AP+ nový vizuál Aplikace

Vlasový styling pro dokonalou úpravu vlasů

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Vlasy jsou korunou naší krásy, a proto je třeba jim věnovat každý den nezbytnou pozornost. Jak však docílit požadované úpravy, díky které si zachovají svůj tvar, objem, lesk i vitalitu? Odpovědí je vhodný vlasový styling, se kterým dosáhnete skvělých výsledků i dokonalého pocitu. Abyste se lépe orientovali v široké nabídce stylingových přípravků, přinášíme vám užitečné rady a tipy, jak upravit krátké vlasy i jaký styling si žádá úprava dlouhých vlasů, jak upravit kudrnaté vlasy či jak na úpravu jemných vlasů. Nezapomene ani na muže, kteří se dozví, jak používat vosk na vlasy, jak používat gel na vlasy i mnoho dalších vychytávek na téma úprava vlasů.

Vlasový styling

Obsah článku: Vlasový styling pro dokonalou úpravu vlasů

  1. Výběr vhodného vlasového přípravku
  2. Úprava dlouhých vlasů
  3. Jak upravit krátké vlasy
  4. Jak upravit jemné vlasy
  5. Jak upravit kudrnaté vlasy
  6. Vlasový styling pro muže

Výběr vhodného vlasového přípravku

Základem k vytvoření perfektního vlasového stylingu je v první řadě vhodná volba vlasových přípravků. Při jejich výběru je třeba se řídit několika pravidly, díky kterým zvolíte optimální produkt pro požadovaný vlasový styling. Vždy je nutné zohlednit typ vašich vlasů, jejich délku i to, jak má vypadat finální úprava vlasů. Úprava dlouhých vlasů se neobejde bez vhodného tužidla a finální fixace lakem na vlasy, pro krátké vlasy se nabízí možnost modelace pomocí různých gelů, vosků či pomád a v případě jemných či oslabených vlasů je třeba sáhnout po vyživujících a ochranných přípravcích, které vlasy nebudou zbytečně vysoušet či jinak zatěžovat, ale dodají jim potřebný objem a tvar.

Úprava vlasů
Vlasový styling podpořte pravidelnou péčí výživnými přípravky pro zdravý vzhled vašich vlasů.

Laky, tužidla i spreje na vlasy jako klasika pro každý typ účesu

Ať už máte krátký či polodlouhý sestřih, případně vaši hlavu zdobí dlouhá hříva, k povinné výbavě vaší koupelny by mělo patřit vhodné tužidlo, lak na vlasy i sprej pro výživu a ochranu vlasů. S těmito nezbytnými pomocníky vždy vytvoříte účes přesně podle svých představ a úprava vlasů pro vás bude snadnou záležitostí. Tužidlo na vlasy vám poskytne potřebný objem i pružnost, speciálními tužidly pak můžete své vlasy také jemně obarvit. Lak na vlasy váš účes zafixuje a zpevní tak, aby vydržel v požadovaném tvaru i objemu co nejdéle. Spreje na vlasy poskytují ochrannou péči při vysoušení i žehlení vlasů, ale i speciální péči při rozčesávání vlasů či podpoře vlnění. Celkově vašim vlasům dodávají potřebnou výživu a zdravý lesk.

Tuhý vlasový styling pro oslňující lesk, mokrý vzhled i tajemný mat

K dokonalému konečnému vzhledu vašeho účesu slouží jednotlivé produkty určené převážně k modelaci jednotlivých pramenů, kterými jsou gely, pudry, gumy na vlasy, pomády, vosky, pasty a hlíny na vlasy. Uplatníte je hlavně na styling vlasů kratšího střihu, u delších vlasů je můžete použít k úpravě konečků či pramenů, které chcete zvýraznit. 

Gely na vlasy používají převážně muži, kteří po celý den preferují uhlazený účes mokrého vzhledu. Pro výrazný lesk jsou určené pomády a vosky na vlasy se střední až silnou fixací. Na rozdíl od gelu, který využijete spíše na kratší vlasy, lze pomády a vosky nanášet i na delší vlasy. Pudry na vlasy pro mnohé představují velkou neznámou, zbystřit by však měli ti, kterým se vlasy rychle mastí a nemají potřebný objem. Úprava vlasů pudrem je přitom velmi snadná, stačí pouze zvolený prášek jemně vsypat do vlasů. Pokud byste hledali přípravek, který vytváří na vlasech matný film, doporučili bychom vám vyzkoušet pasty a hlíny na vlasy. Ty vlasy nezatěžují, ale dodají jim přirozený vzhled podpořený výslednou fixací. Gumy na vlasy používejte spíš na kratší vlasy pro vytvoření lesklého či mokrého efektu. U všech zmíněných produktů to nepřehánějte s dávkováním, mívají totiž silné fixační schopnosti.

i

Vyvarujte se kombinaci mnoha stylingových přípravků dohromady. Pro vlasy je to zbytečná neefektivní zátěž vedoucí pouze ke ztrátě objem i lesku a vzniku nežádoucího maštění.

Nezanedbatelná vlasová péče

Vlasový styling by nebyl dokonalý bez pravidelného používání pečujících přípravků, které se postarají o výživu i podporu kvality vašich vlasů. Často namáhané i vysoušením oslabené vlasy vám poděkují, pokud jim dopřejete pravidelnou kúru speciálním olejem na vlasy. Kromě hloubkové výživy dosáhnete krásné hebkosti svých vlasů, eliminujete třepení konečků a celkově vlasy posílíte. Vyzkoušet můžete i krémy na vlasy, které přináší také potřebnou výživu a vitamíny. Pečující přípravky vybírejte vždy podle svého vlasového typu a zaměřte se hlavně na ochranu vlasů při jejich tepelné úpravě, zvláště pak při častém žehlení vlasů nebo při jejich enormním vystavování slunečním paprskům.

i

Jak vybrat přípravky na vlasový styling? Náš průvodce v tom má jasno a rád vám ve výběru poradí!

Úprava vlasů
Výživu a vitamíny dodají vašim vlasům speciální pěstící olejíčky.

Úprava dlouhých vlasů

Aby byly dlouhé vlasy chloubou a nepůsobily zanedbaným dojmem, je třeba jim věnovat důkladnou péči. Ta začíná již u samotného mytí a výběru vhodného šamponu podle konkrétního typu vlasů. Po řádném opláchnutí a vymytí šamponu by mělo následovat ošetření kondicionérem pro výživu i snadnější rozčesávání dlouhé hřívy. Jednou týdně můžete péči o dlouhé vlasy doplnit o intenzivní vyživující kúru, která prospěje hlavně roztřepeným konečkům a celkově vlasy vyživí a doplní jim potřebné látky.

i

Domácí maska na vlasy ze zásob z lednice a ze spíže pomůže s regenerací a výživou vašich vlasů.

Samotná úprava dlouhých vlasů už záleží jen na vás. Pustit se můžete do složitého zapleteného účesu, vlasy jednoduše stáhnout do culíku nebo je nechat volně splývat a lemovat váš obličej, což působí velice žensky a romanticky. Každopádně váš vlasový styling nezapomeňte zakončit zafixováním výsledného účesu lakem na vlasy, který vždy aplikujte ve vzdálenosti 20 cm. Vlasy tak zůstanou krásně nadýchané a přirozeně vypadající. Celkový look můžete navíc vyšperkovat leskem na vlasy, který ještě více přidává na atraktivitě.

Úprava vlasů
Úprava dlouhých vlasů nemusí být nijak časově náročná, pravidelná vyživující péče i vhodný vlasový styling vám ulehčí mnoho práce.

Jak upravit krátké vlasy

Ač se možná na první pohled zdá, že krátké vlasy nepotřebují takovou péči jako vlasy dlouhé, opak bývá často pravdou. Majitelky krátkého střihu jistě potvrdí, že často závidí dlouhovlasým ženám, které si mohou jednoduše stáhnout vlasy gumičkou a vyrazit. Zatímco ony mají před sebou každodenní rutinu v podobě mytí a foukání vlasů do požadovaného účesu. Aby i pro krátkovlasé dámy byla rána příjemnější a úprava vlasů rychlejší, nabízí se jedno osvědčené řešení. Tím je použití suchého šamponu, který stačí jen protřepat, nastříkat k vlasovým kořínkům a lehce jej vmasírovat do vlasové pokožky. Vaše vlasy budou po chvíli objemově bohatší a ztratí také nepěkný mastný vzhled.

Následný styling vlasů už pak závisí na konkrétním střihu a představě, jak svůj účes dotvarovat. Využít lze gely či vosky na vlasy ke zvýraznění jednotlivých pramenů, vyzkoušet můžete i objemový pudr pro krátké vlasy. Pokud vaše úprava vlasů vyžaduje časté vysoušení či kulmování, nezapomeňte na ochranné spreje na vlasy zabraňující poškození vlasů v důsledku tepelného působení. Na závěr opět použijte lak na vlasy, kterým provedete fixaci výsledného účesu.

Úprava vlasů
Úprava vlasů kratšího střihu pro vás nemusí být noční můrou, stačí zvolit ten správný styling na vlasy.

Jak upravit jemné vlasy

Jsou vaše vlasy bez objemu a působí zplihle? Vdechněte jim opět život a dodejte jim potřebný tvar a sílu vhodnou péčí i správně vybranými produkty. U jemných vlasů je základem objem. Ten vytvořte pomocí přípravku, který nesmí vlasy zbytečně zatěžovat. Vynechejte proto přípravky pro uhlazení vlasů i přípravky silně vyživující. Objemu spíše dosáhnete použitím kvalitních produktů s lehkým složením, které nesou přímo označení „pro jemné vlasy“. Při tvorbě účesu se pak zaměřte na objemové spreje, které se aplikují přímo k vlasovým kořínkům pro účinné natužení a napřímení vlasů.

Jak upravit kudrnaté vlasy

Zatímco na rovných vlasech vytvoříte jemné vlnky i výrazné kadeře pomocí různých kulem, kulmofénů či natáček, majitelky kudrnatých vlasů to mají náročnější. Neposedné kudrny jim totiž přináší nejedno trápení a zkrotit je není vůbec jednoduché, natož je pak narovnat do hladkého účesu. Pokud však zvolíte vhodný stylingový přípravek a optimální žehličku na vlasy, výsledek v podobě hladkých, lesklých a ucelených pramenů na sebe nenechá dlouho čekat. 

Pokud se obáváte o kvalitu vašich vlasů, pak vězte, že současné žehličky na vlasy mívají keramické povrchy pro šíření rovnoměrného a regulovatelného tepla, takže již nedochází k nechtěnému přepalování vlasů. K další ochraně přispívá také ionizační technologie moderních žehliček, navíc samy můžete přispět k ochraně svých vlasů použitím spreje proti vysokým teplotám nebo nanesením balzámu, který kolem vlasů vytvoří dokonalý ochranný štít.

Úprava vlasů
Jemné decentní vlny působí mladistvým romantickým dojmem.

Vlasový styling pro muže

Na závěr nesmíme zapomenout na pány, kteří se v posledních letech také více zaměřují na vlasový styling a dávno si již nevystačí pouze s šamponem a hřebenem. Stále častěji sledují módní trendy, kterým přizpůsobují tvar i délku svých vlasů. Na ulici tak můžeme potkat hladce střižené elegány, precizně nagelované manažery i muže s divokým rozcuchem nebo pány s delšími vlasy, jejichž úprava vlasů vyžaduje kvalitní vlasový styling pro muže.

K výbavě každého moderního muže by měl patřit pánský gel na vlasy, který nabízí potřebné zpevnění a úpravu vlasů do požadovaného tvaru. Pro splývající účes je vhodnější volbou vosk či pomáda na vlasy, a pokud preferujete spíše přirozeně vypadající účes, pak můžete vyzkoušet stylingový krém. 

Úprava vlasů
Moderní muž sleduje nejnovější trendy a prezentuje se vlastním osobitým stylem.
i Mohlo by vás zajímat:

Kvalitní stylingové přípravky dodají vašim vlasům dokonalý vzhled a vám zajistí skvělý pocit z účesu, ve kterém zazáříte v práci i na večírku.

4,4 18×
OLAPLEX No. 6 Bond Smoother 100 ml
Krém na vlasy - pro ženy, pro všechny typy vlasů, bez fixace, vyživující účinek, pro větší lesk, objem 100 ml - 5 890 Kč/1 l
589,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL3496a
4,7 28×
WELLA PROFESSIONALS Oil Reflections Luminous Smoothening Hair Oil 100 ml
Olej na vlasy - avokádový a makadamiový, pro všechny typy vlasů, bezoplachová péče, s přírodními oleji, pro hydrataci, větší lesk, vyživující, objem 100 ml, pro muže i ženy - 6 890 Kč/1 l
689,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL2937
4,7 24×
got2b Beach Matt matující pasta 100 ml
Pasta na vlasy pro muže, střední fixace - 1 790 Kč/1 l
179,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: STL113
4,6 110×
WELLA PROFESSIONALS Performance Strong 500 ml
Lak na vlasy - pro ženy, pro všechny typy vlasů, silná fixace, objem 500 ml - 378 Kč/1 l
Koupit s kódem ALZA20CZ 151,-
189,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL1156
4,7 106×
Schwarzkopf Professional OSiS+ Flatliner 200 ml
Sprej na vlasy - ochranný, pro ženy a pro muže, z řady Osis, pro všechny typy vlasů, lehká fixace, uhlazující účinek, proti krepatění, termoochrana, chrání vlasy před žehlením a fénováním, objem 200 ml - 995 Kč/1 l
199,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL0400
4,9 19×
OLAPLEX No. 7 Bonding Oil
Olej na vlasy - veganský, pro všechny typy vlasů, bezoplachová péče, s přírodními oleji, objem 30 ml, pro ženy - 18 300 Kč/1 l
549,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: VLS1205
5,0 10×
SCHWARZKOPF TAFT pudr na vlasy Volume 10 g
Pudr na vlasy pro objem vašich vlasů, silná fixace
129,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: STL096
4,7 17×
Schwarzkopf Professional OSiS+ Dust It 10g
Pudr na vlasy pro objem vašich vlasů, silná fixace
239,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSVL0408
4,8
NUXE Huile Prodigiuse Floral Multi-Purpose Dry Oil 100 ml
Masážní olej - pro ženy a pro muže, vhodný pro všechny typy pleti, hydratační, regenerační, vyživující, ideální na suchou pokožku, aktivní látka arganový olej, makadamiový olej, mandlový olej, olej z kamélie japonské a vitamín E, s přírodními oleji, přírodní složení, objem 100 ml - 5 490 Kč/1 l
549,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: KSTE1242
Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací