Všechny dárky jako na dlani AirPods 2021

Destroy All Humans! (RECENZE) – Létající talíře se vracejí do zemské atmosféry

Zobrazit katalog

• Autor: Jakub Němec

S remaky či remastery se poslední roky roztrhl pytel, ať už z nostalgických důvodů či nedostatku vlastní invence. Nejnovějším přírůstkem do rodiny předělávek je patnáct let stará klasika Destroy All Humans!, k jejímuž připomenutí se rozhodlo německé studio Black Forest Games. Společně se tak můžeme vydat s Cryptem-137 na tažení proti lidem, kteří jsou pro mimozemského tvora zdrojem genetického materiálu k obnově vlastní rasy. Více v naší recenzi.

Recenze PS4 ProDojmy z Gamescomu 2019Oznámení

Destroy All Humans!; screenshot: key art Crypto-137

Alza Magazín

Destroy All Humans! (remake) (hra) | Destroy All Humans! (IP)

Akční adventura Destroy All Humans! je remake stejnojmenného titulu z roku 2005 a součást herní série Destroy All Humans!. Hru vyvíjí studio Black Forest Games a vydává společnost THQ Nordic. Titul vychází 28. 7. 2020 na PC, PS4 a Xbox One bez české lokalizace. Hra neobsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze

Části článku:


Destroy All Humans! (RECENZE PS4 Pro) – Obsah článku

 1. Za všechno můžou komunisti!
 2. Anální sonda jakou součást arsenálu
 3. Talířem se v příběhu moc neproletíte
 4. Není každý den posvícení
 5. Recenze Destroy All Humans!: závěrečné hodnocení
 6. HW nároky pro Destroy All Humans! PC

Za všechno můžou komunisti!

Když v roce 2005 vyšla hra Destroy All Humans! na PS2, byla považována za jednu z nejvtipnějších her své doby a zástupy hráčů s radostí likvidovaly lidskou rasu v roli mimozemšťana Crypta-137. Tehdejší projekt sázel na komiksově stylizovanou grafiku a poťouchlý humor, který se hodně blížil mému oblíbenému filmu Mars útočí! (1996) od Tima Burtona. Popis života na Zemi z pohledu vnějších pozorovatelů často slaví úspěch, tím spíš když Crypto vnímá člověka jako nižší vývojový stupeň, vhodný tak akorát k zisku DNA pro genetické vytváření vlastní furonské rasy pomocí klonování.

Destroy All Humans!; screenshot: Crypto-137
Crypto-137 má s lidmi nevyřízené účty a jeho chuť k destrukci jasně definuje název hry Destroy All Humans!

Také současná předělávka Destroy All Humans! sází na pro někoho dost nekorektní humor (obzvlášť v dnešní době) a arkádovou hratelnost. Pokud jste hráli původní titul, nemá příběh téměř šanci vás něčím překvapit, protože se drží nastavených mantinelů. Tvůrci se rozhodli pouze přidat jednu misi v oblasti 42, čímž vyplňují jedno hluché místo mezi misemi. Jestli se setkáváte s Cryptem-137 poprvé, pak vězte, že se chopíte emzácké zbraně a vydáte se do ulic USA padesátých let, abyste pomstili svého bratra s výrobním číslem 136 a posbírali co nejvíce lidských mozků kvůli DNA. Největší hrozbou mccarthyovské Ameriky jsou komunisti, takže tajné organizace vlády na ně svedou i vaše řádění, často dost vtipným způsobem.

Příběh, který mohl být ve své době vnímán jako svěží vítr v arkádových titulech, ovšem dnes moc neobstojí. Na vině jsou velmi krátké mise, protože některé z nich jste schopni pokořit za deset minut, ani se nezapotíte (o pár minut déle, pokud se rozhodnete plnit vedlejší questy). Celou hru tak můžete sfouknout za jedno odpoledne, což opravdu není mnoho. Náplň misí se navíc v druhé polovině začne mírně opakovat – vplížit se do vojenského tábora, něco zničit, zlikvidovat obránce a nasednout do létajícího talíře (s nímž občas sežehnete paprskem smrti vše pod sebou). Jestli se rozhodnete dávkovat si hru jako jednu misi denně, tak si toho možná nevšimnete, ale když se do hry pustíte v kuse, začne se velmi brzy zajídat svou monotónností.

Anální sonda jakou součást arsenálu

Se stereotypem se autoři remaku Destroy All Humans! nesnaží bojovat pomocí vlastních zbraní, využívají pouze triků z originálu. To znamená, že nemáte od začátku všechny hračky, s nimiž můžete potrápit lidstvo. Místo toho se v každé misi můžete připravit na novinku do své výbavy, kterou v daném úkolu budete muset vyzkoušet. Problém tkví v tom, že vám tvůrci nedají ani náznak svobody pro vlastní řešení, i když by celá hra šla v pohodě projít pomocí krádeží lidské identity a vylepšeného elektrického paprsku, jímž usmažíte celé šiky policejních sborů a vojenských jednotek. Takže se může stát, že v rámci úkolu vyzkoušíte vtipnou zbraň, ale víckrát se k ní nevrátíte.

Destroy All Humans! – Gameplay | AlzaGaming

Střídání ničivých zbraní společně s Cryptovými levitačními schopnostmi dokáží nadělat paseku i v organizované americké armádě. Bohužel je Cryptova převaha tak velká, že mimozemšťan v Destroy All Humans! nedá nepřátelům šanci. Tedy až na závěrečný souboj s bossem, který vás prověří po všech stránkách.

Jako velmi vhodný příklad se jeví anální sonda, která se stala hřebem dne už při představování hry na loňském Gamescomu. Tvůrci byli celí bez sebe, že když správně použijete tuto inovativní mimozemskou technologii, tak bezmocným lidem pod vytvořeným tlakem pukne hlava a vy můžete sklidit ovoce své práce – mozek plný DNA. Abych se přiznal, tuto zbraň jsem použil třikrát, protože mi moc vtipná nepřijde (asi nejsem cílovka) a je neuvěřitelně pomalá. Raději jsem se spolehl na efektivnější energetické výboje, spalující náboje a brutální výbušné projektily, jež vymažou vše ve svém okolí. V kombinaci s plně nabitými štíty a možností úhybu víc nepotřebujete.

Navíc lidé v Destroy All Humans! jsou opravdové karikatury, které si kvůli své nízké inteligenci nezaslouží opravdu nic jiného než vyhlazení. Jejich IQ končí na úrovni předškolního věku, takže když jim zmizíte z očí (třeba na střechu), po chvilce na vás zapomenou. Pokud si navíc ukradnete identitu některého z pozemšťanů, v podstatě si můžete jít, kam chcete. Mým oblíbeným trikem bylo co nejrychleji na sebe vzít podobu obávaných mužů v černém z nepřátelské agentury Majestic a pak mě nemohlo zastavit už nic kromě vlastní nešikovnosti. Pomocí triků jako levitace, ovládání myšlenek či detonace předmětů na dálku totiž vyřešíte každou překážku v cestě.

Destroy All Humans!; gameplay: blesk Destroy All Humans!; gameplay: talíř Destroy All Humans!; gameplay: xray
S ničivými mimozemskými zbraněmi se člověk nemůže měřit, a proto jsou v Destroy All Humans! lidé pasování na pouhé pobíhající terče, kterým Crypto-137 vycucne mozek, ať už horem či spodem.

Pořádný chaos a destrukci si užijete až v režimu volného pohybu, v němž lze rozjet zběsilou přestřelku jako v Just Cause 4. Pomocí své moderní technologie rozcupujete na kusy celé okolí. Nekonečné zástupy nepřátel budou neustále nabíhat před vaše mířidla a vy se tak budete cítit opravdu jako evolučně vyspělejší druh. Samozřejmě se můžete vydat sbírat předměty poschovávané po mapě či vyzkoušet své dovednosti ve čtveřici výzev, z nichž jsem si nejvíce oblíbil Rampage (v podstatě likvidace nepřátel předem určeným způsobem).

Talířem se v příběhu moc neproletíte

Část svého času strávíte v totální destrukci všeho pomocí zbraní létajícího talíře, což je docela fajn pocit. Pomocí paprsku smrti či sonických impulsů srovnáte se zemí vše na dohled a jasně dáte najevo technologickou převahu mimozemské říše Furon. Budovy efektně vybuchují, můžete metat levitující tanky po ulicích, odrážet rakety a provádět spoustu dalších skopičin, které jsou zajímavým zpestřením hratelnosti, jež ovšem brzy zevšední. Fakt, že proti vám nemají lidé šanci, jasně demonstruje první část závěrečného bossfightu, kdy díky jediné dovednosti rozdrtíte obrovského robota, ani nemrknete.

Destroy All Humans!; gameplay: načítací obrazovka Destroy All Humans!; gameplay: bonus Destroy All Humans!; gameplay: lidi
Důraz na humor je cítit v Destroy All Humans! na každém kroku. Otázkou je, zda svérázné protilidské vtípky a kritická typizace postav v současné době padnou na úrodnou půdu.

Největší přínos předělávky Destroy All Humans! tak můžeme vidět v modernizaci grafiky, která svým loutkově-komiksovým pojetím dává jasně najevo svůj humorný podtón. Tvůrcům se podařilo zachytit idealistickou prezentaci amerických padesátých let, které jako by vypadly z dobových billboardů na dokonalý život. Škoda, že zcela neuhlídali technických stav hry. Na začátku renderovaných sekvencí často doskakují textury, které jsou mnohdy škaredě rozplizlé. Pomyslný políček si tvůrci zaslouží také za nahrávací časy, jejichž délka je zarážející (klidně před obrazovkou posedíte i minutu).

Není každý den posvícení

Pokud vás tedy Destroy All Humans! mine, nestane se žádná pohroma. Jako oddychová hra za přibližně 800 Kč neurazí a může doplnit vaše herní vzdělání. Jen se trochu ztrácím v tom, komu je tento titul určen, protože pro mladší publikum je tento humor až příliš svérázný a sází na znalost amerických reálií, zatímco hratelnost pro zkušenější hráče nepředstavuje žádnou větší výzvu. Přitom nelze tvůrcům z Black Forest Games upřít snahu převést Destroy All Humans! v co nejlepší grafické kvalitě (pochvalu si zaslouží především za prostředí) a s důrazem na zachování atmosféry.

Destroy All Humans!; screenshot: postavy
Dvoučlenná mimozemská invaze dokáže trápit obyvatele USA, aniž by se emzáci zapotili.

Problém tkví v tom, že mimo jednu misi a pozměněného systému upgradu zbraní nepřidali nic nového, což je na dnešní dobu docela málo. Vždyť už před patnácti lety dostávala hra jen nadprůměrná hodnocení (dle metacriticu 72 % na PS2 a 74 % na Xboxu), takže se dalo těžko čekat posvícení jako například u nadčasového Spyro Reignited Trilogy. Proto návrat Crypta-137 cílí především na nostalgiky toužící po připomenutí patnáct let starých zážitků. V nabídce dnešních her však Destroy All Humans! vycházející 28. července na PC, PS4, Xbox One a Google Stadia zřejmě brzy upadne v zapomnění.

Tato recenze byla napsaná pro PS4 Pro verzi hry.

• Zdroje: Vlastní

Recenze Destroy All Humans!: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 61 % Alza Magazín
Verdikt:

Tvůrcům z Black Forest Games se podařilo slušně převést klasiku Destroy All Humans! do moderní, graficky vypulírované podoby. Bohužel nároky hráčů se za 15 let hodně zvedly, takže relativně krátké mise a postupný stereotyp sráží anihilační výlet Crypta-137 k mírnému nadprůměru. Nostalgické duše a občasné hráče ovšem potěší.

Destroy All Humans!; recenze

Klady

 • Svébytný humor
 • Zábavná likvidace lidského pokolení mimozemskými zbraněmi
 • Audiovizuální prezentace USA v 50. letech

Zápory

 • Krátké, mnohdy stereotypní mise
 • Dlouhé načítací časy
 • Občasné grafické chyby
 • Humor nemusí sednout každému
 • Iritující opakování hlášek při čtení mysli pozemšťanů
Alza Magazín, banner, slim 2020

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní počítačových a deskových her patří k mému životnímu stylu už více než dvacet let, protože mě baví prozkoumávat nápadité příběhy a světy, které můžu sám ovlivnit, případně si rád zablbnu ve sportovních a závodních titulech. O svých dojmech z návštěv těchto fantaskních míst neomezených možností píšu s různě dlouhými přestávkami přes třináct let, z toho poslední tři roky pro Alza Magazín.

Destroy All Humans! – Dojmy z Gamescomu 2019

 1. Lidské plémě v ohrožení
 2. HW nároky pro Destroy All Humans! PC

Lidské plémě v ohrožení

• Dojmy z GC 2019: 17. 9. 2019 • Autor: Jakub Němec

Roswellský incident dodnes nedá posedlým ufologům spát a ti přemýšlejí, co se v poušti vlastně stalo. Stejnou zvědavost projevil také Cryptosporidium 137, zkráceně Crypto, který se vydal svého dříve vyslaného kolegu hledat na naši planetu. Jeho mise totiž měla zajistit dostatek genetického materiálu k množení emzáků, jejichž dny se pomalu schylují ke konci. Crypto si nedělá hlavu s nenápadností, a tak okamžitě naběhne mezi lidi, od nichž nepotřebuje nic jiného než jejich mozky. A protože to se pozemšťanům nelíbí, tak se brání. Premisa příběhu Destroy All Humans! jasně naznačuje, že se v tomto titulu nebere nic vážně, což v roce 2005 bavilo velkou spoustu hráčů po celém světě.

Destroy All Humans!; screenshot: laser Destroy All Humans!; screenshot: talíř

Každý milovník cartoonové grafiky musí uznat, že Destroy All Humans! vypadá nádherně.

Není proto žádným divem, že v dnešní době posedlé tvorbou remaků a remasterů se společnost THQ, resp. studio Black Forest Games rozhodlo původní projekt vyzvednout z popela minulosti a vzkřísit jej pro pařany současné. Nechtěli ovšem převádět Destroy All Humans! jedna ku jedné, ale v rámci úcty k originálu přidat pár nápadů, aby titul obstál i v dnešní době. V překladu to znamená, že autoři ponechali původní dabing a přepracovali animace na základě zdrojového kódu z roku 2005, ale poté některé mechaniky upravili. Například lze používat jetpack, zbraň a psychické síly zároveň, což dříve možné nebylo.

V průběhu kampaně se z obyčejného a poklidného předměstí postupně propracujeme až do tajných laboratoří, v nichž po nás půjdou pověstní Muži v černém. Přesto se trošku bojím, aby se nedostavil stereotyp, protože většina misí začne pobíháním po lokaci, kde se vyřádíte ve velkém stylu – tvůrci nám s rošťáckým úsměvem ukazovali manipulaci s anální sondou, po jejímž správném užití lidským obětem vybouchne hlava jako v závěru filmu Kingsman, načež vždy skočíte do talíře, abyste vše obrátili vzhůru nohama pomocí ničivých zbraní. Autoři sice ukazovali i stealth přístup, ale myslím, že v tomto směru se většina hráčů nechá zlákat „postalovskou“ destrukcí. Destroy All Humans! vyjde v roce 2020 na PC, PS4 a Xbox One.

• Zdroje: Vlastní (Gamescom)

Destroy All Humans! – Oznámení

 1. Létající talíř na obzoru
 2. HW nároky pro Destroy All Humans! PC

Létající talíř na obzoru

• Oznámení: 11. 6. 2019 • Autor: Jakub Němec

Návštěvy z vesmíru jsou častým námětem děl se sci-fi tématikou. Pomineme-li přátelské tvory jako E. T., tak to pro lidstvo nekončí moc dobře. Někdy se do nás pouští mimozemšťani se vší vervou a ničí jedno město za druhým (Den nezávislosti), jindy na to jdou se zvráceným smyslem pro humor, jak nám ukázal Tim Burton ve svém snímku Mars útočí! z roku 1996. Možná právě druhý jmenovaný film se stal předobrazem zajímavé akční adventury v otevřeném světě Destroy All Humans!, v němž se v roli Crypta-137 rozhodnete sbírat vzorky lidské DNA, svrhnout vládu USA a nakonec zničit celou planetu. Pokud se vám tento počin studia Pandemic v roce 2005 vyhnul, máte šanci na reparát.

Destroy All Humans! – Ich Will (trailer)

Fakt, že mimozemšťani poslouchají skupinu Rammstein, je jedním z mnoha přelomových odhalení hry Destroy All Humans!

Studio Black Forest Games se po svém nepříliš zdařilém survivalu Fade to Silence nepouští do další vlastní značky, ale raději si „odpočine“ u remaku klasiky z PlayStaionu 2. Ten se snad nebude potýkat s podobnými problémy jako při přežívání v zamrzlé krajině a předvede se v lepším světle. Dočkat bychom se měli ničení domů pomocí létajícího talíře, pokusů na lidech v humorném podání a také ovládání mysli nebohých pozemšťanů. Dokonce se za lidské jedince můžete převléci a infiltrovat jejich křehké demokratické struktury svým destrukčním vlivem. Amerika 50. let zkrátka bude trpět vašimi zhoubnými nápady.

Už nyní se můžete podívat na záběry z původní hry, ale raději si počkejte na remake. Po grafických úpravách vypadá titul Destroy All Humans! velmi pěkně a pokud se přidají také nové prvky v hratelnosti, mohl by projekt studia Black Forest Games sednout všem milovníkům ujetých sci-fi nápadů. Vydání je naplánováno pro rok 2020 na PC, PS4 a Xbox One.

• Zdroje: YouTube (THQ Nordic)

HW nároky pro Destroy All Humans! PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7/8/10 64-bit Windows 7/8/10 64-bit
Procesor Intel i5-4690K (3,5 GHz) / AMD FX-8320 (3,5 GHz) Intel Core i7-3930K (3.2 GHz) / AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz)
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 960 NVIDIA GeForce GTX 1060
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 6 GB 8 GB
Pevný disk 25 GB 25 GB

S jakým herním PC na Destroy All Humans!?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Core GTX1660 Super

Základní sestava:

Alza GameBox Core GTX1660 Super

Alza GameBox Core RTX2060 Super

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX2060 Super

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

Sestava pro náročné:

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Vydání Destroy All Humans! je naplánováno pro rok 2020 na PC, PS4 a Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.

Destroy All Humans - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční

999,- bez DPH 826,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1350
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi