy naopak zvýrazněny a nějaký audiofil by asi trochu ohrnoval nos. Já bych však, vzhledem k zaměření těchto sluchátek na hráče a fakt, že sluchátka byla nová, tudíž „nerozehraná“, hodnotil jejich podání hudby za velmi dobré.

Asus ROG Strix Fusion 500; 7.1 surround sound
Asus ROG Strix Fusion 500 jsou schopna poskytnout věrný prostorový zvuk.

To, co mi u sluchátek Asus ROG Strix Fusion 500 malinko chybělo u podání hudby, si tato náhlavní souprava plně vynahradila ve hrách. Přepnutí sluchátek do režimu virtuálního prostorového zvuku je totiž znát, a to docela výrazně. Prošel jsem pár levelů v počítačové hře Wolfenstein II: The New Colossus, otestoval PUBG, Star Wars Battlefront a musím říci, že jsem byl prostorovým zvukem opravdu obklopen a nadšen.

Sluchátky reprodukovaný virtuální prostorový zvuk byl věrný a zdroje hluku v prostoru lehce dohledatelné. Sluchátka Asus ROG Strix Fusion 500 vás prostě vtáhnou do hry, ale nejen to. Díky prostorově dobré identifikaci umístění zdroje zvuku ve hrách získáváte nad ostatními hráči také velkou výhodu, protože vždy přesně víte, odkud vás nepřítel napadl nebo odkud přichází nebezpečí. To se zkrátka cení a jednoznačně posiluje vaše skills.

Zvuk mikrofonu je poměrně jasný a zřetelný. Vzhledem k hernímu zaměření těchto sluchátek bude asi každému z vás jasné, že mikrofon jen těžko využijete k nahrávání nějakých hudebních vokálů. Pro účely teamové komunikace ve hrách je však mikrofon více než kvalitním pomocníkem.

Sluchátka Asus ROG Strix Fusion 500 zaujmou každého gamera

Co tedy říci závěrem? Asus ROG Strix Fusion 500 jsou vynikající herní sluchátka, která nabízejí věrné a přesné podání prostorového zvuku, s jakým se u jiných sluchátek příliš často nesetkáte.

Samozřejmě i Asus ROG Strix Fusion 500 mají své mouchy. Tou asi největší mouchou „masařkou“ je jejich „drátovost“. Propojení sluchátek USB kabelem je tak trochu svazující a já osobně bych dal přednost raději bezdrátové technologii přenosu. Další nevýhodou je pak absence analogového vstupu pomocí 3,5mm jacku, čímž je poměrně značně omezena jejich kompatibilita. Na připojení herní konzole Xbox One tak rovnou zapomeňte.

Nehledě na výše zmíněné nedostatky musím říci, že sluchátka Asus ROG Strix Fusion 500 se mi velmi líbila. Kromě nekonečných a inspirativních hrátek s RGB osvětlením, a navozením tak herní atmosféry v teamu, jsou totiž také velmi pohodlná a přinášejí kvalitní prostorový zvuk. A právě díky vynikajícímu podání virtuálního prostorového zvuku ve hrách je onou „killer feature“, kvůli které bych nad pořízením náhlavní soupravy Asus ROG Strix Fusion 500 vážně zauvažoval. Pokud si je totiž jednou ve hře vyzkoušíte, nebudete je už chtít sundat z hlavy.

Asus ROG Strix Fusion 500

Asus ROG Strix Fusion 500

Sluchátka

Náhlavní souprava Asus ROG Strix Fusion 500 může všem náročným hráčům nabídnout komfort při hraní počítačových her, velmi kvalitní reprodukci virtuálního prostorového zvuku a také efektní RGB osvětlení AURA.

Klady

  • Pohodlné nošení
  • Kvalitní zpracování
  • Výborná izolace od vnějšího ruchu
  • Výborné podání virtuálního prostorového zvuku
  • Na herní sluchátka solidní podání hudby
  • Osvětlení AURA
  • Přibaleny prodyšné náhradní náušníky

Zápory

  • Nejsou bezdrátová
  • Absence analogového 3,5mm konektoru jack
  • Příliš tuhý a opletený USB kabel drhne o oblečení a tyto ruchy pak přenáší do levé mušle
  • Tlačítko přepínání zvukových režimů je umístěno tak, že se dá nechtěně přepnout při manipulaci se sluchátky
Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě poslední dva roky živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.

Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací