Alzaboxy Q1 F124

Nový díl Batman: Arkham údajně zrestartuje sérii a vyjde na podzim (SPEKULACE)

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Podle nejnovějších zvěstí se dlouho tradovaná hra s Batmanem v hlavní roli dočká vydání na podzim letošního roku. Nemělo by se ale jednat o přímé pokračování, jak se předpokládalo, ale spíše o reboot celé série, který by ve finále měl vést k něčemu ještě mnohem většímu. K čemu, to se dozvíte v našem článku.

i Aktualizace 23. 8. 2020

Spekulace se z velké části potvrdily, něco bude ale přeci jen jinak. Příští hra z Gothamu totiž nebude nebude navazovat na sérii Batman Arkham a slavný Netopýří muž se v hlavní roli neobjeví. Ale nebojte, není to tak hrozné, jak to zní: podívejte se, co o nové hře Gotham Knights zatím víme.

Spekulace

Batman: Arkham Origin; screenshot: cover

• Žánr: Akční adventura • Multiplayer: ? • Vývojář: WB Games Montréal • Vydavatel: ?? • Platformy a Datum vydání: (PC, PS4, Xbox One) ? • Čeština: ?


Batman: Arkham Legacy – Spekulace

  1. (8. 2. 2020) Odstartuje nový Batman propojené videoherní univerzum?
  2. (23. 10. 2019) Objeví se v chystané hře celá Batmanova rodina?
  3. (26. 9. 2019) Netopýří muž se plíží stíny k nám

Odstartuje nový Batman propojené videoherní univerzum?

• Spekulace: 8. 2. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Jako první s těmito informacemi přišel server Geeks Worldwide. Jejich zdroje (samozřejmě tajnější než Batmanova pravá identita) potvrzují, že na nejnovějším pokračování série Batman: Arkham opravdu pracuje studio WB Montréal, nevyvíjí ovšem přímé pokračování Arkham Origins, jak by dalo předpokládat. Místo další kapitoly příběhu totiž celou sérii rovnou nenápadně zrestartují.

Stávající informace, které na internet prosákly během minulého roku, víceméně platí. Batmanovi bude znepříjemňovat život zločinecká organizace známá pod jménem Soví Tribunál, jež ze stínů tahá za nitky a ovládá Gotham už stovky let. Hra by měla nabídnout i co-op a možnost si vyzkoušet ostatní členy takzvané „Netopýří rodiny”.

Batman; screenshot: soví tribunál
Řádění Sovího Tribunálu v Gothamu bude zjevně předzvěstí zrodu propojeného videoherního univerza.

Zajímavější je ale informace, že by Batman měl odstartovat nový propojený videoherní vesmír, založený na komiksech nakladatelství DC. Do toho by mělo svým titulem přispět i studio Rocksteady (původní autoři série Batman: Arkham) se svou dosud neoznámenou hrou údajně vyvíjenou už pro novou generaci konzolí. Zdroje uvádějí také chystanou hru se Supermanem v hlavní roli (o té se spekuluje již dlouho), ale opět se jedná o naprosto nepotvrzené informace. Ovšem šance, že se v budoucnu komiksoví hrdinové od DC spojí do jedné epické videoherní týmovky, a jako Justice League půjdou zachraňovat svět (po vzoru konkurenčního Marvelu a jejich Marvel's Avengers), utěšeně roste.

Otázkou zůstává, jaký osud WB Montréal ve svém chystaném titulu Netopýřímu Muži připraví. Soví Tribunál je jistě příslibem velkých věcí, neboť Batmanovi jeho pohůnci udělali ze života slušné peklo a přivedli jej až na pokraj šílenství. Mohli bychom se tedy dočkat i temnější, více hororové atmosféry? Kriminalitou prolezlému Gothamu by to určitě sedlo.

Jestli mohu vyslovit své přání, tak co se antagonistů týče, upřímně doufám, že se tentokrát neobjeví Joker, i když je to jeden z nejlepších komiksových záporáků vůbec. Svůj prostor už ale v sérii Arkham dostal (objevil se doposud v každém díle) a Batman navíc disponuje širokou plejádou dalších zajímavých padouchů, kteří by mohli vstoupit do záře bat-signalu. WB Montréal nás ovšem stále drží v nejistotě a odmítají cokoli přiznat, jejich nenápadné škádlení by ovšem pod světlem nových informací neprohlédl jen slepý.

• Zdroje: Geeks WorldwideObjeví se v chystané hře celá Batmanova rodina?

• Spekulace: 23. 10. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Zvěsti a detaily o plánované batmanovské hře jsou čím dál častější. V tuto chvíli už se celá záležitost bere tak trochu za hotovou věc a čeká se vlastně jen na oficiální oznámení, které ne a ne přijít. Studio WB Games Montréal mlčí, tak si zatím musíme vystačit s informacemi neoficiálního rázu.

Uživatelka Twitteru vystupující pod nickem Sabi ve svém nedávném tweetu nadhodila jeden z možných názvů hry. Ta by měla na pulty obchodů dorazit jako Batman: Arkham Legacy (Odkaz Arkhamu) a kromě Batmana byste si zde měli zahrát i za ostatní členy jeho „netopýří rodiny”. Jako první jména se určitě nabízí Robin, Nightwing, Batgirl, dost možná i Red Hood a Batmanův věrný komorník Alfred, momentálně se ale samozřejmě jedná o spekulace nejhrubšího zrna.

Batman: Arkham Legacy; screenshot: family
Pokud by nějak takto vypadala nabídka hratelných postav, pravděpodobně bych samým nadšením dostal zástavu srdce už v hlavním menu.

Sabi toto prohlášení o několik hodin později ještě rozšířila v dalším tweetu, kde uvedla, že se jedná o relativně starou zprávu a název Batman: Arkham Legacy se ještě klidně může změnit. V následném vlákně pod svým příspěvkem ale potvrzuje přítomnost ostatních hratelných superhrdinů a že by se ve hře měla skutečně objevit organizace Soví Tribunál v roli hlavních záporáků.

Dá se ale Sabi považovat za důvěryhodný zdroj? Domnívám se, že ano. Podobné drby z herního průmyslu totiž zveřejňuje pravidelně a v minulosti se už mnohokrát ukázaly jako pravdivé, například v případě předpovědí letošního E3 2019. Takže já osobně jako velký fanda komiksů i her s Batmanem v hlavní roli doufám, že se zákulisní informace od Sabi potvrdí i v tomto případě.

• Zdroje: Twitter (Sabi), PC Gamer, vlastníNetopýří muž se plíží stíny k nám

• Spekulace: 26. 9. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Batmanovská série Arkham, kterou v roce 2009 (Batman: Arkham Asylum) přivedlo na svět studio Rocksteady, patří k těm nejlepším komiksovým videohrám vůbec. Celkem jsme se od tohoto studia dočkali tří regulérních dílů – Arkham Asylum, Arkham City a Arkham Knight. Pokud se už začínáte pohoršovat, že jsem zapomněl na Arkham Origins z roku 2013, není třeba se obávat. Vynechal jsem tento díl záměrně, protože se nejedná o přímé pokračování, nýbrž o prequel výše zmíněné trilogie, ale především má tuto hru na svědomí kanadské studio WB Games Montréal. To je také zodpovědné za čerstvé klepy o připravované hře s Netopýřím mužem v hlavní roli.

Batman Arkham; screenshot: origins

Že by se na nás chystalo pokračování nedoceněného prequelu Batman Arkham Origins?

Jak ale tyto teorie vlastně vznikly? Poměrně nenápadně. 21. září totiž vývojáři z WB Games Montréal prostřednictvím krátkého tweetu poblahopřáli k 80. výročí vzniku Batmana jako komiksové postavy. Vzhledem k tomu, že na stejný den připadal i takzvaný Batman Day, nebylo by to nic nepochopitelného, má to ale 2 háčky. Za prvé – WB Games Montréal se nikdy předtím k Batman Day nijak nevyjadřovali, a za druhé – jejich poslední tweet na tomto účtu byl z roku 2015, přičemž promovali DLC k Batman: Arkham Knight, které tou dobou vyvíjeli. Náhoda? Nemyslím si.

A aby toho nebylo málo, WB Games Montréal ve své nestoudné provokaci pokračovali. O pár dní později totiž (rovněž na Twitteru) zveřejnili krátké video s popiskem „Capture the Knight“ (Chytni rytíře) s několika střídajícími se symboly. Jejich přesný význam není známý, jednou z možných vysvětlení je ale teorie, že se jedná o znaky několika různých organizací, které se v proslýchané nové hře budou snažit Batmana polapit.

V tomto tweetu mnozí vidí důkaz toho, že se v další hře s Batmanem v hlavní roli střetneme s mocnou organizací Soví Tribunál.

Mnoho fanoušků v oněch symbolech navíc vidí i narážky na populární komiksovou sérii Soví Tribunál, což je prastará organizace, která po stovky let tajně ovládá celý Gotham. A stejně jako v přírodě si sovy rády smlsnou na netopýrech, v komiksech příslušníci této společnosti udělají Batmanovi ze života slušné peklo. Pokud se tedy tyto zprávy potvrdí a skutečně se dočkáme pokračování Arkham Origins, máme se na co těšit.

Batman Arkham; screenshot: legends

Organizace The Court of Owls se poprvé objevila v komiksu v roce 2011. Unášejí dětské účinkující z cirkusů, a ty pak promění na vražedné asasíny, kterým říkají Talons

A mimochodem, pár dní před těmito twitterovými náznaky (10. září 2019) rozvířil debatu o chystaném pokračování tohoto titulu herec a dabér Roger Craig Smith, jehož hlasem mluví právě Batman v Arkham Origins. V krátkém, evidentně sarkastickém tweetu doslova řekl, respektive napsal: „Jsem super otrávený, že momentálně nepracuji na ničem, o čem bych mohl mluvit, aniž bych neporušoval smlouvu o mlčenlivosti něčeho, co zcela určitě neexistuje. A není to videohra.” Tak určitě, Rogere.

Samozřejmě, zatím se jedná o totálně nepodložené informace, které by šly klidně odepsat jako zbožná přání několika fanoušků superhrdiny oděného do kostýmu se špičatýma ušima. Osobně ale klidně vsadím svou sbírku akčních figurek z univerza DC Comics, že velmi brzo dojde k oficiálnímu oznámení. Snad se ta chvíle opravdu blíží.

• Zdroje: Twitter

i Mohlo by vás zajímat

Nový dosud neoznámený díl série akčních adventur Batman: Arkham by mohl nést podtitul Legacy. Na jeho oficiální oznámení však budeme muset ještě čekat. O novinkách vás budeme informovat.

5,0
Batman Return to Arkham - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a RPG, Kompilace dvou nejúspěšnějších Batman her, které si zamilovala kritika i hráči. Ať již Arkham navštívíte poprvé nebo se vracíte po letech, budete ohromení přepracovanou grafikou a plynulejším chodem hry. Plachtění temným městem za svitu neonů nikdy nebylo tak krásné.
499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX281
5,0
Batman: Arkham Collection - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a RPG, Kolekce zahrnuje oceňované díly Batman trilogie Arkham Asylum, Arkham City a Arkham Knight v jednom balení.
599,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MSX686
5,0
Batman: Arkham Asylum Game of the Year Edition
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční,
389,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE000874
5,0
Batman: Arkham Knight Premium Edition (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a RPG,
761,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001400
Batman: Arkham Origins
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a RPG,
389,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE000863
Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací