Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
vega vega

E3 2020 další obětí koronaviru: výstava oficiálně zrušena, ve hře je online varianta (NOVINKA)

Zobrazit katalog

• Autor: Filip Němec

(Aktualizace 18:10): Už v dopoledních hodinách jsme vás informovali o tom, že herní výstava E3 v Los Angeles bude podle hned několika respektovaných zdrojů zrušena. K tomu nakonec skutečně došlo, pořadatel výstavy asociace ESA dle oficiálního oznámení výstavu zrušila z důvodu narůstajícího nebezpeční a obav způsobených koronavirem COVID-19. Co to znamená pro fanoušky i vystavovatele, zjistíte v článku.

Přečtěte si také o náhradních plánech největších herních společností (Microsoft, Ubisoft, Warner Bros. a další), mezi nimiž se nejčastěji skloňuje možnost uspořádat prezentace online.

E3 2020; screenshot: entrance

E3 2020 se pořadatelé pokusí nahradit pomocí online přenosů

Pořadatel herní výstavy E3 organizace ESA dnes oficiálně oznámila, že letošní ročník výstavy se skutečně ruší. „Po pečlivé konzultaci s ostatními společnostmi jsme se kvůli zdraví a bezpečnosti všech v odvětví – našich fanoušků, zaměstnanců, vystavovatelů a dlouholetých E3 partnerů – rozhodli učinit obtížné rozhodnutí a zrušit E3 2020, naplánovanou na 9. až 11. června v Los Angeles,“ stojí v oficiálním vyjádření organizátora.

V současnou chvíli pořadatelé výstavy zkoumají možnosti, jak uspořádat událost alespoň online formou, aby mohli herní společnosti předvést své novinky v červnu 2020. Firmy, které již účast na nyní zrušené výstavě potvrdily, rozplánovaly své marketingové kroky právě i podle své přítomnosti na E3 2020, což měla být letos nejvýznamnější herní událost roku, kde jsme očekávali mimo jiné prezentaci Xboxu Series X a také nové next-gen hry.

E3; screenshot: davy
Takto výstaviště v Los Angeles letos bohužel vypadat nebude.

Pořadatel výstavy tak bude chtít pro své partnery přichystat alespoň nějakou náhradní variantu a online forma prezentace, vzhledem k charakteru aktuálních problémů ve světě, se zdá být odpovídající alternativou. Už dříve navíc pořadatel výstavy avizoval, že chtějí dění v Los Angeles přiblížit hráčům po celém světě právě pomocí častých online přenosů, snad tedy půjde tyto plány zúročit i tímto způsobem.

ESA ve svém prohlášení také zmiňuje, že zrušením letošního ročníků ze všech plánovaných změn, jejichž společným jmenovatelem je transformace výstavy v moderní akci zaměřenou především na fanoušky, neustupuje. Plány se pouze přesouvají na příští rok. S tím souvisí také vrácení vstupného za koupené lístky a samozřejmě refundace poplatků vystavovatelům. Jakmile budeme znát více podrobnosti o zvažované online náhradně výstavy, budeme vás obratem informovat.

• Zdroje: theesa.com

Následuje původní článek...

E3 2020 oficiálně zrušena

• Spekulace: 11. 3. 2020 • Autor: Jakub Němec

O zrušených herních akcích kvůli nebezpečí šíření koronaviru vás informujeme, ač neradi, poslední dobou velmi často. V současné době se ženou mračna nejistoty také směrem k Los Angeles, kde se v červnu měl konat tradiční svátek počítačových her Electronic Entertainment Expo známý pod zkratkou E3. Podle informací ze zahraničních webů jako GameSpot či Eurogamer, je zrušení E3 v podstatě jistá věc. Se svou troškou do mlýna přišel také web Ars Technica, který již celou akci považuje za odvolanou, což naznačují také tweety uznávaného novináře Jasona Schreiera.

Co to bude znamenat pro zastřešujícího organizátora ESA a jak by mohla vypadat provizorní podoba E3, se teprve dozvíme. Více informací pro vás připravujeme a situaci bedlivě sledujeme.

• Zdroje: GameSpot, Eurogamer, Ars Technica

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB23
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi