Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky v Děčíně, Kladně a Frýdku-Místku. Stále však můžete nakupovat bezpečně a pohodlně online.
Vánoce HP, Media Nákupy Ona Dnes 19.-25. 10.

Fitbit Versa 3 (PREVIEW) – dokonale univerzální smartwatch

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Nejpopulárnější chytré hodinky amerického výrobce Fitbit přichází v již třetí generaci, která přináší vše, co předchozím modelům scházelo. Vedle integrované GPS jde třeba o vylepšené měření tepu, přidání reproduktoru nebo výrazně rychlejší nabíjení. Jsou Fitbit Versa 3 nejvšestrannějšími smartwatch střední třídy? Nejen o tom si povíme v dnešním preview.

Fitbit Versa 3; Fitbit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;

Fitbit Versa 3 – OBSAH

  1. Větší konstrukce, parádní displej a dvojitá dávka řemínků
  2. Když GPS vstoupí do hry
  3. Nová éra měření tepu
  4. Rozvážný majitel Google
  5. Volání, Fitbit Pay a rychlejší nabíjení
  6. Fitbit Versa 3 – varianty, dostupnost a cena

Větší konstrukce, parádní displej a dvojitá dávka řemínků

Chytré hodinky Fitbit Versa 3 mezigeneračně vyrostly do současných proporcí 40,48 × 40,48 mm a příjemné tloušťky 12,35 mm. Citelně větší je také displej, který na 1,58 palce zobrazí více informací než kdykoliv předtím. Úměrné zvýšení potkalo i rozlišení, které s 336 × 336 pixely nabízí vynikající jemnost 300 PPI. Svůj podíl na úchvatném obrazu má rovněž použití panelu typu AMOLED, který sám o sobě zaručuje špičkové barvy, věrnou černou a nepřekonatelné pozorovací úhly. Perfektní úroveň jasu pro změnu zajišťuje senzor okolního světla, který svítivost neustále upravuje na ideální hodnotu.

Chybět nesmí ani funkce Always-On umožňující nepřetržité zobrazení všech důležitých informací bez nutnosti neustálého aktivování displeje. Mimo to hodinky Fitbit Versa 3 slibují výběr ze stovek ciferníků včetně elegantních, sportovních, extravagantních a mnoha dalších. Jaká data se po rozsvícení objeví, přitom záleží na vlastním výběru a vidět lze až pět druhů informací najednou. Mimo dostupné ciferníky může pozadí ztvárnit i jakákoliv nahraná fotografie, a celkové možnosti úprav jsou tedy poměrně nadstandardní.

Fitbit Versa 3; Fitbit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Ukázka funkcí na chytrých hodinkách Fitbit Versa 3.

Nadprůměrně kvalitní je rovněž samotná konstrukce. Hranaté tělo se zaoblenými hranami tvoří hliník, který hodinkám propůjčuje nenahraditelnou jiskru luxusu. Fitbit Versa 3 jsou zároveň vodotěsné do 50 metrů, a problémem proto není umývání rukou, sprcha ani plavání v mělké vodě. V případě řemínků výrobce hovoří o použití flexibilního běžného materiálu, a s nejvyšší pravděpodobností jde proto o klasický silikon. Fitbit je přitom snad jediný výrobce na trhu dodávající hned dvě velikosti řemínků v každém balení, čímž zajišťuje dokonale přiléhající rozměr. Technologie Quick-Release zároveň umožňuje snadnou a rychlou výměnu řemínků dle vlastního vkusu, nálady či outfitu, a Fitbit Versa 3 proto vždy vypadají přesně podle našich představ.

Když GPS vstoupí do hry

Chytré hodinky Fitbit Versa 3 jsou prvním modelem své řady s integrovanou GPS. Ta zaručuje přesnější měření vzdálenosti i záznam trasy s vyznačením intenzity tréninku v jednotlivých úsecích. GPS tak konečně máme k dispozici i bez nutnosti nošení telefonu, který je při pohybu přece jen nadbytečnou zátěží.

Naprostou samozřejmostí je pak snímání celodenní aktivity v podobě počtu kroků, ušlé vzdálenosti, vystoupaných pater, aktivních minut a spálených kalorií. Pro klasické sportování je zase připraveno přes 20 režimů, přičemž některé z nich není nutné ani manuálně zapínat – Fitbit Versa 3 je totiž automaticky rozeznají. Mimo to se můžeme těšit na unikátní funkci Cardio Fitness Score, která prozradí aktuální stav naší celkové kondice.

Fitbit Versa 3; Fitbit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Jednou z hlavních novinek je přidání GPS, která zobrazí zdolanou trasu včetně intenzity v jednotlivých úsecích.

Nová éra měření tepu

Neméně významnou inovací Fitbit Versa 3 je druhá generace měření srdečního tepu PurePulse 2 zajišťující citelně přesnější a spolehlivější data. Na dosažení správné tepové frekvence při tréninku jsme zároveň upozorněni vibracemi, a nemusíme tak neustále kontrolovat aktuální stav zobrazený na hodinkách, což usnadní plné soustředění na danou sportovní aktivitu.

Fitbit Versa 3 nám dělají společnost i při zasloužené rekreaci. Součástí výbavy jsou totiž dechová cvičení včetně průvodce, který zohledňuje dokonce i srdeční tep. Pro něžnější pohlaví je pak připraveno sledování menstruačního cyklu, umožňující jak získání uceleného přehledu, tak zadávání vlastních poznámek třeba o vyskytujících se symptomech.

Monitorování ale nekončí ani v nočních hodinách. Fitbit Versa 3 totiž sledují celkovou dobu spánku a rozliší i fázi lehkou, hlubokou a REM. O kvalitě nočního odpočinku nás pro změnu informuje zcela srozumitelný ukazatel Sleep Score. Fitbit Versa 3 nám však pomohou i s ranním buzením. Nabízí totiž chytrý budík, který probouzí jemnými vibracemi v době lehčího spánku, pro pocit maximální svěžesti. Nechtěné rušení v podobě notifikací pak vyřeší režim spánku nebo mód „Nerušit“, které zajistí naprostý klid, kdykoliv potřebujeme.

Fitbit Versa 3; Fitbit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Fitbit Versa 3 se základním ciferníkem.

Rozvážný majitel Google

Závěr roku 2019 celému světu odhalil plány technologického giganta Google, který kupuje jednoho z hlavních výrobců chytrých hodinek – americkou společnost Fitbit (více zde). To nastartovalo spekulace o možném využití pozice Googlu k implantování vlastních služeb do budoucích zařízení Fitbit. Zatím se tak ale nestalo a Fitbit Versa 3 jsou zcela nezávislým produktem bez jakýchkoliv vynucených zásahů. Jedinou výjimkou je snad jen nová přítomnost Google Asistenta, který doplnil již dříve přítomnou konkurenci v podobě Alexy od Amazonu.

A zatímco si předchozí generace musela vystačit pouze s mikrofonem, Fitbit Versa 3 jsou vybaveny také reproduktorem, což zpřístupní i nová využití virtuálních asistentů. Nyní zodpoví nejrůznější dotazy nebo zopakují příkazy uživatele, čímž potvrdí správné porozumění, a nevykonávají tak zbytečně chybné úkony.

Volání, Fitbit Pay a rychlejší nabíjení

Ačkoliv teoreticky je možné přehrávání hudby přímo z hodinek, skutečně kvalitní poslech získáme teprve s využitím bezdrátových sluchátek. Fitbit Versa 3 navíc obsahují vnitřní paměť pro nahrání libovolného audia, takže lze skladby, alba i podcasty poslouchat i bez chytrého telefonu v dosahu.

Integrovaný repráček ale zpřístupňuje i další významnou funkci – Bluetooth volání skrze připojený smartphone (funkce dorazí ke konci roku 2020). Nadto je Bluetooth přítomen v moderní verzi 5.0, která zaručuje rychlejší a spolehlivější spojení, stejně jako výrazně větší dosah. Přesto nechybí ani WiFi umožňující přímé spojení s internetem i bez účasti telefonu. A že je co stahovat! K dispozici jsou stovky aplikací pro fitness, produktivitu, zábavu a další odvětví. Nejpokročilejší funkce hodinek Fitbit Versa 3 však tradičně zůstávají pod pokličkou placené služby Fitbit Premium.

Příznivce bezkontaktního placení zase potěší přítomnost NFC s podporou služby Fitbit Pay, která spolehlivě funguje i v České republice. Problémem nejsou ani notifikace, ať už jde o volání, textovky, e-maily, události kalendáře, nebo upozornění ze sociálních sítí. Palec nahoru si zaslouží také vzácnější funkce rychlých odpovědí, umožňující reagovat na oznámení přímo z hodinek (funguje jen na Androidu). Obecně vzato však Fitbit Versa 3 podporují Android 7.0, iOS 12.2 a novější verze obou systémů.

Fitbit Versa 3; Fitbit; smartwatch; nositelná elektronika; chytré hodinky; wearables;
Chytré hodinky Fitbit Versa 3 jsou k dispozici ve třech barevných variantách.

Svůj komentář si zaslouží i samotná rychlost nabíjení. Ta zařadila vyšší rychlost a za pouhých 12 minut zvýší výdrž o dalších 24 hodin. Celkově pak Fitbit Versa 3 zvládnou 6 dnů na jedno nabití, případně 12 hodin se spuštěnou GPS. Jde tedy o poměrně nadprůměrnou hodnotu, která leží mezi jednodenní baterií Apple Watch a modely od Huawei, Honor a Xiaomi, které často zvládnou i 14 dnů.

Fitbit Versa 3 – varianty, dostupnost a cena

Najít ideální kompromis mezi výbavou a cenou je tvrdý oříšek i pro ty nejzkušenější výrobce. U Fitbit Versa 3 se to ale povedlo – inovace přichází na správných místech a přehnaná není ani počáteční cenovka. Ta ostatně startuje na 230 eurech (v přepočtu asi 6 000 Kč), což je u takto vybaveného stroje více než slušná nabídka. Fitbit Versa 3 budou dostupné od 25. září, a to hned ve třech barevných variantách – Black/Black, Midnight / Soft Gold a Pink Clay / Soft Gold.

i Mohlo by vás zajímat

Chytrým hodinkám Fitbit Versa 3 zkrátka není co vytknout. Tenhle dokonale všestranný model jednoduše nabízí vše, co si uživatel od univerzálních hodinek může přát. Ve střední třídě mají Fitbit Versa 3 výborné vyhlídky a dost možná se vyšvihnou na přední příčky prodejních statistik.

Fitbit Versa 2 Special Edition (NFC) - Navy & Pink Woven - Chytré hodinky
-20%
Fitbit Versa 2 Special Edition (NFC) - Navy & Pink Woven
Chytré hodinky - dámské s měřením tepu ze zápěstí, Fitbit Pay, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku, měření rychlosti, záznam trasy, měření vystoupaných pater, intervalový trénink, výškoměr, gyroskop, senzor pro intenzitu světla, oxymetr, připojení pomocí WiFi a Bluetooth, stav baterie, přehrávač hudby, ovládání mobilu, notifikace z mobilu, sledování menstruačního cyklu, NFC platby, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), Fitbit OS, kompatibilní s Android a iOS, gorilla glass sklíčko, materiál řemínku: silikon, materiál pouzdra: hliník

-20% 6 390,-
5 090,- bez DPH 4 207,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 5:50
Objednací kód: FTBversa10
Fitbit Versa 2 Special Edition (NFC) - Smoke Woven - Chytré hodinky
-20%
Fitbit Versa 2 Special Edition (NFC) - Smoke Woven
Chytré hodinky - pánské s měřením tepu ze zápěstí, Fitbit Pay, výpočet kalorií, měření vzdálenosti, monitoring spánku, měření rychlosti, záznam trasy, měření vystoupaných pater, intervalový trénink, výškoměr, gyroskop, senzor pro intenzitu světla, připojení pomocí WiFi a Bluetooth, stav baterie, přehrávač hudby, ovládání mobilu, notifikace z mobilu, sledování menstruačního cyklu, NFC platby, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), Fitbit OS, kompatibilní s Android a iOS, gorilla glass sklíčko, materiál řemínku: silikon, materiál pouzdra: hliník

-20% 6 390,-
5 090,- bez DPH 4 207,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 5:50
Objednací kód: FTBversa09
Fitbit Versa Lite - Lilac/Silver Aluminum - Chytré hodinky
-21%
Fitbit Versa Lite - Lilac/Silver Aluminum
Chytré hodinky - dámské s měřením tepu ze zápěstí, krokoměr, výpočet kalorií, monitoring spánku, měření rychlosti, záznam trasy, intervalový trénink, gyroskop, senzor pro intenzitu světla, oxymetr, připojení pomocí Bluetooth, stav baterie, notifikace z mobilu, sledování menstruačního cyklu, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), Fitbit OS, kompatibilní s Android, iOS a Windows Phone, gorilla glass sklíčko, materiál řemínku: elastomer, materiál pouzdra: hliník

-21% 3 789,-
2 999,- bez DPH 2 479,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 5:50
Objednací kód: WEAftbvl02
Fitbit Versa Lite - Marina Blue/Marina Blue Aluminum - Chytré hodinky
-33%
Fitbit Versa Lite - Marina Blue/Marina Blue Aluminum
Chytré hodinky - unisex s měřením tepu ze zápěstí, krokoměr, výpočet kalorií, monitoring spánku, měření rychlosti, záznam trasy, intervalový trénink, gyroskop, senzor pro intenzitu světla, oxymetr, připojení pomocí Bluetooth, stav baterie, notifikace z mobilu, sledování menstruačního cyklu, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), Fitbit OS, kompatibilní s Android, iOS a Windows Phone, gorilla glass sklíčko, materiál řemínku: elastomer, materiál pouzdra: hliník

-33% 4 490,-
2 999,- bez DPH 2 479,-
Koupit
Skladem 4 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: WEAftbvl03
Fitbit Versa Lite - Mulberry/Mulberry Aluminum - Chytré hodinky
-21%
Fitbit Versa Lite - Mulberry/Mulberry Aluminum
Chytré hodinky - dámské s měřením tepu ze zápěstí, krokoměr, výpočet kalorií, monitoring spánku, měření rychlosti, záznam trasy, intervalový trénink, gyroskop, senzor pro intenzitu světla, oxymetr, připojení pomocí Bluetooth, stav baterie, notifikace z mobilu, sledování menstruačního cyklu, hodnota vodotěsnosti 50 m (5 ATM), Fitbit OS, kompatibilní s Android, iOS a Windows Phone, gorilla glass sklíčko, materiál řemínku: elastomer, materiál pouzdra: hliník

-21% 3 789,-
2 999,- bez DPH 2 479,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 5:50
Objednací kód: WEAftbvl04
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
WEB9
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi