Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
vega Guardians of Galaxy - Hidden empty P

Gwent: Merchants of Ofir (Mini RECENZE) – Záludné praktiky z exotického jihu

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Seriálový Zaklínač od Netflixu opět zvedl zájem o svět zabijáka monster, což si nemohli nechat ujít ani tvůrci z CD Projekt RED. Jediným jejich novým obsahem podporovaným titulem současnosti je karetní Gwent, takže nikoho asi nepřekvapí, že jsme v prosinci dostali předčasný dárek v podobě nového DLC s názvem Merchants of Ofir. Jaké nové mechaniky a zajímavé karty přídavek obsahuje, zjistíte v naší mini recenzi.

Mini RecenzeOznámení


• Žánr: Karetní • Multiplayer: Ano (online) • Vývojář: CD Projekt Red • Vydavatel: CD Projekt • Platformy a Datum vydání: PC, mobilní zařízení (9. prosince 2019) Homepage • Čeština: Ne


Části článku:


Obsah mini recenze Gwent: Merchants of Ofir (PC)

 1. Obohacení pro každou frakci
 2. Stratagemy umožňují rovnocenný vstup do partie
 3. Scénáře jsou snem každého taktika
 4. Mini Recenze Gwent: Merchants of Ofir: závěrečné hodnocení
 5. HW nároky pro Gwent: Merchants of Ofir PC

Obohacení pro každou frakci

• Mini Recenze: 3. 1. 2020 • Autor: Jakub Němec

Ve společnosti karetní sběratelské hry Gwent už můžeme trávit více než rok a od svého vydání se posunula neuvěřitelně vpřed. Už se nejedná o propracovanou minihru obsaženou v Zaklínači 3: Divoký hon, ale zdarma máme k dispozici plnohodnotný titul, jehož snadná pravidla umožní vstoupit do víru hospodské zábavy lovců monster téměř každému. Po třech velkých rozšířeních (Crimson Curse, Novigrad, Iron Judgment) vyšlo 9. prosince DLC Merchants of Ofir, které se sice nemůže pochlubit novými vůdci a nijak převratnými mechanikami, ale přesto jej budu počítat mezi ty zdařilejší pokusy o zatraktivnění základní hry.

Gwent: Merchants of Ofir; screenshot: cover
(Kouzla, zákulisní machinace a podvody jsou hlavními praktikami, které pro Gwent přináší DLC Merchants of Ofir.

Kluci a holky z CD Projekt RED se totiž museli hodně snažit, aby dali zapomenout faux pas se zrušením konzolových verzí, především vlastníci PS4 mají důvod ke vzteku. Podle mého se jim to povedlo více než dobře. Každá frakce dostala sadu karet, z nichž mě zaujala upírská šlechta Nilfgaardu, druidská sekce uctívající vrány na Skellige a uličnická sebranka Syndikátu. Nové příšery frakce monster mě svou hratelností zatím moc neoslovily, ale s radostí můžu oznámit, že se konečně objevuje polednice, základní potvora z akčních adventur, která si se svou existencí v Gwentu dávala opravdu na čas.

Stratagemy umožňují rovnocenný vstup do partie

Jednou z největších novinek v Merchants of Ofir je zavedení tzv. stratagems, tedy karet, jež má vyložené začínající hráč při startu partie na hracím stole. Určitě sami dobře víte, že začínat v Gwentu přinášelo více záporů než kladů, už jen kvůli tomu, že často musíte vyjíždět s plonkovou pokusnou kartou (pokud tedy nevstupujete do partie agresivně, což mi moc nevyhovuje). Nyní si pomocí stratagemů můžete zvolit výhodu, kterou budete začínat. Mimo obligátního posílení postavy si nyní můžete zvednout útok karty na ruce, zaútočit na nepřítele, obdržet zlaťáky, vyléčit či otrávit některou z postav či pokoušet štěstí s nahlédnutím do karet v balíčku a redukovat tak nešťastné nalosování karet.

Gwent: Merchants of Ofir; gameplay: Pasiflora Gwent: Merchants of Ofir; gameplay: polednice Gwent: Merchants of Ofir; gameplay: upíři
Nové karty DLC Merchants of Ofir jdou na ruku scénářům, které můžete rozjet na herní ploše.

Abych se přiznal, tak po zavedení strategemů velmi rád v gwentu začínám, protože když si dobře namixujete karty v balíčku, tak se dostanete k vhodnému doplnění strategie zdarma, což soupeři zatápí od prvních minut souboje. Především možnost zdarma otrávit jakoukoliv postavu nepřítele, abyste ji potom jen dorazili některou z karet na ruce, působí hodně silně. Některým z vás bude jistě vyhovovat možnost uzamknout ultimátní vlastnost protivníkova charakteru pomocí karty Collar, která bude neopatrné soupeře budit ze spaní. Všechny nové karty si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách Gwentu.

Scénáře jsou snem každého taktika

Na závěr své mini recenze jsem si nechal druhou velkou novinku – scénáře. Jedná se o karty, jež dávají vašemu snažení v rámci jednoho kola bonusové vlastnosti při vyložení správných karet (zde je namístě omluvit se za chybu v novince, nejedná se tedy o singleplayerové scénáře). Pokud se uchýlíte k odhalení scénáře, již ze startu to pro vás má slušný bonus, protože se jedná o relativně drahé karty. Ale v dalších kolech se můžete propracovat k ještě silnějším odměnám, pokud splníte požadavky. Mým jasným favoritem je nilfgaardský Masked Ball, v němž se upírští aristokrati postarají o chaos v řadách vašeho soupeře pomocí jedu a ještě tak posilují sami sebe. Společně s možností naboostovat jednotlivé karty se asi dočkáme brzkého nerfu této karty.

Gwent: Merchants of Ofir; gameplay: maškaráda Gwent: Merchants of Ofir; gameplay: krysy Gwent: Merchants of Ofir; gameplay: karty
Během hraní s kartami DLC Merchants of Ofir se utkáte s novými výzvami – jak si poradit s upírskou maškarádou nebo s kompletním zamořením krysami, což zamezí vykládání vašich karet?

Každá frakce se může pyšnit vlastním scénářem: severní království spoléhají na obléhací zbraně, Skellige na druidskou magii, monstra vyvolávají přízraky, Scoia'tael přepadávají pomocí elfů neopatrné protivníky a holky z nevěstince Passiflora zamotají každému hlavu ve jménu Syndikátu. Karty scénářů vás donutí překopat své úspěšné balíčky a otevírají prostor pro řadu pokusů končících neobvyklými kombinacemi. Tím dostávají partie pikantní šťávu, jež k obrazovkám naláká i hráče, kteří Gwent na delší čas opustili. Po slabším DLC Iron Judgement tak CD Projekt RED složil reparát na výbornou a na PC i mobilních zařízeních potěší nejen nováčky, ale především veterány zaklínačské karetky.

Tato mini recenze byla napsaná pro PC verzi.

• Zdroje: Vlastní

Mini Recenze Gwent: Merchants of Ofir: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 85 % Alza Magazín
Hlavní parametry: Hratelnost
90 %
 Audiovizuální zpracování
80 %
 Znovuhratelnost
90 %
Gwent: Merchants of Ofir; mini recenze

Klady

 • Nové mechaniky Stratagemů a scénářů
 • Zajímavé karty pro všechny frakce
 • Experimentování při tvorbě balíčků

Zápory

 • Nováček se může v množství mechanik a karet úplně ztratit
Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní počítačových a deskových her patří k mému životnímu stylu už více než dvacet let, protože mě baví prozkoumávat nápadité příběhy a světy, které můžu sám ovlivnit, případně si rád zablbnu ve sportovních a závodních titulech. O svých dojmech z návštěv těchto fantaskních míst neomezených možností píšu s různě dlouhými přestávkami přes třináct let, z toho poslední tři roky pro Alza Magazín.

Gwent: Merchants of Ofir – Oznámení

 1. Obchodníci z Ofiru s sebou přináší řadu nových mechanik
 2. HW nároky pro Gwent: Merchants of Ofir PC

Obchodníci z Ofiru s sebou přináší řadu nových mechanik

• Oznámení: 11. 12. 2019 • Autor: Jakub Němec

Odvedení pozornosti, i tak by se dala označit snaha studia CD Projekt RED, jež na úkor podpory konzolových verzí PS4 a Xbox One zvolili raději šlechtění mobilních verzí pro systémy iOS a Android. Řada negativních ohlasů především ze strany fanoušků konzole od SONY, kteří při převodu na PC účet pod platformou GOG přišli o svůj meteoritický prach (prémiová měna), se rázem odsunula stranou, když se během 9. prosince oznámilo a zároveň vydalo další DLC, které nás zavede do krajin na jih od Nilfgaardu. Ofir je pro většinu seveřanů neznámou, exotickou zemí plnou tajemství, jež se nám poodhalí v rozšíření Merchants of Ofir.

GWENT: Merchants of Ofir | Expansion Trailer

DLC Gwentu s názvem Merchants of Ofir voní po dobrodružství na jihu zaklínačského univerza, až za Nilfgaardským císařstvím. Magie, roztodivná zvířata a upírští aristokrati s sebou přináší nové karty, mechaniky a náznak singleplayeru.

Mimo 70 nových karet, které obohatí jak neutrální jednotky, tak i skladbu jednotlivých frakcí, se můžeme těšit na novou karetní mechaniku tzv. Stratagems přinášející výhody pro hráče začínajícího v partii jako první. Tato běžně nevýhodná pozice nyní přinese startujícímu výhodu podle jeho uvážení a při správné konstelaci tak dostane soupeře pod okamžitý tlak. Můžete tedy ihned v prvním tahu dostat do vínku zlaťáky, vyvolat jednotku, posílit libovolnou kartu na ruce či umožnit jejich výměnu. Nepopulární pozice tak najednou nabývá na atraktivitě, což jistě zamává skladbou balíčků.

Přináší Gwent náznak singleplayeru jako Hearthstone?

Zřejmě největším překvapením DLC Merchants of Ofir je zavedení singleplayerových kampaní, jež spíše připomínají trénink či puzzly z příběhové odnože Gwentu Thronebreaker: The Witcher Tales. Každá z frakcí má zatím připravenu jednu událost – na nilfgaardském dvoře se budou hemžit upíři, seveřané si užijí obléhání, na Skellige se zaměříme na havraní kult, zatímco u příšer se budeme snažit posednout nevinné oběti, se Scoia’tael přichystáme pasti na nevědoucí karavany a ve společnosti syndikátu se vydáme do nevěstince Passiflora. Více detailů zatím nemáme, ale o DLC vydaném pro PC a iOS se dočtete další podrobnosti v recenzi, která se objeví na našich stránkách v následujících dnech.

• Zdroje: playgwent.com

HW nároky pro Gwent PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Celeron G1820 2.7GHz / AMD APU A4-7300 Dual-Core Intel Core i3-6100 3.7GHz / AMD FX-6300
Grafická karta NVIDIA GeForce GT 710 / Radeon HD 4650 NVIDIA GeForce GTX 660 v2 / Radeon R7 265 Sapphire Dual-X 2GB
DirectX DirectX 9.0 DirectX 11.0
Operační paměť 2 GB 4 GB
Pevný disk 4,5 GB 4,5 GB
i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Gwent: Merchants of Ofir vychází 9. prosince 2019 na PC a mobilní zařízení. O novinkách vás budeme informovat.

GWENT - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry
Kniha – autor Marcin Batylda, 248 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

-24% 599,-
456,- bez DPH 415,-
Koupit
Můžete mít zítra
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: FKP241826
Zaklínač I - Krev elfů
Audiokniha MP3 - První část legendární Sapkowského ságy o zaklínači Geraltovi a jeho sudbě. Meč, magie a vyzvědačské intriky. - Andrzej Sapkowski, čte Martin Finger, 11hod. 48min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ869
Zaklínač II - Čas opovržení
Audiokniha MP3 - Druhá část kultovní fantasy Ságy o Zaklínači. V čase opovržení ten, kdo je sám, musí zahynout..., 12hod. 40min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A088
Zaklínač III. - Křest ohněm
Audiokniha MP3 Třetí část kultovní fantasy Ságy o Zaklínači. Zaklínač šel. Šel ohněm i vodou, za sebe se neohlížel. Neposlechl slova věštkyně., 13hod. 10min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A218
Zaklínač V. - Paní jezera
Audiokniha MP3 - 5. část ságy o zaklínači Geraltovi a princezně Ciri. - Andrzej Sapkowski, čte Martin Finger, 21hod. 9min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A686
Zaklínač IV - Věž vlaštovky
Audiokniha MP3 Čtvrtá část kultovní Ságy o Zaklínači. Na každém kroku je smrt. A na jejich konci věž nad jezerem., 17hod. 19min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A434
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi