BIG BOY

We can deliver BIG BOY products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for BIG BOY products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing BIG BOY goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting BIG BOY products by popularity or price.

BIG BOY brand names you'll find in our offering

Hide description
59 Results
4.3 9×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Tasting Set Big Bestseller
Gift Set - contains BIG BOY Big Brownie - Hazelnut cream with cashew and white chocolate 55 g, BIG BOY Big Nutka - Peanut cream with cocoa 55 g, BIG BOY Mini Big Rafael 55 g, BIG BOY Protein Kremo Pistachio - Protein pistachio cream 55 g, BIG BOY Mini Big Bueno 55 g, BIG BOY Big Banana bread 55 g, BIG BOY Creamy Core Protein Bar peanut caramel 45 g, BIG BOY Waffle protein bar Pistacio 40 g
  549,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig099
4.8 126×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Bueno 220g
Nut Cream - smooth, hazelnut, strawberry flavour, 11 g protein per 100 g, 514 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 220 g - 1,086 Kč/1 kg
  239,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT16518
4.1 11×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Hippo 220 g
Nut Cream - smooth, hazelnut, 19 g protein per 100 g, 525 kcal per 100 g, weight 408 g - 586 Kč/1 kg
  239,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig130
4.7 12×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Tasting set by @A. n. d. u. l. a
Gift Set - contains BIG BOY Mini Big Bueno Zero 55 g, BIG BOY Mini Zlatonka ZERO 50 g, BIG BOY Protein Kremo Pistachio - Protein pistachio cream 55 g, BIG BOY Mini Big Rafael Zero 55 g, BIG BOY Grand Zero Strawberry - Cashew cream with strawberries 55 g, BIG BOY Mini Protein Kremo White Nougat - light protein cream with hazelnuts 55 g, BIG BOY Creamy Core Protein Bar strawberry yoghurt 45 g, BIG BOY Waffle protein bar milk and hazelnut 40 g
  549,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig098
4.8 49×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Rafael 220g
Nut Cream - smooth, almond, coconut flavour, 13 g protein per 100 g, 576 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 220 g - 905 Kč/1 kg
  199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig033
4.7 48×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Bueno Zero 220G
Nut Cream - smooth, hazelnut, strawberry flavour, 16 g protein per 100 g, 536 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 220 g - 1,132 Kč/1 kg
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig032
4.8 45×
Watch Price/Availability
BIG BOY Protein Creme Pistachio 220 g
Nut Cream - smooth, pistachio, strawberry flavour, 18 g protein per 100 g, 588 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 220 g - 1,359 Kč/1 kg
  299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig059
4.2 26×
Watch Price/Availability
BIG BOY Pistachio cream with Dubai chocolate flavour 170 g
Nut Cream - crunchy, pistachio, chocolate flavour, 15 g protein per 100 g, 550 kcal per 100 g, gluten-free, weight 170 g - 1,759 Kč/1 kg
  299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig101
4.8 21×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big King - Hazelnut cream with milk and caramel 220 g
Nut Cream - smooth, hazelnut, caramel flavour, 13 g protein per 100 g, 530 kcal per 100 g, weight 220 g - 1,359 Kč/1 kg
  299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig100
4.8 13×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Rafael zero 220 g
Nut Cream - smooth, mixed nut, coconut flavour, 11 g protein per 100 g, 540 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 220 g - 995 Kč/1 kg
  219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig086
3.5 2×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Profiterole 200g
Nut Cream - smooth, almond, salted caramel flavour, 14.2 g protein per 100 g, 611 kcal per 100 g, palm oil-free, weight 220 g - 1,132 Kč/1 kg
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig154
4.9 13×
Watch Price/Availability
BIG BOY Crunchy Peanut Butter GASTRO, 1kg
Nut Cream - smooth, peanut, 24 g protein per 100 g, 612.41 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 1000 g - 219 Kč/1 kg
  219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTks069
4.8 11×
Watch Price/Availability
BIG BOY GASTRO Peanut Butter, 1kg
Nut Cream - smooth, peanut, 24 g protein per 100 g, 146.27 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 1000 g - 249 Kč/1 kg
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTks068
4.7 24×
Watch Price/Availability
BIG BOY Rice protein porridge Nature 250g
Porridge , energy value per 100g: 370 kcal - 676 Kč/1 kg
  169,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig046
4.5 16×
Watch Price/Availability
BIG BOY Protein Granola Sweet And Salty 360g
Granola - flavour caramel, weight 350 g, energy value per 100 g is 486 kcal - 636 Kč/1 kg
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig057
4.7 24×
Watch Price/Availability
BIG BOY Rice porridge with yoghurt by Tatiana 350 g
Porridge , energy value per 100g: 388 kcal - 597 Kč/1 kg
  209,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig050
4.7 24×
Watch Price/Availability
BIG BOY Rice porridge Sweet and Salty with salted caramel flavour 350g
Porridge , energy value per 100g: 425 kcal - 654 Kč/1 kg
  229,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig049
4.8 13×
Watch Price/Availability
BIG BOY Dark chocolate covered cherries 190g by @kamilasikl
Dried Fruit - sour cherries in chocolate, 190 g - 1,258 Kč/1 kg
  239,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig017
3.7 10×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Wave 220 g
Nut Cream - coconut, 12 g protein per 100 g, 627 kcal per 100 g, weight 408 g - 488 Kč/1 kg
  199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig129
4.5 16×
Watch Price/Availability
BIG BOY Protein granola with dark chocolate by @kamilasikl 360g
Granola - 636 Kč/1 kg
  229,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT16528
5.0 1×
Watch Price/Availability
BIG BOY Cream with Misha cut flavor 220 g
Nut Cream - peanut, 15 g protein per 100 g, 556 kcal per 100 g, weight 408 g - 610 Kč/1 kg
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig121
4.9 11×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Nutka - Peanut cream with cocoa 220 g
Nut Cream - smooth, peanut, chocolate flavour, 17 g protein per 100 g, 548 kcal per 100 g, weight 220 g - 768 Kč/1 kg
  169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig087
5.0 2×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big King White - Cream with hazelnuts and milk 220 g
Nut Cream - hazelnut, 13 g protein per 100 g, 543 kcal per 100 g, weight 408 g - 733 Kč/1 kg
  299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig117
4.4 6×
Watch Price/Availability
BIG BOY Big Bountík by @tatianazidekova 220 g
Nut Cream - coconut, coconut flavour, 18 g protein per 100 g, 569 kcal per 100 g, weight 408 g - 537 Kč/1 kg
  219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbig128

BIG BOY - articles

previewTelefon iKKO MindOne Pro je kapesní rebel s otočným fotoaparátem a vlastní hlavou iKKO MindOne Pro jde proti proudu dnešních smartphonů. Sází na kompaktní rozměry, otočný 50Mpx fotoaparát, vlastní AI prostředí a volitelné pouzdro s fyzickou klávesnicí. Neobvyklá novinka chce oslovit uživatele, kteří hledají něco jiného než další tuctový telefon.
Samsung Galaxy A27 5G patří mezi telefony, které se snaží nabídnout vyváženou kombinaci funkcí, výkonu a příjemného uživatelského zážitku. Zaujme především kvalitním AMOLED displejem, povedeným designem a dlouhou softwarovou podporou. Během testování jsme ale narazili i...