AlzaBoxy Q1 AP+ plus nový vizuál

Úprava obočí snadno a rychle: je to vůbec možné?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Obočí umí dělat divy s výrazem obličeje. Perfektní tvar obočí a jeho dobře padnoucí barva k tónu pleti podpoří přitažlivý pohled, v opačném případě svému vzhledu spíše uškodíte. Jak upravit obočí, aby vypadalo dokonale? Poradíme vám, jak na bezbolestné vytrhávání obočí do správného tvaru a jak na přirozené obočí, které zvládnete snadno a rychle sami.

Úprava obočí

OBSAH: Úprava obočí snadno a rychle

 1. Každý typ obočí může být dokonalý
 2. Jak upravit obočí do správného tvaru
 3. Co použít při líčení obočí: jaké jsou možnosti
 4. Vhodný odstín barvy na obočí
 5. Jak si namalovat obočí krok za krokem
 6. Domácí barvení obočí krátkodobé a dlouhodobé
 7. Metody úpravy obočí v kosmetickém salonu

Každý typ obočí může být dokonalý

Přirozené obočí a jeho hustotu byste si měli hýčkat a upravovat jej pouze do správného tvaru. Pamatujte také na to, že obočí nemáme všichni stejné. Existují různé tvary a typy obočí: klenuté obočí, strmý oblouk, tvar do písmene S, zaoblené obočí a rovné obočí.

Jak upravit obočí do správného tvaru

Jak upravit obočí, aby zvýraznilo oči a podpořilo krásu vašeho obličeje? Základem je správný tvar, kterého lze dosáhnout i téměř bezbolestně. Řekneme vám jak.

Správný tvar: 3 základní měřítka pro krásné obočí

 • Obočí u kořene nosu by mělo být zarovnané s vnitřním koutkem oka. To znamená, že by od vnitřní strany obočí měla vést rovná vertikální přímka k vnitřnímu koutku oka. Obočí přesahující koutek oka způsobuje zamračený pohled a oko opticky zmenšuje, když je obočí naopak příliš krátké, vaše oči mohou vypadat rovněž menší a navíc působí, že jsou dál od sebe. Oba případy ubírají obličeji na kráse.
 • Nejvyšší bod obočí (tzv. stříška) musí být na obou stranách stejně vysoko. Klenuté obočí oko krásně otevírá a prohlubuje pohled.
 • Konec obočí by měl sahat až tam, kam směřuje linie od chřípí nosu procházející přes vnější koutek oka. Tuto pomyslnou čáru si snadno „zhmotníte“ přiložením tužky nebo jiného rovného předmětu.
i Obočí nikdy neholte ani nevytrhávejte z jeho horní části (jen výjimečně, pokud se objeví nějaký chloupek, který kazí správný tvar obočí). Obočí je totiž nevyzpytatelné a může se rozhodnout, že už nedoroste. S vytrháváním tedy opatrně, ať pak nelitujete.

Úprava obočí – cesta k dokonalosti

Před samotnou úpravou obočí se nebojte sáhnout po nůžkách a příliš dlouhé chloupky, které kazí váš vysněný tvar, zastřihněte. Je to snadné, kartáčkem učešte chloupky směrem nahoru a poté opatrně zkraťte ty, které přesahují linii růstu, abyste docílili co nejúhlednějšího tvaru.

Jak si vytrhat obočí bez bolesti?<

Než se pustíte do líčení obočí, měli byste vytrhat chloupky, které rostou mimo vámi požadovaný tvar obočí. Máme pro vás několik tipů, které vám tento nepříjemný proces výrazně usnadní a urychlí:

 • Pořiďte si kvalitní pinzetu z oceli se zkosenými hroty.
 • Využijte zvětšovací zrcátko, abyste žádný chloupek nepřehlédli.
 • Vytrhávání obočí provádějte nejlépe za denního světla a u okna.
 • Před samotnou akcí si napařte obličej horkým ručníkem, nebo si dopřejte horkou koupel. Póry pokožky se otevřou, a chloupky tak půjdou snadněji a bez bolesti vytrhnout.
 • Chloupky chyťte pinzetou u jejich kořene (předejdete jejich zlomení) a vytrhávejte je po směru růstu a co nejrychleji, aby byl proces méně bolestivý.
 • Na závěr obočí přetřete micelární vodou a zklidněte hydratačním krémem.
i Jak vytrhat obočí bez pinzety? Alternativy existují. Například trhání nití, trhání cukrovou pastou nebo voskem a v neposlední řadě také pomocí epilátoru na obličej – bez problému zvládnou zachytit i malé chloupky. Vedle obočí tak díky epilátoru odstraníte také nevhodné chloupky nad horním rtem i na jiných místech. 
Žena vytrhávající si obočí
Vytrhávání obočí pinzetou je nejjednodušší způsob, jak upravit obočí v pohodlí domova.

Co použít při líčení obočí: jaké jsou možnosti

Obočí již máte připraveno na úpravu a vyplnění, takže se můžeme podívat na produkty, se kterými jeho tvar doladit a zvýraznit. Nejprve si ale ujasněte, zda se chcete pustit jen do lehké úpravy nebo máte v plánu výrazně zasahovat do celého tvaru obočí.

Pro pouhé zafixovaní využijte speciální řasenky na obočí, které jemně tvarují a dodávají i trochu barvy. Můžete také vyzkoušet trik hollywoodských hvězd a obočí zafixovat pomocí bezbarvého mýdla. Tužky, gely, pomády a stíny dobře poslouží především pro výraznější úpravu.

i Praktické jsou oboustranné tužky na obočí, na jednom jejich konci totiž najdete barevnou tuhu a na druhém kartáček k pročesání.

Důležitý je také nástroj, kterým budete obočí upravovat. Většinou bývá součástí balení malý aplikátor, ale není tomu tak vždy. Raději si proto připravte samostatný štětec na obočí. Zvolit můžete rovný i zkosený tvar, záleží na tom, co vám vyhovuje více a s čím se vám lépe pracuje.

Pokud máte obočí užší, zvolte drobnější tvar štětce, naopak pro husté a široké obočří je vhodnější štětec s širší hranou vlákna.

Líčení obočí
Za pomocí štětce a stínů na obočí zvýrazníte své obočí snadno a rychle.

Vhodný odstín barvy na obočí

Při úpravě obočí a výběru správného odstínu vždy pamatujte na to, že méně je více. Volte proto odstín blízký vaší přirozené barvě, který vaše obočí nenásilně zvýrazní. Díky tomu bude výsledný efekt vypadat skvěle a hlavně přirozeně.

 • Blondýnky a plavovlásky by měly použít odstín maximálně o 2–3 tóny tmavší, než je jejich přirozená barva. Není dobré obočí ztmavit až příliš, ztratila by se tím vaše ženskost.
 • Brunety a černovlásky by naopak měly zvolit odstín přibližně o 2–3 tóny světlejší, než je jejich přirozená barva. To proto, aby linie obočí působily jemně a lépe splynuly s pletí.
i Nezapomeňte na to, že odstín tužky na obočí, stínů či řasenky by měl ladit s tónem vaší kůže a očí. Proto pokud jste studený typ, používejte studený odstín i na obočí, pokud má vaše pleť teplý podtón, zvolte takové i líčení.

Jak si namalovat obočí krok za krokem

Úprava obočí se už stala téměř stejně nezbytnou součástí každodenního líčení jako nanášení řasenky. Obočí má ale tu moc změnit váš vzhled mnohem výrazněji než řasenka. Jak postupovat, abyste byla s výsledkem spokojená?

 • S vyplňováním začněte u vnitřní části, tedy u kořene nosu. Zde je důležité nanést minimální množství barvy tak, aby stále lehce prosvítala kůže.
 • Postupně pak směrem do středu nanášejte více barvy a začněte tvarovat.
 • Od středu směrem k vnější části opět ubírejte na intenzitě a vyplňujte mezery mezi chloupky krátkými a lehkými tahy.
 • Nejužší část je důležité zakončit do ztracena, aby nepůsobilo hrubě.
 • Na závěr obočí ještě pročešte obyčejným kartáčkem, zbavíte se tak přebytečné barvy a celé dílo tak zjemníte.
 • Vykreslením lze snadno změnit přirozený tvar, ale snažte se obočí měnit jen minimálně, jak jeho tvar, tak délku i hustotu.
 • Upravené obočí zafixujte. Pro maximální fixaci vykresleného obočí můžete použít barevný či bezbarvý gel.
Obočí před a po úpravě
Obočí před úpravou a obočí po úpravě dovedené k dokonalosti.

Jak zvýraznit tvar obočí

Jste-li s tvarem svého obočí spokojená a chcete jej pouze zvýraznit, doporučujeme zvolit zabarvenou řasenku, která obočí jen lehce vyplní a spolehlivě zafixuje. Vybírat můžete z několika tvarů kartáčků. Pro širší obočí je vhodnější kulatý kartáček a na užší zase klasický tvar.

Řasenku můžete přihodit do kabelky a díky snadné manipulaci ji v případě potřeby použít kdykoliv během dne.

Dokreslování obočí anebo jak dokreslit obočí do správné délky a šířky

Některá obočí končí dříve, než by bylo záhodno, nebo jsou u kořenu nosu příliš hustá a „divoká“, kdežto směrem ven se výrazně zužují až tenoučké čárky. Nezoufejte, lze si s tím velmi lehce poradit a obočí dokreslit přesně tam, kde chybí.

V rámci dokreslování a tvarování obočí se na chvíli stanete malířem a obočí si domalujete.

Vezměte klasickou, ostře ostrouhanou tužku na obočí (gely na obočí vám v tomto případě moc nepomohou) a konec krátkého obočí protáhněte do ztracena. V případě, že vaše oči lemuje tenké obočí, opět ostrou tužkou dokreslete chloupky pod spodní linii obočí. Možnou variantou je ještě nanesení stínu na obočí s přesahem pod spodní linii chloupků.

Jak upravit řídké obočí: šablony na obočí

Šablony jsou skvělým pomocníkem, jak získat perfektní tvar obočí. Zvolenou šablonu stačí přiložit k obočí a štětečkem jemně vyplnit daný tvar za pomocí stínů nebo pudru na obočí. Přebytečný stín pak stačí oprášit a výsledek zafixovat pomocí lehkého přestříknutí lakem na vlasy.

Štětce a kartáčky na úpravu obočí
Štětce speciálně určené pro nanášení stínů nebo pudru na obočí zajistí perfektní tvar a vzhled obočí.

Domácí barvení obočí krátkodobé a dlouhodobé

Existují přípravky, se kterými snadno zvládnete barvení obočí „po domácku“. Například semi-permanentní gelová barva na obočí od Maybelline se nanáší s přesností a velmi jednoduše pomocí tenkého aplikátoru ve tvaru tužky. Pomůže vám obočí krásně vyplnit a zvýraznit a takto nabarvené vám vydrží až po dobu tří dnů (barva je voděodolná).

Pokud vás láká permanentní barva na obočí, doporučujeme navštívit odborníka v kosmetickém salonu, který má s barvením obočí bohaté zkušenosti. Špatná aplikace by vám totiž mohla způsobit více škody než užitku. Barva určená pro salonní účely má navíc vyšší intenzitu pigmentace a díky tomu vám vydrží i několik měsíců (běžně dostupné barvy na obočí vydrží obvykle 2–3 týdny).

i Při výběru barvy na obočí si pohlídejte obsah oxidantů a barevných pigmentů. Barvy, které je nepoužívají, chloupek pouze obalí na povrchu a hodí se pro řidší obočí a citlivou pokožku. Oproti tomu tzv. oxidační barvy se dostávají až do struktury chloupků a obočí ve výsledku vypadá výrazněji.

Metody úpravy obočí v kosmetickém salonu

Máte-li příliš řídké obočí nebo se vám zkrátka nechce trávit čas v domácím prostředí způsobem pokus/omyl, přenechejte úpravu obočí odborníkům. V kosmetickém salonu vám poradí s vhodnou barvou dekorativní kosmetiky na obočí a bezpečně ví, jak dosáhnout požadovaného tvaru obočí.

Úprava obočí č. 1 – Trhání obočí

Kosmetičky v salonu mají s trháním obočí praxi a vypěstovaly si určitý „grif“. Trhání obočí pomocí pinzety je v jejich rukou proto nejen rychlé, ale obvykle i jen minimálně bolestivé. S neposednými chloupky si ale umí poradit i jinými způsoby – trháním nití, cukrovou pastou nebo voskem. Všechny metody jsou bohužel trochu bolestivé, ale pro krásu se to dá vydržet.

Úprava obočí č. 2 – Dokreslování obočí

Dokreslování obočí je běžnou součástí líčení, takže vám s ním pomohou ve všech kosmetických salonech. K dispozici mají obvykle všechny dostupné nástroje pro tvarování a dokreslení obočí, záleží jen na vašich preferencích.

Dokreslování obočí
V kosmetickém salonu mají k dispozici vybavení, s jehož pomocí vaše obočí nádherně vytvarují.

Úprava obočí č. 3 – Vláskování obočí neboli Microblading obočí

Vláskování obočí neboli Microblanding obočí patří mezi techniky permanentního make-upu. Jedná se o techniku tetování za pomoci speciálního přístroje, který kreslí obočí pomocí tenkých linek napodobujících skutečné chloupky.

Úprava obočí č. 4 – Pudrové obočí

Pudrové obočí je tvořeno velkým množstvím mikroteček, které vyplňují prázdná místa mezi chloupky. Obočí díky tomu vypadá objemnější a výraznější. Zákrok se provádí speciálními jehličkami a pigmentem a je možné si nechat aplikovat lokální anestetikum.

i Patříte mezi náročné uživatelky a chcete mít opravdu velký výběr z odstínů, které budete moci použít i pro líčení maminky nebo kamarádky? Využijte paletky očních stínů, které nabízí širokou škálu odstínů pro blondýny i brunety.

Upravené obočí je vizitkou každé ženy. Pravidelně bychom proto o něj měly pečovat a zvýrazňování obočí by se mělo stát běžnou součástí našeho zkrášlovacího rituálu. Díky tomu vynikne váš pohled a tvář získá přitažlivý vzhled. A pokud vám příroda nadělila krásné přirozené obočí, zbytečně jej nevytrhávejte. Husté obočí je in.


4,7
DERMACOL Soft Eyebrow Pencil No.01 1,6 g
Tužka na obočí ideální pro blondýnky, s kartáčkem - 68,13 Kč/1 g
109,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DEKO1283
4,8
RIMMEL LONDON Professional Eyebrow Pencil 001 Dark Brown 1,4 g
Tužka na obočí ideální pro brunetky, s kartáčkem - 35,71 Kč/1 g
50,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DEKO4288
DERMACOL Eyebrow Perfector Automatic Eyebrow Pen No.03
Tužka na obočí ideální pro černovlásky - 53 Kč/1 g
159,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DEKO4502
4,5
REVOLUTION Precise Brow Pencil Dark Brown 0,05 g
Tužka na obočí ideální pro brunetky, s kartáčkem - 2 380 Kč/1 g
Super cena
119,- Ušetříte 8,-
Skladem 2 ks
Objednací kód: DEKO3109
4,5
MAYBELLINE NEW YORK Tattoo Brow Pomade 001 Taupe 4 g
Gel na obočí - pro zvýraznění a fixaci, vhodný pro brunetky, celodenní, odolný vůči rozmazání, voděodolný
249,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DEKO3662
5,0
REVOLUTION Brow Sculpt Kit Brown 2,2 g
Kosmetická paletka 3v1 na úpravu obočí
159,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DEKO4042
Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací