Ve 4. fází MCU nás čeká hororový Doctor Strange, ženská verze Thora a nové seriály (TÉMA)

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Mohlo by se zdát, že snímkem Avengers: Endgame filmový svět Marvelu končí. Disney ale rozhodně neplánuje usnout na vavřínech a na právě proběhlém Comic Conu v San Diegu oznámilo filmy a seriály z nadcházející 4. fáze, kde nebude chybět Thor, Doctor Strange, celovečerák Black Widow nebo i seriály záporáka Lokiho či vždy odstrčeného Hawkeye. Vše, co Marvel vydá v letech 2020 až 2021, najdete v tomto článku.

MCU; screenshot: hrdinové

Varování: nově oznámené filmy a seriály navazují na snímky z třetí fáze, v článku tak můžete najít spoilery na filmy Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame a Spider-Man: Daleko od Domova.

MCU 4. fáze filmů – vše, co potřebujete vědět

 1. Marvel pro 4. fázi nachystal 5 filmů a 5 seriálů
 2. Black Widow (film, 1. května 2020)
 3. The Falcon and the Winter Soldier (seriál, podzim 2020)
 4. Eternals (film, 6. listopadu 2020)
 5. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (film, 12. února 2021)
 6. WandaVision (seriál, jaro 2021)
 7. Doctor Strange in the Multiverse of Madness (film, 7. května 2021)
 8. Loki (seriál, jaro 2021)
 9. What If...? (animovaný seriál, léto 2021)
 10. Hawkeye (seriál, podzim 2021)
 11. Thor: Love and Thunder (film, 5. listopadu 2021)

Marvel pro 4. fázi nachystal 5 filmů a 5 seriálů

• Téma: 29. 7. 2019 • Autor: Filip Němec

V roce 2008 odstartoval snímek Iron Man něco, co už možná v historii kinematografie nikdo nikdy nepřekoná. Marvel dokázal vytvořit ze svých komiksů, jež aktuálně i díky filmům zažívají renesanci, celosvětový kult, jenž každým rokem nabíral nové stoupence, až se v roce 2019 zrodil nový nejvýdělečnější film všech dob – Avengers: Engame. Jenže co teď? Thanos, který všechny ty roky tahal za nitky, je poražen, Země i celý vesmír je mimo nebezpečí a Spider-Man se v posledním snímku fáze 3 vypořádal se záporákem, jenž nepředstavuje pro vesmír žádnou zásadní hrozbu.

Marvel Studios Panel na Comic Conu v San Diegu – nejzajímavější okamžiky

Každý z filmů či seriálů měl svůj vlastní panel. V tomto videu najdete to nejdůležitější ze všech jednotlivých panelů. V podstatě jde ale o třináct minut vřískání fanoušků, protože to vypadá, že ani po Avengers: Endgame sláva MCU neupadá, spíše naopak.

Skalní fanoušci samozřejmě vědí, že někde tam v dáli se na nás chystají mezigalaktické problémy, jež otevřenou novou kapitolu MCU, nyní ale máme černé na bílém, jaké filmy a seriály nás v příštích dvou letech čekají. Marvel totiž na Comic Conu v San Diegu oznámil kompletní line-up tzv. fáze 4, která v příštích dvou letech nabídne pět celovečerních filmů a pět nových seriálů. Jaké to budou?

Black Widow (film, 1. května 2020)

Prezident studia Kevin Feige v San Diegu prohlásil, že čtvrtá fáze nebude jen o nových postavách, ale také o lepším poznání těch, které už dobře známe. S výjimkou vždy tajemného Nicka Furyho tento popis sedí rovněž na agentku Romanovovou. Ta v komiksech častokrát zaujímala takovou pozici, že se nedalo věřit ničemu, co o ní kdokoli věděl. Že se tato postava dočká vlastního filmu, již nějaký ten pátek víme, mírným překvapením je však to, že se snímek bude odehrávat po událostech filmu Kapitán Amerika: Občanská válka, měli bychom se však nejspíše pomocí flashbacků podívat i do podstatně vzdálenější minulosti.

Hlavní role se samozřejmě ujme Scarlett Johansson, bez ní by ostatně snímek měl jen pramalé šance na úspěch. V nových rolích se představí David Harbour jako Red Guardian, který je v podstatě ruskou verzí Kapitána Ameriky či Florence Pugh v roli Yeleny. Ta byla podobně jako Natasha vycvičena v programu Red Room Academy pod dohledem KGB a poté, co Natasha Romanoff zběhla do USA, se právě Yelena měla stát novou Černou vdovou. Zatím však není jisté, jak s těmito a dalšími postavami, jež vychází z originálních komiksů, Marvel naloží. Scénáristické sesle se ujme mladá australská režisérka Cate Shortland.

Black Widow; screenshot: logo

Na Comic Conu mohli návštěvníci zhlédnout krátkou ukázku, podle níž bude mít snímek velmi blízko ke druhému dílu Kapitána Ameriky, kde scénáristé hodně vsadili na boj z blízka pomocí všeho, co lze najít kolem sebe.

The Falcon and the Winter Soldier (seriál, podzim 2020)

Prvním nově oznámeným seriálem bude The Falcon and the Winter Soldier. Ten stejně jako jeho následovníci bude přímo z dílny Marvelu a podílet by se na něm měl hlavoun Marvel Studios Kevin Feige. Na rozdíl od seriálů z Neflixu nebo Agents of S.H.I.E.L.D. zde můžeme už od počátku očekávat jistou úroveň kvality i konzistence, není však zatím jisté, jestli seriály vysílané na nové streamovací službě Disney+ budou přímo spadat do MCU.

V hlavních rolích se dle očekávání představí Sebastian Stan (Winter Soldier) a Anthony Mackie (Falcon), jejichž postavy už ve filmech prokázaly, že parťácká chemie mezi nimi funguje velmi dobře a očekávat tak můžeme spoustu vzájemného špičkování i skvělé akce, neboť oba herci jsou známi tím, že většinu soubojů a kaskadérských kousků zvládají sami. 

Zhruba už také víme, o čem seriál bude. Po událostech v Avengers: Endgame se stal majitelem kapitánova štítu Falcon, a přestože Chris Evans účinkování u Marvelu ukončil, Kapitán Amerika a jeho odkaz bude žít dál právě skrze tuto dvojici jeho nejbližších přátel. Lpět na minulosti se však bude více, než jsme původně čekali. Vrátí se totiž Baron Zemo a opět ho ztvární vynikající Daniel Brühl. Ten se nejspíše po zmatku kolem lusknutí a následného dvojitého odlusknutí rukavicí nekonečna dostal z vězení a vrátí se zpět ve své ikonické fialové masce z komiksů. Ze známých tváří se ukáže také Emily VanCamp jako Sharon Carter alias Agentka 13, The Falcon and the Winter Soldier tak prozatím působí hodně nadějně a fanoušci MCU by si ho neměli nechat ujít.

The Falcon and the Winter Soldier; screenshot: logo

Že bude pro seriál důležitá postava Kapitána Ameriky nebo alespoň jeho štít, dokazuje i logo, které obsahuje ikonickou kapitánovu hvězdu.

Eternals (film, 6. listopadu 2020)

Seriál s Buckym a Falconem sice zní skvěle, ale po Infinity sáze zkrátka chceme něco stejně velkého. Nakouknout pod pokličku dalšího vesmírného sváru by mohl film Eternals, který bude mít premiéru 6. listopadu 2020 a rozšíří dějiště MCU ještě více. Film bude pojednávat o stejnojmenné rase humanoidů s nadlidskými schopnostmi jako létání, telepatie, teleportace nebo projekce energie. Mimo Eternals by se pak měli ukázat jejich stvořitelé, rasa vesmírných bohů Celestials, kteří patří k nejmocnějším bytostem ve vesmíru a jsou v podstatě nezničitelní. Ti kromě Eternalů vytvořili také rasu Deviantů, jež jsou sice ohavní, ale velmi inteligentní a byli to právě oni, kdo obyvatele Země pomocí genetického inženýrství přetvořil v inteligentní bytosti.

Jak moc se ve filmu propletou osudy těchto tří ras, zatím nemáme tušení, známe však alespoň obsazení některých důležitých rolí. Marvel opět ukázal sílu svého jména a do filmu Eternals najal mnoho známých jmen v čele s Angelinou Jolie, jež si zahraje Thenu narozenou na Olympu. Z dalších jmen pak zaujme Salma Hayek (Ajak) nebo Richard Madden (Ikaris). Více toho zatím o Eternals nevíme, dá se však očekávat, že filmovým vesmírem Marvelu pořádně zatřesou.

Eternals; screenshot: logo

Nadšení z obsazení hvězd jako Angelina Jolie či Salma Hayek mírní například fakt, že postavu Sprita, jenž je v komiksech chlapcem, bude ve filmu hrát mladá Lia McHugh. Zase ta genderová nevyváženost?

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (film, 12. února 2021)

Pamatujete si na naštvané reakce fanoušků, kteří nepřekousli falešného Mandarina ve snímku Iron Man 3? Od té doby však Marvel čas od času připomene, že s organizací Deset Prstenů a skutečným Mandarinem ještě mají něco v plánu a nyní už konečně víme co. Kolem tohoto mága se bude točit asijská bojovka Shang-Chi, ve které Mandarina ztvární oblíbený Tony Leung. Hlavní postavy se ujme kanadský herec s čínskými kořeny Simu Liu, toho můžeme znát zejména ze sitcomu Kim’s Convenience. Režisérem je Destin Daniel Cretton a očekávat máme klasickou asijskou bojovku plnou soubojů na blízko. Do kin zamíří 12. února příštího roku.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings; screenshot: logo

Tentokrát nás už snad Marvel nezklame a skutečně uvidíme opravdového Mandarina. Škoda jen, že jeho hlavní protivník Iron Man už není mezi živými.

WandaVision (seriál, jaro 2021)

Seriál WandaVision má být prý naprosto bláznivý, takže pokud jste čekali nějakou romanci, pravděpodobně na ni můžeme zapomenout, ale kdo ví. Jediné, co Marvel o seriálu zatím prozradil, je to, že se při jeho tvorbě nekladli žádné bariéry. Hlavní role si samozřejmě střihnou Elizabeth Olsen jako Wanda Maximoff a Paul Bettany v roli Visiona. Seriál se přitom bude odehrávat po událostech Avengers: Endgame, takže zatím nevíme, jak velkou roli bude hrát v příběhu Vision. Dokáže ho Scarlet Witch svou velkou mocí oživit, půjde pouze o flashbacky nebo Wanda využije svých psychedelických schopností a vytvoří si Visiona ve své hlavě?

Podle názvu seriálu sázíme spíše na to, že Vision bude nějakým způsobem přiveden zpět k životu, což by samo o sobě nepopíralo nic z předchozích událostí, neboť byl v podstatě více vyspělou formou technologie než živou bytostí. Jak to ale nakonec celé bude, si musíme počkat do jara příštího roku. V seriálu se objeví také Monica Rambeau, kterou jsme viděli jako malou holčičku ve filmu Captain Marvel. Ta už bude nyní dospělá, jestli se ale dočká schopností z komiksů, kde figurovala jako druhá Captain Marvel či superhrdinka Photon nebo Pulsar, můžeme zatím jen hádat.

WandaVision; screenshot: logo, postavy

Většina fanoušků by si přála oživení spíše Iron Mana nebo Lokiho, i Vision je však oblíbenou postavou, která je v podstatě stará jako MCU samotné, protože byl už v prvním Iron Manovi ve formě Starkovy umělé inteligence. Jeho návrat k životu by tak mnoho diváků potěšil.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (film, 7. května 2021)

Fáze 4 marvelovského filmového vesmíru přinese i očekávaná pokračování. Druhý díl Doctora Strange bude opět režírovat Scott Derrickson, avšak zatímco první díl se nebál velmi často sáhnout k humorným prvkům, pokračování se ponese ve stylu gotického hororu. Je pravdou, že Marvel se vůbec nezdráhá zkoušet různé žánry a to i v rámci jedné filmové série, osobně bych se však nebál toho, že by si Benedict Cumberbatch v roli Stephena Strange odpustil alespoň pár vtípků.

Jak už napovídá podtitul, nejspíše se konečně dočkáme odemknutí tzv. multiverza, tedy konceptu mnohovesmíru, ve kterém souběžně existují paralelní světy. V těch mohou být například zlí Avengers a podobně. A kdo by měl brány do jiných světů otevřít než sám vrchní kouzelník Avengers, jež zvládne hlídat více realit najednou. Marvel by si tím navíc vyšlapal cestičku k velmi jednoduchému přivítaná X-Menů do MCU, protože by stačilo říct, že se tito zmutovaní superhrdinové zkrátka vyskytovali v paralelních vesmírech.

To jsou ale zatím jen čiré spekulace. Co naopak víme jistě, je to, že se ve filmu objeví také Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch, přičemž seriál WandaVision by měl mimo jiné odhalit právě to, jak se Wanda ke spojenectví se Strangem dostala a není snad ani třeba zmiňovat, že by mohlo jít o velmi silné magické duo. Jak se jim vydaří vzájemná spolupráce, se dozvíme 7. května 2021.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness; screenshot: logo, postavy

Poprvé si z nás v Marvelu vystřelili a narážky na multiverzum ve Spider-Man: Daleko od Domova byly jen výmysly. Tentokrát už to zkrátka musí vyjít.

Loki (seriál, jaro 2021)

Představitel boha lsti a léček Tom Hiddleston se nejprve ucházel o roli samotného Thora, nakonec však byl obsazen právě do role Lokiho a vznikl tak fenomén „Hiddlestoners“, kam se řadí zejména fanynky tohoto talentovaného herce. Jeho výkon ve filmu Thor (2011) přesvědčil Marvel k jeho dalšímu obsazování, a jelikož v hlavní dějové linii MCU je nejspíše už opravdu mrtvý (nicméně u boha lsti nikdy nevíte), rozhodl se Marvel vyslyšet prosby fanoušků a zmapovat osud alternativního Lokiho z roku 2012, který při cestování časem v Avengers: Endgame unikl do alternativní reality. Prozatím víme jistě jen to, že se podíváme do roku 1975, vyloučeny však nejsou ani jiná období.

Loki; screenshot: logo

Seriál Loki bude v rámci Marvel univerza méně významný a zbytek filmů či seriálů nikterak neovlivní, o to více by však mohlo jít o zábavný a pro fanoušky Lokiho zajímavý seriál.

What If...? (animovaný seriál, léto 2021)

Pokud má být seriál WandaVision naprostý úlet, pak What If…? bude úlet na druhou. Komiksová série se stejným názvem patří mezi ty nejpopulárnější, protože uvažuje nad tím, co by se stalo, kdyby se například Spider-Man přidal k Fantastické Čtyřce. Většinou se však zaobírá daleko extrémnějšími představami. Tak třeba co by se stalo, kdyby všichni Avengers dostali vlastní kladivo, jako má Thor? Možná právě proto půjde o seriál animovaný, jehož největší zbraní ale budou herci filmových předloh, respektive jejich hlasy. K dabování svých postav se již přihlásila většina hereckého ansámblu MCU a chybí jen Robert Downey Jr., Chris Evans a Scarlett Johansson.

Lákadlem pak bude také hlas Jefreyho Wrighta, který vdechne život vypravěči celé série. Dohlížet nad celým děním totiž bude The Watcher, jenž má za úkol zpovzdálí pozorovat dění na Zemi. Vidět jsme ho mohli už v druhých Strážcích Galaxie v rámci camea Stana Leeho, kde šlo ale spíše jen o vtipnou narážku. Premiéru by měl mít seriál někdy v roce 2021.

What If...?; screenshot: logo

Seriál What if…? Zcela určitě neovlivní hlavní dění v MCU, rozhodně však jde o přírůstek, který by si mohl získat spoustu fanoušků.

Hawkeye (seriál, podzim 2021)

Pozdě, ale přece. Tak by se dalo popsat zadostiučinění, které nejspíše pocítil Jeremy Renner v okamžiku, kdy mu byl nabídnut vlastní seriál. Postava Hawkeye se dostala v prvních Avengers do nezáviděníhodné pozice a bylo cítit, že v dalších dílech se scénáristé snažili Rennerovi vše vynahradit. Právě postava Clinta Bartona alias Hawkeye, z něhož se v Avengers: Endgame stal Ronin, dostane koncem roku 2021 svůj vlastní seriál. V něm bude trénovat možná svého nástupce, kterého si zahraje Kate Bishop. Dojít by pak mělo právě i na jeho přerod v Ronina, Marvel se totiž inspiroval u velmi oblíbené komiksové série od Matta Fractiona, což odráží i samotné logo seriálu. Snad půjde o trefu do černého.

Hawkeye; screenshot: logo

Fanoušky Clinta Bartona zajímá jen jediné – obleče si konečně svůj fialový kostým z komiksů? Fialová tečka v písmenu „a“ by mohla napovídat, že ano.

Thor: Love and Thunder (film, 5. listopadu 2021)

Posledním filmem z fáze 4 bude čtvrtý a závěrečný díl Thora, a pokud jste si stěžovali na to, že ve snímku Captain Marvel udělali scénáristé trochu nepochopitelně z Mar-Vella ženu, tentokrát vám půjde rovnou pěna od úst. Nebo spíše blesky? Po pauze v Thor: Ragnarok se totiž vrátí Natalie Portman v roli Jane Foster, ze které Marvel udělá ženskou verzi Thora. Ta sice má v komiksech poměrně pevné základy a stala se vcelku oblíbeným superhrdinkou, Natalie Portman si to však rozházela u fanoušků v momentě, kdy odmítla účinkování ve třetím díle a nyní je jí vyčítáno, že se vrátila jen díky vidině hlavní role.

Přeměna Jane Fosterové na ženskou verzi Thora proběhla v komiksech tak, že Nick Fury něco pošeptal Thorovi do ucha a ten kladiva najednou již nebyl hoden. Mjölnir pak po čase přilétlo právě k Jane Fosterové, jež umírala na rakovinu a moc kladiva ji vyléčila. MCU si však tuto zápletku nejspíše přebere po svém. Režie se opět ujme Taika Waititi, takže lze očekávat podobnou jízdu plnou humoru jako v případě předcházejícího dílu.

Thor: Love and Thunder; screenshot: logo

Ne zrovna vážné pojetí Thora odstartoval režisér třetího dílu Taika Waititi a už samotné logo chystaného pokračování jasně ukazuje, že i tentokrát se nebude nic brát smrtelně vážně.

Bylo tohle z Comic Conu všechno? Nejspíše si teď říkáte, že chystaný lineup filmů vypadá slibně, ale zatím jsme neviděli ani náznak ničeho tak zásadního, jako byl příchod Thanose a kamenů nekonečna. Je třeba mít na paměti, že ani fáze 1 rovnou nenabídla divákům jasné odhalení finálního kataklyzmatu. Dá se tak logicky předpokládat, že i 4. fáze bude mostem k dalšímu mezigalaktickému finále, do kterého by mohli promluvit již zmínění mutanti. Kevin Feige totiž na závěr panelu naznačil, že v páté fázi se vrátí Strážci Galaxie, Black Panther nebo třeba Captain Marvel a v přípravě je nová verze Fantastické Čtyřky a právě také X-Menů.

• Zdroje: Twitter (BossLogic), YouTube (Attraction Magazine), vlastní

Že Marvel naslouchá fanouškům, potvrdilo také oznámení filmu Blade. O tom se již dlouho spekulovalo, přičemž se fanoušci tohoto zabijáka báli, že se nakonec ukáže pouze v seriálu. Hlavní postavu pak ztvární dvěma Oscary oceněný Mahershala Ali, kterého si fanoušci do této role přáli ze všech možných adeptů nejvíce. Jaký máte pocit z Comic Conu v San Diegu vy? Jste spokojeni s oznámenými filmy a seriály? Dejte nám vědět v komentářích.

4,8 12×
Avengers 1: Poslední návstěva
Kniha - Velký návrat velkého týmu! První kniha z nové řady v podání jednoho z nejpopulárnějších scenáristů současnosti, Jasona Aarona! - autor Jason Aaron, Ed McGuinness, 160 stran, Brožovaná bez přebalu lesklá
295,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP0294289
Peter Parker Spectacular Spider-Man 1: Do soumraku
Kniha - Spider-Man, jak ho máme rádi. Ale něco se přece jen změnilo. Přichází člen rodiny, o kterém neměl ani potuchy. Příběh volně navazuje na komiks Spider-Man: Rodinný podnik. 160 stran, brožovaná bez přebalu lesklá
276,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP0297501
Strážci galaxie New X-Men Soud s Jean Greyovou
Kniha - autor Brian Michael Bendis, 144 stran, česky
256,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: FKP0261964
Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací