ETA

We can deliver ETA products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for ETA products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing ETA goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting ETA products by popularity or price.

ETA brand names you'll find in our offering

Hide description
697 Results
5.0 5×
Watch Price/Availability
ETA 0500 00020 Inlet Microfilter
Vacuum Filter - Inlet microfilter, ETA0500, ETA0491
  82,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAFV489
4.5 4×
Watch Price/Availability
ETA 0449 00130 with brush
Vacuum Attachment on hard floors and for smooth floors, crevice nozzle
  75,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAhub30
4.7 7×
Watch Price/Availability
ETA 0516 00080 Inlet Filter
Vacuum Filter - Inlet filter ETA0516
  71,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAFV264
4.0 1×
Watch Price/Availability
ETA 1028 99002
Food Processor Accessory - bottle and mixer, compatible with ETA Gratus series
  1,399,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAMIX58
4.0 1×
Watch Price/Availability
ETA Replacement Head Sonetic 2708 90200, White
Replacement Head - for ETA Sonetic, oral irrigators, 2 pc(s) in package - 120 Kč/1 pc(s)
Great price 239,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETANH545
3.7 3×
Watch Price/Availability
ETA 2348 90100
Replacement Head , in package
Great price 139,- Save 10,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETACC052
5.0 3×
Watch Price/Availability
ETA 0511 00050 Output Filter
Vacuum Filter - Output filter ETA0511, ETA1511
  94,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAFV956
5.0 3×
Watch Price/Availability
ETA 0502 00060 Foam Output Microfilter
Vacuum Filter - Foam outlet foam ETA0502, ETA1502, ETA2502
  77,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAFV922
5.0 2×
Watch Price/Availability
ETA 5225 00230
Replacement Mop - designed for ETA5225 and ETA3225, mop for wet cleaning
  109,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAPV263
5.0 1×
Watch Price/Availability
ETA 1710 90500 3-6 years 2 pcs
Replacement Head , sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - 80 Kč/1 pc(s)
  159,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETANH388
Watch Price/Availability
ETA 3569 90200, HEPA Filter
Air Purifier Filter - HEPA filter, for ETA Puris 3569 90000 air purifier
  1,119,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAFC031
2.5 2×
Watch Price/Availability
ETA 0028 99030
Coffee Grinder - equipped with burrs, metal grinding mechanism, flat burrs, coffee bean hopper size: 100 g, plastic grinder body, cleaning brush included, dimensions 30 × 12 × 15.5 cm (H×W×D), weight 1.28 kg, colour white
  1,499,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAmlk58
Watch Price/Availability
ETA 3569 90100, Carbon
Air Purifier Filter - carbon, for air purifier ETA Puris 3569 90000
  999,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAFC024
1.0 1×
Watch Price/Availability
ETA Vital Blend Mini II 5100 90000
Countertop Blender - power: 1200W, maximum power generated: 16000 rev/min, container volume: 1,85l, container material: tritan, pulse function, suitable for smoothie, purée and baby food, mixing bowl and plastic lid, number of containers: 1 pc(s)
  2,599,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETASM39
Watch Price/Availability
ETA Basto II 2079 90000
Food Chopper - power: 400W, volume: 1000ml, container made of glass, 2 speed(s), number of containers: 1 pc(s), dishwasher safe
  999,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAES6613
Watch Price/Availability
ETA Ice cream maker attachment 1028 98030
Attachment - preparation of homemade ice cream, ice cream and frozen yogurt, 3 interchangeable dies, dishwasher safe, recipes for inspiration, accessories for the Kuliner food processor (ETA 2038), Gratus EVO (ETA 1028), Gratus (ETA 0028/0038), Gratussino (ETA 3023/0023), Gustus (ETA 0128/1128/3128/4128), Name/Mezo (ETA 3034/0030/0033/0034) and Besto meat grinder ETA 6075
  999,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETANA268
Watch Price/Availability
ETA Citrus press 1028 98020
Attachment – 2 pressing mandrels, high juice yield, removable filter screen, easy cleaning; compatible with Kuliner II (ETA 2038), Gratus (ETA 1028/0028), Storio II (ETA 2043), Gratussino (ETA 3023/0023), Gustus (ETA 4128/3128), Mezo (ETA 3034/0034) and Besto meat grinder (ETA 6075)
  499,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETANA244
Watch Price/Availability
ETA Battery 14,4V, 5200 mAh 7243 00210
Vacuum Cleaner Battery ETA 7243 00210 - Li-Ion with 4 cells, 14.4 V voltage, 5.2 Ah capacity
  1,299,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETANB077
Watch Price/Availability
ETA Aqua Care Compact 5708 90000
Electric Flosser - 4 programs, 3 nozzle(s) per pack, 165ml tank, cleaning modes, water flow rate regulation, the handwheel and battery indicator, power: battery-powered
  1,299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAUS6425
Watch Price/Availability
ETA 1762 90630
Vacuum Bagging Film - compatible with the ETA 1762 vacuum cleaner, dimensions 30 × 6 cm (L × W), freezable and thick-walled
  199,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAFO43
Watch Price/Availability
ETA 4708 90100 2 pcs
Nozzle - replacement, for adults, 2 pcs in a package, weight 0,003 kg, height 8,62 cm, width 0,92 cm, depth 0,92 cm
  249,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAtr09
Watch Price/Availability
ETA 4238 00150
Vacuum Filter ETA 4238 - hepa, outlet, round
  78,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETAFV631
Watch Price/Availability
ETA 1710 90100 1-3 years 2 pcs
Replacement Head , sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - 80 Kč/1 pc(s)
  159,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETANH326
Watch Price/Availability
ETA 1710 90400 1-3 years 2 pcs
Replacement Head , sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - 80 Kč/1 pc(s)
  159,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETANH371