Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
vega vega

Knights of Honor II: Sovereign (OZNÁMENÍ) se vrací jako Grand Strategie

Zobrazit katalog

Již brzy

Aktualizováno

Knights of Honor je pojem, po jehož vyslovení si většina starších hráčů vybaví jednu z nejlepších strategií vůbec. Vcelku překvapivé proto bylo, že jsme na její pokračování čekali dlouhých patnáct let. Nakonec jsme se však dočkali a konečně došlo k oznámení Knights of Honor II: Sovereign, za nímž stojí neustále rostoucí gigant THQ Nordic spolu s Black Sea Games. Co nového nám tento titul přinese, vám poví následující odstavce.

Oznámení

Knights of Honor II: Sovereign; wallpaper: cover

• Žánr: grand RTS • Multiplayer: Ano • Vývojář: Black Sea Games • Vydavatel: THQ Nordic • Platformy a Datum vydání: PC (2020) Homepage • Čeština: Ne


Knights of Honor II: Sovereign – Oznámení

  1. Knights of Honor II: Sovereign potěší fanoušky Total War volající po evropské historii
  2. HW nároky pro Knights of Honor II: Sovereign PC

Knights of Honor II: Sovereign potěší fanoušky Total War volající po evropské historii

• Oznámení: 26. 8. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Grand strategie nepředstavují nejoblíbenější typ her, přesto se v THQ Nordic rozhodli, že jim v jejich portfoliu nesmí takto laděná hra chybět a tak povolali vývojáře z Black Sea Games. Ti se ihned pustili do práce na pokračování legendární strategie Knights of Honor, která byla ve své době považována za velmi silného hráče, jenž se mohl lehce měřit s prvními zástupci značky Total War. Knights of Honor II: Sovereign se na prvních záběrech tváří jako stará dobrá klasika v novém kabátu, což je jedině dobře. Kdo však nikdy nehrál první hru, se jistě nyní ptá, co to přesně znamená. Odpověď je až překvapivě jednoduchá. Prostě a jednoduše dostaneme konkurenta série Total War.

Knights of Honor II: Sovereign (trailer)

Král to v Knights of Honor II: Sovereign rozhodně nebude mít lehké, slaboši to tím pádem zřejmě daleko nedotáhnou.

Namísto Číny se však podíváme do středověké Evropy, která má před sebou těžká léta, protože je plná panovníků bažících po moci. Sám Bůh vám dá možnost ujmout se jednoho z historických království a pustit se do boje za své zájmy. Fanouškům naší historie možná bude touto cestou konečně dána možnost zachránit České království před pádem do anarchie a vytvořit z něj říši, která svou velikostí a mocí zastíní všechny okolní země. Jak se od sebe jednotlivé národy budou lišit, je aktuálně otázkou, počítat však lze dle mého názoru s tím, že každá frakce bude mít podobně jako v Knights of Honor k dispozici unikátní jednotky, technologické směry či struktury.

Detailně má být podle tiskové zprávy od THQ Nordic zpracována domácí politika spolu s diplomacií, s jejíž pomocí půjde nakonec na svou stranu získat i ty, kteří tak úplně nesouhlasí s vašimi kroky. Hodně zásadní vliv má mít na fungování říše panovníkův dvůr, na němž se budou podobně jako v Crusader Kings 2 nacházet lidé, které půjde dosadit do speciální rady definující chod království. Důležité proto bude vždy si řádně rozmyslet, komu danou funkci přidělíte, jelikož se jen málokdo hodí do role maršála, hlavního diplomata nebo vrchního špiona. Když zvolíte špatně, ve finále to může mít negativní dopad na to, jak bude celá sekce šlapat, což jsme mohli vidět třeba už ve zmíněném Crusader Kings 2.

KNIGHTS OF HONOR 2 SOVEREIGN - In Game Footage Trailer

V Knights of Honor II: Sovereign budete moci na kolena srazit většinu středověkého světa.

Trošku překvapivý mi přijde fakt, že Knights of Honor II: Sovereign nebude tahovkou, nýbrž hrou odehrávající se v reálném čase, čímž se odkloní od konceptu užívaného v Total War a spíše se přikloní ke Crusader Kings 2, jež taktéž funguje na principu RTS. Za sebe se tohoto kroku trošku obávám, možná ale vývojáři příjemně překvapí. Soubojový systém má pracovat na bázi RTS bitev, takže kooooneeečněě dostanu do rukou hru, která mi po sérii Total War nabídne bitvy, jež budu moci rozhodnout svým taktickým géniem nejen ve střetech s AI, ale také normálními hráči. Datum vydání Knights of Honor II: Sovereign aktuálně není přesně známo, dorazit by však mělo na PC už v roce 2020.

• Zdroje: YouTube (THQ Nordic, Videokrebs), Tisková zpráva

HW nároky pro Knights of Honor II: Sovereign PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Knights of Honor II: Sovereign vychází někdy v roce 2020 na PC. O novinkách vás budeme informovat.

Knights of Honor 2: Sovereign
Hra na PC - krabicová verze, žánr: strategie

Předp. cena
1 099,- bez DPH 908,-
Předobjednat
Očekáváme prosinec 2021
Objednací kód: WG1235
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi