Emise pro AP+ v app - všechny segmenty UEFA promo_CZ

Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Iva Koňaříková

Tentokrát jsme domácímu testování podrobili automatický kávovar, první svého druhu, KRUPS EA897B10 Evidence Eco. Propojuje přípravu lahodné kávy se širokými možnostmi vlastního nastavení a ekologický přístup k přírodě. Kávovar jsme testovali bezmála jeden měsíc, během kterého jsme vyzkoušeli všechny nabízené nápoje, způsob ovládání i údržbu při jeho pravidelném provozu. Patříte i vy mezi milovníky kávy? Pak si recenzi rozhodně nenechte ujít.

Recenze: KRUPS EA897B10 Evidence Eco

Recenze kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco – OBSAH

 1. Testování kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco
 2. Vlastnosti a hlavní parametry KRUPS EA897B10 Evidence Eco
 3. Design kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco a snížený dopad na přírodu
 4. Uvedení kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco do provozu
 5. Ovládání automatického kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco
 6. Široká nabídka nápojů kávovaru KRUPS Evidence Eco a možnosti nastavení
 7. Systém One-Touch Cappuccino pro přípravu mléčné pěny
 8. Údržba automatického kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco
 9. Celkové hodnocení automatického kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco

Testování kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco

Testování plně automatického kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco probíhalo bezmála měsíc v domácnosti dvou dospělých osob. Oba jsme milovníky kávy a denně obvykle vypijeme tři a více šálků, takže jsem při nabídce testování tohoto modelu neváhala ani na chvíli. Kávovar umí připravit poměrně širokou nabídku nápojů stiskem jediného tlačítka, a navíc disponuje i mléčným systémem či možností personalizace nápoje. Zajímalo nás proto, jak dobrou kávu zvládne připravit, ale i čím se tento model odlišuje od konkurence.

Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco
Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco – obsah balení.

Vlastnosti a hlavní parametry KRUPS EA897B10 Evidence Eco

Plně automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco je první svého druhu. Je vyrobený s ohledem na snížený dopad na přírodu, přitom však nabízí prvotřídní kvalitu zpracování. Pro přípravu dokonale lahodné kávy využívá unikátní technologii Quattro Force, pomocí které optimalizuje každý krok přípravy tak, aby výsledný nápoj získal maximum chuti a vůně z každého čerstvě namletého kávového zrna.

Uvnitř se nachází kónický mlýnek Active speed, jež kávu namele za velmi krátkou dobu. S funkcí One-Touch Cappuccino pak kávovar dokonce zvládne připravit stiskem jednoho tlačítka jeden nebo dva šálky kávového nápoje se sametově nadýchanou mléčnou pěnou. Nabídka čítá celkem 8 druhů kávových nápojů s širokými možnostmi personalizace.


Parametry a funkce KRUPS EA897B10 Evidence Eco
Příkon 1 450 W
Tlak čerpadla 15 barů
Objem zásobníku na vodu 2,3 l
Objem zásobníku na kávová zrna 260 g
Objem sběrné nádoby na kávový odpad 10 porcí
Mléčný systém
Možnost nastavení oblíbeného nápoje
Maximální výška trysek 15 cm
Rozměry (š × v × h) 36,7 × 38 × 24 cm
Hmotnost 7,78 kg

Design kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco a snížený dopad na přírodu

Jednou z největších předností tohoto modelu je snížený dopad na přírodu, na který byl brán ohled už při samotném výrobním procesu. Kávovar KRUPS Evidence Eco je totiž vyrobený až z 62 % recyklovaných plastů a je až z 90 % recyklovatelný. Výrobce optimalizoval design veškerých komponentů pro ekologičtější výrobu a díky použití recyklovaného plastu a obalového materiálu tak snížil tvorbu CO2 emisí při výrobě. A to vše při zachování pověstné kvality značky KRUPS, která se navíc zavázala k opravitelnosti svých výrobků po dobu 10 let.

Design kávovaru je i přes použití plastů velice elegantní. Jeho přední stranu tvoří texturovaný matný povrch v kombinaci s lesklým povrchem za výškově nastavitelnou hlavou s tryskami. Nad ní je umístěný horizontální ovládací dotykový panel a ve spodní části se nachází vyjímatelný odkapávač. Z boční strany kávovaru pak najdete vyjímatelný sběrač kávové sedliny a zadní část tvoří nádržka s vodou. Mlýnek kávových zrn s nastavitelnou hrubostí mletí je ukrytý v horní části pod víkem.

Design – kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco
Díky optimalizovanému designu jednotlivých komponentů se výrobci podařilo při výrobě snížit tvorbu CO2 emisí.

Uvedení kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco do provozu

O uvedení kávovaru KRUPS Evidence Eco do provozu detailně informuje přiložený manuál. Nachází se v něm obrázkový návod, který vás prvním použitím provede krok za krokem. U automatických kávovarů je běžné, že se při prvním použití musí nejdříve naplnit vodní okruhy, a u tohoto modelu tomu nebylo jinak.

Nejdříve jsem proto naplnila nádržku s vodou, nasypala kávová zrna a přístroj pomocí hlavního tlačítka uvedla do provozu. Dle manuálu jsem pod trysky vložila 600ml nádobu a následně jsem spustila automatické proplachování a naplnění okruhu vodou. Jakmile se voda přečerpala, rozsvítila se na displeji nabídka nápojů a kávovar byl připravený k provozu. Celkově příprava kávovaru zabrala přibližně 30 minut.

Nastavení tvrdosti vody

Automatický kávovar KRUPS Evidence Eco je samozřejmě možné plnit vodou z vodovodu. Navíc jej lze nastavit tak, aby zohledňoval tvrdost vody. Ve výchozím nastavení je kávovar kalibrovaný na tvrdost vody 3, avšak umožňuje překalibrování dle místa bydliště.

i

Informace o tvrdosti vody ve vaší domácnosti můžete získat například na radnici, od vašeho dodavatele vody nebo provedením jednoduché testu pomocí testovacího papírku dodávaného s kávovarem.

Ovládání automatického kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco

Ovládání automatického kávovaru KRUPS Evidence Eco je velice komfortní. Slouží k němu přehledný dotykový panel v černo-bílém provedení, který poskytuje okamžitou odezvu dotyku. Na intuitivním panelu máte přístup k široké nabídce přednastavených nápojů i k jejich personalizaci. Rovněž se na něm nachází i tlačítko pro čištění, okolo kterého se během provozu rozsvěcují důležité ikony signalizující potřebu údržby.

Ovládání kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco
Dotykový ovládací panel je velice intuitivní. O každé vaší volbě vás navíc informuje také bílé podsvícení.

Nastavení výšky kávových trysek

Praktickou vychytávkou kávovaru KRUPS Evidence Eco je posuvná hlava s kávovými tryskami. Díky možnosti manuálního nastavení hlavy do požadované výšky si můžete vybraný nápoj připravit do vašeho oblíbeného šálku nebo šálek přizpůsobit druhu nápoje (vysoká sklenice na latté, malý šálek na espresso apod.). Protože tak bude hrdlo šálku vždy v těsné blízkosti trysek, předejdete nepořádku, který by jinak nadělala protékající tekutina, kdyby byl šálek umístěný od trysek dál.

KRUPS EA897B10 Evidence Eco KRUPS EA897B10 Evidence Eco KRUPS EA897B10 Evidence Eco
Posuvnou hlavu s tryskami lze nastavit od výšky 7 cm až do výšky 15 cm. Díky tomu si můžete snadno připravit caffe latte do vysoké sklenice nebo espresso do maličkého šálku.

Široká nabídka nápojů kávovaru KRUPS Evidence Eco a možnosti nastavení

Podstatnou částí automatického kávovaru KRUPS Evidence Eco je široká nabídka nápojů. Přístroj v základu nabídne hned 8 různých receptů na přípravu kávových i mléčných nápojů. Celková nabídka je ale díky možnosti dalšího individuálního nastavení síly či objemu kávy daleko rozmanitější.

Jaké nápoje umí kávovar KRUPS Evidence Eco připravit?

 • Ristretto,
 • espresso,
 • long coffee,
 • americano,
 • cappuccino,
 • latte machiatto,
 • caffe latte,
 • horká voda.
Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco
Všechny kávové nápoje si můžete personalizovat dle vlastní chuti. Je libo silnější, či slabší kávu? Méně vody či extra shot navíc? Žádný problém.

Úprava nápoje podle vlastních preferencí

Možnost personalizace nápojů podle vaší chuti je jednou z mnoha výhod tohoto plně automatického kávovaru. U výše uvedených přednastavených nápojů lze snadno upravit například intenzitu kávy nebo množství použité vody. U obou těchto parametrů máte na výběr hned ze 3 různých úrovní, takže kombinací existuje skutečně mnoho – každý si tak může připravit nápoj přesně podle vlastních preferencí. Pouhým stiskem tlačítka si do kávy můžete dokonce přidat i extra dávku espressa nebo si uložit až dvě své oblíbené varianty nápoje s vlastním nastavením.

Nastavení jemnosti mletí

Vedle možnosti detailní personalizace nápoje nabízí kávovar ještě jeden způsob, jak regulovat intenzitu kávy, a to pomocí nastavení jemnosti mletí. Díky otočnému regulátoru v kónickém mlýnku můžete měnit hrubost mletí kávy a přizpůsobit ji například různým typům zrna. Silně pražená a olejnatá zrna vyžadují hrubější mletí, a naopak sušší méně pražená kávová zrna mletí jemnější. Při nastavení platí, že čím jemnější bude mletí kávy, tím silnější bude aroma výsledného nápoje. Výrazný rozdíl v chuti je možné zaznamenat zhruba po 3 přípravách nápoje.

Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco
Upravení jemnosti mletí je jedním ze způsobů, jak ovlivnit intenzitu kávy.

Systém One-Touch Cappuccino pro přípravu mléčné pěny

Máte rádi caffe latte, latte macchiato, cappuccino či další nápoje s mlékem a mléčnou pěnou? Pak vás jistě potěší, že plně automatický kávovar KRUPS umí připravit i tyto lahodné recepty. Způsob přípravy je velice snadný, stačí napojit mléčný systém, přinést krabici mléka z lednice a stiskem tlačítka vybrat požadovaný nápoj. O vše ostatní už se kávovar postará sám.

Výhody mléčného systému kávovaru KRUPS

Mléčný systém už dnes u automatických kávovarů stejné cenové relace není nic výjimečného, proto jsem se více zaměřila na jeho zpracování. Zatímco konkurence často mívá integrovanou nádobku na mléko s pevným přívodním systémem, KRUPS vsází na odnímatelnou hadičku s kovovým brčkem, které při přípravě mléčného nápoje vložíte rovnou do nápojového kartonu.

Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco
Po každé přípravě nápoje s mléčnou pěnou vás kávovar vyzve k vyčištění. Díky propláchnutí pak mléko neovlivňuje chuť dalšího nápoje.

Kouzlo tohoto řešení je znát při údržbě. Díky tomu, že je mléčný systém odnímatelný a hlava s tryskami je plně rozebíratelná, tak se dá vše velmi dobře udržovat – což je u částí, které přicházejí do styku s mlékem nesmírně důležité. Mléko se totiž začne rychle usazovat a v případě zanedbání údržby by to mohlo mít neblahý vliv na životnost přístroje i kvalitu a chuť nápoje.

Příprava 2 mléčných nápojů současně

Kávovar je sám o sobě poměrně rychlý, avšak myslí i na to, že si kávu nebudete dopřávat jen sami. Možnost přípravy rovnou 2 nápojů současně nabízí i v případě těchto mléčných variant. Až k vám tedy přijde kamarádka nebo celá rodina na návštěvu, nemusíte zbytečně ztrácet čas přípravou každého nápoje samostatně.

Příprava 2 nápojů současně – KRUPS EA897B10 Evidence Eco
KRUPS EA897B10 Evidence Eco KRUPS EA897B10 Evidence Eco KRUPS EA897B10 Evidence Eco
Příprava dvou caffe latte o velikosti M.

Údržba automatického kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco

Pravidelná údržba prodlužuje životnost zařízení a má také podstatný vliv na chuť a aroma výsledného nápoje, takže by se na ni nemělo zapomínat. V případě automatických kávovarů se obvykle dočkáte jednoho usnadnění v podobě automatického proplachování trysek, čímž se může pochlubit i KRUPS EA897B10 Evidence Eco. Co dalšího na uživatele z hlediska údržby kávovaru čeká?

Běžná údržba

Jakmile si údržba kávovaru vyžaduje pozornost, rozsvítí se na ovládacím panelu příslušná kontrolka. Pro indikaci používá kávovar několik ikon v bílé a červené barvě, na které si jako uživatel brzy snadno zvyknete. Běžná údržba zahrnuje vyprazdňování nádobky na kávovou sedlinu či dolévání vody do nádržky. Zároveň je třeba vylévat vodu z odkapávače pod tryskami, u kterého je výhodou, že jde celý rozebrat, a tím i snadno vyčistit.

Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco – údržba Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco – údržba
Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco
Běžná údržba a rozebrání hlavních částí kávovaru: odkapávací miska s mřížkou a mléčný okruh.

Údržba mléčného systému

K údržbě mléčného systému vás kávovar vyzve po každé přípravě nápoje obsahujícího mléko. Připravujete-li více mléčných nápojů, je možné tuto hlášku vyrušit a aktivovat čištění až po posledním nápoji. Je potřeba důkladně propláchnout přívodní hadičku na mléko, spojovací prvek a kovové brčko, které se díky přiloženému kartáčku jednoduše čistí. Pravidelná údržba si pak žádá také demontáž a vyčištění vyjímatelného bloku One Touch Cappuccino. Na první pohled rozebrání tryskové hlavy sice vypadá složitě, ale díky dostupným video návodům si i tento krok údržby rychle osvojíte a zvládnete ho za pár minut.

Odvápnění

Příslušná ikona se rozsvítí i v případě, kdy je nutné použít program pro odvápnění. Tento krok lze ale provést i manuálně stiskem tlačítka Clean a vyhledáním ikony K. K odvápnění se používají speciální tablety, které se vloží do přihrádky na horní straně kávovaru. Pak už stačí jen zapnout program, který se postará o odstranění veškerých usazenin vodního kamene, jež by jinak negativně ovlivňovaly životnost a funkčnost přístroje.

Použití vodního filtru

V balení jsem sice vodní filtr ke kávovaru nenalezla, ale skrze předchozí zkušenosti s jiným modelem této značky o filtru vím a z dlouhodobého hlediska se do něj určitě vyplatí investovat. Vodní filtr totiž pomáhá optimalizovat chuť kávy tím, že omezuje usazování vodního kamene. Navíc tak redukuje i nutnou údržbu. Jeho použití tedy není pro provoz kávovaru nezbytné, ale vyplatí se, protože výrazně prodlužuje životnost přístroje.

i

Filtr je možné zakoupit zvlášť a pro efektivní provoz se doporučuje měnit každé 2 měsíce.

Celkové hodnocení automatického kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco

Během testování jsme vyzkoušeli všechny nápoje z nabídky kávovaru KRUPS EA897B10 Evidence Eco a společně i s návštěvami či rodinou vypili více než sto šálků. Osvědčila se nám možnost úpravy intenzity či objemu kávy u každého nápoje, takže bylo možné každému připravit kávu přesně podle jeho chuti. Při větší sešlosti, ale i pro ušetření času při ranním shonu přišla vhod příprava dvou šálků současně, a to i v případě mléčných nápojů. Po zkušenostech s konkurencí můžu za výhodu označit také optimální teplotu kávy, kterou v průběhu testování nebylo třeba upravovat (byť to kávovar umožňuje).

Celkově se nám kávovar osvědčil a rozhodně by si u nás své trvalé místo na kuchyňské lince našel. Paleta nabízených nápojů s možností personalizace je i pro náročnější uživatele zcela dostačující a připravené nápoje se mohou díky optimalizovanému procesu extrakce rovnat těm z kavárny. Ekologický aspekt je pak samozřejmě příjemným bonusem pro každého, kdo myslí na svět okolo sebe a rád vsadí na produkt, při jehož výrobě se dbalo na snížený dopad na přírodu.

Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco

Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco

Automatické kávovary

Automatický kávovar KRUPS EA897B10 Evidence Eco nabízí širokou paletu nápojů s možností personalizace každého šálku dle vlastní chuti. Uspokojí tak i náročnější uživatele, kteří si potrpí na lahodnou chuť kávy a hledají vhodný přístroj, se kterým by si mohli kvalitní kávové nápoje připravovat sami doma. Potěší také svým ekologickým aspektem, je vyrobený z recyklovaných materiálů a sám až z 90 % recyklovatelný. A k tomu všemu se navíc výrobce zavazuje k opravitelnosti výrobku po dobu 10 let za přijatelnou cenu.

Klady

 • Široká nabídka nápojů
 • Možnost úpravy intenzity či objemu nápoje
 • Mléčný systém pro přípravu mléčné pěny
 • Kvalitní mlýnek s kónickými kameny
 • Výškově nastavitelné trysky
 • Dotykové ovládání
 • Uživatelsky přívětivé rozhraní
 • Vyrobený z recyklovaných materiálů
 • Až z 90 % recyklovatelný

Zápory

 • Lze nastavit pouze 2 oblíbené nápoje
Iva Koňaříková

Iva Koňaříková

Ve světě onlinu se pohybuji již několik let. Věnuji se tvorbě a editaci webového obsahu a ze všeho nejradši mám recenze domácích spotřebičů, filmů a knih. Vystudovala jsem cestovní ruch, miluju gastronomii, nepohrdnu dobrou kávou a ve svém volném čase hledám rozptýlení v přírodě.

Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací