Dvouletá záruka pro firmy 3D soutěž LEGO

Diablo 4 (RECENZE – Souhrn)

Zobrazit katalog

• Autor: Štěpán Lenk

(Update): Doplněno o informace u chystané druhé sezóně.

Diablo od studia Blizzard je jednou z mála videoherních sérií, které legendární status prostě neodpářete, i kdybyste se sebevíc snažili. Každý z dosavadních tří dílů nějak posunul hranice žánru akčních RPG, není proto takové překvapení, že čtvrté pokračování netrpělivě vyhlížely miliony fanoušků z celého světa. Jaké Diablo 4 přineslo do zaběhnuté série změny, jak se hraje a další aktuální informace naleznete v našem článku.

Diablo 4; screenshot: cover

zdroj: Blizzard Entertainment

Diablo 4 ve zkratce

    Diablo 4

  • Žánr: Akční RPG, hack and slash
  • Vývojář: Blizzard Entertainment
  • Vydavatel: Blizzard Entertainment
  • Čeština, česká lokalizace: Ne

  • Datum vydání a platformy: 6. 6. 2023 na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S a Xbox One

Diablo 4: Vše, co víme – OBSAH

Diablo 4: 2. sezóna – Season of Blood


V rámci úvodní prezentace Gamescom 2023 studio Blizzard zveřejnilo trailer na 2. sezónu Diablo 4, která odstartuje 17. října 2023. Nová sezóna ponese název Season of Blood a do hry přidá zástupy krvežíznivých upírů. Těšit se můžeme na novou dějovu linii, upíří schopnosti a 5 unikátních endgame bossů.  

Diablo IV | Season of Blood | Announce Trailer

zdroj: Blizzard Entertainment

2. sezóna Diablo 4 přinese upíry a slibně vypadající změny v herních mechanismech.

Zároveň s tím by se hráči měli dočkat i několika kvalitativních upgradů hratelnosti, jako je například efektivnější správa drahokamů v inventáři nebo upravené účinky elementálních rezistencí a status efektů typu vulnerable, owerpower nebo critical strike damage. To je ale zatím pouze střípek informací, které o Season of the Blood víme.

Více informací o nadcházející druhé sezóně najdete na oficiálních webových stránkách.

1. sezóna – Season of the Malignant

Sezóna 1 nese název Season of the Malignant a odstartovala 20. července 2023. Do hry byla přidána nová dějová linie, kdy Sanctuary začala sužovat monstra nakažená prapodivnou nákazou. S těmito monstry je spojen i nový herní mechanismus, takzvaná „maligní srdce“ (malignant heart), která hráči zajistí nejrůznější bonusy a po jejich získání je mohou vkládat do šperků podobně jako klasické drahokamy. Kromě toho se ale hráči mohou těšit z nových předmětů, legendárních aspektů nebo herních výzev nazvaných „Season Journey“.

Sezónní obsah nicméně vyžaduje dokončení hlavní příběhové kampaně a založení zbrusu nové sezónní postavy. Za postavy vytvořené mimo sezónu lze samozřejmě hrát i nadále, nyní ovšem existují v izolované realitě zvané Eternal Realm, která je od sezónních aktivit zcela oproštěna.

Diablo IV | Season of the Malignant | Announce Trailer

zdroj: Blizzard Entertainment

Příběh 1. sezony v Diablo 4 představí nová nakažená monstra.

1. sezona disponuje battle passem rozděleným do kategorií Free a Premium. Free část battle passu čítá 27 tierů s kosmetickými předměty a měnou Smouldering Ashes, za kterou lze kupovat sezónní pasivní bonusy (více XP, zlata atd.). Prémiová (placená) část battle passu nabízí dalších 63 úrovní a kromě kosmetických předmětů obsahuje i prémiovou měnu zvanou Platinum. Za tu si můžete kupovat předměty v Item Shopu, nebo ji použít na nákup battle passu v další sezoně. Platinum je nicméně možné zakoupit i přímo v Item Shopu za skutečné peníze. 

Během první sezóny už stihlo vyjít i několik opravných patchů a další jsou na cestě. Ten zatím nejnovější označený číslem 1.1.1 vyjde 8. srpna 2023 přinese vybalancování jednotlivých postav, zejména kouzelníka a barbara. Kromě toho ale dojde například k úpravě hustoty monster v dungeonech, k opravě ukládání postupu v příběhu při kooperativní hře a dalším změnám a vylepšením.

Více informací o patchi 1.1.1 si můžete přečíst na oficiálních stránkách.

Diablo 4: Recenze a metacritic


Diablo 4 je podle většiny recenzí a hodnocení kritiků důstojným pokračováním legendární série. Nejnovější počin studia Blizzard si vybral to nejlepší z předchozích dílů a vše umně zkombinoval do jednoho funkčního celku. Výsledek pak tvoří 5 oblíbených postav v atraktivně navrženém otevřeném světě, neuvěřitelně chytlavý soubojový systém a propracovaná tvorba postavy.

A jak hodnotí svět?

Tato hodnocení jsou platná k 29. 7. 2023.

IGN (Xbox Series X 30. 5. 2023)

„Diablo 4 je úžasné pokračování s téměř dokonalým designem end game části hry a propracovaným systémem postupu, díky němuž je naprosto nemožné ho odložit.“ – 9/10 celá recenze

Tech Radar (PC 30. 5. 2023)

„Diablo 4 je pečlivě propracované akční RPG a nastavuje nový standard izometrických dobrodružství s otevřeným světem.“ – 100 % celá recenze

VG247 (PS5 30. 5. 2023)

„Diablo 4 je dobré, ale mohlo být ještě lepší. Jako celek je to zatraceně dobrý příspěvek do série a drtivé většině hráčů poskytne zatraceně dobrou zábavu. Když pomineme chyby a obavy z live-service nátury, je to dobrý balíček (i pro hráče více zvyklé na staré způsoby). Vývojářský tým si dal záležet, aby z pekla vytáhl ty nejlepší kousky Diabla, které vylepšil a obohatil. Nikdy se však nevrátíte z říše mrtvých bez jedné nebo dvou ponurých trofejí, které vám připomenou doby, kdy jste spadli na dno, že?“ – 80 % celá recenze

VGC (PS5 30. 5. 2023)

„Je škoda, že Diablo 4 vyžaduje neustálé připojení k internetu, a několik tříd se poněkud pomalu rozjíždí, dohromady se ale jedná o pouze drobné výtky titulu, který je dost možná hrou roku a nejlepší hrou Blizzardu od Diabla 3.“ – 100 % celá recenze

Diablo 4: Plánovaná DLC


Studio Blizzard v rámci rozhovoru s producentem hry Rodem Fergussonem pro YT kanál Kinda Funny Games potvrdilo, že pracuje na dvou dodatečných DLC. Hráči se tak v průběhu dalších let mohou těšit na spoustu nového obsahu, které podle Fergussona budou obsahovat další příběhové linie a questy. Zatím ale není jisté, že budou obě DLC placená, nebo se bude jednat o bezplatné dodatky.

Diablo 4: Datum vydání, platformy


Diablo 4 vyšlo 6. června 2023 (u nás konkrétně v 00:00) na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S a Xbox One. Hra vyšla ve standardní, deluxe a ultimátní edici.

Diablo IV | Official Release Date Trailer

zdroj: Blizzard Entertainment

Oznámení oficiálního data vydání proběhlo prostřednictvím fantasticky vypadajícího traileru.

Diablo 4: Deluxe a ultimátní edice a sběratelský box


Diablo 4 vyšlo hned v několika edicích – Standardní, Deluxe a Ultimátní. Standardní edice (u nás prodává za cca 2000 Kč) obsahuje hru a několik bonusů k tomu. Pokud jste si předobjednali fyzickou kopii hry, dostali jste trochu nepochopitelně několik předmětů do jiných her, jmenovitě Inarius Wings a Inarius Murloc Pet do Diablo 3, Amalgam of Rage Mount do World of Warcraft a Umber Winged Darkness Cosmetic Set do Diablo Immortal. Předobjednání digitální kopie hry vám výše zmíněné bonusy zajistilo také, plus k tomu ještě dřívější přístup do otevřené bety a Light Bearer mounta do Diabla 4. 

Digitální Deluxe edice vám zase výměnou za vyšší cenu (cca 2400 Kč) nabídla sezónní battle pass, Temptation mount a Hellborn Carapace Mount Armor. 

Ultimátní edice (cca 2600 Kč) obsahuje Accelerated Seasonal Battle Pass (to zahrnuje prémiový battle pass, 20 tier skipů a herní kosmetický předmět), dále Temptation mount, Hellborn Carapace Mount Armor a Wings of the Creator emote.

Tyto tři základní edice doplnil ještě limitovaný sběratelský box (Collector's Box), který sice neobsahuje hru samotnou, ale hned několik zajímavých fyzických předmětů, samozřejmě tematicky laděných do stylu Diablo 4. V boxu tak najdete svíčku (Candle of Creation), podložku pod myš (Candle of Creation), látkovou mapu Sanctuary, ozdobný špendlík (Pin of the Horadrim), art book a dva matované tisky s motivy ze hry. Tato edice však u nás bohužel dostupná nebyla, k dostání je pouze na oficiálním Blizzard Storu.

Diablo 4; screenshot: edice

zdroj: Blizzard Entertainment

Sběratelský box sice neobsahuje hru, ale za to spoustu tematicky laděných předmětů. K dostání byl pouze prostřednictvím oficiálních stránek Blizzardu.

Diablo 4: Čeština, česká lokalizace


Diablo 4 neobsahuje českou lokalizaci. Bohužel můžeme vyloučit i možnost neoficiální cesty, tedy fanouškovského překladu, jelikož studio Blizzard ve svých hrách nepodporuje módování či jakékoli zásahy komunity do svých her.

Diablo 4: Endgame obsah


Rovnání pekelné chásky do latě je hlavním zdrojem zábavy, kromě příběhové složky hry je ale podstatnou částí, pro některé hráče dost možná i nejdůležitější, takzvaný endgame obsah, kde je hlavní motivací maximální vylepšení postavy a získání co nejlepšího lootu.    

V Diablo 4 je obtížnost hry stupňována prostřednictvím takzvaných World Tiers, přičemž přechod na nový tier znamená jak silnější nepřátele, tak i mnohem mocnější a lepší výbavu z nich padající. World Tier 1 a 2 je dostupný od začátku hry, tiery 3, 4 nebo 5 se vám ale odemknou až po dosažení 50. úrovně. Tyto dodatečné tiery navíc mají vlastního a značně tuhého bosse, kterého budete muset nejprve porazit, než budete moci postoupit o úroveň výše.

Diablo IV | Into the Endgame

zdroj: Blizzard

Autoři endgame obsahu věnovali dokonce samostatné video.

Kromě toho ale v Diablo 4 na hráče čeká více než 100 různých dungeonů, jejichž obtížnost je možné posléze mnoha způsoby modifikovat. Například aktivací speciální pečeti (sigil) lze vyvolat takzvaný „nightmare“ dungeon, uvnitř kterého jsou silnější nepřátelé a ještě bohatší odměny. Úspěšným dokončením dungeonů si navíc odemykáte aspekty, tedy nejrůznější vlastnosti, kterými jde dále vylepšovat vaše výbava.

Diablo IV Official Gameplay Trailer

zdroj: Blizzard

Diablo 4: Příběh


Diablo 4 se odehrává zhruba 50 let po událostech Diabla 3: Reaper of Souls, ve kterém svět Sanctuary zdevastovala dlouholetá válka mezi nebem a peklem. Role hlavního záporáka se ovšem tentokrát nechopil samotný Pán teroru Diablo, nýbrž Lilith, dcera Mephista, jednoho z původních vládců pekel, která ve světě Sanctuary vyvolá hotové peklo na zemi.

Diablo IV Announce Cinematic | By Three They Come

zdroj: Blizzard

Co se samotné prezentace příběhu týče, ten je vyprávěn prostřednictvím již tradičně bombastických filmových animací, podstatná část děje je ale hráčům předávána skrze rozhovory hlavního hrdiny s dalšími charaktery ve hře. Kamera v těchto momentech často zabírá mluvící postavy z většího detailu (na rozdíl třeba od Diabla 3), což nám příběh a jeho emoce prezentuje přeci jen o trochu lépe.

Diablo 4; screenshot: Sorceress

zdroj: Blizzard

Pro zkušenou čarodějku nepředstavují hordy pekelné příliš velký problém.

Diablo 4: Gameplay


Diablo 4 nabízí celkem 5 hratelných povolání – Barbarian, Sorceress, Druid, Rogue a Necromancer. Každá z těchto hratelných postav má zcela odlišné útoky, zbraně, vlastnosti, kouzla a samozřejmě výbavu. Honba za stále lepší lootem (pokud možno přímo legendárním) byla vždy nedílnou součástí této série a ani ve čtvrtém díle tomu není jinak.

Diablo 4; screenshot: skill tree

zdroj: Blizzard

Diablo 4 představuje tradičně pojatý strom dovedností, do kterého budete moci investovat své pracně vydobyté skill pointy.

Na základní složce hratelnosti, tedy na brutálním rubání všech démonů, co jen náznakem pohnou blánou svých šupinatých křídel, se samozřejmě nic nemění, stávající systém se ale ze strany tvůrců dočkal četných úprav, balancování a vylepšení. V případě barbara například došlo ke změně způsobu, jakým některé klasické útoky (třeba Whirlwind) udělují nepřátelům poškození.

Diablo IV Quarterly Update Blog - Combat Improvements

zdroj: Blizzard

Podívejte se, jakým způsobem tvůrci upravili některé útoky a pohyby ve hře.

Uzavřená a otevřená beta březen 2023

Očekávané akční RPG Diablo 4 si bylo možné vyzkoušet v rámci beta testu v březnu 2023 a to na všech platformách, tedy na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S a Xbox One. Beta test běžel ve dvou termínech: od 17. do 19. března a od 24. do 26. března 2023. 

Diablo IV | Beta Early Access Gameplay Trailer

zdroj: Xbox

První termín (17.–19. března) byl vyhrazený pouze pro ty, kteří měli předobjednanou plnou verzi hry. Druhý termín (24.–26. března) byl však otevřenou betou v pravém slova smyslu a hru si bude moci vyzkoušet opravdu každý. 

V rámci bety hráči mohli prošmejdit celou úvodní lokaci Fractured Peaks, projít celý prolog a první akt, nalevelovat si charakter až na 25. úroveň a vyzkoušet co-op až pro čtyři hráče. V prvním termínu bety byla dostupná tři povolání (Barbar, Rogue a Sorcerer), zatímco v druhém termínu byla k mání už všechna (Barbar, Rogue, Sorcerer, Druid, Necromancer).

Více informací o beta testu můžete nalézt na oficiálních stránkách hry.

První dojmy zahraničních médií z uzavřené bety:

Do vydání čtvrtého Diabla sice zbývá ještě půl roku, v zahraničních médiích se ale objevily první dojmy z beta verze a dobrou zprávou je, že jsou velice pozitivní. Server Polygon vyzdvihuje parádní, o poznání temnější atmosféru a jakýsi blíže neidentifikovatelný pocit zmaru, který k tématu souboji dobra se zdánlivě neporazitelným peklem perfektně sedí. 

IGN ve svém preview videu hru popisuje jako narvanou obsahem, příběhem a možností customizace. Množství cut-scén, filmečků a dialogů je na diablovku až prý překvapivé, stejně tak i obří rozvětvený dovednostní strom, který hráčům dá skutečnou svobodu při tvorbě vlastního charakteru.  

Nadšení neskrývá ani redaktor často kritického PC Gameru, který Diablo 4 popisuje jako TO Diablo, na které roky čekal. Hru ve svém článku popisuje jako neuvěřitelně komplexní akční RPG s chytlavým soubojovým systémem a nadmíru uspokojivou tvorbou postavy, která člověka hned na samém začátku nezahltí informacemi a přirozeně mu představuje nové a nové schopnosti. 

To je ale pouhé shrnutí těch nejdůležitějších informací z pár preview, kterých se na internetu vyrojila celá řada. Pro ještě více detailů doporučujeme navštívit tento redditový post, který se prvním dojmům z Diabla 4 věnuje.

Finální beta test květen 2023

Jen krátce před svým dlouho očekávaným vydáním se Diablo 4 dočkalo dalšího víkendového beta testu. Probíhal 12. až 14. května 2023 na všech platformách, tedy na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S a Xbox One, kde nabídl plně funkční cross-play a cross-save. Stejně jako předchozí beta byl i tento test obsahovat prolog a kompletní první akt hry, přičemž na konzolích byl k dispozici i lokální multiplayer.

Vyzkoušet jme si mohli všech pět hratelných povolání – barbara, rogue, nekromancera, kouzelníka a druida. Cílem finálního beta testu bylo pořádně zatížit servery a ideálně se možná co nejvíce přiblížit situaci oficiálního vydání hry, které se uskuteční 6. června 2023.

Diablo 4; screenshot: world boss

zdroj: Blizzard Entertainment

Jedním z hlavních atrakcí chystaného beta testu byl určitě i world-boss Ashava.

Bohužel, postavy a uložené pozice z předešlých testů nebylo možné využít, všichni se tedy vrátili na startovní pozice a naši výpravu do světa Sanctuary jeli hezky pěkně od začátku. Maximální level, kterého bude možno s jednou postavou dosáhnout, je 20. Po dosažení této úrovně bylo možné hrát dál, ale přestali jste získávat nové skill pointy.

Více o beta testu si můžete přečíst na oficiálních stránkách hry.

Diablo 4: Tvorba postavy


Diablo 4 hráčům nabízí přehršel možností, jak si hrdinu vybudovat podle svých představ, ať už pomocí talentů, skill pointů nebo nasbírané výbavy. Tvůrci se zde vrátili k mechanikám podobným Diablu 2, kdy investováním skill pointů posilujeme jednotlivé dovednosti. Do hry se ovšem vrátil i systém paragonů, které vaší postavě po dosažení maximálního levelu zajistí další míru customizace díky odemykatelným bonusům k základním statistikám.

Diablo 4; screenshot: paragon systém

zdroj: Blizzard

Jednoduché schéma paragon systému.

Paragony jsou v Diablu 4 v podobě panelů obsahujících mnoho bonusů různých kvalit (normal, magic, rare, legendary), které si můžete postupně aktivovat, jednotlivé panely ale lze ještě upgradovat pomocí glyfů a tím tak zvýšit jejich celkovou sílu. Po stranách každého panelu jsou totiž spojovací body, kterými lze navázat na další a tím nabídku bonusů ještě rozšířit, svého hrdinu tak zřejmě budete moci v mnoha ohledech formovat i po dosažení maximální úrovně a dále ho přizpůsobit vašemu hernímu stylu.

Diablo 4 nicméně obsahuje i bohatý vizuální editor, který umožňuje si hned na začátku hry vybrat pohlaví vašeho hrdiny a jeho vzhled dále upravit pomocí účesů, vousů, tetování, jizev a dalších estetických atributů. Vzhled vašeho heroje ale samozřejmě můžete dále modifikovat během hraní i prostřednictvím nasbírané výbavy.

Diablo 4: Povolání


V Diablo 4 je na výběr celkem z pěti povolání. Pojďme si je tedy v krátkosti představit, ať víme, s kým se budeme moci vypravit zatnout Diablu tipec.

Barbarian

Barbar vládne bezkonkurenční silou a arzenálem zbraní pro všechny situace. Hordy protivníků drtí svými zem otřásajícími údery a posilujícími válečnými výkřiky. Prostě hora svalů, která nadělá z Diablových poskoků sekanou jen několika výpady své obouruční sekery. Klasická postava série, která se kromě prvního objevila v každém dílu.

Diablo IV | Barbarian Trailer

zdroj: Blizzard

Barbar je stále tou nezastavitelnou mašinou na zabíjení, jako byl v předchozích dílech.

Sorceress

Sorceress, neboli kouzelnice, dokáže ohýbat živly podle svých přání a potřeb, ať už se jedná o vrhání elektrických výbojů, nabodávání svých protivníků na ostré ledové krystaly, nebo vyvolávání ničivých ohnivých meteorů.

Diablo IV | Sorcerer Trailer

zdroj: Blizzard

Kouzelnice poručí větru, dešti, na povel má ale i ostatní elementy.

Druid

Druid je navrátilec z Diabla 2, a především nelítostný měňavec, který se doslova ve vteřině dokáže změnit na obřího medvěda nebo hrůzostrašného vlkodlaka. Kromě toho ovšem dokáže poroučet běžným zvířatům a ovládá síly země, větru a bouře.

Diablo IV | Druid Trailer

zdroj: Blizzard

Druidovy proměny na medvěda nebo vlkodlaka jsou bleskurychlé a naprosto plynulé.

Rogue

Obratná válečnice, která se o sebe dokáže postarat jak v boji na dálku, tak i na blízko. Protivníky poráží pomocí vylepšených zbraní, ničivých kombo útoků, arzenálu smrtících jedů a stínové magie. Rogue je jakýmsi mixem mezi stejnojmennou postavou z prvního Diabla 1, Assassinky z druhého dílu a Demon Huntera z trojky. Podrobněji jsme se o Rogue rozepsali v samostatném článku.

Diablo IV | Rogue Trailer

zdroj: Blizzard

Rogue je agilní bojovnice s bohatým arzenálem, nejvíce si ale rozumí s lukem.

Necromancer

Mocný kouzelník vládnoucí schopnostmi ovládat mrtvé a sesílat na své nepřátele nejrůznější kletby. V Diablu 4 se toto populární povolání dočká mnoha novinek, mezi které bude patřit například i „Kniha mrtvých“ (Book of the Dead) nebo rozšířené možnosti customizace vlastní armády nemrtvých pohůnků.

Diablo IV | Necromancer Trailer

zdroj: Blizzard

Jako poslední oznámená postava se přihlásil do služby mocný Necromancer.

Diablo 4: Herní svět, rozsah a délka hry


Dohrání hlavní dějové linie Diabla 4 zabere jen pár desítek hodin (zhruba 15-30) v závislosti na zvolené obtížnosti, v end game části hry ovšem nebude problém hodin strávit stovky, možná i tisíce. Dotažení každého hrdiny na maximální úroveň 100 by ovšem průměrnému hráči mělo trvat okolo 150 hodin čistého času. Na hráče na nejvyšší úrovni pak navíc čeká ještě finální boss hry, který je extrémně obtížný a vyžaduje taktický i týmový přístup. 

Ve hře je možno prozkoumat 5 rozsáhlých a drasticky odlišných lokací – travnaté pláně pokryté hustými lesy zvané Scosglen, promrzlé hory Fractured Peaks, vyprahlé pouště Dry Steppes, jedem nasáklé bažiny Hawezar a ruiny prastaré civilizace Kehjistan. Studio Blizzard při tvorbě herního světa a jednotlivých úrovní cílí na mnohem špinavější a temnější tón, zároveň se ale podle vlastních slov nesnažilo o realismus, ale spíše o celkovou uvěřitelnost herního prostředí. Vizuální podobu jednotlivých lokací a objektů ovšem ovlivňují i povětrnostní podmínky, rozmanité biomy a historie daného místa. 

Díky těmto aspektům dungeony (kterých je ve hře více než 150) a všemožné lokality působí ručně budovaným dojmem, ačkoli drtivá většina prostředí ve hře je náhodně generovaná. O celkovém přístupu studia Blizzard k level designu si každopádně můžete přečíst více v jejich pravidelném čtvrtletním vývojářském deníčku.

Diablo IV | Quarterly Update - Environmental Art

zdroj: Blizzard Entertainment

Ukázky zatím navržených lokací a dungeonů z Diabla 4.

Kromě příběhových questů můžete v dynamickém otevřeném světě prozkoumávat mnoho náhodně generovaných dungeonů nebo se účastnit hromadných eventů pro více hráčů, které svou podstatou připomínají MMORPG tituly. O rozloze herní plochy Diabla 4 také leccos napovídá i přítomnost koní, na jejichž hřbetech můžete volně cválat krajinou, ale dokonce je i vizuálně customizovat, ať už se jedná o brnění, sedla nebo dokonce plemeno. Vůbec poprvé v historii série můžete v herním světě osvobozovat nepřátelské pevnosti od sil pekelných a měnit je na bezpečná útočiště.

Diablo 4; screenshot: World Boss

zdroj: Blizzard

Diablo 4 by mělo představit otevřenější svět částečně sdílený s ostatními hráči, ve kterém by se kromě příběhových questů měly objevovat i hromadné eventy.

Diablo 4: Multiplayer, Cross-play


Diablo 4 obsahuje multiplayer ve formě klasického kooperativního režimu (na konzolích dokonce i lokálního), hra se ovšem odehrává v jakémsi online světě částečně sdíleném s ostatními hráči, které budete na svých výpravách náhodně potkávat a kteří mohou přiložit ruku k dílu při plnění náročných world eventů. 

Příběhové části hry jsou ovšem vyhrazeny čistě pro vás a vaši partu dobrodruhů, nemělo by se tak stávat, že se vám během pátrání po Lilith budou pod nohy plést stovky dalších skutečných hráčů. Hra ovšem nabízí i určitou formu PvP, ve speciálních zónách zvaných Fields of Hatred totiž můžete poměřit síly s ostatními dobrodruhy a otestovat tak kvality svého buildu v soubojích s živými protivníky.

Diablo IV | Developer Gameplay Showcase

zdroj: Blizzard Entertainment

Nejnovější gameplay video prozrazuje spoustu detailů o multiplayer složce hry.

Diablo 4 podporuje funkce cross-play a dokonce i cross-save, což je pro kooperativní hraní skvělou zprávou. Svět Sanctuary tak můžeme zachraňovat s kýmkoli na jakékoli platformě a bez obav ze ztráty postupu.

Diablo 4: Videa, trailery, screenshoty


Trailery a další videa můžete nalézt na oficiálním YouTube kanále hry a obrazové materiály na homepage stránkách hry Diablo 4.

Diablo 4: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové nároky pro Diablo 4:


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky Vysoké HW požadavky Ultra HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5 2500K | AMD FX-8100 Intel Core i5 4760K | AMD Ryzen 3 1300X Intel Core i7 8700K | AMD Ryzen 2700X Intel Core i7 8700K | AMD Ryzen 2700X
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 | AMD Radeon R9 280 NVIDIA GeForce GTX 970 | AMD Radeon RX 470 NVIDIA GeForce RTX 2060 | AMD Radeon RX 5700 XT NVIDIA GeForce RTX série 40/RTX 3080 | AMD Radeon RX 6800 XT
Operační paměť 8 GB 16 GB 16 GB 32 GB
Pevný disk 90 GB SSD 90 GB SSD 90 GB SSD 90 GB SSD

• Zdroj: pcgamesn.com (28. 4. 2023)

S jakým herním PC na Diablo 4?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza Gamebox Raptor i5 A750

Základní sestava:

Alza Gamebox Raptor i5 A750

Alza GameBox Comet i5 RTX3060

Optimální sestava:

Alza GameBox Comet i5 RTX3060

Alza BattleBox Raptor i7 RTX4070Ti

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Raptor i7 RTX4070Ti

i

• Zdroje: diablo4.blizzard.com


4,3
Diablo IV - PS4 + plakát
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - Vrací se Lilith, dcera nenávisti – Verze světa Sanctuary ve hře Diablo IV je obrovská a plná dobrodružných příležitostí. Od událostí ve hře Diablo III: Reaper of Souls uplynulo několik desítek let a Lilith, dcera nenávisti, je odhodlaná Sanctuary opět ovládnout.
1 599,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX732
5,0
Diablo IV - Xbox + plakát
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, - Vrací se Lilith, dcera nenávisti – Verze světa Sanctuary ve hře Diablo IV je obrovská a plná dobrodružných příležitostí. Od událostí ve hře Diablo III: Reaper of Souls uplynulo několik desítek let a Lilith, dcera nenávisti, je odhodlaná Sanctuary opět ovládnout.
1 589,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MXO680
4,6 22×
Diablo IV - PS5 + plakát
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a RPG, - Vrací se Lilith, dcera nenávisti – Verze světa Sanctuary ve hře Diablo IV je obrovská a plná dobrodružných příležitostí. Od událostí ve hře Diablo III: Reaper of Souls uplynulo několik desítek let a Lilith, dcera nenávisti, je odhodlaná Sanctuary opět ovládnout.
1 589,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0369
1,0
Diablo IV: Ultimate Edition - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold,
2 699,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD2122
Diablo IV: Deluxe Edition - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold,
2 399,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD2121
5,0
Diablo IV - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold,
1 999,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD2120
5,0
Xbox Series X + Diablo IV
Herní konzole - k TV, SSD 1024 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač, hra v balení (elektronický klíč) - Diablo IV, série Diablo, barva černá
12 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MXO001ab15
Diablo IV: 11,500 Platinum - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční a Střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live
2 499,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD2127
Diablo IV: 5,700 Platinum - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, žánr: Akční a Střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live
1 249,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD2126
Diablo IV: 2,800 Platinum - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční a Střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live
599,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD2125
Diablo IV: 1,000 Platinum - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční a Střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live
249,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD2124
Diablo IV: 500 Platinum - Xbox Digital
Herní doplněk / kredit - Xbox One S/Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: Akční a Střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live
129,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD2123
5,0
Diablo IV: The Battle Heroes - Puzzle
Puzzle - 1000 dílků v balení, rozměry sestaveného puzzle 68 × 48 cm (V׊)
499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHb937a24
Diablo IV - Lilith Seal - peněženka
Peněženka - unisex, polyuretanová, s kapsou na mince a bankovky, s přihrádkou na karty a doklady, bez zapínání, každodenní využití, ze série Diablo, černá barva, rozměry 9 × 10 × 2 cm (V׊×D)
499,-
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2167
5,0
Diablo IV - Queen of the Damned - tričko
Tričko - s krátkými rukávy, s kulatým výstřihem, znáte z Diablo, materiál bavlna
499,-
Skladem dle varianty
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2163nad
4,0
Diablo IV - Lilith Sigil - tričko
Tričko - s krátkými rukávy, s kulatým výstřihem, znáte z Diablo, materiál bavlna
499,-
Skladem dle varianty
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2161nad
Diablo IV - Pentagram Logo - tričko
Tričko - s krátkými rukávy, s kulatým výstřihem, znáte z Diablo, materiál bavlna
499,-
Skladem dle varianty
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2162nad
Diablo IV - Hell - 3x ponožky (43-46)
Ponožky - středně vysoké, vícebarevné provedení, materiál bavlna, elastan a polyamid
499,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2166b
Diablo IV - Hell - 3x ponožky (39-42)
Ponožky - velikost EU 42, středně vysoké, vícebarevné provedení, materiál bavlna, elastan a polyamid, prodyšné, s antibakteriálním účinkem
499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2166a
3,3
Diablo IV - Gate of Hell - Podložka pod myš a klávesnici
Podložka pod myš a klávesnici a klávesnici - velikost XL, materiál: textil a guma, rozměry 90,0×42,0×0,4cm, vícebarevná
599,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2154b
3,3
Diablo IV - Skeleton King - Podložka pod myš a klávesnici
Podložka pod myš a klávesnici a klávesnici - velikost XL, materiál: textil a guma, rozměry 90,0×42,0×0,4cm, vícebarevná
599,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2154a
3,3
Diablo IV - Heroes - Podložka pod myš a klávesnici
Podložka pod myš a klávesnici a klávesnici - velikost XL, materiál: textil a guma, rozměry 90,0×42,0×0,4cm, vícebarevná
599,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2154d
4,0
Diablo IV - Unholy Alliance - tričko
Tričko - s krátkými rukávy, s kulatým výstřihem, znáte z Diablo, materiál bavlna
499,-
Skladem dle varianty
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2164nad
3,3
Diablo IV - Inarius and Lilith - Podložka pod myš a klávesnici
Podložka pod myš a klávesnici a klávesnici - velikost XL, materiál: textil a guma, rozměry 90,0×42,0×0,4cm, vícebarevná
599,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2154c
5,0
Diablo IV - Seal of Lilith - kšiltovka
Kšiltovka - s motivem Diablo, velikost UNI, materiál: bavlna,
499,-
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: GMERCHc2165b
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací