Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

Black Friday květen 2021 HP, Media Přihraj si

Formátování disku (PODROBNÝ NÁVOD)

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

V dnešní době se většina disků, zejména externích, prodává již naformátovaná. Interní disky zase naformátuje při své instalaci operační systém. Přesto mohou nastat situace, kdy formátování musíte provést manuálně (uživatelsky). Právě pro tyto situace jsme vám připravili článek o formátování. Uvedené postupy můžete použít pro HDD, SSD i flash disky.

Pevný disk

Článek o formátování disku – OBSAH

 1. Co je to oddíl (svazek) pevného disku?
 2. Formátování nového úložiště
 3. Formátování nového disku ve Windows 7
 4. Formátování nového disku ve Windows 10
 5. Formátování externího disku
 6. Jak správně formátovat SSD?
 7. Jaký souborový systém zvolit?
 8. Jak naformátovat externí disk na FAT32?
 9. Opětovné formátování externího disku ve Windows 7
 10. Opětovné formátování externího ve Windows 10

Co je to oddíl (svazek) pevného disku?

Jako oddíl (svazek), pevného disku se označuje část disku, se kterou můžete pracovat nezávisle. Termíny oddíl a svazek, jsou vzájemně zaměnitelné a dále v textu budeme tedy používat pouze jeden. 

Pokud si na jednom fyzickém disku (jednom kusu hardwaru) vytvoříte více svazků, v operačním systému uvidíte několik disků (logických disků), se kterými budete moci pracovat. Budete na ně moci nainstalovat různé operační systémy, naformátovat je jinými souborovými systémy atd. V prostředí operačního systému se prostě svazky tváří jako samostatné disky. Více o vytváření diskových svazků, rozdělení disku a jeho opětovném sjednocení se dočtete v našem článku Rozdělení disku.

Formátování nového úložiště

Pořídili jste si nový pevný disk a po zapojení napájecího i datového konektoru jej stále nevidíte mezi ostatními disky na kartě Počítač? Pak jej musíte naformátovat.

Formátování nového disku ve Windows 7

 1. Klepněte na nabídku Start v levém dolním rohu a vyberte volbu Ovládací panely.
 2. Do pravého horního rohu karty napište Nástroje pro správu, klepněte na stejnojmennou volbu, a následně klepněte na volbu Správa počítače.
 3. V levém podokně karty klepněte na Úložiště a v prostředním okně následně 2× na Správa disků.
 4. Zde najdete veškeré disky a jejich svazky. Ty, které ještě nejsou naformátované, jsou označeny slovem Nepřiřazeno, např. svazek s černou lištičkou u Disk 0 na obrázku.
 5. Správa disku ve Windows 7

  Formátování disku ve Windows 7
 6. Pokud chcete libovolný svazek formátovat, vždy se ujistěte, že se jedná o svazek, na kterém nejsou uložena žádná data (je označen Nepřiřazeno a černou horní lištou). Jestliže chcete formátovat již existující svazek (je označen nějakým písmenem, např. E:), ujistěte se, že máte veškerá data zálohována.

  FORMÁTOVÁNÍ EXISTUJÍCÍHO SVAZKU ZNIČÍ VEŠKERÁ DATA, JEŽ JSOU NA FORMÁTOVANÉM SVAZKU ULOŽENA!!!

  Pravým tlačítkem myši klepněte na svazek, který je označen Nepřiřazeno, a vyberte volbu Nový jednoduchý svazek.
 7. Průvodce vytvořením nového svazku

  Průvodce vytvořením svazku
 8. Klepněte na tlačítko Další.
 9. Následně si můžete zvolit velikost svazku. Pokud zvolíte maximální velikost, celý disk bude obsahovat pouze jediný svazek. Pokud však disk (fyzický kus hardwaru) nebude zcela zaplněn, můžete na něm vytvořit nový svazek i během používání disku. Potvrďte tlačítkem Další.
 10. Na kartě Průvodce vytvořením jednoduchého svazku můžete svazku přiřadit libovolné písmeno z roletky (pro běžné použití ideální), nebo ho připojit do prázdné složky NTFS (spíše pro pokročilé uživatele). Následně potvrďte tlačítkem Další.
 11. Přiřazení písmena jednotce (oddílu)

  Přiřazení písmena cesty
 12. Systém Windows automaticky formátuje disky souborovým systémem NTFS. Můžete si zvolit velikost alokační jednotky (pouze pro pokročilé uživatele, doporučujeme ponechat volbu Výchozí) a libovolně pojmenovat svazek, například Multimédia. Níže doporučujeme ponechat zatrženou volbu Rychlé formátování a nezatrhávat volbu Povolit kompresi složek a souborů. Komprese sice navýší kapacitu svazku, ale současně sníží výkon disku (rychlost čtení/zápisu) a při kopírování dat navíc zatěžuje procesor.
 13. Pojmenování oddílu (svazku)

  Formátování oddílu
 14. Po klepnutí na tlačítko Další, se objeví závěrečná rekapitulace nastavení, kterou již stačí pouze odklepnout tlačítkem Dokončit. Disk bude během pár okamžiků naformátován a připraven k ukládání dat.
 15. Naformátovaný oddíl ve správě disku Windows 7

  Rekapitulace
 16. Svazek s názvem Nepřiraženo se přeměnil na Multimédia (J:) a již s ním můžete pracovat, stejně jako s jakýmkoli jiným svazkem (logickým diskem).

Formátování nového disku ve Windows 10

 1. Klepněte na ikonu Prohledat ve Windows (lupa v levém dolním rohu), napište formátovat a následně klepněte na Vytvořit a formátovat oddíly na pevném disku.
 2. Karta vytvořit a formátovat oddíly na pevném disku ve Windows 10

  Do dialogového okna vedoucího k formátování disku se nejsnáze dostanete pomocí vyhledávání.
 3. Zde najdete veškeré disky a jejich svazky. Ty, které ještě nejsou naformátované, jsou označeny slovem Nepřiřazeno, např. svazek s černou lištičkou u Disk 1 na obrázku.
 4. Správa disku ve Windows 10

  Formátování disku ve Windows 10
 5. Pokud chcete libovolný svazek formátovat, vždy se ujistěte, že se jedná o svazek, na kterém nejsou uložena žádná data (je označen Nepřiřazeno a černou horní lištou). Jestliže chcete formátovat již existující svazek (je označen nějakým písmenem, např. E:), ujistěte se, že máte veškerá data zálohována.

  FORMÁTOVÁNÍ EXISTUJÍCÍHO SVAZKU ZNIČÍ VEŠKERÁ DATA, JEŽ JSOU NA FORMÁTOVANÉM SVAZKU ULOŽENA!!!
 6. Pravým tlačítkem myši klepněte na svazek, která je označen Nepřiřazeno a vyberte volbu Nový jednoduchý svazek.
 7. Průvodce vytvořením nového svazku Windows 10

  Vytvoření nového svazku
 8. Klepněte na tlačítko Další. Následně si můžete zvolit velikost svazku. Pokud zvolíte maximální velikost, celý disk bude obsahovat pouze jediný svazek. Pokud však disk (fyzický kus hardwaru) nebude zcela zaplněn, můžete na něm vytvořit nový svazek i během používání disku. Klepněte na tlačítko Další.
 9. Na kartě Průvodce vytvořením jednoduchého svazku můžete svazku přiřadit libovolné písmeno z roletky (pro běžné použití ideální), nebo ho připojit do prázdné složky NTFS (spíše pro pokročilé uživatele). Potvrďte tlačítkem Další.
 10. Přiřazení písmena jednotce (oddílu)

  Přiřazení písmena jednotky
 11. Systém Windows automaticky formátuje disky souborovým systémem NTFS. Můžete si zvolit velikost alokační jednotky (pouze pro pokročilé uživatele, doporučujeme ponechat volbu Výchozí a libovolně pojmenovat svazek, například Fotky. Níže doporučujeme ponechat zatrženou volbu Rychlé formátování a nezatrhávat volbu Povolit kompresi složek a souborů. Komprese sice navýší kapacitu svazku, ale současně sníží výkon disku (rychlost čtení/zápisu) a při kopírování dat navíc zatěžuje procesor.
 12. Pojmenování svazku (oddílu) Windows 10

  Formátování oddílu
 13. Po klepnutí na tlačítko Další, se objeví závěrečná rekapitulace nastavení, kterou již stačí pouze odklepnout tlačítkem Dokončit. Disk bude během pár okamžiků naformátován a připraven k ukládání dat.
 14. Naformátovaný oddíl ve Windows 10

  Rekapitulace procesu formátování disku
 15. Svazek s názvem Nepřiraženo se přeměnil na Fotky (G:) a již s ním můžete pracovat, stejně jako s jakýmkoli jiným svazkem (logickým diskem).

Jak správně formátovat SSD?

S příchodem SSD disků se změnila pravidla pro obnovu a spolehlivé mazání dat, protože v jejich případě neřídí zápis bitů a bajtů systém Windows, ale řadič samotného disku. Ten rozhoduje, jaké paměťové buňky ukládanými daty zaplní. Což sice nemá nijak velký vliv na obnovu smazaných dat, ale bezpečné mazací programy, jako je Eraser, už nemohou zařídit, aby byly všechny smazané buňky spolehlivě přepsány jinými daty a nemohl tak být jejich původní obsah obnoven. To je ohromný problém v momentě, kdy potřebujete počítač nebo notebook s SSD prodat.

Tím správným řešením je smazání obsahu disku SSD pomocí příkazu Secure Erase (Bezpečné smazání). V některých případech ho najdete přímo v nastavení systému BIOS. Přejděte do položky Security a tam hledejte Utilities. Vyberte možnost Secure Erase a poté příslušnou jednotku. V závislosti na velikosti disku pak bude nutné nějaký čas počkat na dokončení operace. Rozhodně v tento moment PC násilně nevypínejte, to by mohlo disk poškodit.

Pokud tuto možnost v BIOSu nemáte, zkuste prohledat stránky výrobce vašeho SSD. Typicky má k dispozici aplikaci, která vám vytvoří speciální linuxový flash disk. S jeho pomocí nabootujete do rozhraní, ve kterém zvolíte Secure Erase, a opět vyčkáte na skončení celého procesu. Poslední možností je použití speciálního programu, který umí manipulovat s diskovými oddíly. Z praktických zkušeností vám můžeme doporučit software Parted Magic, který umí nejen bezpečně smazat jakýkoli disk, ale také například zvládne klonování diskových oddílů na jiný fyzický disk.

Parted Magic
Parted Magic je kompletní operační systém s nástroji, který lze přes LAN či WiFi jednoduše připojit k internetu, obsahuje prohlížeč Mozilla Firefox a další řadu aplikací. Může tak sloužit jako záchranný disk poslední pomoci pro vaše PC.

Formátování externích disků a USB flash disků

Externí klasický nebo SSD disk či přenosný flash disk funguje ve své podstatě na podobném principu. V obou případech také může nastat situace, kdy je potřeba provést formátování disku. Pro formátování externích disků ani flash disků nepotřebujete ve většině případů žádné externí programy. Potřebné nástroje vám poskytne přímo operační systém Windows. Před formátováním si uvědomte, s jakou platformou bude disk spolupracovat a jaká na něj budete ukládat data. Podle toho zvolte následně souborový systém:

FAT32 

Dokáže pracovat pouze s 4GB soubory a menšími, což ho limituje například při ukládání diskových obrazů a filmů. Systémy Windows rovněž nepodporují formátování velkých externích disků systémem FAT32, ačkoli s nimi dokáží bez problémů pracovat. Pokud tedy potřebujete systémem FAT32 naformátovat například externí disk pro herní konzoli, je nezbytné využít nějaký program třetích stran, případně formátovat přímo v konzoli.

NTFS

Při uložení velkého množství malých souborů spotřebuje méně diskového prostoru než FAT32. Nemá nijak omezenou maximální velikost souboru. Pokud má vaše základní deska standardní BIOS, nesmí být u Windows 7/10 svazek s operačním systémem (na kterém je diskový záznam MBR) větší než 2 TB. Další svazky, které budou sloužit pouze pro ukládání dat, mohou mít libovolnou kapacitu (budou využívat diskový záznam GPT).

V případě, že má vaše základní deska moderní UEFI/EFI BIOS, může i disk s operačním systémem využívat spouštěcí záznam GPT. Teoreticky tak můžete mít jediný velký diskový svazek pro operační systém i ukládání dat, ačkoli taková konfigurace není příliš vhodná.

exFAT

Pokud chcete na externím disku přenášet soubory mezi operačními systémy Windows a macOS, je exFAT ideálním řešením. Oproti souborovému FAT32 není omezen maximální 4GB velikostí souboru a současně s ním dokáží okamžitě spolupracovat Windows i macOS.

Jak naformátovat externí disk a flash disk na FAT32?

Souborovým systémem FAT32 neumožňují Windows formátovat disky, které mají větší kapacitu než 32 GB, ačkoli s nimi dokáží bez problémů pracovat. Například pro herní konzole, které vyžadují FAT32 tak budete muset využít nějakou aplikaci třetí strany. My vám ukážeme formátování pomocí zdarma dostupné aplikace FAT32-format od Ridgecrop Consultants Ltd. Můžete ji stáhnout přímo ze stránek vývojáře, klepnutím na obrázek inicializačního okna. Pokud na něj klepnete pravým tlačítkem myši a vyberete volbu Uložit odkaz jako, můžete si určit, kam se aplikace uloží.

V případě, že disk není naformátován žádným souborovým systémem, budete jej muset nejprve naformátovat na NTFS prostřednictvím Windows, aby ho FAT32-format viděl. Viz Formátování nového disku ve Windows 7, respektive Formátování nového disku ve Windows 10. Pokud už je disk nějakým souborovým systémem naformátován, můžete přistoupit k jeho zformátování souborovým systémem FAT32. 

Po stažení aplikace FAT32-format, není třeba nic instalovat, stačí pouze 2× klepnout na ikonu guiformat.exe, případně guiformat (pokud máte aktivní skrývání koncovek souborů). 

 1. Otevře se vám karta aplikace FAT32Format.
 2. V roletce Drive vyberte svazek, který chcete formátovat. V podokně Volume label (jmenovka svazku) zkontrolujte, že se skutečně jedná o disk, který chcete formátovat. 

FAT32 Format volba parametrů formátování 

Formátování externího nebo flash disku se systémem FAT32
 1. My budeme formátovat 524GB disk se jmenovkou EXTERNI, který je aktuálně naformátován souborovým systémem NTFS.
 2. Velikost alokační jednotky, v roletce Allocation unit size, můžete ponechat na výchozí hodnotě.
 3. Po klepnutí na tlačítko Start vám vyskočí okno s upozorněním, že formátováním ztratíte veškerá data, která jsou na disku uložena. Klepnutím na tlačítko OK, zahájíte formátování.
 4. FORMÁTOVÁNÍ ZNIČÍ VEŠKERÁ DATA, KTERÁ JSOU NA FORMÁTOVANÉM SVAZKU ULOŽENA!!!

  Upozornění před formátováním disku FAT32 format

  Všechna data budou ztracena: Varování stačí odklepnout klikem na OK
 5. Jakmile se ve výpisu aplikace objeví Done a tlačítko Close se zbarví, je disk naformátován. Vedle písmena svazku nyní uvidíte FAT32 (v našem případě 524G FAT32 EXTERNI), což potvrzuje, že jsme disk zformátovali souborovým systémem FAT32.
 6. Fat32 Format, naformátovaný oddíl FAT32

  Operace formátování disku je ukončena.

Opětovné formátování externího disku ve Windows 7

Pokud máte externí disk již naformátován od výroby, či předchozího používání, a současně nepotřebujete formátovat velký disk souborovým systémem FAT32, můžete formátování provést přímo na kartě Počítač.

 1. Klepněte na nabídku Start v levém dolním rohu a vyberte volbu Počítač.
 2. Pravým tlačítkem myši klepněte na disk, který chcete formátovat a vyberte volbu Formátovat.
 3. U externího disku do kapacity 32 GB budete mít v roletce Systém souborů možnost zvolit NTFS, FAT32 nebo exFAT. Pokud bude mít externí disk větší kapacitu než 32 GB, budete mít na výběr pouze NTFS a exFAT. My si zvolíme možnost formátování systémem exFAT, protože budeme disk používat k přenášení dat mezi macOS a Windows. 

Formátování externího disku Windows 7

Formátování disku ve Windows 7

Pokud nemáte zvláštní požadavky, můžete ponechat velikost alokační jednotky na Výchozí velikost alokace. Dále si můžete zvolit jméno svazku, my ponecháme EXTERNI. Pokud chcete provádět pouze formátování, ponechte zatrhnutou volbu Rychlé formátování. Pokud jí odznačíte, systém Windows bude rovněž provádět kontrolu povrchu disku a při větší kapacitě svazku bude formátování trvat i několik hodin. Jakmile odklepnete tlačítko Spustit, a následně potvrdíte tlačítkem OK, zahájíte formátování.

FORMÁTOVÁNÍ ZNIČÍ VEŠKERÁ DATA, KTERÁ JSOU NA FORMÁTOVANÉM SVAZKU ULOŽENA!!!

Upozornění na ztrátu dat při formátování Windows 7

Varování před ztrátou dat, opět stačí pouze potvrdit OK

Po formátování můžete na zvolený disk klepnout pravým tlačítkem myši a vybrat volbu Vlastnosti. Na kartě Obecné pak uvidíte, jakým souborovým systémem je disk naformátován (v našem případě jím je exFAT).

Disk - karta Obecné ve Windows 7

Typy souborových systémů snadno zjistíte na kartě Vlastnosti.

Opětovné formátování externího nebo flash disku ve Windows 10

Pokud máte externí disk, resp. flash disk již naformátován od výroby, či předchozího používání, a současně nepotřebujete formátovat velký disk souborovým systémem FAT32, můžete formátování provést přímo na kartě Počítač.

 1. Klepněte na ikonu Prohledat ve Windows (lupa v levém dolním rohu), napište počítač a následně klepněte na Tento Počítač.
 2. Pravým tlačítkem myši klepněte na disk, který chcete formátovat a vyberte volbu Formátovat.
 3. U externího disku do kapacity 32 GB budete mít v roletce Systém souborů možnost zvolit NTFS, FAT32 nebo exFAT. Pokud bude mít externí disk větší kapacitu než 32 GB, budete mít na výběr pouze NTFS a exFAT. My si zvolíme možnost formátování systémem exFAT, protože budeme disk používat k přenášení dat mezi macOS a Windows. 

Formátování externího disku ve Windows 10

Formátování USB disků ve Windows 10

Pokud nemáte zvláštní požadavky, můžete ponechat velikost alokační jednotky na Výchozí velikost alokace. Dále si můžete zvolit jméno svazku, my ponecháme EXTERNI. Pokud chcete provádět pouze formátování, ponechte zatrhnutou volbu Rychlé formátování. Pokud jí odznačíte, systém Windows bude rovněž provádět kontrolu povrchu disku a při větší kapacitě svazku bude formátování trvat i několik hodin. Jakmile odklepnete tlačítko Spustit a potvrdíte tlačítkem OK, zahájíte formátování.

FORMÁTOVÁNÍ ZNIČÍ VEŠKERÁ DATA, KTERÁ JSOU NA FORMÁTOVANÉM SVAZKU ULOŽENA!!!

Upozornění na ztrátu dat při formátování ve Windows 10

Varování před ztrátou dat

Po formátování můžete na disk klepnout pravým tlačítkem myši a vybrat volbu Vlastnosti. Na kartě Obecné pak uvidíte, jakým souborovým systémem je disk naformátován (v našem případě jím je exFAT).

Disk - karta Obecné ve Windows 10

Přehled souborových systémů, snadno tak zjistíte, jak je naformátován zrovna váš disk.
i Mohlo by vás zajímat

Formátování disků včetně USB flash disku asi nebudete využívat každý den. Přesto jsou ale situace, kdy se vám hodit bude a je dobré vědět, jak na to. Není to tak složité, jak to vypadá - což ostatně i vyplývá z našeho podrobného obrázkového návodu.

Samsung SSD T5 1TB černý
Externí disk s připojením USB-C, rozhraní USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rychlost čtení až 540MB/s, rychlost zápisu až 540MB/s, kapacita 1000GB

3 699,- bez DPH 3 057,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Objednací kód: SAS016g3
Samsung Portable SSD X5 2TB
Externí disk s připojením USB-C, rozhraní Thunderbolt, rychlost čtení až 2800MB/s, rychlost zápisu až 2300MB/s, kapacita 2000GB

15 499,- bez DPH 12 809,-
Koupit
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: SAS016g7
Verbatim Store 'n' Go USB HDD 2TB - černý
Externí disk 2,5" s připojením Micro USB-B, rozhraní USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), kapacita 2000GB

1 949,- bez DPH 1 611,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 35 prodejnách
Objednací kód: DY312n4
WD Elements Portable 3TB černý - Externí disk
-7%
WD Elements Portable 3TB černý
Externí disk 2,5" s připojením Micro USB-B, rozhraní USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), kapacita 3000GB

-7% 2 699,-
2 499,- bez DPH 2 065,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 16 prodejnách
Objednací kód: FW830w5a
Samsung SSD T5 500GB modrý - Externí disk
Samsung SSD T5 500GB modrý
Externí disk s připojením USB-C, rozhraní USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), rychlost čtení až 540MB/s, rychlost zápisu až 540MB/s, kapacita 500GB

-4% 2 399,-
2 299,- bez DPH 1 900,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 7 prodejnách
Objednací kód: SAS016g2
ADATA HD650 HDD 1TB červený
Externí disk 2,5" s připojením Micro USB-B, rozhraní USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), kapacita 1000GB, pogumovaný

1 399,- bez DPH 1 156,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: DU112k4
WD My Book Duo 8TB
Externí disk 3,5" s připojením USB-C, rozhraní USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), kapacita 8000GB

10 999,- bez DPH 9 090,-
Koupit
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: FW841e1
Kingston DataTraveler SE9 32GB
Flash disk USB 2.0, USB-A, kapacita 32 GB, rychlost zápisu až 8 MB/s, rychlost čtení až 12 MB/s, miniaturní, odolný, s poutkem na klíče, stylový, kov, stříbrná barva

259,- bez DPH 214,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 29 prodejnách
Objednací kód: DU352d2
SanDisk iXpand Flash Drive 32GB
Flash disk USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) a Lightning, USB-A a Lightning, kapacita 32 GB, rychlost zápisu až 53 MB/s, OTG, s poutkem na klíče, stylový, plast a kov, černá barva

939,- bez DPH 776,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: DU050z2b1
SanDisk Ultra Fit USB 3.1 256GB
Flash disk USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), USB-A, kapacita 256 GB, rychlost zápisu až 40 MB/s, rychlost čtení až 130 MB/s, 128bitové aes šifrování, miniaturní, plast a kov, černá barva

999,- bez DPH 826,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: DU049x7f7
SanDisk Ultra Dual USB Drive m3.0 128GB
Flash disk USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), USB-A a Micro USB, kapacita 128 GB, rychlost čtení až 150 MB/s, OTG, plast, černá barva

599,- bez DPH 495,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 13 prodejnách
Objednací kód: DU049x9k4
Patriot Supersonic Rage XT 64GB
Flash disk USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), USB-A, kapacita 64 GB, rychlost čtení až 150 MB/s, odolný, stylový, voděodolný, pogumovaný a guma, černá barva

od 459,- bez DPH 379,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: DP736o2
Patriot Supersonic Boost XT 16GB
Flash disk USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), USB-A, kapacita 16 GB, rychlost zápisu až 15 MB/s, rychlost čtení až 90 MB/s, odolný, s poutkem na klíče, voděodolný, pogumovaný, černá barva

od 229,- bez DPH 189,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: DP735z3
SanDisk Ultra Flair 64GB tropická modrá
Flash disk USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), USB-A, kapacita 64 GB, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové šifrování, odolný, s poutkem na klíče, stylový, plast a kov, modrá barva

od 375,- bez DPH 310,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 35 prodejnách
Objednací kód: DU049y3e1
SanDisk Ultra Fit USB 3.1 64GB
Flash disk USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), USB-A, kapacita 64 GB, rychlost zápisu až 40 MB/s, rychlost čtení až 130 MB/s, 128bitové aes šifrování, miniaturní, plast a kov, černá barva

399,- bez DPH 330,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: DU049x7f5
SanDisk Ultra Flair 32GB tropická modrá
Flash disk USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), USB-A, kapacita 32 GB, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové šifrování, odolný, s poutkem na klíče, stylový, plast a kov, modrá barva

od 232,- bez DPH 192,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 17 prodejnách
Objednací kód: DU049y3d1
SanDisk Ultra Flair 64GB černá
Flash disk USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), USB-A, kapacita 64 GB, rychlost čtení až 150 MB/s, s poutkem na klíče, stylový, plast a kov, stříbrná barva

339,- bez DPH 280,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 29 prodejnách
Objednací kód: DU049y3e
SanDisk Cruzer Force 64GB
Flash disk USB 2.0, USB-A, kapacita 64 GB, rychlost zápisu až 5 MB/s, rychlost čtení až 15 MB/s, 128bitové aes šifrování, odolný, s poutkem na klíče, stylový, kov, stříbrná barva

od 345,- bez DPH 285,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra od 8:00
Objednací kód: DU049x7d
SanDisk Ultra Dual 128GB USB-C
Flash disk USB 3.2 Gen 2 (USB 3.1), USB-A a USB-C, kapacita 128 GB, rychlost čtení až 150 MB/s, OTG, stylový, s vysouvacím konektorem, pogumovaný a plast, stříbrná barva

od 544,- bez DPH 450,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Objednací kód: DU051b4d
Kingston DataTraveler I G4 32GB červený
Flash disk USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), USB-A, kapacita 32 GB, rychlost zápisu až 10 MB/s, rychlost čtení až 40 MB/s, s poutkem na klíče, stylový, plast, bílá barva

od 167,- bez DPH 138,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 10 prodejnách
Objednací kód: DU352h4e
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi