Alza dny - Logitech Sleva 30 % na elektrokola

Fitbit Versa 3 (RECENZE) – vlajkový model s kompromisy

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Zatímco většina výrobců tříští pozornost mezi řadu různorodých segmentů, americká společnost Fitbit se pyšní přímou specializací na nositelnou elektroniku. Není proto divu, že hodinky této značky jsou takřka nepřehlédnutelnými produkty, a jinak tomu není ani u vlajkového modelu Fitbit Versa 3. Ten láká kombinací prémiové výbavy, kvalitního zpracování i příznivé cenovky, a otázkou proto je, zda se osvědčil také při praktickém testování. Odpověď na to vám přináší tato recenze.

Fitbit Versa 3; Fitbit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Fitbit Versa 3 (RECENZE) – OBSAH

 1. Konstrukce
 2. Displej
 3. Systém a baterie
 4. Univerzální funkce
 5. Sport
 6. Zdraví
 7. Fitbit Versa 3 – varianty, dostupnost a cena

Konstrukce

Chytré hodinky Fitbit Versa 3 patří s rozměry 40,48 × 40,48 mm mezi nejdrobnější zařízení na trhu. A zatímco zákazníci s drobnějším zápěstím budou plně spokojeni, ostatní může mrzet absence druhé, o něco větší verze. Podobně netradiční je i hranatá konstrukce se zaoblenými rohy, která díky použitému hliníku působí prémiovým dojmem. Na levé straně pak najdeme jedno mechanické tlačítko, které však nevystupuje ven a tvoří naopak důlek. To působí elegantně, někdy je ale potíž jej nahmatat, byť jde do značné míry o záležitost zvyku. 

V balení na nás čekají hned dvě velikosti řemínků. Ten menší je přitom relativně krátký a i na drobném dospělém zápěstí je nutné využít (před)poslední dírku. To v kombinaci s malou konstrukcí zároveň znamená, že Fitbit Versa 3 jsou výbornou volbu i pro děti a dospívající. Materiál řemínku výrobce nespecifikoval, vzhledem k měkkosti a pohodlnosti jde ale pravděpodobně o osvědčený silikon, který se hodí například i do vody. Pásky jsou zároveň vyměnitelné díky systému pouhého zasunutí do pouzdra. Tato mechanika se liší od jiných výrobců, a s kompatibilitou napříč značkami proto počítat nemůžeme.

… … … …
Nahoře základní ciferník, dole pohled na konstrukci a řemínek.

Displej

Displej se dočkal mezigeneračního zvětšení a na 1,58 palce nalezneme 336 × 336 pixelů i úctyhodnou jemnost 300 PPI. Samozřejmostí je panel typu AMOLED, který je znám pro své výrazné barvy, věrnou černou a špičkové pozorovací úhly. A přestože většina zobrazeného díky černému pozadí hezky splývá s tlustšími rámečky okolo displeje, ciferníky bez černých okrajů vytváří ne zrovna půvabný kontrast.

Fitbit Versa 3 disponují pěti předinstalovanými ciferníky, které doplňují stovky dalších alternativ dostupných v mobilní aplikaci. Přímo v hodinkách lze nicméně uchovávat maximálně pět ciferníků, což bohužel vede ke zbytečně časté interakci s telefonem. Fitbit Versa 3 rovněž nabízí jen minimální možnosti přizpůsobení a nelze si například vybrat, jaká data na konkrétním ciferníku vlastně uvidíme. 

Ťuknutí na informace v ciferníku v některých případech vede k zobrazení jiného druhu dat, což je elegantní forma spojení minimalistického vzhledu a dostatku informací. Tímto gestem nicméně danou funkci neotevřeme, a pro zobrazení podrobnějších informací tak budeme muset využít menu. Dobrou zprávou také je, že valná část ciferníku nabízí speciální design pro always-on zobrazení. Pro všechny ostatní ciferníky je připraven univerzální digitální či analogový vzhled.

… … … …
Nahoře základní ciferník, dole dva jiné vzhledy ciferníku a funkce srdečního tepu.

Systém a baterie

V roce 2019 jsme vás informovali o plánu Googlu odkoupit společnost Fitbit, což nastartovalo spekulace, zda v připravovaných Fitbit Versa 3 najdeme Wear OS vytvořený právě Googlem. Nakonec se tak ale nestalo a třetí generace pokračuje s dobře známým prostředím Fitbit OS. To lze charakterizovat jako relativně komplexní a designově povedené, byť občas vykazuje i menší chyby. Přímo v hodinkách nalezneme rovněž češtinu (slovenštinu nikoliv) a propracovanost systému ilustruje také přítomnost obchodu aplikací, ve kterém nechybí ani hry či již zmíněné ciferníky. Samozřejmostí je třídění aplikací do kategorií, hodnocení uživatelů, screenshoty či samotný popis, který je někdy česky, někdy anglicky.

Veškerá data pochopitelně najdeme i v hezky zpracované mobilní aplikaci Fitbit. Ta nabízí velký počet nejrůznějších možností, a zpočátku tak může působit trochu nepřehledně, jde nicméně o záležitost zvyku. Drtivá většina textu je v češtině včetně mnoha podrobných vysvětlivek, které se postarají o dokonalé pochopení každičké funkce. Synchronizace nicméně vyžaduje spuštění zjišťování polohy, což automaticky aktivuje i energeticky náročnou GPS telefonu. Z hlediska kompatibility pak musíme vlastnit smartphone se systémem Android 7.0, iOS 12.2 nebo novější verzí. Veškerá data si vedle telefonu můžeme prohlédnout také v počítačové aplikaci či na webových stránkách výrobce. Jak ale zmíníme dále, některé prvky jsou přístupné pouze skrze placenou službu Fitbit Premium, kterou k novému zařízení získáme na 3 měsíce zdarma.

Fitbit Versa 3 dle výrobce zvládnou i více než 6 dnů provozu na jediné nabití, případně 12 hodin s nepřetržitě spuštěnou GPS. Tomu víceméně odpovídá i reálná zkušenost a naše testování opakovaně vedlo ke zhruba 5denní výdrži. Potvrdila se také vysoká rychlost nabíjení, v rámci které jsme nabili 25 % baterie za pouhých 12 minut, což stačilo na dalších více než 24 hodin používání. Vedle magnetické nabíječky dále potěší také upozornění na klesající baterii nejen v telefonu, ale třeba i e-mailem.

… … …
Přehled kroků, dechové cvičení a záznam stravy.

Podoba dat zobrazených na internetových stránkách Fitbit

Univerzální funkce

Snad jediným místem, kde se vliv Googlu mohl teoreticky projevit, je implementování vlastního asistenta k již přítomné Alexe. O své soukromí se ale obávat nemusíme – asistent totiž začíná naslouchat až po manuálním spuštění skrze menu či připravenou zkratku na tlačítku, což možná není tak pohodlné, šetří to ale baterii. Nejjednodušší přístup nabízí dlouhé podržení tlačítka, jde ale o zkratku, kterou většina uživatelů zřejmě raději použije pro bezkontaktní platby.

Tím se dostáváme k bezkontaktním platbám Fitbit Pay, které na rozdíl od některé konkurence v ČR již řadu let zdárně fungují. Neplatí to však pro všechny banky, a i my jsme s ČSOB bohužel měli smůlu. Seznam podporovaných bank ostatně nabízí oficiální stránky zde. Používání plateb je zároveň podmíněno zabezpečením pomocí číselného kódu, který zadáváme buď při každé platbě, nebo při každém nasazení hodinek plus každých 24 hodin.

Ve výbavě nechybí ani aktuální či předpovídané počasí, byť předpověď na 2 dny nemusí stačit každému. Samozřejmostí je kalendář, vyhledání telefonu, stopky, odpočítávání nebo budík, který nabízí i možnost chytrého buzení. V takovém případě je nalezen moment co nejlehčího spánku v rozmezí 30 minut pro celkově lepší pocit odpočinku.

Díky integrovanému mikrofonu a nově i reproduktoru je zpřístupněno také Bluetooth volání. Skrze připojený telefon tak můžeme přijímat příchozí hovory, zatímco kontakty přímo z Fitbit Versa 3 překvapivě vytočit nelze. Hovory lze také odmítnout, diktování odpovědi či vybrání předpřipravené zprávy však bohužel chybí. Upozorněni ostatně jsme i na nové SMS či notifikace, na které můžeme reagovat předpřipravenou odpovědí, smajlíkem nebo nadiktováním textu v češtině (slovenština ale chybí). Přesnost rozpoznání češtiny lze odhadnout na 90 %, před odesláním však nadiktovaný text musíme teprve potvrdit, takže chybnou zprávu naštěstí jen tak nepošleme.

Ačkoliv Fitbit Versa 3 mají dostatek vnitřní paměti pro uložení hudby, vlastní skladby do nich překvapivě nahrát nelze. Odkázáni jsme proto na streamovací služby, které však vyžadují vlastní prémiové členství. To v případě Deezer umožňuje poslech i stažení libovolné hudby, zatímco Spotify s placeným účtem dokonce zpřístupní pouze poslech online. Pro úplnost dodejme, že vedle Bluetooth ve verzi 5.0 je dostupná také WiFi, která je využívána právě i ke stahování hudby. 

… … … …
Nahoře přehled posbíraných dat, vlevo dole data o pohybu, uprostřed dole menu, vpravo dole budík.

Sport

Fitbit Versa 3 zaznamenávají veškerou naši aktivitu, ať už jde o počet kroků, ušlou vzdálenost, vystoupaná patra, spálené kalorie, nebo čas intenzivního pohybu. Dále jsme upozorněni na příliš dlouhé sezení a díky 2. generaci senzoru srdečního tepu PurePulse 2 můžeme počítat i s celkově přesnějšími daty.

Na sportování je připraveno 20 různých režimů, což je sice slušný základ, mnohá konkurence již ale nabízí podstatně širší výběr. Podporován není například ani námi plánovaný veslovací trenažér, a přiložený záznam dat se proto týká jen obyčejné chůze. Co naopak potěší, je automatická detekce vybraných aktivit, což šetří přebytečnou manipulaci s hodinkami. O sportovní činnosti pak získáme všechny podstatné údaje, ať už jde o počet kroků, spálené kalorie, nebo srdeční tep včetně zařazení do příslušné zóny (např. spalování tuků). Oproti druhé generaci mají Fitbit Versa 3 také integrovanou GPS, a těšit se proto můžeme na záznam trasy včetně vyznačení rozložení tempa či zón srdečního tepu na dráze.

Stále však chybí pokročilejší ukazatele, které by určily například míru přetrénovanosti, dobu nutné regenerace nebo vliv konkrétního cvičení na zlepšení naší kondičky. Obdobné údaje se totiž čím dál častěji objevují nejen u sportovně laděných značek (např. Garmin), ale také na univerzálních hodinkách. Snad jedinou výjimkou u Fitbit Versa 3 je přítomnost ukazatele Cardio Fitness Score, který zobrazuje stav aktuální kondice ve srovnání s ostatními uživateli našeho věku a pohlaví.

Zapomenout nesmíme ani na vodotěsnost do 5 atmosfér, díky které Fitbit Versa 3 odolají potopení do vody, a tedy i plavání. Dalším plusem jsou speciální nahrávky různého druhu i formátu. K dispozici jsou jak zvukové záznamy, které nás doprovodí třeba při chůzi pro lepší soustředění a motivaci, tak instruktážní videa zobrazující sérii cviků. Taková videa mají zpravidla své zaměření, ať už jde o zlepšení kardiovaskulárního systému, nebo zpevnění hrudních svalů. Popsaný obsah je bohužel pouze anglicky a v drtivé většině vyžaduje také členství Fitbit Premium.

…
Jeden ze základních ciferníků chytrých hodinek Fitbit Versa 3.

Prohlédnout záznam ze cvičení

Zdraví

Fitbit Versa 3 monitorují i náš zdravotní stav. Nemalá část dat je nicméně vázána na záznam spánku, který je popsán z hlediska délky, fází a celkového skóre. Neschází ani analýza srdečního tepu, rychlost dýchání, okysličení krve nebo záznam teploty kůže, byť ten již vyžaduje prémiový účet. Spolehlivě rozpoznány jsou rovněž šlofíky, u kterých však zjistíme jen jejich délku.

Co naopak chybí, je zobrazení hladiny stresu v průběhu dne. Máme-li Fitbit Versa 3 v daný den na zápěstí alespoň 14 hodin a ujdeme-li více než 500 kroků, dozvíme se sice skóre zvládání stresu za celý den, neznáme ale vliv konkrétních činností a situací. Toto skóre však v našem případě nereagovalo ani na akutní onemocnění, což je ve srovnání s konkurenčními systémy poněkud nezvyklé. Choroba se naopak jasně projevila ve variabilitě srdeční frekvence, kterou Fitbit Versa 3 sice snímají pouze ve spánku, nejvíce ale odpovídá klasickému stresu, jak ho známe z hodinek jiných výrobců.

Dále jsou k dispozici dechová cvičení o délce 1–10 minut, která při nádechu nabízí vibrace pro možnost zavření očí. Na závěr se dozvíme, nakolik se nám zklidnil tep a dechové cvičení je rovněž automaticky uloženo do speciálního kalendáře pro získání dlouhodobějšího přehledu. Připraveny jsou také meditační audia, která však jsou opět anglicky.

Při ručním zadávání množství vypitých tekutin získáme přehled o vlastní hydrataci, přičemž sledovat lze také váhu a výživu. Určíme-li stravovací záměr a cílovou hmotnost, Fitbit Versa 3 vypočítají potřebný denní kalorický deficit. Souhrn přijaté energie pak zjistíme zadáváním snědených potravin do mobilní aplikace. Veškerá jídla je ale nutné hledat v angličtině, byť přidávat je možné i vlastní položky. S prémiovým účtem si lze stáhnout také zdravotní zprávu shrnující všechna nasbíraná data a speciálně pro ženy je pak připraveno i sledování menstruačního cyklu.

Fitbit Versa 3 – varianty, dostupnost a cena

Chytré hodinky Fitbit Versa 3 lze pořídit ve čtyřech barevných variantách, konkrétně Black/BlackMidnight/Soft GoldPink Clay/Soft Gold a Thistle/Soft Gold. Všechny variace jsou přitom dostupné již nyní, a to za cenu nepřesahující 6 000 Kč. Oproti konkurenčním vlajkovým lodím, které se pohybují okolo 10 000 Kč, jde tak o více než lákavou nabídku, která si své zákazníky rozhodně najde.

chytré hodinky; smartwatch; wearables;

Fitbit Versa 3

Chytré hodinky

Fitbit Versa 3 jsou všestrannými chytrými hodinkami, které ve většině ohledů zdárně konkurují i výrazně dražším modelům. Třetí generace navíc přinesla řadu klíčových inovací, a je proto škoda, že výrobce neodstranil také některá zbytečná omezení. O to nižší je ale cenovka, takže pokud vám zmíněná negativa vysloveně nepřekáží, Fitbit Versa 3 mohou být hodinkami přesně dle vašeho gusta.

Klady

 • Zdařilý design s výborným displejem
 • Kvalitní zpracování konstrukce
 • Bezkontaktní platby
 • Slušná výdrž baterie i rychlé nabíjení 
 • Lákavý poměr cena/výkon

Zápory

 • Malý rozměr nesedne každému
 • Ne úplně intuitivní tlačítko
 • Omezená dostupnost hudby
 • Některá data závislá na spánku
Michal Mikle

Daniel Hlas

Po absolvování IT střední školy a filozofie na FF OSU, pokračuji studiem psychologie na FF UPOL. Právě poznávání věd technických a humanitních, dvou zdánlivě protikladných světů, je mi inspirací v životě i autorské tvorbě. V rámci více než desetileté publikační činnosti jsem psal o všemožných žánrech, od počítačových her přes software a hardware až po recenze knih nebo sportovní potřeby.

Dříve napsané preview

Nejpopulárnější chytré hodinky amerického výrobce Fitbit přichází v již třetí generaci, která přináší vše, co předchozím modelům scházelo. Vedle integrované GPS jde třeba o vylepšené měření tepu, přidání reproduktoru nebo výrazně rychlejší nabíjení. Jsou Fitbit Versa 3 nejvšestrannějšími smartwatch střední třídy? Nejen o tom si povíme v dnešním preview.

Fitbit Versa 3 – OBSAH

 1. Větší konstrukce, parádní displej a dvojitá dávka řemínků
 2. Když GPS vstoupí do hry
 3. Nová éra měření tepu
 4. Rozvážný majitel Google
 5. Volání, Fitbit Pay a rychlejší nabíjení
 6. Fitbit Versa 3 – varianty, dostupnost a cena

Větší konstrukce, parádní displej a dvojitá dávka řemínků

Chytré hodinky Fitbit Versa 3 mezigeneračně vyrostly do současných proporcí 40,48 × 40,48 mm a příjemné tloušťky 12,35 mm. Citelně větší je také displej, který na 1,58 palcích zobrazí více informací než kdykoliv předtím. Úměrné zvýšení potkalo i rozlišení, které s 336 × 336 pixely nabízí vynikající jemnost 300 PPI. Svůj podíl na úchvatném obrazu má rovněž použití panelu typu AMOLED, který sám o sobě zaručuje špičkové barvy, věrnou černou a nepřekonatelné pozorovací úhly. Perfektní úroveň jasu pro změnu zajišťuje senzor okolního světla, který svítivost neustále upravuje na ideální hodnotu.

Chybět nesmí ani funkce Always-On umožňující nepřetržité zobrazení všech důležitých informací bez nutnosti neustálého aktivování displeje. Mimo to hodinky Fitbit Versa 3 slibují výběr ze stovek ciferníků včetně elegantních, sportovních, extravagantních a mnoha dalších. Jaká data se po rozsvícení objeví, přitom záleží na vlastním výběru a vidět lze až pět druhů informací najednou. Mimo dostupné ciferníky může pozadí ztvárnit i jakákoliv nahraná fotografie, a celkové možnosti úprav jsou tedy poměrně nadstandardní.

Fitbit Versa 3; Fitbit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Fitbit Versa 3 jsou užitečným pomocníkem takřka při každé aktivitě.

Nadprůměrně kvalitní je rovněž samotná konstrukce. Hranaté tělo se zaoblenými hranami tvoří hliník, který hodinkám propůjčuje nenahraditelnou jiskru luxusu. Fitbit Versa 3 jsou zároveň vodotěsné do 50 metrů, a problémem proto není umývání rukou, sprcha ani plavání v mělké vodě. V případě řemínků výrobce hovoří o použití flexibilního běžného materiálu, a s nejvyšší pravděpodobností jde proto o klasický silikon. Fitbit je přitom snad jediný výrobce na trhu dodávající hned dvě velikosti řemínků v každém balení, čímž zajišťuje dokonale přiléhající rozměr. Technologie Quick-Release zároveň umožňuje snadnou a rychlou výměnu řemínků dle vlastního vkusu, nálady či outfitu, a Fitbit Versa 3 proto vždy vypadají přesně podle našich představ.

Když GPS vstoupí do hry

Chytré hodinky Fitbit Versa 3 jsou prvním modelem své řady s integrovanou GPS. Ta zaručuje přesnější měření vzdálenosti i záznam trasy s vyznačením intenzity tréninku v jednotlivých úsecích. GPS tak konečně máme k dispozici i bez nutnosti nošení telefonu, který je při pohybu přece jen nadbytečnou zátěží.

Naprostou samozřejmostí je pak snímání celodenní aktivity v podobě počtu kroků, ušlé vzdálenosti, vystoupaných pater, aktivních minut a spálených kalorií. Pro klasické sportování je zase připraveno přes 20 režimů, přičemž některé z nich není nutné ani manuálně zapínat – Fitbit Versa 3 je totiž automaticky rozeznají. Mimo to se můžeme těšit na unikátní funkci Cardio Fitness Score, která prozradí aktuální stav naší celkové kondice.

Fitbit Versa 3; Fitbit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Jednou z hlavních novinek je přidání GPS, která zobrazí zdolanou trasu včetně intenzity v jednotlivých úsecích.

Nová éra měření tepu

Neméně významnou inovací Fitbit Versa 3 je druhá generace měření srdečního tepu PurePulse 2 zajišťující citelně přesnější a spolehlivější data. Na dosažení správné tepové frekvence při tréninku jsme zároveň upozorněni vibracemi, a nemusíme tak neustále kontrolovat aktuální stav zobrazený na hodinkách, což usnadní plné soustředění na danou sportovní aktivitu.

Fitbit Versa 3 nám dělají společnost i při zasloužené rekreaci. Součástí výbavy jsou totiž dechová cvičení včetně průvodce, který zohledňuje dokonce i srdeční tep. Pro něžnější pohlaví je pak připraveno sledování menstruačního cyklu, umožňující jak získání uceleného přehledu, tak zadávání vlastních poznámek třeba o vyskytujících se symptomech.

Monitorování ale nekončí ani v nočních hodinách. Fitbit Versa 3 totiž sledují celkovou dobu spánku a rozliší i fázi lehkou, hlubokou a REM. O kvalitě nočního odpočinku nás pro změnu informuje zcela srozumitelný ukazatel Sleep Score. Fitbit Versa 3 nám však pomohou i s ranním buzením. Nabízí totiž chytrý budík, který probouzí jemnými vibracemi v době lehčího spánku, pro pocit maximální svěžesti. Nechtěné rušení v podobě notifikací pak vyřeší režim spánku nebo mód „Nerušit“, které zajistí naprostý klid, kdykoliv potřebujeme.

Fitbit Versa 3; Fitbit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Fitbit Versa 3 využijeme mimo jiné i při sportu.

Rozvážný majitel Google

Závěr roku 2019 celému světu odhalil plány technologického giganta Google, který kupuje jednoho z hlavních výrobců chytrých hodinek – americkou společnost Fitbit (více zde). To nastartovalo spekulace o možném využití pozice Googlu k implantování vlastních služeb do budoucích zařízení Fitbit. Zatím se tak ale nestalo a Fitbit Versa 3 jsou zcela nezávislým produktem bez jakýchkoliv vynucených zásahů. Jedinou výjimkou je snad jen nová přítomnost Google Asistenta, který doplnil již dříve přítomnou konkurenci v podobě Alexy od Amazonu.

A zatímco si předchozí generace musela vystačit pouze s mikrofonem, Fitbit Versa 3 jsou vybaveny také reproduktorem, což zpřístupní i nová využití virtuálních asistentů. Nyní zodpoví nejrůznější dotazy nebo zopakují příkazy uživatele, čímž potvrdí správné porozumění, a nevykonávají tak zbytečně chybné úkony.

Volání, Fitbit Pay a rychlejší nabíjení

Ačkoliv teoreticky je možné přehrávání hudby přímo z hodinek, skutečně kvalitní poslech získáme teprve s využitím bezdrátových sluchátek. Fitbit Versa 3 navíc obsahují vnitřní paměť pro nahrání libovolného audia, takže lze skladby, alba nebo podcasty poslouchat i bez chytrého telefonu v dosahu.

Integrovaný repráček ale zpřístupňuje i další významnou funkci – Bluetooth volání skrze připojený smartphone. Nadto je Bluetooth přítomen v moderní verzi 5.0, která zaručuje rychlejší a spolehlivější spojení, stejně jako výrazně větší dosah. Přesto nechybí ani WiFi umožňující přímé spojení s internetem i bez účasti telefonu. A že je co stahovat! K dispozici jsou stovky aplikací pro fitness, produktivitu, zábavu a další odvětví. Nejpokročilejší funkce hodinek Fitbit Versa 3 však tradičně zůstávají pod pokličkou placené služby Fitbit Premium.

Inovaci neunikla ani stále populárnější funkce měření okysličení krve (SpO2). Náročný sport, řidší ovzduší či vážná onemocnění mohou snížit hladinu kyslíku a tím vážně zasáhnout do fungování našeho organismu. S chytrými hodinkami Fitbit Versa 3 ale pokaždé víme, jak na tom jsme a co je pro nás v aktuální situaci jednoduše to nejlepší.

Fitbit Versa 3; Fitbit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Fitbit Versa 3 jsou designovým kouskem, který nám bude slušet za každých okolností.

Příznivce bezkontaktního placení zase potěší přítomnost NFC s podporou služby Fitbit Pay, která spolehlivě funguje i v České republice. Problémem nejsou ani notifikace, ať už jde o volání, textovky, e-maily, události kalendáře, nebo upozornění ze sociálních sítí. Palec nahoru si zaslouží také vzácnější funkce rychlých odpovědí, umožňující reagovat na oznámení přímo z hodinek (funguje jen na Androidu). Obecně vzato však Fitbit Versa 3 podporují Android 7.0, iOS 12.2 a novější verze obou systémů.

Svůj komentář si zaslouží i samotná rychlost nabíjení. Ta zařadila vyšší rychlost a za pouhých 12 minut zvýší výdrž o dalších 24 hodin. Celkově pak Fitbit Versa 3 zvládnou 6 dnů na jedno nabití, případně 12 hodin se spuštěnou GPS. Jde tedy o poměrně nadprůměrnou hodnotu, která leží mezi jednodenní baterií Apple Watch a modely od Huawei, Honor a Xiaomi, které často zvládnou i 14 dnů.

Fitbit Versa 3 – varianty, dostupnost a cena

Najít ideální kompromis mezi výbavou a cenou je tvrdý oříšek i pro ty nejzkušenější výrobce. U Fitbit Versa 3 se to ale povedlo – inovace přichází na správných místech a přehnaná není ani počáteční cenovka. Ta ostatně startuje na zhruba 6000 Kč, což je u takto vybaveného stroje více než slušná nabídka. Fitbit Versa 3 jsou nyní dostupné ve třech barevných variantách - Black/Black, Midnight/Soft Gold a Pink Clay/Soft Gold. Dodatečně má ale dorazit i zbrusu nová variace Thistle/Soft Gold.

Fitbit Versa 3; Fitbit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Chytrým hodinkám Fitbit Versa 3 zkrátka není co vytknout. Tenhle dokonale všestranný model jednoduše nabízí vše, co si uživatel od univerzálních hodinek může přát. Ve střední třídě mají Fitbit Versa 3 výborné vyhlídky a dost možná se vyšvihnou na přední příčky prodejních statistik.

i Mohlo by vás zajímat
Fitbit Versa 3 - Thistle/Soft Gold Aluminum
Chytré hodinky - dámské, s ovládáním v češtině, AMOLED displej, GPS, telefonování z hodinek přes spárovaný telefon (v dosahu Bluetooth), NFC platby skrze Fitbit Pay, měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, oxymetr, hledání telefonu, ovládání přehrávače hudby v mobilu, předpověď počasí, režim spánku/nerušit, obchod s aplikacemi a vlastní ciferníky, vhodné na běh, cyklistiku, jógu, golf, vodotěsnost IPX8, max. výdrž baterie 144 h, materiál pouzdra hliník
5 290,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: WEAftbver04
5,0
Fitbit Versa 3 - Midnight/Soft Gold Aluminum
Chytré hodinky - pro muže i ženy, s ovládáním v češtině, AMOLED displej, GPS, telefonování z hodinek přes spárovaný telefon (v dosahu Bluetooth), NFC platby skrze Fitbit Pay, měření tepu, monitoring spánku, krokoměr, oxymetr, hledání telefonu, ovládání přehrávače hudby v mobilu, předpověď počasí, režim spánku/nerušit, obchod s aplikacemi a vlastní ciferníky, vhodné na běh, cyklistiku, jógu, golf, vodotěsnost IPX8, max. výdrž baterie 144 h, materiál pouzdra hliník
+1 dárek v hodnotě 1,-
5 290,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: WEAftbver03
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací