BlizzCon 2018 (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT) – Blizzard oznámil nové Diablo, ale fanoušky příliš nepotěšil

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

BlizzCon 2018 je u konce. Stejně jako v minulých letech nám i tento rok Blizzard představil řadu zajímavých novinek. Některá oznámení nám vyrazila dech, jiná naopak asi nejen nám způsobila nemalé zklamání. V našem posledním updatu z BlizzCon 2018 si v několika odstavcích můžete přečíst celkový souhrn toho nejdůležitějšího z letošního ročníku BlizzCon.

BlizzCon 2018; screenshot: logo

BlizzCon 2018 – Obsah

  1. Oznámení Warcraft III: Reforged bylo zcela zastíněno negativním přijetím Diabla Immortal
  2. BlizzCon 2018 odstartoval ve velkém stylu
  3. Diablo: Immortal – MMO Diablo na mobilu
  4. Overwatch se dočká tvrdé hrdinky a Hearthstone dostane expanzi
  5. World of Warcraft: Battle for Azeroth čeká řada změn
  6. Warcraft III: Reforged si zaslouží vaší pozornost
  7. Co je to BlizzCon
  8. Těšit se během BlizzConu 2018 můžeme na cosplay, nové šampiony a expanze
  9. Nakonec přijde možná i Diablo

Oznámení Warcraft III: Reforged bylo zcela zastíněno negativním přijetím Diabla Immortal

• Update: 5. 11. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Celému BlizzConu 2018 tento rok vévodil (či to tak spíš být mělo) Warcraft III: Reforged, jehož oznámení bylo pro všechny zúčastněné velmi příjemným překvapením. Třebaže bychom uvítali spíše starší díly, i na tento kousek se skutečně těšíme. Vedle něj s poutavými novinkami přišlo třeba Heroes of the Storm inovované o Orpheu, Overwatch s kovbojsky laděnými hrdiny Ashe a McCree, StarCraft II se Zeratulem či Hearthstone s trolí expanzí Rastakhan's Rumble, jejíž úvodní znělka nám zní v hlavě doteď. Hodně velký prostor samozřejmě dostal World of Warcraft: Battle for Azeroth a World of Warcraft Classic, který jsme si mohli zahrát a o němž si tak budete moci přečíst v našich dojmech.

BlizzCon 2018; screenshot: Warcraft III: Reforged

Je škoda, že vlna negativních reakcí, kterou vzbudilo Diablo Immortal, zcela přehlušila bezesporu pozitivní a mnohými fandy nadšeně přijaté novinky. Nebo vy se na remasterovaný Warcraft 3 netěšíte?

Vedle oznámení, která sklidila především chválu, jsme se bohužel dočkali také prezentací, jež se komunitě zrovna dvakrát nelíbily. Asi nejvýraznější kritiku sklidilo mobilní MMORPG Diablo Immortal, představující pro řadu fanoušků podraz ze strany Blizzardu, protože očekávali plnohodnotný titul, nikoliv mobilní rubačku. Trailer na tento kousek si na youtube odnesl tolik záporných palců, že se do celé situace dosti nešťastně začali plést sami vývojáři, znovu nahazující video a mazající i mnohé slušné, byť samozřejmě negativní komentáře. Ve finále tak události okolo Diablo Immortal zcela zastínily většinu pozitivních momentů z této očekávané akce.

BlizzCon 2018; screenshot: Diablo

Samostatný článek, kde se dozvíte bližší informace k mobilnímu Diablo Immortal, pro vás připravujeme.

BlizzCon 2018 odstartoval ve velkém stylu

• Update: 3. 11. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Startovní ceremoniál BlizzConu 2018 odstartoval J. Allen Brack, který po velmi kvalitním proslovu představil líbezně vypadající Orpheu, jenž nyní rozšíří řady hrdinů v oblíbeném Heroes of the Storm. Po této skvělé novince jsme se přesunuli do světa World of Warcraft, kde nám byla přiblížena další část aktuálního konfliktu s názvem Tides of Vengance, stejně tak jsme se dozvěděli více o World of Warcraft Classic, s nímž můžeme počítat v létě 2019. V závěru prezentace zacílené na World of Warcraft byl představen nejnovější cinematic s názvem Lost Honor. Vidět jsme v něm měli možnost setkání Anduina Wrynna s Varokem Saurfangem hnijícím v temné cele a bažícím po tom, aby mohl Hordě vrátit čest, kterou ztratila.

BlizzCon 2018 Opening Ceremony

Kompletní záznam ze zahajovacího ceremoniálu BlizzCon 2018

Následovala chvilka s Hearthstone, po němž nastoupil Overwatch, který dostal skutečně velký prostor. Shlédnout jsme mohli Reunion cinematic, v němž jsme kromě starého známého viděli také dvě nové postavy. Představena nám byla robotka a kovbojka Ashe, která brzy dorazí do Overwatch. Krátce nato byl prezentován Warcraft 3: Reforged, skrze nějž bude do současnosti se vším všudy přenesena jedna z nejkvalitnějších RTS vůbec. Dočkat bychom se jí měli už příští rok. Po tomto dechberoucím oznámení se znovu vrátil Hearthstone s expanzí Rastakhan's Rumble, jež nám ze světa World of Warcraft přinese Loa. Přidány s tímto datadiskem samozřejmě nebudou jen nové karty, ale také kampaň pro jednotlivce.

Třebaže je Hearthstone fajn, to, co následovalo, nás zaujalo více, protože se na scéně objevil jeden z vývojářů Diabla a oznámil příchod této herní legendy na mobily. Samotné odhalení Diablo: Immortal bylo provázeno povedenou ukázkou z hraní, v níž se objevily všechny oblíbené postavy a trailerem, který nabádal ke spojení proti zlu ohrožujícím lidstvo. Blizzard zřejmě ctí pravidlo, že v nejlepším je dobré skončit, protože tímto představením byl ceremoniál ukončen.

Warcraft III: The Culling Campaign Trailer (BlizzCon 2018)

Na BlizzCon 2018 si mají hráči možnost otestovat jednu z nejdiskutovanějších misí Warcraft III.

Diablo: Immortal – MMO Diablo na mobilu

V Diablo: Immortal bude zpočátku přístupno osmnáct různě navržených zón ihned po vydání. Po jejich zdolání vaše dobrodružství však zcela neskončí, protože dle slov tvůrců by měla být hra po vypuštění nadále expandována novým obsahem. Hráči budou moci zavítat do vodou nasáklých deštných pralesů, na vrcholky sněhem zavátých hor či do časem zapomenutých kobek, v jejichž útrobách na vás čekají různé typy monster a pokladů. Těšit se podle všeho můžeme též na klasické dungeony známé z World of Warcraft, či hlavní město s názvem Westmatch, ve kterém se budou moci družit všichni hráči.

Diablo Immortal Cinematic Trailer (BlizzCon 2018)

Diablo Immortal bude MMORPG na mobily, ve kterém se opět vydáte do boje proti démonickým hordám.

Počítat bychom v Diablo: Immortal měli s většinou tříd, které nám série Diablo nabízí. Ne všechny však budou přístupné hned po vydání hry, někteří hrdinové budou přidáni až po vypuštění. Upřímně doufáme, že se časem dočkáme nejen aktuálních šampionů, ale také protagonistů starších dílů. V chodu vypadá Diablo: Immortal hodně dobře, člověk by ani neřekl, že se jedná o mobilní hru. Blizzard si s tímto kouskem skutečně vyhrál. Po detailním představení tohoto projektu nastal čas otázek a odpovědí: dozvěděli jsme se, že ve vývoji je více her z tohoto univerza, počet ani specifické informace však odhaleny nebyly, takže zde máme velký prostor pro spekulace.

Diablo Immortal Gameplay Trailer (BlizzCon 2018)

Jak se vám líbí mobilní Diablo v chodu?

Overwatch se dočká tvrdé hrdinky a Hearthstone dostane expanzi

Nový cinematic k Overwatch nám ukázal dva hrdiny, na které se můžeme těšit. Nejprve do hry podle všeho dorazí pistolnice Ash, která se zařadí vedle šampionů vytvářejících vysoké dps. Její primární zbraní bude puška Viper. V boji bude užívat také upilovanou brokovnici a dynamit, jehož explozi bude moci dobře mířeným projektilem urychlit. Ultimátní dovedností této postavy bude vyvolání robotického společníka Boba, jenž se rozběhne vstříc nepřátelům, rozrazí je a následně ještě pokropí všechny slušnou dávkou olova.

Introducing Ashe | Overwatch (BlizzCon 2018)

Ashe bude tvrdou hrdinkou, jež jistě rozčeří stojaté vody Overwatch.

V naší redakci se na nejnovější antagonistku skutečně těšíme, protože vypadá hodně povedeně. Snad bude brzy detailněji nastíněna i robotka z videa Reunion, která se tvářila o něco zajímavěji než bělovlasá pistolnice a její společník McCree.

Overwatch Animated Short | “Reunion” (BlizzCon 2018)

Představení druhého hrdiny, pistolníka McCree.

Po skončení prezentace zaměřené na Overwatch jsme se vrhli na Hearthstone a jeho novou DLC expanzí Rastakhan's Rumble, která bude plná trollů, s nimiž jsme se mohli skutečně podrobně seznámit v datadisku World of Warcraft: Battle for Azeroth. Těšit se podle všeho můžeme na bohy divočiny, unikátní karty a řadu dalších prvků, o nichž tvůrci tohoto dílka mluvili s neskutečně nakažlivým nadšením, jež nás slušně nalákalo.

Rastakhan’s Rumble Cinematic Trailer | Hearthstone (BlizzCon 2018)

Na BlizzConu pochopitelně nemohl chybět ani Hearthstone, který se představil novým DLC Rastakhan’s Rumble

World of Warcraft: Battle for Azeroth čeká řada změn

Hned na samém začátku té části BlizzCon prezentace zacílené na World of Warcraft nám byla představena nová válečná fronta v Darkshore, která bude zaměřena na útok Aliance snažící se znovu získat ztracené pozice. Těšit se můžeme na invaze znepřátelených frakcí a dvě nové ostrovní expedice. Stejně tak bude přidán raid, který bude odlišně nastaven pro Hordu i Alianci. Přepracována má být řada herních mechanizmů a mnoho dalšího. Nejnovější patch upravující a přidávající všechny zmíněné aspekty dorazí průběhu příštího měsíce.

Terror of Darkshore (BlizzCon 2018)

Nové bitevní pole v Darkshore vypadá slibně.

Po jeho nahození se podle všeho můžeme těšit na nové spřátelené rasy. Přidáni budou trollové ze Zandalari a lidé z Kul Tirasu. Relativně velkým překvapením je, že trollové z ostrovní říše budou moci kráčet cestou paladinů. Lidé naopak budou disponovat možností zvolit si povolání šamana či druida. Vedle těchto nových národů se můžeme těšit na upravení původních svátků, vylepšení profesí a přesunutí portálů v hlavních městech, aby je bylo snazší nalézt. Zcela přepracována budou bojiště Warsong a Arathi, jež si renovaci rozhodně zaslouží. Často přečíslená Aliance může oslavovat, protože minimálně v Arathi se už nebude muset střetávat s hráči, nabídnuta jí bude i AI s níž se budou moci utkat.

V samém závěru prezentace byl představen update Rise of Azshara přidávající ostrovní kontinent Nazjatar nabízející nové dějové linky, spojence, unikátní výzvy a dungeony, jež bude možné projít. Při jeho průzkumu se budete muset vypořádat s dosud nepoznanými nepřáteli a nástrahami. Vyvrcholením jeho objevování by měl být raid, na jehož závěru zabijete či dočasně odstavíte samotnou královnu Azsharu. Vedle této lokace zavítáme také do Mechagonu, jehož živí obyvatelé jsou nuceni bojovat s mechanickými nepřáteli vedenými šíleným králem Mechagonem, který na vás bude stejně jako královna Azshara čekat v rozsáhlém raidu. Rozšířen by měl být též primární příběh, na jehož vývoj se upřímně těšíme. Hráči žádající výzvu se konečně dočkají heroických válečných zón a čerstvých ostrovních expedicí.

Cinematic: "Lost Honor" (BlizzCon 2018)

Nové video z World of Warcraft: Battle for Azeroth představené na BlizzConu 2018 cílí na Varoka Saurfanga a Anduina Wrynna.

Warcraft III: Reforged si zaslouží vaši pozornost

Na úvod celé části zacílené na Warcraft III: Reforged nám byla představena pestrá škála modelů, spolu s tím, jak vypadaly v původní hře. Stejně tak jsme mohli slyšet dlouhou debatu o úpravě balance a předělání map, jejichž design se samotným tvůrcům nezdál. Přepracován nebude podle všeho jen vizuál, herní lokace a statistiky – úpravou projde také editor map, jehož rozhraní bude o něco přístupnější než v originálním Warcraft III. Nakonec jsme se dočkali i krátké ukázky z hraní. Dorazit by k nám měl tento remaster v průběhu příštího roku a kromě základní hry bude obsahovat také expanzi The Frozen Throne.

Warcraft III: Reforged Gameplay Trailer (BlizzCon 2018)

Warcraft III: Reforged bude remasterem jak se patří.

Je skutečně pěkné, že se Blizzard rozhodl přepracovat Warcraft III. Popravdě bychom spíše uvítali znovu vytvoření prvních dvou her z této série, které jsou přeci jen o něco zastaralejší než předloha Warcraft III: Reforged, takže by si zasloužili restauraci o něco více. Mimoto by se dalo říct, že vizuál třetího dílu série Warcraft má stále akceptovatelnou grafiku, kdežto jeho předchůdci jsou doslova oko zraňující projekty, na které se nedívá moc dobře a to už vůbec nemluvíme o tom, jak se ovládají.

BlizzCon 2018 pokračuje a my jej pro vás budeme dále sledovat, na další nálož čerstvých informací se můžete těšit zítra.

Co je to BlizzCon

• Preview: 2. 11. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

BlizzCon je herní konference pořádaná společností Blizzard Entertainment, která na ní propaguje své stávající značky a většinou představuje i dosud neoznámené projekty. Spatřit jsme na ní v minulosti mohli oznámení Overwatch, odkrytí dosud neznámých postav do Diablo III či expanzi World of Warcraft: Mists of Pandaria. Vedle her na ní dostává prostor hlavně komunita, pro níž je primárně určena. Od roku 2005 se tato akce odehrává každoročně v kalifornském městě Anaheim.

Těšit se během BlizzConu 2018 můžeme na cosplay, nové šampiony a expanze

V průběhu celého BlizzConu 2018 bude uskutečněna řada zápasů ve hrách Overwatch, Heroes of the Storm, World of Warcraft, Hearthstone a StarCraft II. Stejně tak se podle všeho můžeme těšit na řadu rozhovorů s lidmi pracující pro Blizzard, komunitní soutěže či na představení nejvyvedenějších kostýmů vytvořených profesionálními cosplayery.

BlizzCon 2018; screenshot: turnaj BlizzCon 2018; screenshot: cosplay

Obrázek 1: Na BlizzCon 2018 se uskuteční řada turnajů o lákavé ceny. Obrázek 2: Věrní fanoušci Blizzard Entertainment většinou na BlizzConu operují v různorodých kostýmech protagonistů vesmíru, jež tato společnost vytvořila.

Část akce zaměřenou na velká odhalení by mělo odstartovat Diablo 3. Zde zřejmě můžeme počítat s expanzí, která do jeho třetího pokračování přidá u hráčů dosti oblíbeného druida, jenž spolu s nekromantem patřil mezi nejvýraznější postavy druhého dílu této série. Ihned po této prezentaci dostane prostor Overwatch, jehož tvůrci by měli představit nového šampiona, trailery k stávajícím postavám a detaily o příběhovém herním režimu.

Po skončení úseků zacílených na Diablo a Overwatch nám bude více řečeno o připravovaném obsahu do Hearthstone, který by se měl dle uniklých informací dočkat expanze. Následovat bude pasáž s tématikou World of Warcraft prezentující novou válečnou frontu a detaily o budoucí aktualizaci. Na závěr si své místo uzurpuje Heroes of the Storm, jehož tvůrci pravděpodobně přijdou s dosud neoznámenými šampiony a klanovým systémem.

BlizzCon 2018; screenshot: Hearthstone BlizzCon 2018; screenshot: Overwatch BlizzCon 2018; screenshot: Starcraft II

Obrázek 1: Hearthstone se možné letos dočká odhalení nové expanze. Obrázek 2: Do Overwatch přibude nový šampion. Obrázek 3:O nový obsah nezůstane ochuzen ani StarCraft II.

Nakonec přijde možná i Diablo

Na dosud prezentovaná herní rozšíření bychom si klidně vsadili. Blizzard vedle nich samozřejmě na své show představí také kousky, o nichž se aktuálně vedou divoké spekulace, které vývojáři vyloženě nepotvrdili, ale ani nevyvrátili. Na herních fórech se diskutuje o nástupci slavné série Warcraft, novém Diablu, remasterech známých značek, či dosud nepředstavených projektech, jež budou neočekávaně vystrčeny ze stínů právě v rámci BlizzCon 2018.

BlizzCon 2018; screenshot: Diablo

Nová oznámení zaměřená na sérii Diablo představují největší lákadlo BlizzConu 2018.

i Mohlo by vás zajímat

O průběhu celé konference, která se bude odehrávat o víkendu, vás budeme v následujících dnech informovat prostřednictvím tohoto pomalu bobtnajícího článku.

4,9 23×
Diablo III: Eternal Collection - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, edice obsahuje hru Diablo 3 a datadisky Reaper of Souls a Rise of the Necromancer
569,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX528
5,0 24×
Diablo III: Eternal Collection - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: akční a RPG, edice obsahuje hru Diablo 3 a datadisky Reaper of Souls a Rise of the Necromancer
869,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: NSW085
Vytisknout
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací