Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

vega Hitman 3 - Hidden empty P

Just Dance 2021 (RECENZE) – Tancování ve velkém stylu?

Zobrazit katalog

• Autor: Ondřej Zeman

Současná doba plesání úplně nepřeje, takže si člověk s přáteli v nočním klubu jen tak nezatančí, což se však hráčů úplně netýká, protože pro ně jsou tu ještě virtuální taneční parkety dalšího dílu oblíbené párty série Just Dance. Co přesně můžete od Just Dance 2021 čekat a jak je na tom v porovnání s některými svými předchůdci z minulých let, vám povíme v naší recenzi.

Just Dance 2021; wallpaper: cover
Alza Magazín

Just Dance 2021 (hra) | Just Dance (IP)

Párty hra Just Dance 2021 je součást herní série Just Dance. Titul vyvíjí studio Ubisoft Paris a vydává společnost Ubisoft. Hra vychází 12. 11. 2020 na PS4, PS5 – (v ČR/SK 19. 11.), Xbox One, Xbox Series X, Switch a Stadii bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: Recenze 2021 | Recenze 2019 | Recenze 2018

Just Dance 2021 (RECENZE Switch) – Obsah článku

 1. Odvázat se je při hraní Just Dance 2021 překvapivě jednoduché
 2. A co děti? Mají si kde hrát?
 3. Dočkalo se Just Dance 2021 výrazné evoluce?
 4. Recenze Just Dance 2021: závěrečné hodnocení

Odvázat se je při hraní Just Dance 2021 překvapivě jednoduché

Během let se z obyčejné televize stalo zařízení, které není už pouze na koukání, ale také na trsání. Stačí jen vytáhnout některou party hru a hned je o zábavu postaráno. V Just Dance 2021 trsáte před obrazovkou s mobilem, nebo konzolovým ovladačem v ruce a snažíte se mávat s ním tak, aby vaše pohyby co nejvíce ladily s tím, co dělá zábavně navlečená postavička ve hře. Jeden by si řekl, že to člověka nemůže zabavit, jenže opak je pravdou. Jedná se totiž o neskutečnou zábavu. Ta dokáže pohltit bez rozdílu všechny věkové skupiny, díky čemuž se do rytmu po chvíli začnou vlnit jak starší kousky, tak i mladší generace, kterou tato forma pohybu naprosto pohltí.

Just Dance 2021; screenshot: Dance Monkey
Jeden z výrazných kousků, na něž si můžete v Just Dance 2021 zatančit, je Dance Monkey od Tones and I.

Primární režim Just Dance 2021 je mód Just Dance, v němž si vytvoříte kartu svého tanečníka a vydáte se s ním vstříc virtuálnímu tanečnímu parketu. V rámci tvorby máte možnost svému avatarovi definovat jméno, vizuální podobu jeho karty a samozřejmě pozadí spolu s motem, jež vás bude provázet do víru tance. Pokud by vám elementární škála možností přišla kapku omezená, nesmutněte. Další vizuální úpravy a motta si otevřete prostým hraním, nebo skrze dárkovou mašinku, v níž nakupujete za herní měnu získanou postupováním na vyšší úrovně a plněním výzev. Samotná náplň jednotlivých zkoušek je postavená hlavně na překonávání vašich tanečních limitů. Čím více předvedete, tím lepší hodnocení si ve finále odnesete.

Pokud jde o spektrum písní, na které budete v Just Dance 2021 tancovat, je tvořeno především kousky z posledních pár let. Zatrsat si díky tomu máte možnost na All the Good Girls Go to Hell z dílny Billie Eilish, perfektní Blinding Lights od The Weeknd, nebo na Dance Monkey, které má na svědomí Tones and I. Mezi škálou songů však neschází ani starší tvorba, takže na své si přijdou kupříkladu také fandové Eminema a jeho klenotu Without Me, či hit pro dua Señorita nazpívané dvojicí Camila Cabello a Shawn Mendes. Za sebe musím říct, že mi výběr skladeb přijde nadmíru povedený, díky čemuž si člověk nemá problém vychutnat režim Quick Play sázející vám hity do cesty víceméně náhodně. Je vcelku škoda, že herní menu kvalitami nabízeného playlistu neoplývá.

Just Dance 2021; screenshot: Without Me
Na své si při hraní Just Dance 2021 přijdou také fandové choreografií pro trojice díky klenotu Without Me.

Zatímco se nejednomu kritikovi i hráči jednoduchý design Just Dance 2020 neskutečně líbil, osobně jsem mu jakožto fanoušek starších dílů (2017, 2018) nikdy úplně nepřišel na chuť. Právě tento důvod je zřejmě faktem, proč jsem nebyl zrovna dvakrát nadšen z rozhraní Just Dance 2021. Vlastně mi bylo nabídnuto stejně sterilní prostředí jako minulý rok, což bych dokázal zkousnout, pokud by byla škála režimů a různých alternativních aktivit stejně pestrá jako v minulosti, k čemuž bohužel nedošlo. Tak snad se tvůrci pochlapí v příštím ročníku, protože DLC u autorů série Just Dance nejsou v módě, i když by se skrze ně dalo leccos vyřešit.

A co děti? Mají si kde hrát?

Série Just Dance nikdy nebyla značkou zaměřenou pouze na dospělé tanečníky. Odjakživa se jí oddávaly také děti, na které však celek vzhledem k sestavě písní cílil jen do jisté míry. Samotné tanečky pro ně navíc byly často příliš náročné, takže si je nebyly schopné úplně vychutnat. Na nápravě začali tvůrci pracovat až v minulých letech, kdy se díky práci vývojářů z Ubisoft Paris vedle klasického režimu objevila v Just Dance 2018 také položka Kids. Ta se neorientovala na nikoho jiného než na malé školáky a předškoláky, jimž je divočejší tempo zcela cizí a snadno se v něm ztratí. Vzhledem k její velké oblibě nakonec nemohla chybět ani v Just Dance 2021.

Just Dance 2021; screenshot: Woody
Děti si mohou zatancovat v kůži jedné z nejoblíbenějších pohádkových postaviček.

Pustit svým miláčkům díky tomu můžete celkem osm zbrusu nových choreografií, vedle nichž se nalézají ještě dva starší kousky. Vlastně se jedná o na pohyb dosti nenáročné sety, s jejichž pomocí se vlnění v Just Dance 2021 mají možnost oddat nejen děti, ale i občas značně zakrnělí dospělí, pro něž je tanec též slušnou výzvou. Zatancovat si lze v kůži pružné baletky, divoké kočičky nebo s barvami si hrajícího vědce, který na svém šíleném vynálezu manipuluje s různě barevnými bublinami. Osobně jsem si nejvíce zamiloval s dítětem cestující pandu, jež se s malým kamarádem vydává na pouť po světě.

Hlavním důvodem, proč jsem si zamiloval právě tento vizuálně velmi příjemně zpracovaný set, byl nejen jeho design, ale také snaha prezentovat dětem fakt, že s nimi může být svět lepším místem. Vlastně by se dalo říct, že každá choreografie je do jisté míry edukativní, většinou se však nejedná o nic závratně propracovaného, nebo dokonce agresivního, díky čemuž si tanec se svým dítětem plně vychutnáte. Fanoušci Toy Story tu navíc najdou Woodyho zpívajícího kultovní song You've Got A Friend In Me od Randyho Newmana. Samotná škála skladeb vám v základu nabídne deset kousků. Pokud si s nimi však nevystačíte, máte možnost ji skrze předplatné Just Dance Unlimited rozšířit, což vám nafoukne jak seznam pro děti, tak i v Just Dance 2021 obecně.

Just Dance 2021; screenshot: Say So
Zanedbány nejsou v Just Dance 2021 ani choreografie pro dua.

Pokud jde o samotný obsah Just Dance 2021, přijde mi dostačující. Jak už bylo řečeno o odstavec výše, pro nespokojence, kteří si nevystačí s více než čtyřiceti kousky, je tu Just Dance Unlimited. Ten obsahuje více než pět stovek různě laděných písniček, v jejichž škále neschází třeba All About That Bass od Meghan Trainor, nezapomenutelné Aserejé od Las Ketchup, Dancing Queen od legendární skupiny ABBA nebo každou akci řádně rozprouďující A Little Party Never Kill Nobody z filmu Velký Gatsby. I když je fajn mít k dispozici větší počet alternativ, abyste si Just Dance 2021 řádně užili, předplatné rozhodně nepotřebujete. Je to spíše doplněk pro náročnější jedince, či ty, kteří touží po starších hitech.

Dočkalo se Just Dance 2021 výrazné evoluce?

Vedle značek, jejichž zástupci k nám přicházejí jednou za pár let, tu máme série, které mají každý, nebo téměř každý rok další díl, namísto toho, aby se jejich tvůrci snažili vylepšovat svou původní práci a obohacovat své stávající hry o expanze. V minulosti byla tato skutečnost vyčtena FIFA a několika dalším projektům a já ve své podstatě nevidím důvod, proč k podobné kritice nesáhnout i v případě Just Dance. Ubisoft totiž obdobně jako jiné společnosti prodává víceméně stále stejný kousek s minimálními proměnami za AAA cenu. I když to tak možná zní, vůbec neříkám, že je Just Dance 2021 špatnou hrou, jen mi nepřijde dostatečně odlišná od svých předchůdců z posledních dvou let na to, aby si obhájila cenovku určenou pro nová díla, jelikož se o evoluci skutečně nejedná.

Just Dance 2021; screenshot: Paca Dance
Nový zástupce značky Just Dance je kvalitní hrou, která nemá na trhu konkurenci, což se odráží v minimální snaze titul nějak výrazně inovovat.

Stále je to však jedna z nejlepších nových party her, které lze na trhu sehnat, o čemž vlastně není moc důvodů diskutovat. K dispozici v ní dostanete pestrou škálu nových písní pro režim Just Dance, několik pěkně zpracovaných choreografií pro mód Kids a Quick Play, který vás rovnou hodí do akce s náhodně vybranými skladbami. Jakožto velký fanoušek Just Dance 2017 a 2018 bych však čekal víc inovací, nebo minimálně snahu o návrat některých prvků (DanceQuest, Just Dance Machine), kvůli kterým na tyto díly rád vzpomínám, k čemuž se autoři bohužel neodhodlali. Tak snad se jim v Just Dance 2022 podaří komplet konečně posunout o kapku kupředu, popřípadě alespoň obohatit o v minulosti vypuštěné prvky.

Tato recenze byla napsaná pro Switch verzi hry. Kopii pro recenzi poskytl distributor ConQuest.

• Zdroje: Vlastní

Recenze Just Dance 2021: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 70 % Alza Magazín
Verdikt:

Just Dance 2021 je dalším zástupcem oblíbené série party her, který je na tom ve své podstatě stejně jako jeho předchůdci. V praxi to znamená, že dostanete titul plný nových songů, na něž si máte možnost zatančit. Jestliže ještě žádný Just Dance nemáte, nebo toužíte po čerstvých skladbách, tak po něm sáhněte. Pokud nikoliv, kupte raději jeho předchůdce.

Just Dance 2021; recenze

Klady

 • Pestrá škála písniček
 • Režim pro děti podporující jejich vnímání určitých problémů
 • Zábava pro celou rodinu
 • Možnost zapojit i hráče s mobilními telefony
 • Dobře navržený Quick play

Zápory

 • Absence výrazných inovací
 • Nepřítomnost některých prvků z minulých her
 • Pro někoho vyšší cena
 • Nemožnost pořizovat screeny ani videa na Nintendo Switch
Alza Magazín, banner, slim 2020

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

i Mohlo by vás zajímat
Just Dance 2021 - PS5 - Hra na konzoli
-50%
Just Dance 2021 - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: party - Je čas si zatančit s Just Dance 2021! 40 nových písniček a prostředí, díky kterým vydržíte u Just Dance tančit celý další rok. Připojte se ke komunitě čítající více než 120 milionů hráčů z celého světa a překonejte je!

-50% 1 499,-
749,- bez DPH 619,-
Koupit
Velkolepý výprodej
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:45
Objednací kód: PSV0027
Just Dance 2021 - PS4 - Hra na konzoli
-52%
Just Dance 2021 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: sportovní, dětská a party, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - Je čas si zatančit s Just Dance 2021! 40 nových písniček a prostředí, díky kterým vydržíte u Just Dance tančit celý další rok. Připojte se ke komunitě čítající více než 120 milionů hráčů z celého světa a překonejte je!

-52% 1 549,-
749,- bez DPH 619,-
Koupit
Velkolepý výprodej
Na cestě > 5 ks
Očekáváme 29.01.2021
Objednací kód: MSX901
Just Dance 2021 - Xbox - Hra na konzoli
-52%
Just Dance 2021 - Xbox
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: sportovní, dětská a party, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold - Je čas si zatančit s Just Dance 2021! 40 nových písniček a prostředí, díky kterým vydržíte u Just Dance tančit celý další rok. Připojte se ke komunitě čítající více než 120 milionů hráčů z celého světa a překonejte je!

-52% 1 549,-
749,- bez DPH 619,-
Koupit
Velkolepý výprodej
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: MXO790
Just Dance 2021 - Nintendo Switch - Hra na konzoli
-34%
Just Dance 2021 - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: sportovní a party - Je čas si zatančit s Just Dance 2021! 40 nových písniček a prostředí, díky kterým vydržíte u Just Dance tančit celý další rok. Připojte se ke komunitě čítající více než 120 milionů hráčů z celého světa a překonejte je! - V případě použití s konzolí Nintendo Switch Lite je vyžadován set Joy-Con ovladačů (prodávané samostatně).

-34% 1 549,-
1 029,- bez DPH 850,-
Koupit
Velkolepý výprodej
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: NSW710
Just Dance 2021 - Xbox Digital - Hra na konzoli
-6%
Just Dance 2021 - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční - Je čas si zatančit s Just Dance 2021! 40 nových písniček a prostředí, díky kterým vydržíte u Just Dance tančit celý další rok. Připojte se ke komunitě čítající více než 120 milionů hráčů z celého světa a překonejte je!

-6% 1 699,-
1 599,- bez DPH 1 321,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1699
Just Dance 2020 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: sportovní, dětská a party, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus

1 299,- bez DPH 1 074,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: MSX661
Just Dance 2020 - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: sportovní, dětská a party, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold

1 299,- bez DPH 1 074,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: MXO622
Just Dance 2019 - PS4 - Hra na konzoli
-32%
Just Dance 2019 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, která bude bít ve vašem rytmu! Nejlepší hudební videoherní franšíza všech dob s přes více než 65 milionů prodaných kusů se vrací již tento podzim s 40 novými a zábavnými písničkami. Ať už chcete slavit a nebo jen tak, Just Dance tu je při každé příležitosti! Přidejte se ke komunitě s přes více než 120 miliony členů po celém světě a ukažte své nejlepší pohyby!

-32% 1 059,-
719,- bez DPH 594,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:45
Objednací kód: MSX584
Just Dance Unlimited - 12 months pass - PS4 CZ Digital
Herní doplněk / DLC - PS4/PS4 Pro, elektronická licence, klíč pro CZ PS Store, žánr: Simulátor, pro uplatnění je vyžadována základní hra - je vyžadována plná verze hry.

699,- bez DPH 578,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MSXESDCZ122
Just Dance 2020 - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: sportovní a party - V případě použití s konzolí Nintendo Switch Lite je vyžadován set Joy-Con ovladačů (prodávané samostatně).

1 549,- bez DPH 1 280,-
Koupit
Skladem 4 ks
Můžete mít dnes od 20:00
Objednací kód: NSW538
Just Dance 2019 - Xbox One - Hra na konzoli
-8%
Just Dance 2019 - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, která bude bít ve vašem rytmu! Nejlepší hudební videoherní franšíza všech dob s přes více než 65 milionů prodaných kusů se vrací již tento podzim s 40 novými a zábavnými písničkami. Ať už chcete slavit a nebo jen tak, Just Dance tu je při každé příležitosti! Přidejte se ke komunitě s přes více než 120 miliony členů po celém světě a ukažte své nejlepší pohyby!

-8% 799,-
739,- bez DPH 611,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:45
Objednací kód: MXO555
Just Dance 2020 - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: sportovní

1 299,- bez DPH 1 074,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1342
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi