Během svátků 5.7. a 6.7. mají všechny naše pobočky otevřeno.

Získejte doručení ZDARMA na rok pouze za 25 Kč měsíčně! Více informací

AlzaPlus+ Letní hity na zahradě

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/cyberpunk-2077-key-art-nahled_1.jpg

Cyberpunk 2077 (INFO): Novinky

Akční RPG Cyberpunk 2077 od polského studia CD Projekt Red na naše herní zařízení dorazilo v prosinci 2020, tvůrci ale od té doby prakticky neustále pracují na odladění technického stavu a postupně svou hru více a více vylepšují. Pokud hledáte aktuální informace o stavu hry, nejnovějších updatech a další podrobnosti, najdete je v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/witcher-3-logo.jpg

Witcher 3: Wild Hunt (INFO) – PS5 a Xbox Series X, next-gen upgrade atd.

Zaklínač Geralt a jeho příběh ze série počítačových her Witcher uchvacuje milióny fanoušků akčních RPG už od roku 2007, ale stále se těší velké popularitě. „Na vině“ je vedle seriálové adaptace od Netflixu také zdařile napsaný příběh v živoucím světě s drsnými reáliemi a povedená hratelnost. Vývojářské studio se o svůj klenot Witcher 3: Wild Hunt (2015) nepřestalo starat ani po letech, a proto se chystá next-gen upgrade pro nové konzole a PC. Co více nejen o něm víme, se dočtete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/project-golden-nekker-info-vse-co-vime-cover-nahled.jpg

Project Golden Nekker (INFO) – datum vydání, platformy, Gwent atd.

Zaklínačská kratochvíle Gwent se rozroste o další variantu. Vedle populární a neustále se rozšiřující multiplayerové verze a příběhové varianty Thronebreaker: The Witcher Tales se chystá další singleplayerový titul s kódovým označením Project Golden Nekker. Co od další karetní hry studia CD Projekt RED čekat?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-witcher-new-saga-logo.jpg

„The Witcher 4“ (INFO) – Unreal Engine 5, příběh, otevřený svět atd.

CD Projekt RED se vrací ke svým kořenům. Po futuristickém (a značně problémovém) Cyberpunku 2077 se polští vývojáři vytasili s dalším zaklínačem. The Witcher, jak se prozatím nejnovější dílo o zmutovaných zabijácích příšer nazývá, obestírá informační mlha – ví se toho zatraceně málo. Každopádně je jisté, že toto dílo bude velmi ostře sledováno a jeho konečná podoba ukáže, jestli si tým z CD Projektu dokáže napravit svou pošramocenou pověst.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/zaklinac-3-divoky-hon-novinka-geralt-ciri-nahled.jpg

Vedoucí vývoje Zaklínače 3 po obviněních ze šikany opouští CD Projekt (NOVINKA)

Přestože patří vypuštění Cyberpunku 2077 mezi jedny z nejvýdělečnějších vydání posledních let, na společnosti CD Projekt se podepsalo negativně možná více než by jeden čekal. Po nepříjemné situaci, jež následovala po vydání a kauze zaměřené na dosti nerovnoměrné rozdělení odměn za práci, je tu další moment, na které bude chtít polské studio asi hodně rychle zapomenout. Vedoucí vývoje Zaklínač 3: Divoký Hon Konrad Tomaszkiewicz totiž rezignoval. Jaké měl k tomuto kroku důvody, si můžete přečíst níže v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cyberpunk-2077-soaking-up-the-sun-nahled.jpg

Jeden z vedoucích designérů gameplaye Cyberpunku 2077 odchází z CD Projekt RED (NOVINKA)

Polské studio CD Projekt RED po téměř osmi letech opouští jeden z hlavních designérů gameplayové stránky Cyberpunku 2077 – Andrzej Zawadzki. Kam povedou jeho příští  kroky? To zatím nevíme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cd-projekt-hack-vykupne-cover-nahled.jpg

Zdrojové kódy Witcher a Cyberpunk 2077 na prodej? (NOVINKA)

V posledních dnech hýbe herním světem kauza ukradených dat společnosti CDPR. Co vše o situaci víme, a jak se aktuálně vyvíjí, si můžete přečíst v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cyberpunk-2077-tipy-cover-nahled.jpg

Cyberpunk 2077 (TIPY/NÁVOD): Deset tipů do začátku

Jedním z nesporných trumfů Cyberpunk 2077 je rozsáhlý svět, ve kterém lze strávit desítky a možná i stovky hodin bez toho, že by se člověk vyloženě nudil. Nováčka však může jeho rozsah mírně mást, a proto jsme se pro vás rozhodli vytvořit náš speciál, ve kterém vám povíme, jaké augmentace používat, zda je dobré sázet na hacking nebo jak nejlépe naložit s přemírou zbraní.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cyberpunk-2077-character-art.jpg

Cyberpunk 2077 (RECENZE) – Dostálo očekávané RPG svým slibům?

Polské studio CD Projekt Red vývojem akčního RPG Cyberpunk 2077 strávilo téměř celou dekádu, během které očekávání hráčů a kritiků v mnoha případech vystoupalo až nad střechy nejvyšších mrakodrapů Night City. Nakonec jsme se po mnoha letech netrpělivého kroužkování dat vydání v kalendářích a několika odkladech Cyberpunku 2077 přeci jen dočkali a nejvyhypovanější titul roku spustili. Dostavilo se nepokryté nadšení, nebo dlouhé těšení hře spíše uškodilo? V naší recenzi se dozvíte vše podstatné.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cd-projekt-red-novinka-akcie-nahled.jpg

Ceny akcií CD Projekt Red klesají, může za to odložení Cyberpunku? (NOVINKA)

Polské videoherní studio CD Projekt Red zažívá poměrně strmý propad ceny akcií. Jejich hodnota klesla téměř o 25 % oproti výsledkům z konce letošního srpna, kdy společnost na akciovém trhu dosáhla svého dosavadního maxima. Co ale ve skutečnosti stojí za poklesem tržní hodnoty této úspěšné společnosti, která aktuálně vyvíjí jednu z nejočekávanějších her této dekády – akční RPG Cyberpunk 2077?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-withcer-3-wild-hunt-tipy-cover-2-nahled.jpg

Zaklínač 3: Divoký hon (TIPY/NÁVOD): Tipy a triky pro začínající a pokročilé zaklínače

Zaklínač 3: Divoký hon (v originále The Witcher 3: Wild Hunt) v poslední době prodělal, hlavně díky seriálu z dílny Netflixu, téměř až biblické vzkříšení. Ke hře se vrací spousta veteránů, ale rovněž se do něj pouštějí nováčci, kteří doposud s tituly od polského CD Projektu neměli tu čest a začínají hned třetím dílem. Nicméně protože je Zaklínač 3 už 5 let stará hra, návod pouze pro úplné začátečníky by nedával moc smysl. Proto jsme se rozhodli sesumírovat deset nejužitečnějších rad, které vám zvládnout zaklínačské řemeslo co nejrychleji.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cyberpunk-2077-preview-cars-nahled.jpg

Night City Wire (SPECIÁL): V čem se budeme prohánět po silnicích Night City?

Včera proběhl nejnovější díl pravidelného streamu Night City Wire, který opět prozradil nové detaily o jedné z nejočekávanějších her posledních let – Cyberpunku 2077 od polského studia CD Projekt Red. V pořadí již čtvrtá epizoda byla přímo nasáklá motorovým olejem a benzínem, mimo jiné se totiž zaměřila vozidla, ve kterých se budeme po ulicích Night City moci projíždět. Co všechno se tedy z kanystru nových informací vylilo tentokrát?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gwent-master-mirror-nahled.jpg

Nejnovější expanze Master Mirror přinese do Gwentu tajemného Gauntera O'Dimma (OZNÁMENÍ)

Karetní hry dlouhodobě patří mezi žánr, kterého je na herním trhu požehnané množství, což jeho slabší zástupce vyloženě odsuzuje k záhubě. Gwent se delší dobu podobně jako řada jiných potácel nad propastí, nakonec se však na scéně objevil seriál Zaklínač spolu s mobilní verzí Gwentu, která komplet dočasně zachránila. Aby vývojáři udrželi svou hru na výsluní, vydávají nyní expanzi Master Mirror. Jakým způsobem vlastně nové DLC Gwent ovlivní, vám řekneme v tomto oznámení.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cyberpunk-2077-tema-gangy-frakce-cover-nahled1_1.jpg

Korporace a gangy v Cyberpunku 2077 – Kdo ovládá Night City? (TÉMA)

Night City, místo, po jehož návštěvě touží snad každý fanoušek futuristické budoucnosti. Počítačová hra Cyberpunk 2077 vzbuzuje vášně diskuzemi, co nás bude v příběhu čekat. Už víme, že podstatnou část naší pozornosti uzme Johnny Silverhand aka Keanu Reeves, ale jinak o příběhu titulu z útrob studia CD Projekt RED moc nevíme. Pokud ovšem nezabrouzdáme do deskovkové předlohy. Co nám naznačilo pen&paper RPG a co vypustili sami vývojáři, se dočtete v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cyberpunk-2077-logo-nahled.jpg

Cyberpunk 2077 se v celé své kráse ukáže na next-genu až později (NOVINKA)

Polské studio CD Projekt potvrdilo, že máme počítat s již dříve oznámeným vydáním hry v září a zároveň již z předchozích zpráv víme, že autoři plánují bezplatný Xbox Series X update, který umožní majitelům Xbox One verze spustit hru také na next-gen konzoli od Microsoftu. Pokud ale budete chtít okusit vylepšenou Series X verzi Cyberpunku 2077, budete si muset počkat. Více informací v dnešní novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cyberpunk-2077-character-nahled.jpg

CD Projekt odklad vydania Cyberpunku 2077 neplánuje (NOVINKA)

Napriek tomu, že koronavírus uštedril (nielen) hernému priemyslu poriadnu facku a odkladu v dôsledku neho sa dočkalo už aj The Last of Us Part II a napríklad herná výstava E3 bola zrušená úplne, CD Projekt sa stále drží svojho plánu a oneskorenie vydania blížiaceho sa RPG s názvom Cyberpunk 2077 zatiaľ neplánuje. Spoločnosti sa navyše stále darí aj na poli trhu. Viac v našom článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/witcher-3-the-wild-hunt-nahled.jpg

Bude po Cyberpunku 2077 ďalším projektom štúdia CD Projekt Red hra na motívy Witchera? (NOVINKA)

Riaditeľ CD Projekt Red, Adam Kiciński, sa v rozhovore pre portál Stooq (přeloženo přes Google translate) vyjadril, že poľské štúdio stojace okrem iného za herným Witcherom začalo pracovať na ďalšom veľkom singleplayerovom titule. Bude to štvrté pokračovanie herných dobrodružstiev lovca monštier Geralta? Štúdio síce povedalo, že príbeh Geralta je ukončený, ale ale nádej umiera posledná. Viac v našom článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-witcher-3-wild-hunt-ciri-geralt-nahled.jpg

Tržní hodnota CD Projektu prudce stoupla a společnost tak dýchá na krk Ubisoftu (NOVINKA)

Polské studio CD Projekt RED se do análů herního průmyslu stihlo zapsat hned několika videoherními adaptacemi knižních děl Andrzeje Sapkowského o nebojácném Zaklínači. A přesto, že se mu nedařilo vůbec špatně ani v době vydání jednotlivých dílů herního Witchera, vypadá to, že CD Projekt RED chytá druhý dech, a to nejen díky jeho nejnovějšímu očekávanému titulu Cyberpunk 2077 – v Evropě je nyní druhou největší herní společností hned po Ubisoftu. Více v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/witcher-3-switch-patch-nahled.jpg

The Witcher 3: Wild Hunt nyní umožňuje přenášet uložené pozice mezi PC a Switchem (AKTUALITA)

Nový patch 3.6 (Switch) pro parádní RPG Witcher 3: Wild Hunt umožňuje používat uložené pozice z PC na Nintendu Switch a naopak. Kromě této novinky přidali vývojáři také několik grafických sliderů, čímž na handheldové verzi dosáhnete o něco lepšího vizuálu (na porovnání se můžete podívat ve videu od uživatele ContraNetwork) a navíc nyní můžete používat dotykové ovládání při karetní minihře Gwentu. Do hry také přibyly dodatečné jazykové možnosti, což pro nás sice není tak důležité, jelikož čeština už ve hře je, ale je hezké vidět, že se Geralta stává takový světaznalý lingvista.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/rtx2080ti-cyberpunk-2077-edition-nahled.jpg

Limitovaná edice grafické karty GeForce RTX 2080Ti inspirovaná Cyberpunk 2077 je na světě (AKTUALITA)

Nadšeni fanoušci netrpělivě očekávající příchod akčního RPG od studia CD Projekt Red mají další důvod k radosti. Ti, kteří si plánují vychutnat Cyberpunk 2077 na PC, mají totiž nyní šanci vyhrát jedinečnou limitovanou verzi grafické karty GeForce RTX 2080Ti oficiálně představenou společností NVIDIA na svém twitteru. Začaly vám při pohledu na tento kus hardwaru, jehož bylo vyrobeno pouze 200 kusů na světě, téct sliny?

Přečíst více »
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací