Trénujte efektivně s revoluční diagnostikou tepové frekvence mySASY

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Diagnostika srdečního tepu mySASY slibuje udržení špičkové výkonnosti sportovců. Pomůže vám určit optimální intenzitu i objem sportovního tréninku, a tak účinně zabraňuje přetrénování. Odborníci tvrdí, že se jedná o opravdu revoluční diagnostickou pomůcku pro sportovce, a tak jsme se na ni podívali blíže, abychom prozkoumali, v čem je vlastně tak unikátní.

ČÁSTI ČLÁNKU:

MySASY přináší novou metodu měření tepu, a díky tomu zcela nové informace

Hlavní a zásadní rozdíl mezi běžnými, byť i vysoce kvalitními sporttestery a diagnostickým systémem mySASY je v tom, že tato novinka využívá jiné metody měření srdečního tepu. Sporttestery, chytré sportovní náramky a hodinky totiž vycházejí z počtu tepů za minutu, kdežto mySASY měří intervaly mezi jednotlivými údery srdce, a to velice přesně.

Dokáže totiž zachytit rozdíly v délce trvání jednotlivých intervalů i v řádu tisícin sekundy. Jejich analýzou následně získává cenné informace, které neustále vysílá náš autonomní nervový systém, zatímco sporttestery, sportovní monitory, hodinky a aplikace měří "pouze" průběh tréninku.

i MySASY hodnotí pomocí variability srdeční frekvence reálný vliv předchozí aktivity na organismus neboli úroveň adaptace. Rozhoduje totiž o tom, jak je trénink efektivní a jak by měl vypadat ten následující. Sporttester je vlastně "policistou", jenž kontroluje, zda se na cestě pohybujeme správnou rychlostí, kdežto mySASY je "navigace", která nám ukazuje, kudy jet k vytyčenému cíli.

Co potřebujete, abyste mohli mySasy používat

K užívání celého systému mySASY se všemi jeho funkcemi je nutné:

 • vlastnit měřicí hrudní pás s monitorem variability tepové frekvence a mít zřízen individuální elektronický účet mySASY (obojí je součástí nabízeného balíčku – přihlašovací údaje získáte automaticky v průběhu nákupu na e-shopu)
 • stáhnout si do svého chytrého telefonu přidruženou aplikaci mySASY na Google Play nebo v App Store

Jak mySASY funguje

Měření probíhá pomocí hrudního pásu, který propojíte s aplikací mySasy ve svém mobilním telefonu. Po úspěšné synchronizaci s telefonem provedete měření ranní klidové tepové frekvence, jež vám pak ukáže aktuální stav organismu.

Měření se provádí nejlépe ihned po probuzení, a to ve třech polohách (leh – stoj – leh). Měřicí pás je potřeba navlhčit a upevnit na hrudník. Měří se nejprve po dobu 2 minut vleže, a po zvukovém signálu je potřeba monitorovat 300 tepů vestoje, což trvá zhruba 4–5 minut. Následuje poslední změna polohy, měření probíhá opět vleže, v této poloze se tep poněkud zpomalí, dalších 300 tepů tedy zabere asi 5–7 minut.

MySASY; měření srdeční frekvence

Před odesláním naměřených dat k vyhodnocení máte ještě možnost zadat své subjektivní pocity a údaje ohledně posledního tréninku (délka, objem, intenzita).

Okamžitě po odeslání požadovaných informací vám aplikace poskytne výsledky jejich podrobné analýzy.

i Měření srdeční frekvence pomocí mySASY využívají špičkoví sportovci – například atletka Denisa Rosolová, snowboardcrosařka Eva Samková, triatlonista David Jílek, fotbalisté Zlína, Dukly Praha či Baníku Ostrava. MySASY bylo využíváno také v rámci letošní Tour de France.

Jak  pracovat s výsledky mySASY

MySASY poskytuje několik typů výstupů. Všechny jsou založeny na analýze naměřených hodnot popisujících stav autonomního nervového systému.

 • PA (aktivita parasympatiku) - úroveň regenerace organismu; čím je hodnota vyšší, tím lépe je organismus zregenerován
 • SY (aktivita sympatiku) - úroveň aktivace/stresu organismu; čím je hodnota nižší, tím více je tělo aktivováno a odolává působícímu stresu
 • TP (celkový výkon) – čím je hodnota vyšší, tím lepší je celková aktivita tělesného systému
 • SS (souhrnné skóre) – ukazuje celkový výkon a tělesnou rovnováhu; čím jsou hodnoty vyšší, tím lépe je tělo zregenerováno a připraveno na další zátěž
MySASY; dashboard
Dashboard  Úvodní stránka se souhrnem nejdůležitějších informací.

Úroveň kompenzace je jednou z nejdůležitějších záložek. Určí nám totiž, jak se tělo vyrovnalo s předchozím zatížením. Kompenzace je vyjádřena v procentech.

 • 50 – 95% - tělo se ještě vyrovnává s předchozí zátěží, případně dřívější zátěž byla velmi nízká na to, aby vyvolala pozitivní změny
 • 95 – 115% - ideální rozmezí kompenzace pro běžný trénink
 • 115 – 150% - organismus se výborně vyrovnal s předchozím zatížením a nachází se ve fázi superkompenzace, která je vhodná pro intenzivní trénink či přímo závodění
MySASY; kompenzace
Doporučení virtuálního trenéra – mySasy přináší stručné rady a tipy ohledně intenzity tréninku či vhodné relaxace

2D graf s umístěním aktuálních výsledků poskytne zásadní informaci o rovnováze mezi aktivační a regenerační částí řídicího systému organismu. Ve spojení s vestavěným kalendářem lze sledovat výsledky pro určitý den, nebo i pro delší časové období.

Funkční věk je informace o tom, jaké stáří váš organismus vykazuje podle naměřených hodnot. Zjistit, zda je naše tělo mladší či starší, než je náš skutečný fyziologický věk, to může být hodně zajímavé. Hodnoty jsou zde znázorněny pomocí tachografů.

MySASY; funkční věk

3D grafy nabídnou podrobnou spektrální analýzu variability srdeční frekvence pro jedno konkrétní měření s využitím vědecky využívaných hodnot.

MySASY; 3D graf

Proč používat diagnostiku mySASY – shrnutí

 • monitoruje variabilitu srdeční frekvence neboli HRV
 • vyhodnotí přetížený oběhový systém
 • srdeční frekvence jednoznačně odhalí, zda jste opravdu unavení, nebo se vám jenom nechce trénovat
 • získáte průběžnou zpětnou vazbu o efektivitě tréninku
 • předchází vzniku únavového syndromu

MySASY – startovací balíček na Alza.cz

Pokud se vám funkce diagnostiky mySasy zalíbily a chtěli byste ji vyzkoušet, doporučíme vám pořízení startovacího balíčku. Jeho součástí je hrudní pás a založení účtu. Balíček tedy můžete zakoupit i jako dárek a obdarovaný se pak sám zaregistruje k užívání diagnostiky mySasy. Zároveň s koupí balíčku získáte také aplikaci a připojení k vyhodnocení bez jakýchkoli dalších budoucích poplatků.

My Sasy můžete do konce roku 2017 exkluzivně zakoupit pouze na Alza.cz, a to za výhodnou zaváděcí cenu. Ta po dobu měsíce prosince činí 4 490 Kč, poté budete moci MySasy zakoupit za 4 990 Kč.

Trenér radí: Maximalizujte svůj výkon s mySASY (RECENZE)

Někdo vnímá sport jako prostou zábava s jednoduchými pravidly; pravdou ovšem je, že sportovní trénink do jisté míry je spíše vědou a lze jej analyzovat mnoha způsoby. Horkou novinkou je diagnostický systém mySASY - technologie, která může pomoci v tréninkovém procesu všem výkonnostním kategoriím.

Diagnostický systém mySASY

Fenomén superkompenzace

Cílem trénovaného sportovce je samozřejmě dosáhnout co možná nejvyšší výkonnosti. Jeho tělo prochází adaptačními procesy na absolvovanou zátěž, kterou je nejvýhodnější navyšovat v tzv. stádiu superkompenzace; a právě výsledky měření mySASY nám prozradí, kdy je vhodný moment vrhnout se do dalšího tréninku a kdy naopak zvolnit a regenerovat. Tento sporttester a zároveň i diagnostický systém pozná reakci organismu na tréninkovou zátěž díky výsledkům činnosti autonomního nervového systému (zkráceně ANS). Tu mySASY měří pomocí hodnot srdeční frekvence s přesností až na 0,001 s.

i ANS řídí zásadní procesy a ovlivňuje stav lidského organismu, nezávisle na naší vůli. Jeho dílčí, provázané systémy reagují na fyzickou zátěž a řídí proces následné regenerace.
mySASY

Proces měření mySASY

Diagnostický systém mySASY se na první pohled příliš neliší od jiných hrudních pásů, kompatibiilních se sporttestery. Prostřednictvím něj zjistíme za pár minut výsledky a věřte mi, že samotný proces měření je opravdu příjemný. Nemusíte totiž při snímání srdečních tepů šlapat na rotopedu či podstupovat náročné kondiční testy. Já zkrátka ráno rozlepil oči o deset minut dřív, připnul si hrudní pás a při měření ještě takřka podřimoval.

Nezdrží vás ani samotná příprava. Elektrody hrudního pásu stačí navlhčit a připnout pod prsní svaly. Pak už jen spárujete pásový senzor mySASY s mobilní aplikací a měření může začít. Dvě etapy probíhají vleže, jedna ve stoje. Na přechody polohy těla vás upozorní úderné pípání (které vás případně vzbudí, kdybyste před ranní aktivitou usínali jako já).

Zároveň se můžete zabavit během měření třeba surfováním po sociálních sítích; aplikace v telefonu bez problémů funguje na pozadí. Proces měření dokončíte vyplněním doplňujících údajů v mobilní aplikaci:

Aktuální pocit únavy - Vyplněním siluety baterie názorně systém informujete, jak se cítíte. Subjektivně mi toto znázornění nepřišlo zcela intuitivní.

Kvalita spánku - Vyberete smajlíka, který nejvíc odpovídá vaší poslední noci.

Intenzita tréninku – Náročnost tréninku vyobrazují zabarvené kotouče činky. Vtipné provedení, hodně založené na subjektivním pocitu. U telefonů s měnším displejem ale mohou kotouče trochu splývat.

Čas od posledního tréninku a jeho objem – Občas je náročné nastavit prstem přesnou hodnotu, při odlepení prstu z obrazovky se mi často jezdec posunul po liště jinam.

Složité výsledky?

Naměřených hodnot se nemusíte bát. Po odeslání dat na web mySASY.com se přihlásíte ke svému účtu, kde na vás už čeká to nejdůležitější pěkně pohromadě. V pravé části naleznete přehledný kalendář se záznamy všech aktivit. Hlavní panel uprostřed vykresluje 2D graf s osami aktivace a stresu (tzn. sympatikus) a regenerace (tzn. parasympatikus). Na nich nanesené body vám naznačí, jestli se blížíte kýžené fázi superkompenzace (posunem do pravého horního čtverce).

Velkou výhodou je servis, který firma mySASY poskytuje klientům. Přehledné a funkční webové stránky plné grafů a srozumitelných vysvětlivek pomohou uživatelům celou problematiku fungování ANS pochopit velmi rychle.

i Ve výsledcích naleznete také například výpočet funkčního věku monitorovaného organismu.

Také obdržíte výstižně zpracovaný manuál, který je kombinací návodu k používání sporttesteru a zároveň takovou malou učebnicí fyziologie člověka. Po sedmi měřeních se dočkáte i doporučení „virtuálního trenéra mySASY“, které v mém případě vypadalo takto: “ Předchozí režim vyvolal výrazně zvýšenou adaptační reakci. Organismus je stále připraven podat dostatečný výkon. Doporučujeme zachovat intenzitu tréninkového zatížení a přechodně snížit její objem. V dané fázi superkompenzace má i při subjektivní únavě trénink o nízkém objemu dostatečný efekt.“

mySASY

Hodí se mySASY spíše pro jednotlivce nebo pro tým?

Sporttester mySASY se jeví jako užitečný pomocník pro kondiční trenéry jednotlivců i kolektivních sportů. Přínosný je hlavně přehled o stavu svěřenců, ať už z pohledu případného přetrénování či prevence zranění. Orientovat se lze podle možných reakcí organismus na zátěž:

 • 50–95 % - Organismus se ještě zcela nevyrovnal z předchozí zátěže, nebo byla naopak předchozí zátěž příliš nízká na vyvolání optimální adaptační reakce
 • 95–115 % - Reakce organismu je optimální pro pokračování tréninku v dosavadním režimu.
 • 115–150 % - Organismus je ve fázi superkompenzace, kterou je potřeba využít pro další intenzivní trénink či závodní zatížení.

Jak už bylo zmíněno, mySASY není pouze produktem vhodným pro individuální sportovce. Lze si založit tzv. týmový účet, který je napojený přímo na účet trenéra. Ten má tak údaje o monitorovaných svěřencích pohromadě. Kvůli většímu množství informací o několika hráčích může být stránka méně přehledná než v případě individuálního účtu; s tím však výrobci počítají a snaží se uživatelské rozhraní zpřehlednit. Šikovná je například funkce komunikátoru pro trenéra. Ten může napsat svěřenci zprávu nebo mu přímo interpretovat a znázornit jeho výsledky.

Česká stopa mySASY

Jelikož se jedná o významnou konkurenční výhodu, v aktuálním sportovním tréninku vrcholových sportovců najdete mySASY na nočním stolku hned několika olympioniků - kteří ovšem zatím tento nástroj a své ranní měření před svými konkurenty tají. V současné době se i přesto tento systém používá již více než v 15 olympijských sportech, jako jsou fotbal, lední hokej, cyklistika, atletika, tenis, vodní slalom nebo sjezdové i běžecké lyžování, a to hned v několika zemích světa.

V českém sportu používá mySASY mnoho známých trenérů, týmů a odborníků. Např. MUDr. Jiří Dostál, vedoucí lékař institutu sportovního lékařství, si pochvaluje transparentnost podrobné analýzy ve 3D grafech. Pod drobnohledem sporttesteru mySASY jsou jak prvoligový fotbalisté FK Dukla Praha či Baníku Ostrava, tak cyklisté týmu SKC TUFO Prostějov. S hrudním pásem se ráno probouzí také česká profesionální golfistka Klára Spilková. Trenérka předních českých atletek Martina Blažková pak dle svých slov považuje diagnostický systém mySASY za chybějící díl skládačky do mozaiky tréninkového procesu.

Systém mySASY

Trenérova bilance

Diagnostický systém mySASY

Sporttester mySASY je ideální volbou pro sportovce, kteří chtějí mít pevnou kontrolu nad svým tréninkovým procesem. Díky snadnému procesu měření a srozumitelné interpretaci výsledků na webu mySASY.com jej mohu doporučit všem výkonnostním kategoriím.

Během pár chvil se dozvíte, jak vaše tělo reaguje na tréninkovou zátěž - čili jestli je ten pravý čas zvýšit objem a intenzitu tréninku, nebo déle regenerovat.

Programátoři mysleli i na možnost používání sporttesteru pro týmové sporty a více uživatelů najednou. Sporttester nejvíce nalezne uplatnění v tréninkovém procesu atletů, cyklistů, plavců, lyžařů a týmů sportovních her. Zároveň mohou být údaje zajímavé a srozumitelné pro hobbíky či neprofesionály.

 • Měření ST s přesností na 0,001 sekund
 • Důkladná a transparentní zpětná vazba
 • Mnoho doporučení pro další trénink
 • Krátká a nenáročná měření
 • Jednoduchá údržba hrudního pásu
 • Prevence zranění a přetrénování
 • Prostor pro vylepšení grafiky mobilní aplikace
Patrik Mažári

Patrik Mažári

Patrik Mažári je absolvent UK FTVS, juniorský reprezentant ČR ve futsale, bronzový medailista z akademického MS v Brazílii 2016, fotbalový trenér mládeže FK Dukla Praha a držitel UEFA B licence.

Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací