Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 2-4 dny 2-4 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Vánoční trháky Vánoční trháky

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/elex-2-dojmy-cover-nahled.jpg

Elex 2 (DOJMY Z HRANÍ) – Má potenciál stát se AAA hrou?

Série Gothic patří na našem území mezi značky, na které je těžké zapomenout. Její poslední díl však nebyl nic moc a remaku se zatím taky ještě nějaký ten pátek nedočkáme. Tak po čem sáhnout? Slušnou alternativou se zřejmě stane Elex 2. Ano, není to sice čistokrevné fantasy RPG, ale druhá možnost se hodí vždy. Sami jsme měli možnost si ho před pár dny zahrát. Jak na nás tahle AA hra zapůsobila, si můžete přečíst v našich dojmech z hraní.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/elex-2-logo.jpg

Elex 2: datum vydání, příběh a další info

Studio Piranha Bytes, tvůrci kultovní série Gothic, pracují na druhém pokračování svého osobitého RPG Elex, jež kombinovalo fantasy se sci-fi. Nač se zaměřuje příběh Elex 2, jak to vypadá s češtinou a mnohem více najdete v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/spellforce-special-logo.jpg

SpellForce 3: PS5 a Xbox Series X/S, čeština a další info

RTS se jakožto žánr prezentují víceméně uceleně. Jednou z mála sérií, jež se rozhodla vybočit z řady, je bezesporu SpellForce, jejíž třetí díl se výrazně neodkláněl od toho, co tato značka představuje. Jak dopadl ve světě, co na něj říkal náš recenzent, jaké expanze SpellForce 3 dostal a na jakých platformách jej najdete, si můžete přečíst v našem speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/knights-of-honor-2-special-cover-nahled.jpg

Knights of Honor 2: Sovereign: datum vydání, gameplay a další info

Knights of Honor II: Sovereign je pokračovatelem úspěšné strategické značky Knights of Honor, která představovala jednu z mála výrazných grand strategií schopných konkurovat sérii Total War. Jak vypadá gameplay tohoto kousku, zda obsahuje multiplayer a mnohem více vám poví náš speciál.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/biomutant-recenze-cover-nahled.jpg

Biomutant (RECENZE) – Hodný, zlý a chlupatý

Malý ambiciózní tým oznámí velkolepou hru, která by měla ohromit všechny fanoušky žánru svou inovativností, ale nakonec se její vývoj protáhne na několik let. Kolikrát jsme už tuto situaci zažili? Do stejné skupiny spadají také tvůrci ze studia Experiment 101 se svým projektem Biomutant oznámeným již v roce 2017. Jestli se dostanou do herní dvorany slávy, nebo zda skončí zapomenuti v propadlišti dějin, můžete posoudit po přečtení naší recenze.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/biomutant-vse-co-vime-all-we-know-cover-image-nahled.jpg

Biomutant: gameplay, příběh, HW nároky a další info

Projektu Biomutant, který byl s velkou pompou oznámen již v roce 2017, se nedají upřít velké ambice. Když bývalí vývojáři série Just Cause představili svou vizi postapokalyptického světa, v němž se budete prohánět s roztomile drsňáckým chlupáčem ovládajícím palné zbraně stejně jako kung-fu, hráči byli u vytržení. Vývoj se však zkomplikoval a dost protáhl. Nyní již můžeme zhodnotit, jak se titul povedl a co vše nabízí. Více v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/spellforce-3-fallen-god-recenze-cover-nahled.jpg

SpellForce 3: Fallen God (Mini RECENZE) – Valící se trollové

Éra, kdy RTS patřily mezi jedny z primárních produktů herního průmyslu, je dnes už dávno minulostí, což je u většiny z nich hlavním důvodem toho, že po vypuštění jejich cesta skončí, nebo pokračuje v dosti omezeném režimu. Určitému procentu strategií se však daří jistým způsobem prosperovat, což je třeba příklad SpellForce 3, do nějž dorazila na trolly orientovaná expanze SpellForce 3: Fallen God. Zda má čím zaujmout, vám poví naše dnešní recenze.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/aquanox-deep-descent-recenze-cover-nahled.jpg

Aquanox Deep Descent (Mini RECENZE) – Opatrný pokus o vodní Descent bez ponorkové nemoci

Abych se přiznal, Aquanox Deep Descent mému sonaru nějakým způsobem po celou dobu vývoje unikal a až náš šéfredaktor mě přesvědčil o tom, že jsem kdysi původní, jíž téměř 20 starou sérii AquaNox, snad i hrál. Nejnovější počin studia Digital Arrow, který vznikl hlavně díky podpoře fanoušků a kickstarterové kampani, mi sice paměť neosvěžil, zato jsem mohl na vlastní batyskaf nahlédnout pod mořskou hladinu zničené Země, rozstřílet na kusy nepřátelské ponorky a zmutovanou vodní faunu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kingdoms-of-amalur-re-reckoning-key-art-nahled.jpg

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning (RECENZE) – Návrat do království Amaluru

V roce 2012 38 Studios vydalo akční RPG Kingdoms of Amalur: Reckoning, které svou kvalitou zabodovalo u hráčů i kritiků a prodalo více než milion kopií. Krátce po vydání hry ovšem 38 Studios vyhlásilo bankrot, a i přes získaný kultovní status se časem na KoA zapomnělo. Díky společnosti THQ, která v roce 2018 práva na tuto značku odkoupila, se ale teď můžeme do království Amaluru znovu vypravit prostřednictvím remasterované verze Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning. Jak se nám návrat líbil, se dozvíte v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/biomutant-novinka-summer-of-gaming-cover-nahled.jpg

Biomutant o sobě dal po roce vědět s novými záběry (NOVINKA)

Už jsou to téměř tři roky, kdy se poprvé na výstavě Gamescom představil roztomilý chlupáč bojující o život v postapokalyptickém světě. Od té doby projekt Biomutant zmohutněl do ambiciózního RPG s rozlehlým otevřeným světem, v němž se kříží bojové umění kung-fu s neuvěřitelně šílenými zbraněmi, jež si sami vyrobíte. Na akci Summer of Gaming byly představeny nové gameplay záběry, které ovšem opět neprozradily datum vydání.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/spongebob-main-nahled_1.jpg

SpongeBob Squarepants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated (RECENZE)

Pokud vám název SpongeBob Squarepants: Battle For Bikini Bottom zní povědomě, tak jste na to kápli (doslova) – původně se totiž jedná o hru z roku 2003, která se o 17 let později dočkala remasterované verze pro platformy PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch. Dokáže staronové dobrodružství žluté mořské houby oslovit i dnešní generaci hráčů, nebo titul od studia Purple Lamp sází pouze na nostalgii?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/desperados-3-recenze-nahled1.jpg

Desperados 3 (RECENZE) – První ostrá výprava Johna Coopera

Zatímco se některá vývojářská studia snaží pouštět do světa jednu novou značku za druhou, jiná naopak sahají po dávno zapomenutých hrách, na jejichž pokračování čekají fanoušci už řadu let. Oznámení Desperados 3 pro nás bylo proto příjemným překvapením, protože jen málokdo věřil v jeho návrat. Mimimi Games se však rozhodli, že si na westernovou taktickou strategii zkusí vsadit, díky čemuž tu nyní máme recenzi prezentující silné a slabé stránky jejich díla.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/spellforce-3-fallen-god-cover-nahled.jpg

Ve SpellForce 3: Fallen God se ujmeme bohy opuštěných trollů (OZNÁMENÍ)

Mix RTS a RPG SpellForce 3 nám nabídla v roce 2017 velmi osobitý koncept evokující vzpomínky na staré časy, kdy byla vydávána jedna strategie za druhou, díky čemuž si v naší recenzi vysloužila velmi pozitivní hodnocení. Neméně vydařená byla též první solo expanze SpellForce 3: Soul Harvest, která nám ukázala souboj trpaslíků s temnými elfy. Cesta třetího dílu známé hry však tímto DLC nekončí, protože se dočká ještě rozšíření SpellForce 3: Fallen God.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kingdoms-of-amalur-cover-nahled.jpg

Kingdoms of Amalur: Reckoning se vrátí ve vylepšené verzi (NOVINKA)

Kdybyste se mě zeptali na otázku, jaká hra by si zasloužila pokračování a nikdy se ho nedočkala, určitě bych od boku vypálil (kromě jiných) Kingdoms of Amalur: Reckoning. Toto výborné akční RPG od 38 Studios z roku 2012 totiž docela neprávem zapadlo a na nové díly to rozhodně nevypadalo. Podle posledních zvěstí ale nakonec Amalurská království ještě navštívíme – v létě totiž dorazí remasterovaná verze.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/destroy-all-humans-novinka-vydani-cover-nahled.jpg

Titul Destroy All Humans! dostal datum vydání (NOVINKA)

Dalším přírůstkem doby remakové, jak by se z hlediska herního průmyslu daly nazvat poslední měsíce a roky, je pro mnohé kultovní adventura Destroy All Humans!, která poprvé vyšla před 15 lety na PlaSstation 2 a Xbox. O její modernizaci z pohledu hratelnosti a především grafiky se v současnosti starají němečtí tvůrci ze studia Black Forest Games, kteří usoudili, že k hotovému produktu jim chybí už jen kousek, a proto se rozhodli vyhlásit oficiální datum vydání.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/comanche-dojmy-z-hrani-cover-nahled.jpg

Comanche (DOJMY Z HRANÍ) – Vrtulníková arkáda vstupuje do 21. století

Nostalgie dokáže udělat s hráči počítačových her velké věci, na což sází vydavatelé různých remaků a remasterů. Občas se ovšem najdou vývojáři, kteří si řeknou, že legendární série si zaslouží oprášit a začít s ní úplně od začátku v rámci úplného restartu. Mezi ně se řadí také německé studio NUKKLEAR, jež se stará o návrat legendy mezi vrtulníkovými simulátory Comanche, který se podíval do předběžného přístupu. Jak se nám v kokpitu vrtulníku líbilo?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/darksiders-genesis-dojmy-cover-nahled.jpg

Darksiders Genesis (DOJMY Z HRANÍ) – Pekelný výlet Svára a Války dorazil na konzole

Recenze na akční izometrické RPG Darksiders Genesis si již na naše stránky našla cestu v prosinci loňského roku, přesto se však musíme do pekla ve společnosti ostrostřelce Svára a rytíře apokalypsy Války ještě jednou podívat. V polovině února se totiž na výpravu proti Luciferovi vydáme na konzolích PS4, Xbox One a Switch, pro které byla tato hra původně vyvíjena. Jak se povedl port na televizní obrazovky, se dozvíte v našich dojmech.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/thq-nordic-darksiders-nahled.jpg

Rakouský herní vydavatel THQ Nordic koupil další studio za počáteční částku 150 milionů dolarů (AKTUALITA)

Před více než týdnem jsme vás informovali o zrození Nine Rock Games, přičemž za vytvořením tohoto herního studia u našich slovenských sousedů stojí právě THQ Nordic. Vypadá to ale tak, že vydavatel s akvizicí herních studií neplánuje přestat a po odkoupení českého Warhorse Studios (Kingdom Come: Deliverance) či Piranha Bytes (Gothic), do jeho velké rodiny přibylo studio Saber Interactive (MudRunner, World War Z), které odkoupila mateřská společnost rakouského vydavatele s názvem Embracer Group. Tím se finální počet studií pod hlavičkou THQ Nordic zatím zastavilo na čísle 26.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gothic-remake-nahled.jpg

Gothic Remake se stane skutečností, dnes to potvrdila společnost THQ Nordic (AKTUALITA)

Akční RPG Gothic, za kterým původně stálo studio Piranha Bytes, se nakonec opravdu dočká remaku. Dnes to potvrdilo studio THQ Nordic prostřednictvím prohlášení. Podle slov zástupců THQ Nordic hratelný teaser Gothic Remake přinesl tolik potřebnou zpětnou vazbu od více než 40 tisíců hráčů a fanoušků série, na jejímž základě se rozhodli naplno pustit do tvorby remaku 19leté herní RPG klasiky (teaser si prý zahrálo až 180 tisíc uživatelů). Vývoj si vezme na starosti THQ Nordic Barcelona. Datum vydání ani platformy zatím nebyly blíže specifikovány.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dayz-game-nahled.jpg

THQ Nordic založilo herní vývojářské studio na Slovensku, jeho členové pracovali i na DayZ (AKTUALITA)

Rakouský videoherní vydavatel THQ Nordic (Darksiders, Gothic) ve své tiskové zprávě informuje o tom, že v Bratislavě založil herní studio Nine Rock Games. V jeho čele stojí David Durčák, který se v minulosti podílel na tvorbě Knights of the Temple II (2005), Conan (2004), Chaser (2003) a Spellcross (1997), členové Nine Rock Games navíc stáli například při tvorbě survivalu z roku 2018 s názvem DayZ (tehdy ještě pod křídly Bohemia Interactive).

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi