vega vega
Zobrazit katalog

Kena: Bridge of Spirits; wallpaper: cover

Kena: Bridge of Spirits (INFO) – čeština, příběh, gameplay atd.

(Update): Doplněny informace o neoficiální češtině.

Akční adventura Kena: Bridge of Spirits je prvním počinem studia Ember Lab. V roli hlavní hrdinky Keny bude hráč pátrat po posvátném útočišti, objevovat rozsáhlý magický svět a bojovat proti nepřátelům pomocí speciálních schopností. Co všechno o prvotině od studia Ember Lab víme, se dočtete v našem speciálu.


Autor: Jakub NěmecInfo


Zdroj obrázku: Sony

Kena: Bridge of Spirits ve zkratce

Kena: Bridge of Spirits (INFO) – OBSAH

Kena: Bridge of Spirits: Hodnocení a metacritic


i Jak hodnotíme Kena: Bridge of Spirits?

„Kena: Bridge of Spirits patří k audiovizuálně lákavým akčním adventurám, jež padne do noty většině hráčů díky pohodové atmosféře a hratelnosti. Nenajdete v ní nijak uchvacující příběh a téměř žádné původní mechaniky, ale přesto si pobyt v pohádkovém světě budete užívat.“

Podívejte se na celou recenzi (PS5) včetně hodnocení.

A jak hodnotí svět?

Tato hodnocení jsou platná k 11. 10. 2021.

Kena: Bridge of Spirits: Datum vydání, platformy


Titul byl původně oznámen na akci PlayStation 5: Future of Gaming a měl vyjít na podzim roku 2020, ale situaci zkomplikoval koronavirus, v jehož důsledku museli tvůrci pracovat z domu a vývoj se tak prodloužil. Vydání Kena: Bridge of Spirits bylo po odkladu naplánované na první čtvrtletí roku 2021, ale nakonec vyjde až 21. září 2021, protože autoři ze studia Ember Lab potřebovali ještě více času. Hra se podívá na PC (Epic Games Store), PlayStation 4 a PlayStation 5, přičemž již nyní si lze hru předobjednat ve dvou edicích. Základní verzi pořídíte za necelých 40 dolarů, zatímco digital deluxe verzi obsahující kosmetické bonusy o deset dolarů dráž. Titul by neměl obsahovat mikrotransakce.

Majitelé PlayStation 4 verze budou mít možnost bezplatného upgradu na PlayStation 5. Rozdíl ve výkonu PlayStation 4 a PlayStation 5 se samozřejmě ve hře projeví – konkrétně rozdílem v množství zobrazených chlupatých černých potvůrek Rot. Jejich vyšší množství logicky uvidíme při hraní na PlayStation 5, jehož výkon to umožňuje. Kena: Bridge of Spirits také využívá kvality PlayStation 5 ovladače DualSense – adaptivní triggery a haptickou odezvu.

Kena: Bridge of Spirits Announcement Trailer

zdroj: Ember Lab

Kena: Bridge of Spirits: Čeština, česká lokalizace


Titul Kena: Bridge of Spirits se nedočkal oficiálního překladu do češtiny. Přesto na vás může tato roztomilá akční adventura promluvit naší mateřštinou, alespoň pokud ji máte nainstalovanou na PC. Překladatel s přezdívkou kubinx8 se totiž rozhodl Kenino dobrodružství lokalizovat svépomocí, takže se můžete do příběhu o průvodkyni duší ponořit naplno. Stáhnout si ji můžete na stránkách prekladyher.eu.

Kena: Bridge of Spirits: Příběh


Děj hry se odehrává v kouzelném univerzu inspirovaném dalekým východem. Hlavní postavou je duchovní průvodkyně Kena, která pomáhá duším zesnulých opustit pozemský svět a najít klid v tom spirituálním. Na své pouti za nalezením posvátného útočiště bude hráč očima Keny nejen poznávat a objevovat okolí, ale zároveň bojovat s neklidnými duchy jednotlivých lokací, které je třeba očistit a duchům tak dopřát zasloužený odpočinek. Při její bohulibé práci bude navazovat přátelství s roztomilými huňatými obyvateli magické země – Rot, kteří udržují rovnováhu v přírodě rozkládáním mrtvých a hnijících elementů. Tyto černé potvůrky budou doprovázet Kenu na každém kroku a pomáhat ji s řešením logických hádanek a v zapeklitých soubojích.

Vyprávění příběhu Kena: Bridge of Spirit se bude skládat ze dvou základních částí – animované sekvence a pozorování okolí. Tvůrci z Ember Lab zvolili až pixarovsky roztomilou grafiku, kterou budou zcela jistě ždímat až na dřeň. Pohádkově působí i temné síly stahující se k vesnici, jež potřebuje vaši ochranu. Vedle předělových scén s rozhovory budete ještě řešit prostorové hádanky se svými potvůrkami Rot, přičemž vám některé puzzly naznačí, co stojí za rozšiřováním zhouby v Kenině světě.

Kena: Bridge of Spirits; screenshot: schody Kena: Bridge of Spirits; screenshot: společníci

zdroj: Ember Lab

Podaří se Keně odhalit všechna tajemství opuštěné vesničky a jejích obyvatel?

Kena: Bridge of Spirits: Gameplay


Autoři z Ember Lab se netají inspirací v různých populárních titulech herní historie. Principiálně se Kena: Bridge of Spirit řadí mezi akční adventury z pohledu třetí osoby, v níž vedle soubojů hrají významnou roli průzkum prostředí a řešení prostorových puzzlů. Střety s nepřáteli v sobě skrývají mechaniky soulsových her, protože se v základu spoléháte na svaté kvarteto pohybů (lehký útok, těžký útok, odražení, úskok) a nepřátelé vám neodpustí mnoho chyb. K vyznavačům temných sil bude třeba přistupovat opatrně a hledat jejich slabá místa, na něž se vyplatí útočit během boje.

Kena: Bridge of Spirits - State of Play Trailer | PS5, PS4

zdroj: Sony

Pomocníčci Rot budou v titulu Kena: Bridge of Spirits báječnými souputníky – pomohou v boji, v logických hádankách a navíc jsou rozmilí až běda.

Postupem času si Kena otevře vrátka ke spoustě magických vylepšení, jež budou využívat její duchovní sílu. Základní hůl se tak stane například lukem (a předpokládáme i její další modifikace). Vedle zbraní se mladá hrdinka spolehne na roztomilá zvířátka Rot. Ta totiž dokáží na pokyn zaútočit na nepřítele (ataky se různí podle typu oponenta – dokáží mu ubrat zdraví nebo jej rozptýlit, abyste zasadili kritický úder), případně vám propůjčit speciální dovednosti (ty se odvíjí od počtu rotíků a vaší magické staminy). Bez černých potvůrek se neobejdete ani při řešení prostorových puzzlů či otevírání nových lokací.

Kena: Bridge of Spirit totiž sází také na prvky metroidvanie, kdy se na nová místa dostanete až se získáním určité dovednosti (např. přitahování ke květinám pomocí vylepšeného luku) či dostatečného počtu černých potvůrek, jež budete nacházet různě rozmístěné po lokacích (a navíc si je budete moci vizuálně upravovat, aby byl každý jedinečný a unikátní). Celkově bychom tak měli v jednom balení dostat roztomilou akční adventuru, kterou však nelze podcenit na základě jejího audiovizuálního pojetí, protože houfy nepřátel a závěreční (mini)bossové si rychle získají váš respekt.

Kena: Bridge of Spirits: Multiplayer


Multiplayer ve hře přítomen pravděpodobně nebude.

Kena: Bridge of Spirits: Videa, trailery, screenshoty


Trailery a další videa můžete nalézt na YouTube kanále vývojářů hry a obrazové materiály na homepage stránkách hry Kena: Bridge of Spirit.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Kena: Bridge of Spirits; screenshot: cover, úsměv
Kena: Bridge of Spirits; screenshot: Beni, Saiya
Kena: Bridge of Spirits; screenshot: rot
Kena: Bridge of Spirits; screenshot: vodopády Kena: Bridge of Spirits; screenshot: dřevěný rytíř odráží útok
Kena: Bridge of Spirits; screenshot: nepřítel Kena: Bridge of Spirits; screenshot: puzzle Kena: Bridge of Spirits; screenshot: vesnice
Kena: Bridge of Spirits; screenshot: Kena Kena: Bridge of Spirits; screenshot: oltář
Kena: Bridge of Spirits; screenshot: průzkum Kena: Bridge of Spirits; screenshot: souboj Kena: Bridge of Spirits; screenshot: oheň
Kena: Bridge of Spirits; screenshot: Kena Kena: Bridge of Spirits; screenshot: světlo Kena: Bridge of Spirits; screenshot: meditace
Kena: Bridge of Spirits; screenshot: příroda Kena: Bridge of Spirits; screenshot: noc Kena: Bridge of Spirits; screenshot: setkání
Kena: Bridge of Spirits; screenshot: rot Kena: Bridge of Spirits; screenshot: duchové Kena: Bridge of Spirits; screenshot: duchovní průvodce
Kena: Bridge of Spirits; screenshot: lesní stvůry Kena: Bridge of Spirits; screenshot: život ve vesnici Kena: Bridge of Spirits; screenshot: les

zdroj: Ember Lab

(25. 2. 2021): Kena: Bridge of Spirits - State of Play Trailer | PS5, PS4

Kena: Bridge of Spirits - State of Play Trailer | PS5, PS4

zdroj: Sony

(30. 6. 2020): Kena: Bridge of Spirits - Developer Interview | Summer of Gaming 2020

Kena: Bridge of Spirits - Developer Interview | Summer of Gaming 2020

zdroj: IGN

(11. 6. 2020): Kena: Bridge of Spirits Announcement Trailer

Kena: Bridge of Spirits Announcement Trailer

zdroj: Ember Lab

Kena: Bridge of Spirits: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové nároky pro Kena: Bridge of Spirits:


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7/8.1/10 64-bit Windows 7/8.1/10 64-bit
Procesor Intel i3-3220 / AMD FX-6100 Intel i7-6700K / AMD Ryzen 7 1700
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 650 / AMD Radeon HD 7750 NVIDIA GTX 1070 / AMD RX Vega 56
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 8 GB 16 GB
Pevný disk 25 GB 25 GB

• Zdroj: epicgames.com (4. 1. 2021)

S jakým herním PC na Kena: Bridge of Spirits?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza Gamebox Ryzen Starter

Základní sestava:

Alza Gamebox Ryzen Starter

Alza GameBox Core RTX2060

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX2060

Alza BattleBox Core RTX3070 Ti Quiet

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Core RTX3070 Ti Quiet

i Mohlo by vás zajímat

• Zdroje: Game Informer, Ember Lab


Co jsme dříve napsali o Kena: Bridge of Spirits

Studio Ember Lab představuje dobrodružství hrdinky Keny

V Bridge of Spirits se budeme na svět dívat očima Keny, duchovní průvodkyně, která se pouští do pátrání po posvátném útočišti. Čeká na nás postupné levelování skillů prostřednictvím spolupráce s příšerkami „Rot“ i akčních soubojů, a také řešení logických hádanek. To vše navíc v krásné grafice, která plně reprezentuje zkušenosti členů týmu s animací a tvorbou krátkých filmů. Podobně jako ostatní exkluzivní tituly pro PlayStation 5, i Kena: Bridge of  Spirits využívá nový hardware naplno a příkladem je i haptická odezva, která bude v titulu simulovat odpor Kenina luku.

Kena: Bridge of Spirits Announcement Trailer

Hra připomíná barevným vizuálem animované filmy od Disney či Pixaru. Pokud ho dokáže vhodně zkombinovat s herními prvky, máme se na co těšit.

Zmíněné huňaté příšerky Rot se nacházejí všude kolem vás, stačí je jen najít a vytvořit si tak chlupatou armádu, díky které odemknete nové bojové možnosti a interakce s prostředím (v traileru můžeme vidět, jak se Rot vrhly na nepřítele). Potvůrky pravděpodobně sehrají podstatnou roli i v řešení hádanek (v ukázce pomáhají Keně přenést sochu na určené místo). Zajímá mě také, jak se jejich počet odrazí na celkové hratelnosti a zdolávání hry. Bude možné hrát sólo, nebo nás hra do dalšího levelu nepustí, pokud při nás nebudou cupitat Rot? Tvůrci lákají i na možnost prozkoumávání, je však obtížné posoudit, do jaké míry bude svět opravdu otevřený a zda poskytne příležitosti na znovuhratelnost. Na tyto otázky bychom měli znát odpověď koncem roku 2020, kdy hra vychází na PlayStation 4, PlayStation 5 a i PC.

• Zdroje: blog.playstation.com, YouTube, tisková zpráva, Playstation blog

Kena: Bridge of Spirits - Deluxe Edition - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční - Kena, mladá duchovní průvodkyně, nalézá při pátrání po posvátné horské svatyni opuštěnou vesnici. Aby mohla pokračovat ve své cestě, bude muset nejprve odhalit tajemství tohoto zapomenutého společenství ukrytého v hlubokém lese, ze kterého potulné duše nemohou nalézt cestu ven.

869,-
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Skladem > 5 ks
Objednací kód: PSV0152
Kena: Bridge of Spirits - Deluxe Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční - Kena, mladá duchovní průvodkyně, nalézá při pátrání po posvátné horské svatyni opuštěnou vesnici. Aby mohla pokračovat ve své cestě, bude muset nejprve odhalit tajemství tohoto zapomenutého společenství ukrytého v hlubokém lese, ze kterého potulné duše nemohou nalézt cestu ven.

-11% 899,-
799,-
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MSX1205
PlayStation 5
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač - V současné chvíli bohužel z důvodu celosvětové nedostupnosti neznáme konkrétní termín naskladnění zboží. Veškeré objednávky PlayStation 5 jsou odbavovány postupně ze společné fronty podle termínu vytvoření předobjednávky s omezením 1ks na zákazníka.

Předp. cena
13 490,-
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: MSX005
PlayStation 5 Digital Edition
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač - V současné chvíli bohužel z důvodu celosvětové nedostupnosti neznáme konkrétní termín naskladnění zboží. Veškeré objednávky PlayStation 5 jsou odbavovány postupně ze společné fronty podle termínu vytvoření předobjednávky s omezením 1ks na zákazníka. Předpokládané dodání produktu očekáváme v průběhu roku 2022.

Předp. cena
10 790,-
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: MSX005DE
PlayStation 5 DualSense Wireless Controller - White
Gamepad pro PS5, bezdrátové připojení, 3,5mm Jack (na ovladači), USB-C (na ovladači), integrovaná baterie, vibrace, podsvícení, analogové páčky, reproduktor, mikrofon, haptická odezva, bílá barva

-13% 1 799,-
1 569,-
Můžete mít ihned na 19 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MSX005DS1
Alza Gamebox Ryzen RTX3070
Herní PC AMD Ryzen 5 5600X 4.6 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB + HDD 2 TB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home - Originální produkt MS (nejedná se o druhotnou licenci)

+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-7% 45 990,-
42 990,-
Můžete mít dnes od 13:15
Skladem poslední kus
Objednací kód: sklRB4a7t8
0
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací