VIP LENOVO boost VIP LENOVO boost

Fossil Hybrid HR (RECENZE) – fashion hodinky s unikátním e-ink displejem

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Tentokrát se zaměříme na jedny z mála chytrých hodinek renomované společnosti Fossil, jejíž hodinářské kořeny sahají až do roku 1984. Řeč bude o hybridním modelu Fossil Hybrid HR, jedinečné kombinaci tradičního vzhledu mechanických ručiček a čím dál vyhledávanějších chytrých funkcí.

fossil; hybrid HR; hybridní hodinky; chytré hodinky; smartwatch; wearable

Fossil Hybrid HR (RECENZE) – OBSAH

  1. Fossil Hybrid HR v 11 variantách
  2. Mechanické ručičky s e-ink displejem na pozadí
  3. Stěžejní funkce k vašim službám
  4. Zaměřeno na nenáročné sportovce
  5. Nedokonalé ovládání a dlouhatánská výdrž
  6. Fossil Hybrid HR – specifikace, dostupnost a cena

Fossil Hybrid HR v 11 variantách

Chytré hodinky Fossil Hybrid HR existují v 7 pánských a 4 dámských variacích, které se liší v designu, materiálu i ceně. Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou poměrně markantní a v praxi prakticky nejde poznat, že se jedná o totožný produkt. V této recenzi se zaměříme na variantu Collider Tan Leather vyznačující se černým tělem a hnědým řemínkem, jak vyobrazují přiložené fotografie.

Konstrukce hodinek Fossil Hybrid HR působí robustním a solidním dojmem, za což jistě vděčíme i dlouholetým zkušenostem samotného výrobce. Ačkoliv v softwaru hodinek můžeme najít určité mezery (viz dále), z hlediska mechanického zpracování patří Fossil Hybrid HR mezi nejlepší hybridní hodinky na trhu. Dobrou zprávou je také voděodolnost do 3 atmosfér, která zaručuje ochranu proti náhodným kapkám vody například při mírném dešti. Sprchování nebo plavání se ale budeme muset vyhnout.

… … …
Nahoře výběr aktivity workout, vlevo dole spuštěný časovač, vpravo dole základní ciferník.

Pánské i dámské varianty mají shodnou velikost 42 mm, což je rozměr, který dobře sedí na větším i menším zápěstí. Rozdílná je naopak šíře řemínku, která u pánské verze odpovídá 22 mm, zatímco pro dámy je připraveno elegantnějších 18 mm. V každém případě jsou řemínky snadno vyměnitelné a náhradní kusy nabízí i samotný výrobce, byť zatím není jisté, zda se jich dočkáme i na českém území. Z vlastní zkušenosti však musíme upozornit na větší tuhost koženého řemínku, který se příliš nepřizpůsobuje tvaru zápěstí a minimálně zpočátku způsobuje menší otlačeniny.

Zobrazit varianty hodinek Fossil Hybrid HR

fossil; hybrid HR; hybridní hodinky; chytré hodinky; smartwatch; wearable

Mechanické ručičky s e-ink displejem na pozadí

Jak napověděl již úvodní odstavec, chytré hodinky Fossil Hybrid HR jsou osazeny mechanickými ručičkami umístěnými v popředí nad samotným displejem. Ty zajišťují nezaměnitelný tradiční vzhled, který žádným displejem zkrátka nahradit nelze. Někdy sice ručičky mohou zakrýt některé informace na displeji, to však elegantně vyřešíme rychlou rotací zápěstí, čímž spustíme stylové protočení ručiček o 360 stupňů.

Fossil Hybrid HR využívají u chytrých hodinek poměrně vzácný typ displeje – e-ink. Jedná se o tzv. elektronický papír, který nabízí nepřetržité zobrazení všech informací, extrémně nízkou spotřebu baterie i výbornou čitelnost na slunci. Barev jsme se bohužel nedočkali, avšak černobílý displej vypadá opravdu stylově a obraz působí příjemným dojmem odpovídajícím ebook čtečkám, které zase připomínají čtení ze skutečného papíru. Displej sám o sobě nesvítí, a ve tmě z něj proto nelze číst. K dispozici je nicméně modré podsvícení, které jednoduše spustíme dvojitým poklepáním na obrazovku.

… … …
Nahoře a vlevo dole základní ciferník, vpravo dole pohled na zadní stranu hodinek.

Displej zabírá celý prostor pod ručičkami, což umožňuje zobrazit relativně velké množství dat. Současně lze zobrazit až čtyři typy údajů, které si navíc můžeme i sami zvolit. Aktuální nabídka čítá devět možností, mezi kterými najdeme například srdeční tep, počasí, pravděpodobnost deště, počet kroků nebo stav nabití baterie. Nastavit lze také pozadí, které může být čisté nebo ozdobené některým z ornamentů. Na pozadí lze ale umístit i kteroukoliv fotografii, což zaručuje možnost mít na pozadí prakticky cokoliv.

Stěžejní funkce k vašim službám

Protože jde o chytré hodinky, nemohou Fossil Hybrid HR postrádat všechny podstatné funkce, ať už jde o datum, budík, stopky, odpočítávání, předpověď počasí, kalendář, možnost prozvonit telefon, nebo zobrazení času z jakékoliv lokality světa. V některých případech (např. stopky, odpočítávání, probíhající cvičení) jsou navíc ručičky použity jako ukazatele, což zvyšuje přehlednost a působí to i stylovým dojmem.

Každá funkce zároveň nabízí možnost odejít na hlavní plochu, a například stopky proto mohou běžet na pozadí, aniž bychom ztratili přístup k ostatnímu. Ovládat lze také média přehrávaná na telefonu, ať už jde o hudbu, nebo videa v aplikacích či internetovém prohlížeči. Vedle možnosti zastavení a opětovného spuštění můžeme regulovat hlasitost či přeskočit o médium dál nebo zpět.

Komentář si zaslouží také notifikace, které nás upozorní na hovory, SMS zprávy, e-maily či oznámení z vybraných aplikací. Fossil Hybrid HR si snadno poradí i s českou diakritikou nebo smajlíky, což u chytrých hodinek rozhodně není samozřejmostí. Příchozí hovor lze přijmout, odmítnout nebo reagovat odesláním předpřipravené textové odpovědi, kterou si lze dokonce i vlastnoručně vytvořit. Na textové zprávy či notifikace nicméně reagovat nelze, což nás bohužel donutí v některých případech zbytečně vyhledávat telefon. U hovorů i zpráv si můžeme vybrat také konkrétní kontakty, od kterých chceme dostávat upozornění, takže nás Fossil Hybrid HR zbytečně nezahltí.

Zaměřeno na nenáročné sportovce

Zdravý životní styl je neodmyslitelnou součástí dnešní doby a chytré hodinky Fossil Hybrid HR jsou na to připraveny. Proto se můžeme spolehnout na nepřetržité zaznamenávání počtu kroků, ušlé vzdálenosti, množství spálených kalorií i srdeční frekvence. Tepovku se samozřejmě vyplatí sledovat především při samotném sportu, kde je základním ukazatelem intenzity aktuální zátěže. Můžeme se nechat upozornit také na příliš dlouhou neaktivitu v rozmezí 20 minut až 2 hodin, takže se vyhneme příliš dlouhé nezdravé fyzické pasivitě, například při sezení. Zapomenout nesmíme ani na záznam spánku, který nás informuje o jeho délce i struktuře, včetně míry bdělosti, lehkého a hlubokého spánku.

… … …
Nahoře základní ciferník, vlevo dole spuštěná aktivita běhu, vpravo dole detail koženého řemínku.

Nabídka aktivit je poměrně omezená, a vybírat lze proto jen z běhu, běžeckého pásu, posilování, eliptického trenažéru a workoutu. Při samotném sportování můžeme sledovat dobu tréninku, spálené kalorie, aktuální srdeční tep, případně i překonanou vzdálenost. Po aktivitě je k dispozici celkové shrnutí, které však vesměs opakuje jen právě zmíněné údaje. Celkově vzato Fossil Hybrid HR nabízí základní sportovní funkce, které příležitostným sportovcům sice stačit budou, náročnější uživatelé by však měli zvážit jiné hodinky, z hybridních modelů například řadu Garmin vívomove.

Nedokonalé ovládání a dlouhatánská výdrž

Ovládání chytrých hodinek Fossil Hybrid HR probíhá skrze tři vystouplá tlačítka. Ačkoliv prostřední z nich připomíná korunku, slouží stejně jako ostatní pouze ke stisknutí. Konkrétní funkci všech tlačítek je možné nastavit dle libosti, takže se vždy neprodleně dostaneme k nejpoužívanějším prvkům, ať už jde o stopky, oznámení, nebo třeba seznam sportovních aktivit. Mobilní aplikace navíc umožňuje vytvoření vícero profilů, mezi kterými můžeme v telefonu přepínat. Díky tomu lze Fossil Hybrid HR pohotově připravit na aktuální situaci, ať už jde o sport, školní vyučování, nebo osobní schůzku. Zbývající funkce jsou dostupné skrze menu, do kterého se dostaneme podržením prostředního tlačítka. Bez dotykového displeje je takové ovládání bohužel o něco zdlouhavější a není ani příliš intuitivní, byť na to si lze do značné míry zvyknout. Situaci nepomáhá ani fakt, že Fossil Hybrid HR chybí české prostředí, a vystačit si tak budeme muset s angličtinou. Mobilní aplikace je však úplně jiná káva a těšit se můžete na české prostředí, které je nejen přehledné, ale i graficky povedené.

… … …
Nahoře základní ciferník, vlevo dole pohled na kožený řemínek, vpravo dole detail mechanických ručiček.

Obdivuhodná je také výdrž baterie, zvláště při uvážení velmi nízké kapacity 55 mAh. Chytré hodinky Fossil Hybrid HR vydrží neuvěřitelné dva až tři týdny, což je důsledkem mimořádně úsporného e-ink displeje, minimalistického systému i úsporné technologie Bluetooth 5.0 LTE. Pátá verze „modrého zubu“ navíc zajišťuje stabilnější a výrazně delší dosah, takže není problém odejít od telefonu i na větší vzdálenost. Zajímavostí také je, že původně výrobce udával dvoutýdenní výdrž, zatímco nyní již hovoří o týdnech třech. Dle našich zkušeností baterie pohodlně vydrží zhruba 14 dnů, ale při menším využití hodinek by se teoreticky ke zmíněným 21 dnům přece jen mohly přiblížit. Velmi praktická je také magnetická nabíječka v balení, díky které se celé nabíjení stává citelně jednodušším.

Fossil Hybrid HR – specifikace, dostupnost a cena

Chytré hodinky Fossil Hybrid HR nejen že spadají do kategorie stylových modelů, ale z hlediska designu s přehledem poráží i mnohou konkurenci. Ačkoliv si na tyhle hodinky nepochybně brousí zuby již celá řada zákazníků, na dostupnost v České republice si ještě musíme chvíli počkat. Dle informací od našich dodavatelů však Fossil Hybrid HR dorazí již v nejbližší době. Přesnou cenu zatím neznáme, v zahraničí však Fossil Hybrid HR vychází na zhruba 5 000 až 6 000 Kč, což je za takto unikátní model zcela férová cena.

chytré hodinky; smartwatch; wearables;

Fossil Hybrid HR

Chytré hodinky

Fossil Hybrid HR patří mezi ty nejhezčí hybridní smartwatch na trhu. Jedinečný e-ink displej doplňuje základní nabídka funkcí, které nejnáročnější uživatele sice nenadchnou, běžný smrtelník však mezi nimi najde vše důležité. Fossil Hybrid HR jsou perfektní volbou pro každého, kdo hledá úchvatně vypadající chytré hodinky s velmi dlouhou výdrží.

Klady

  • Jedinečný design 
  • 11 unikátních variant
  • Nepřetržitě zapnutý e-ink displej
  • 2–3týdenní výdrž

Zápory

  • Chybí pokročilé funkce 
  • Méně intuitivní ovládání
  • Kožený řemínek je příliš tuhý
Michal Mikle

Daniel Hlas

Po absolvování IT střední školy a filozofie na FF OSU, pokračuji studiem psychologie na FF UPOL. Právě poznávání věd technických a humanitních, dvou zdánlivě protikladných světů, je mi inspirací v životě i autorské tvorbě. V rámci více než desetileté publikační činnosti jsem psal o všemožných žánrech, od počítačových her přes software a hardware až po recenze knih nebo sportovní potřeby.

Fossil právě představil chytré hodinky Hybrid HR (NOVINKA)

Zčásti hodinky, zčásti chytré hodinky. Tak uvádí příchod nových hybridních modelů s názvem Hybrid HR samotná společnost Fossil. Je tento model ideální kombinací nadčasového designu klasických hodinek a užitečných chytrých funkcí?

Hybrid jako ideál, nebo pouhý kompromis?

Společnost Fossil má s kombinováním klasické konstrukce hodinek s chytrými funkcemi již dřívější zkušenosti, například díky Fossil Q Activist. Tehdy však informace zobrazovaly samotné mechanické ručičky hodinek, které se pohybovaly na předem připravených ukazatelích. Fossil Hybrid HR naproti tomu využívá mnohem elegantnějšího řešení a na pozadí ručiček umisťuje nenápadný displej. Na tom lze znázornit prakticky cokoliv včetně textu, a umožňuje tak zobrazení výrazně většího počtu informací.

Displej na rozdíl od jiných chytrých hodinek není barevný a ovládání je zprostředkováno skrze tři boční tlačítka, případně skrze chytrý telefon. Funkce jednotlivých tlačítek jsou přitom nastavitelné, nejoblíbenější funkce tak budeme mít vždy po ruce. Ke konstrukci ještě dodejme, že Fossil Hybrid HR disponují zvýšenou odolností 3 ATM, a dle výrobce tak zvládnou umývání rukou nebo mírný déšť. Hodinky ale rozhodně nepoužívejte při sprchování či plavání.

fossil; hybrid HR; hybridní hodinky; chytré hodinky; smartwatch; wearable
Představené čtyři pánské varianty hodinek Fossil Hybrid HR.

Veškeré informace zůstávají zobrazeny neustále, a to díky funkci Always-on. Přesto baterie s kapacitou 55 mAh vydrží více než dva týdny provozu, což je na chytré hodinky opravdu špičková hodnota. Dlouho nás nezdrží ani nabíjení – 80 % baterie totiž dosáhneme za pouhou jednu hodinu.

Fossil Hybrid HR nabízí chytré i sportovní funkce

Chytré hodinky Fossil Hybrid HR na první pohled vypadají, jako by zvládly zobrazit jen ty nejzákladnější údaje. Opak je však pravdou a do rukou se nám dostává celá řada užitečných funkcí, mezi nimiž nechybí datum, předpověď počasí, stopky, alarm, upozornění na události z kalendáře, ale ani automatické přenastavení času/data dle aktuální polohy.

Pro ty, kdo jsou rádi neustále v obraze, jsou pak připraveny notifikace a informace o příchozích hovorech, e-mailech či zprávách. Dokonce můžeme ovládat také hudbu přehrávanou v telefonu nebo smartphone nechat prozvonit v případě, že jej zrovna nemůžeme najít.

Milovníci pohybu pro změnu ocení zaznamenaný počet kroků, ušlou vzdálenost nebo množství spálených kalorií. Dále je k dispozici měření srdečního tepu i monitoring spánku. Fossil Hybrid HR naopak nezvládají GPS či Google Pay.

Co konkrétního bude zobrazeno na displeji, si lze libovolně nastavit. Stačí Fossil Hybrid HR pomocí Bluetooth připojit k chytrému telefonu s operačními systémy Android 5.0, iOS 9.0 či novějšími verzemi.

fossil; hybrid HR; hybridní hodinky; chytré hodinky; smartwatch; wearable
Čtyři představené dámské varianty hodinek Fossil Hybrid HR.

Fossil Hybrid HR: parametry, specifikace a cena

Chytré hodinky Fossil Hybrid HR byly představeny v osmi variantách. Z toho jsou čtyři modely určeny dámám, čemuž odpovídá i užší šířka řemínku – 16 mm. Zbylé čtyři byly vyrobeny pro muže, kteří pro změnu získají 22mm pásek. Na vzhled všech variant se samozřejmě můžete podívat na přiložených snímcích výše. Cena je stanovena na 195 dolarů v případě variant se silikonovým nebo koženým páskem a 215 dolarů pro modely s kovovým řemínkem. V zahraničí jsou hodinky dostupné již od dnešního dne. Kdy dorazí do České republiky, to zatím známo není.

Váháte-li nad otázkou, zda si pořídit klasické nebo chytré hodinky, Fossil Hybrid HR jsou možná ideální odpovědí. Nabízí totiž všechny důležité funkce a s dvoutýdenní výdrží vás nenechají jen tak na holičkách. Zároveň se stanou vaším módním doplňkem, s nímž budete vypadat jednoduše skvěle.

i Mohlo by vás zajímat
Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací