Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou od 22. 10. otevřené pouze
pro výdej objednávek.

Využijte bezpečného nakupování z pohodlí domova nebo zkuste jeden z našich 346 AlzaBoxů.

Reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Omlouváme se, naše call centrum je z důvodu technických problémů momentálně nedostupné. Pro spojení využijte prosím náš kontaktní formulář.
Vánoce Maxi Sunar brandweek

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/33. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 33. týden

Pro všechny zvídavé maminky přinášíme další kapitolu ze seriálu Těhotenství týden po týdnu, tentokrát s názvem 33. týden těhotenství. V té vám poradíme, jak se připravit na porod prakticky i teoreticky, co byste měla ještě dokoupit pro miminko, i jaké obtíže mohou doprovázet poslední týdny těhotenství. Také třicátý třetí týden stojí za vaši pozornost, tak neváhejte a pusťte se do čtení!


Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/32. týden těhotenství.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 32. týden

32. týden těhotenství zakončuje 8. měsíc těhotenství a je již na čase začít řešit potřebné formality. V dnešní kapitole našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu jsme se proto kromě informací o vývoji miminka zaměřili na to, jak řešit peněžitou pomoc v mateřství i jak postupovat při sepsání porodního plánu. I když se ve 32. týdnu těhotenství do porodnice zatím ještě nechystáte, je dobré mít vše nachystané pro případ, že by se miminku chtělo na svět dříve.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kojeni-uvod_1.jpg

Jak správně kojit (TIPY A TRIKY)

Pro všechny nastávající maminky přinášíme užitečné informace na téma kojení. Zjistěte výhody kojení pro matku a dítě, seznamte se s pojmy jako laktace, kolostrum a první přisátí miminka. Poradíme vám, jak správně kojit, jak úspěšně nastartovat kojení, jak vypadá správná technika kojení i jaké polohy při kojení můžete zvolit. Kojící těhulky se dozví vše o kojení v těhotenství a neopomeneme ani téma antikoncepce v těhotenství.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_17.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 30. týden

Pro všechny maminky, které zrovna vítají 30. týden těhotenství, máme opět nachystané zajímavé poznatky o vývoji miminka i o průběhu těhotenství. Tentokrát se blíže zaměříme se na předporodní přípravu, a tak se dozvíte, jaké kurzy nebo lekce pro těhotné můžete třicátý týden těhotenství navštěvovat.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nedoklubko hlavní.jpg

Preeklampsie – nemoc ohrožující matku i plod

Preeklampsie je závažné onemocnění způsobující až 20 % předčasných porodů. Týká se výhradně těhotných žen a souvisí s poruchou funkce placenty. O tom, co konkrétně preeklampsie je, jaké jsou její projevy a které ženy spadají do rizikové skupiny blíže informuje náš článek.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_16.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 29. týden

Připravili jsme pro vás další díl našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu a tentokrát si vezmeme na mušku 29. týden těhotenství. Opět se dozvíte, jak pokročil vývoj vašeho miminka i jak se většinou dvacátý devátý týden cítí nastávající maminka. Povíme si, že počátkem 8. měsíce těhotenství už je nejvyšší čas zkonzultovat s vaším zaměstnavatel odchod ze zaměstnání, a také se dozvíte bližší informace o případném odběru pupečníkové krve. Pusťte se proto do čtení, ať vám ani 29. týden těhotenství neunikne žádný důležitý poznatek!

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tehotenstvi-tyden-po-tydnu_1.png

Těhotenství týden po týdnu: 28. týden

Přivítejme společně 28. týden těhotenství, kterým vstupujete do posledního, třetího trimestru. O tom, že vše začíná být pěkně náročné, není pochyb. 28. týden těhotenství jako by odstartoval raketový růst vašeho bříška nejen dopředu, ale i do stran, takže například takové zavazování bot pro vás bude představovat nadlidský úkol. Vždy je však lepší dopředu vědět o tom, co vás čeká, a být na vše připravena. A od toho jsme tu my a náš seriál Těhotenství týden po týdnu. Opět se vám pokusíme sdělit veškeré důležité informace pro 28. týden těhotenství, které se týkají o vývoje vašeho miminka o průběhu vašeho těhotenství.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_15.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 27. týden

Nastává poslední týden druhého trimestru. Jakmile totiž uplyne 27. týden těhotenství, vstoupíte do poslední třetiny vašeho těhotenství, a to bude teprve jízda! Opět jsme tu pro vás, abychom vás informovali o všem podstatném, co přináší dvacátý sedmý týden těhotenství pro budoucí maminku i jak postoupil vývoj vašeho miminka. Upozorníme vás na podstatné tělesné i duševní změny, které jsou pro 27. týden těhotenství typické, a doporučíme vám, jak si i konec druhého trimestru užít v co největším klidu a pohodě.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tehotenstvi-tyden-po-tydnu.png

Těhotenství týden po týdnu: 26. týden

Jistě vás zajímá, co nového přinese 26. týden těhotenství pro vás i vaše miminko. Možná se podivíte, jak se malý zvědavec snaží prozkoumávat své tělíčko, jak se mu zdokonaluje sluch, i nad tím, že právě 26. týden těhotenství se rozhoduje, zda vaše miminko bude pravák, nebo levák. Pro vás znamená dvacátý šestý týden těhotenství další postupné přibývání na váze spojené s klasickými těhotenskými obtížemi. Poradíme vám, jak nejlépe se s nimi vypořádáte, abyste si i 26. týden těhotenství naplno užila.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_11.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 25. týden

25. týden těhotenství otevírá sedmý měsíc, během kterého vaše miminko roste a sílí natolik, aby zvládlo blížící se porod a následnou adaptaci na život mimo matčino tělo. Zatím má v děloze ještě dostatek prostoru, takže se může všelijak přetáčet i přemísťovat dle libosti, což jistě také často zaznamenáváte. Budoucí maminku mohou 25. týden těhotenství postihnout klasické těhotenské nepříjemnosti spojené s koncem druhého trimestru, jako je zadýchávání, otoky nohou, pocity nejistoty spojené s atypickými sny i další klasické příznaky doprovázející konec druhého trimestru. Připravte se důkladně na dvacátý pátý týden těhotenství s naším seriálem Těhotenství týden po týdnu.


Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_10.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 24. týden

Dvacátý čtvrtý týden těhotenství ukončuje šestý měsíc gravidity a kromě jiného znamená také přechod do posledního, třetího trimestru. Miminko krásně roste, a jelikož má v děloze ještě dostatek prostoru, může ho využít dle libosti k různým akrobatickým kouskům i ke zkoumání vlastního tělíčka. Některé budoucí maminky už zaznamenají obtíže s narůstajícím bříškem, případně s různými zdravotními komplikacemi doprovázejícími 24. týden těhotenství. Abyste byla připravena na vše, s čím se můžete 24. týden těhotenství setkat, připravili jsme pro vás další díl našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_9.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 23. týden

Dvacátý třetí týden těhotenství probíhá před koncem 6. měsíce a jde ještě o relativně klidné období, ve kterém si můžete naplno užívat aktivní pohyby miminka. Vaše děťátko již 23. týden těhotenství začíná rozeznávat zvuky, a je proto důležité na něj často mluvit nebo mu zpívat. Budoucí maminku může překvapit častější zadýchávání způsobené zvětšující se dělohou i jiné těhotenské projevy typické pro dvacátý třetí týden těhotenství, na které jsme se zaměřili v našem průvodci.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_8.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 22. týden

Dvacátý druhý týden těhotenství je příjemné období, ve kterém počínáte vstupovat do druhé poloviny vaší gravidity. Většina maminek si 22. týden těhotenství pochvaluje. Mezi hlavní radostné události patří první pohyby děťátka, které se už dají bezpečně rozeznat od předchozích letmých náznaků. 22. týden těhotenství se také naplno rozvíjí mimika vašeho děťátka a jeho obličejík začíná postupně vypadat jako tvář novorozence. Co pěkného vás 22. týden těhotenství čeká a čeho je třeba se v tomto období vyvarovat?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_14.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 21. týden

Překulila jste se přes 20. týden těhotenství, a tak můžete směle vkročit do dalšího. Čím vás překvapí a jaké novinky přinese 21. týden těhotenství? Jak bude pokračovat vývoj vašeho miminka a bude pro vás rostoucí bříško 21. týden těhotenství zátěží, která vás začne omezovat v běžných denních činnostech? Důležité informace i užitečné rady k tomuto období vám přináší další díl našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_13.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 20. týden

Nacházíte se přesně uprostřed těhotenství a jistě vás zajímá, co je pro 20. týden týden těhotenství typické. Opět vám prozradíme, jak pokračuje vývoj vašeho miminka, i čím je dvacátý týden těhotenství charakteristický pro budoucí maminku. Blíže jsme si posvítili na téma koupání v těhotenství, povíme si, jak je důležitá psychická pohoda v těhotenství a popíšeme vám, jak probíhá druhý ultrazvukový screening. Je tu opět další díl plný cenných rad a informací z našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu, tentokrát zaměřený na 20. týden těhotenství.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Detska-vyziva.jpg

Výživa dětí aneb co by nemělo chybět v jídelníčku kojenců a batolat

Pro správný růst a vývoj by měl být jídelníček pro děti pestrý a bohatý na živiny. Ovšem je třeba jej přizpůsobit věku dítěte a jeho potřebám. V průběhu měsíců se totiž organismus mění a s tím rostou i nároky na množství a poměr živin ve stravě. Jak si s tím úspěšně poradit a kdy které potraviny správně zavádět, aby je dětské střevo lehce strávilo? Jaký je optimální váhový přírůstek a váha dítěte? 

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/planujeme-miminko-nahled1_12.jpg

Těhotenství týden po týdnu: 19. týden

Další díl našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu se věnuje tomu, jak probíhá 19. týden těhotenství. Zjistíte v něm, co je pro devatenáctý týden těhotenství typické z hlediska vývoje miminka i čím vším si prochází budoucí maminka. Dozvíte se mnoho zajímavých informací i tipů, v tomto týdnu těhotenství se však hlavně zaměříme na pohyby miminka a také na prsa, která se již 19. týden těhotenství začínají aktivně připravovat na proces kojení.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/alergie-na-lepek-u-kojencu.jpg

Nejčastější zažívací problémy dětí při přechodu na UM a příkrmy

Náš článek je zaměřený na nejčastější zažívací problémy, které běžně postihují až 75 % kojenců. Většinou se tyto potíže objeví při přechodu na umělé mléko nebo při počátečním zavádění dětských příkrmů, a proto jsme se přímo orientovali na toto období, ve kterém s většinou projeví potravinové alergie u miminka, jako je alergie na kravské mléko u kojenců nebo alergie na lepek. Jak tedy postupovat a co dělat v případě, že dítě odmítá příkrmy, najednou se objeví zácpa po příkrmech, nebo nezvyklé zvracení u kojenců po příkrmu? Co dělat, když se sníží váha kojence? 

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kojeneckamleka.jpg

Kojenecká mléka a jak vybrat to správné

Umělé mléko je nejen skvělým doplňkem stravy pro větší miminka, ale také může zcela nahradit mateřské mléko v případě, že se objeví problémy s kojením. Zjistěte, jak naučit dítě pít umělé mléko, jaké umělé mléko zvolit, jaké dávky umělého mléka dítěti podávat a do kdy dávat umělé mléko. Zorientujte se v široké nabídce mlék a dejte svému drobečkovi přesně to, co potřebuje.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/mlecna-kase-nestle-natures-selection.jpg

Otestováno maminkami: NESTLÉ Nature's Selection Mléčná kaše

Mléčná kaše od Nestlé je novinkou v sortimentu značky, která kráčí vstříc trendu omezování přidaných cukrů v pokrmech pro děti. Děti se s velkým množstvím cukrů setkávají již záhy, takže každý produkt, který neobsahuje přidané cukry, a pozor – také žádná sladidla, má můj respekt. A jak je to tedy s novou kaší od Nestlé?

Přečíst více »
123...
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi