Alzaboxy Q1 Alzaboxy

Microsoft Flight Simulator (NOVINKA) nám způsobí závrať svou monumentalitou

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Letecká simulace od Microsoftu nabývá reálnějších kontur a my se postupem času dozvídáme stále více ohromujících novinek. Nyní se odhalily první obsáhlejší dojmy přímo z hraní, které ukazují i těm největším pesimistům, že nám výlet do nebeských výšin vezme dech. V dnešní novince o Microsoft Flight Simulatoru se totiž pobavíme především o zpracování míst po celé planetě.

i

Hledáte recenzi na Microsoft Flight Simulator? Klikněte na odkaz.

NovinkyOznámení

Microsoft Flight Simulator; screenshot: cover

Microsoft Flight Simulator (hra)

Letecký simulátor Microsoft Flight Simulator vyvíjí Asobo Studio a vydává společnost Xbox Game Studios. Hra vychází 18. 8. 2020 na PC, 22. 12. 2020 na PC VR a 27. 7. 2021 na Xbox Series X/S bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze | Speciál: Vše, co víme

Microsoft Flight Simulator – Novinky

  1. (16. 12. 2019) Grafické zázraky díky satelitu
  2. (27. 11. 2019) Z letadel budete sledovat život ve městech i v přírodě
  3. HW nároky pro Microsoft Flight Simulator PC

Grafické zázraky díky satelitu

• Novinka: 16. 12. 2019 • Autor: Jakub Němec

Microsoft Flight Simulator nás přesvědčuje od prvních záběrů, že návrat do kokpitů letadel bude nejen svátek pro fanoušky aviatiky, ale také vhodnou relaxační hrou v dnešní uspěchané době. Tvůrci ze studia Asobo se totiž maximálně věnují grafické stránce titulu tak, aby působila uklidňujícím dojmem. Kdykoliv tak usednete za knipl vzdušného oře, padne na vás pohoda spojená s idylickými výhledy do krajiny podle vaší chuti. Autoři si totiž dali za úkol převést do vašich počítačů a Xboxů kompletní zemský povrch, a to až s fotorealistickou přesností.

Microsoft Flight Simulator – X019 (Gameplay Trailer)

První oficiální ukázka Microsoft Flight Simulatoru ukazuje to nejlepší ze svého širokého repertoáru.

Nemyslete si ovšem, že se ve vývojářském studiu vytvořila speciální skupinka lidí, kteří by se hrbili nad satelitními záběry a kousek po kousku by převáděli povrch naší planety do digitální podoby. Za Flight Simulatorem totiž stojí společnost Microsoft, do jehož portfolia patří mimo řady jiných služeb také satelitní mapy Bing chlubící se maximálním důrazem na přesnost. Ve studiu Asobo tak museli vymyslet, jak zpracovat tento podrobný materiál do herní podoby. To se jim povedlo více než dobře, jak můžeme posoudit ze záběrů z hraní, které pořídil Andy Kelly ze serveru PC Gamer.

Interní algoritmus Microsoft Flight Simulatoru dokáže převést objekty na mapách do jejich 3D podoby, takže krajina pod letadlem vypadá naprosto reálně. Čím výše se vznášíte, tím dokonalejší iluzi dostanete. Při nízkých průletech je již patrné, že o modelaci jednotlivých objektů v reálném čase se stará umělá inteligence, ale současné záběry jsou z brzké alfa verze, v nichž nehučí po silnicích slibovaná hustá doprava (občas se mihne autíčko) a v přírodě se ještě neprohání zvířectvo. Přesto mi zůstává rozum stát nad tím, jak se francouzským tvůrcům podařilo dosáhnout takové míry detailů.

Microsoft Flight Simulator; screenshot: město
Z hůry vypadá městská zástavba v Microsoft Flight Simulatoru téměř jako ve skutečnosti.

Počasí dalším trumfem Microsoft Flight Simulatoru

Zpracování zemského povrchu a realismus při létání se zdravou mírou arkádovosti doplňují další maličkosti, které doslova berou dech. Krom možnosti objevit se během několika vteřin kdekoliv na světě, proletět se kolem přírodních a architektonických dominant naší planety a kouknout se z mraků na vlastní dům budete moci naplno prožívat rozmary počasí. V tomto ohledu se setkáváme až s obsedantním detailismem, v jehož rámci se autoři chválí téměř dokonalými mraky nacucanými vodními parami toužícími se proměnit v déšť, bouřkovými smrštěmi s nebezpečnými blesky, ale také romanticky rozfoukanými obláčky zabarvenými do ruda zapadajícím sluncem.

Microsoft Flight Simulator – 9 Beautiful Cities (Gameplay)

Serveru IGN se poštěstilo zahrát si Microsoft Flight Simulator, takže se můžete pokochat devíti světovými městy v téměř čtrnáctiminutovém videu. Jedná se prozatím o pre-alfa verzi, takže doskakování některých objektů ještě tvůrci nevychytali, ale i tak záběry ohromí svou detailností.

V tomto ohledu samozřejmě nepřekvapuje propojení s předpověďmi počasí z celého světa, opět pod patronátem Microsoftu. Díky tomu si budete moci zalétat ve stejných podmínkách jako profesionální letci právě operující v daném prostoru. Chcete se kouknout, jestli byla předpověď Dagmar Honzové pravdivá a netoužíte hledat online kamery? Sedněte do letadla a ověřte si slova mluvčí ČHMÚ na vlastní oči. Já osobně se nejvíce těším na splnění největší výzvy svého středoškolského hraní – s Boeingem podniknout cestu přes Atlantský oceán v reálném čase. Mám pocit, že Microsoft Flight Simulator vycházející příští rok pro PC a Xbox One bude přesně tím pravým titulem, který umožní plnit podobně romantické, či šílené sny. Necháte se zlákat?

• Zdroje: PC Gamer, IGNZ letadel budete sledovat život ve městech i v přírodě

• Novinka: 27. 11. 2019 • Autor: Jakub Němec

Od prvních teaserových záběrů na E3 se postupně zvedá vlna zájmu o Microsoft Flight Simulator. Slavná série, která ztratila dech na začátku 21. století, opět roztáčí lopatky vrtulí a tryskové motory proudových letadel na plné pecky, což kvituje jak odborná, tak fandovská veřejnost. V minulém článku jsem se rozepsal o grafické stránce titulu a naznačil, že se tvůrci ze studia Asobo zaměří na detailní prezentaci nejen samotného letu, ale také na dění pod nebeským ořem. Ani zdaleka jsem ale netušil, jak velké plány se chystají. V rozhovoru pro web Der Standard se totiž vedoucí projektu Jörg Neumann rozpovídal o hlubších detailech.

Microsoft Flight Simulator; screenshot: VR, cover
Myslíte, že opravdu budeme v Microsoft Flight Simulatoru sledovat jezdící vlaky, auta a další dopravní prostředky, nebo že se jedná pouze o reklamní žvásty?

Designéři se totiž zaměří nejen na detailní zpracování kokpitu, což se dalo pochopitelně čekat, ale stejné péče se dostane také zemskému povrchu. Při nízkých průletech si budete moci vychutnat fungující infrastrukturu živoucích měst, zatímco při víření vzduchu se nad přírodními plochami pokocháte místní faunou. Tvůrci Microsoft Flight Simulatoru chtějí jít dokonce až tak daleko, že během střídání ročních období by rádi zakomponovali migraci zvěře do teplých krajin, zimní spánek medvědů a další až minimalistické drobnosti. Snad si na sebe francouzští grafici neupletli bič a nevzbudili u fanoušků nerealistická očekávání.

Oblaka v Microsoft Flight Simulator uvidíme na vlastní oči

To se jim totiž určitě podařilo, když promluvili o možnostech virtuální reality ve své letecké simulaci. Do konference E3 prý tvůrci nad tímto módem ve své hře vůbec nepočítali, ale po zvednutí zájmu o VR technologie se rozhodli udělat 3D zážitek jednou z podstatných částí Microsoft Flight Simulatoru. Vzhledem k nedávné demonstraci nejnovějších možností VR brýlí v Half-Life: Alyx se můžeme těšit na detailní provedení vnitřku letadla a dokonalé zobrazení prostoru okolo kokpitu. Jakým způsobem to ovšem zatíží naše počítače, nelze prozatím určit. Osobně bych si ovšem tipnul, že pokud budete updatovat svůj stroj kvůli Half-Lifu, tak si v pohodě také zalétáte ve VR i zde.

• Zdroje: PC Gamer, DerStandard


Microsoft Flight Simulator – Oznámení

  1. Slibná budoucnost digitálního létání
  2. HW nároky pro Microsoft Flight Simulator PC

Slibná budoucnost digitálního létání

• Oznámení: 16. 11. 2019 • Autor: Jakub Němec

Pohyb v nebeských sférách lákal lidi odnepaměti, o čemž by mohl vyprávět i bájný Ikarus, kdyby pyšně neletěl až ke Slunci. V dnešní moderní době není problém usednout do letadla či balónu, které vás vynesou do výšin, ze kterých můžeme pozorovat svět pod vámi, ale málokomu se poštěstí tyto stroje ovládat. K plnění těchto snů máme naštěstí připraven digitální prostor, kde se mohou všechny vášně nadšených aviatiků vyplnit. Letecké simulátory a arkády se těšily hojnému zájmu především na přelomu tisíciletí, ale poslední dobou by vám na jejich spočítání stačily prsty jedné ruky. Naposledy jsme si mohli zařádit ve stíhačkové arkádě Ace Combat 7: Skies Unknown, ale tradiční, nebojové simulátory mají od roku 2007 pauzu.

Microsoft Flight Simulator – X019 (Gameplay Trailer)

Grafické orgie v Microsoft Flight Simulator doslova hladí oči. Otázkou je, jestli se dané záběry tvořily v rámci možností konzolí dnešní generace, nebo zda se cílí již na Project Scarlett.

Možná proto se společnost Microsoft rozhodla obnovit svou dříve oblíbenou sérii Microsoft Flight Simulator, o čemž nám dala poprvé vědět na prezentaci v rámci letošní výstavy E3. Mnoho detailů jsme se o novém dílu, který se hlásí k restartování značky prostým názvem bez jakýchkoliv podnázvů či přídomků, nedozvěděli, a proto jsme bedlivě čekali, co se bude dít dále. Základní informace jsme se konečně dozvěděli v rámci pořadu Inside Xbox uskutečněného speciálně pro výstavu X019 v Londýně. Zde jsme konečně viděli pořádné záběry z létání a především některé stroje, za jejichž knipl se můžeme posadit.

O vývoj Microsoft Flight Simulatoru se stará francouzské studio Asobo, jež nás letos uhranulo svým středověkým projektem A Plague Tale: Innocence, což by mohla být záruka velmi pěkné podívané. Ostatně první záběry exkluzivity pro Xbox a PC mi dávají za pravdu. Ať už se do oblak vznesete v obyčejné Cesně nebo v největších „vzdušných autobusech“ amerického Boeingu, budete se kochat realisticky zpracovaným počasím a terénem pod vámi. Puntičkářství tvůrců mohou nastínit drby tvrdící, že bychom mohli přistávat až na 40 000 světových letištích, čemuž se až nechce věřit. Uvidíme, jak se návrat značky podaří, digitálního létání se dočkáme již v roce 2020.

Microsoft Flight Simulator; screenshot: pobřeží Microsoft Flight Simulator; screenshot: mraky Microsoft Flight Simulator; screenshot: lesy
Hlavním tahákem Microsoft Flight Simulatoru je v současné době především grafika, která mnohdy maže hranici mezi realitou a digitálním světem.

• Zdroje: YouTube (Xbox), www.flightsimulator.com

HW nároky pro Microsoft Flight Simulator PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Microsoft Flight Simulator dorazí v průběhu roku 2020 na PC a Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.


4,0
Microsoft Flight Simulator
Hra na PC - krabicová verze, žánr: simulátor, - Nový Flight Simulator nabídne možnost zalétat si na mnoha strojích od malých letadel až po velké dopravní letouny.
1 699,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: WG1150
4,2 12×
Microsoft Flight Simulator - Premium Deluxe Edition - Xbox Series X|S / Windows 10 Digital
Hra na PC a XBOX - Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live a Microsoft Store, žánr: simulátor, - Nový Flight Simulator nabídne možnost zalétat si na mnoha strojích od malých letadel až po velké dopravní letouny.
3 099,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1534pd
4,6
Microsoft Flight Simulator - Xbox Series X|S / Windows 10 Digital
Hra na PC a XBOX - Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live a Microsoft Store, žánr: simulátor, - Nový Flight Simulator nabídne možnost zalétat si na mnoha strojích od malých letadel až po velké dopravní letouny.
1 799,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1534
5,0
Microsoft Flight Simulator - Deluxe Edition - Xbox Series X|S / Windows 10 Digital
Hra na PC a XBOX - Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live a Microsoft Store, žánr: simulátor, - Nový Flight Simulator nabídne možnost zalétat si na mnoha strojích od malých letadel až po velké dopravní letouny.
2 299,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1534d
4,8
Microsoft Flight Simulator - Premium Deluxe Edition
Hra na PC - krabicová verze, žánr: simulátor, Nový Flight Simulator nabídne možnost zalétat si na mnoha strojích od malých letadel až po velké dopravní letouny. Premium Deluxe edice navíc obsahuje 10 vysoce přesných letadel s jedinečnými letovými modely a dalších 10 ručně vytvořených mezinárodních letišť.
3 299,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: WG1150de
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací