NBA 2K20 (RECENZE) – začínají palubovky pod bezednými koši ztrácet svůj lesk?

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Sportovní podzim nám pomalu začíná díky první vlaštovce v podobě vydání basketbalové simulace NBA 2K20. Loňský ročník trápily nečisté mikrotransakční praktiky, ale samotné jádro hratelnosti se řadilo k širší špičce digitálního sportování. Proto jsme byli zvědaví, jak se letos projeví sliby vývojářů z Visual Concepts o omezení dodatečných plateb, vylepšení herních módů a posunutí pobytu na hřišti k dokonalosti. Odpovědi najdete v naší recenzi.

Recenze (PS4 Pro)Dojmy z Gamescomu 2019NovinkyOznámení

NBA 2K20 (hra) | NBA 2K (herní série)

Sportovní hra NBA 2K20 je součást herní série NBA 2K. Titul vyvíjí studio Visual Concepts a vydává společnost 2K Games. Hra vychází 6. 9. 2019 na PC, PS4 a Xbox One a Switch.  Titul vychází bez české lokalizace a obsahuje multiplayer . | Homepage


Články: | NBA 2K20 Recenze | 

Recenze NBA 2K20 (PS4 Pro)

 1. Pusťte mě už na hřiště!
 2. Nablýskaná paráda stále baví
 3. Příběhová část MyCAREER složila v NBA 2K20 reparát
 4. MyTEAM na sebe zbytečně strhává negativní pozornost
 5. Jak dopadlo NBA 2K20 v našem závěrečném hodnocení?
 6. Recenze NBA 2K20: závěrečné hodnocení

Pusťte mě už na hřiště!

• Recenze: 13. 9. 2019 • Autor: Jakub Němec

Nechoďme kolem horké kaše, spousta z vás zcela jistě kašle na všechny serepetičky okolo a kupuje si sportovní hru jen kvůli zápasům, jež se odehrávají mezi nejslavnějšími týmy světa, a proto se na začátku své recenze budu věnovat jejich průběhu. Série NBA 2K vyniká svým pojetím basketbalu, který se přenese ve své blyštivé kráse k vám domů. Pocit jako z přenosu zahraničních televizí je doslova hmatatelný, takže pokud sledujete záznamy ze severoamerické ligy, zřejmě víte, o čem mluvím. Tvůrci z Visual Concepts pokračují v nastoleném trendu také v NBA 2K20 a já jim to rozhodně nemám za zlé.

NBA 2K20; screenshot: atecosi

Giannis Antetokounmpo se stal tváří minulého dílu, což podpořil pozicí nejužitečnějšího hráče NBA. Letos potrápil také české hráče v dresu Řecka v boji o postup do čtvrtfinále mistrovství světa.

Problém nastane, když si chcete dát jeden rychlý mač před spaním nebo po příchodu z práce, protože vás čeká několik minut čekání, než se pod bezedné koše dostanete. Začněme s šíleně dlouhými načítacími časy, s nimiž se smiřuji ročník co ročník a ani letos nedošlo k valné nápravě. Co mi pomůže, že se poněkolikáté dívám na pravidelně updatované vlogy vývojářů. Já chci hrát basketbal! Fajn, vztek z nahrávací obrazovky mě přešel, takže se musím promačkat přes několik sekvencí, než se dopracuji k samotnému zápasu. Osobně mi nevadí předzápasové analýzy a sledování rozcvičky hráčů, protože mi navodí atmosféru podobně jako nástup hráčů na trávník ve FIFA nebo PES, ale kafrání ve studiu přeskakuji vždycky.

Nablýskaná paráda stále baví

Nechci říct, že by se mi povídání odborníků nelíbilo, ale jejich grafické zpracování je tak strašidelné, že se na něj nedokážu dívat. Občasné grimasy Shaquila O’Neila by totiž rozhodily i otrlého fanouška hororů. Člověk by měl někdy chuť kvůli tomu NBA 2K20 vypnout, ale pak se dočká sladké odměny v podobě samotného zápasu. Ten přináší báječně vybalancovanou hru navazující na zdařilé loňské zpracování a v mnohém jej vylepšuje. Střelba na koš mi přijde mnohem intuitivnější, ale stále vyžaduje zručnost v ovládání, protože po chybném načasování zmáčknutí tlačítka selžou pod košem i nejlepší hráči světa (což sice působí dost podivně, ale aspoň se musíte více snažit).

NBA 2K20 MyCAREER Match I GEM (Gameplay, PS4 Pro, No Commentary)

NBA 2K20 vypadá v pohybu na hřišti velmi dobře. Tvůrci přidali nové způsoby driblování, střelby, přihrávek a další vychytávky.

Pohyby hráčů samotných prošly revizí, díky čemuž působí živějším dojmem a kontakty při soubojích o míč pod košem se zase o kousek více přiblížily k realitě. Tvůrci si dali velkou práci s tím, aby nasnímali charakteristické prvky ve hře největších hvězd, takže nemáte problém je rozlišit přímo na palubovce. Však to sami poznáte během tvorby svého avatara do módu MyCAREER, protože lze nakombinovat pohyby z databáze tak, abyste si vytvořili unikátní individuum podle svého nejlepšího uvážení. Oceňuji také benevolentnější bránění, kdy se pokusy o vypíchnutí míče nerovnají automaticky faulu, kvůli čemuž jsem se dříve navztekal mnohem více.

Celkově jsem s průběhem zápasu spokojen a myslím, že fanoušci basketbalu, kterých se nyní při úspěchu českého týmu kolem Tomáše Satoranského vyrojilo mnoho, budou také chrochtat blahem. Umělá inteligence relativně poslušně plní zvolené taktické rozestavení a aktivně se nabízí, takže je vždy několik možností, jak útočné situace vyřešit. Vaši spoluhráči se ovšem projevují mnohem hůře v obraně, kde se občas nechají přechytračit jako malé děti (vše zkrátka neuhlídáte). Na druhou stranu, hra má díky tomu spád, neustále se něco děje a každý time-out budete vnímat jako příjemný oddych, během nějž můžete poupravit strategické pokyny.

NBA 2K20; gameplay: curry NBA 2K20; gameplay: holky NBA 2K20; gameplay: lebron

Každý moment na palubovce NBA 2K20 si lze zaznamenat díky fotorežimu, jehož zkrocení si ovšem vyžádá chvilku času. Můžete si tak uchovat snímek hvězd NBA a také ženské odnože WNBA.

Příběhová část MyCAREER složila v NBA 2K20 reparát

Pojďme se nyní podívat, jak dopadl příběhový režim, o němž jsme vás informovali v našich novinkách. Scénář When the Lights Are Brightest přináší osudy mladého nadějného hráče univerzitního týmu, který se ovšem postaví autoritám, aby podpořil svého kamaráda. Svou cestu do NBA si tak významně zkomplikuje, ale asi vás nepřekvapí, že se do nejprestižnější světové soutěže nakonec podívá. Nebudeme si lhát do kapsy, vyprávění vás nijak neohromí, ale sedlo mi rozhodně více než rebelská story z loňského roku. Zajímavou roli si zde střihl Idris Elba, ale toho téměř neuvidíte. Více si užijete scén s Rosario Dawson, a na LeBrona Jamese taky dojde.

Svého hráče si můžete vypiplat do posledního detailu jak z pohledu vizuálního, tak dovednostního. Především schopnosti můžete poštelovat opravdu podrobně, čímž si vytvoříte budoucí hvězdu přesně podle svého vkusu. Mně se povedlo navolit statistiky tak šikovně, že jsem si vytvořil útočníka ve stylu krále LeBrona, takže s přímým tahem na branku a velmi kvalitní střelbou z každé vzdálenosti. Od začátku jsem se vydal bojovat o každou vteřinu na palubovce, abych předvedl své kvality trenérovi. V nižších soutěžích to nebyl problém, ale po draftu jsem se stal součástí týmu Chicago Bulls, kde jsem si první tři zápasy skoro neškrtl (což vzhledem k době načítání dost naštve).

NBA 2K20; gameplay: idris NBA 2K20; gameplay: lavička NBA 2K20; gameplay: promluva

Příběhový režim NBA 2K20 je hodně o sezení na lavičce, morálních dilematech a promluvách do duše. Zkrátka sportovní drama podle ohraného mustru, který nenadchne, ale ani neurazí.

Na rozdíl od loňského roku se vaše postava vyvíjí o něco rychleji, takže očistec v podobě měsíců práce na posunování statistik se o něco zkrátí, ale i tak se pořádně zapotíte. Možnost nakoupit potřebné body pro vylepšení hráče za reálné peníze stále zůstává a řekněme si na rovinu, že můžete utratit pořádný ranec. Ale v NBA 2K20 již není vytvářen takový nátlak, abyste museli nutně sahat pro kreditní kartu. Více peněz zřejmě utopíte v rámci kosmetických úprav v prostředí Neighborhood, kde nakoupíte boty, oblečení či tetování. Mimo streetového basketu můžete zaskočit do posilovny (i když krátkodobé vylepšení za QTE mi nepřijde jako dobrý obchod) nebo na týmový trénink.

MyTEAM na sebe zbytečně strhává negativní pozornost

Další režimy nabízejí klasické spektrum – rychlé zápasy v rámci klasické NBA, s ženskými týmy WNBA nebo s historickými týmy, popř. sezónu či práci manažera celého mužstva. U nich dostanete svou porci zábavy na dlouhé hodiny, během nichž se budete slušně bavit. Pokud se ovšem budete chtít pustit do fantasy ligy označované jako MyTEAM, mějte se hodně na pozoru. Veškeré mikrotransakční techniky, od nichž tvůrci v NBA 2K20 upustili v příběhovém módu, se totiž přestěhovaly do tvorby vlastního týmu pomocí kartiček hráčů, s nimiž musíte uzavírat smlouvy.

NBA 2K20 - MyTEAM Trailer

Trailer na mód MyTEAM vzbudil řadu negativních komentářů kvůli přímočarému propagování mikrotransakcí, jež mají v NBA 2K20 až hazardní nádech.

Samozřejmě se obejdete i bez nich a lze pohodlně hrát pouze za základní cenu hry, ale tak agresivní útok na vaši peněženku jsem už dlouho nezažil. Vrchol všeho je demonstrován zařazením hazardních mechanik evokujících výherní automaty či ruletu. Tvůrci sice po negativní kampani z konce srpna mírně poupravili vizualizaci zisků nových kartiček a dalších výhod, ale pouhé rozbalování balíčků zanechává na patře neuvěřitelně trpkou lootboxovou pachuť. Osobně jsem zvědavý, jak na přístup 2K zareagují kontrolní orgány států, jež postavily náhodné mechaniky praktikované ve sportovních hrách EA mimo zákon.

Z mého pohledu se jedná o zbytečné ždímání věrných hráčů, protože samotný základ módu MyTEAM není v jádru špatný. Klasicky plníte denní úkoly, různé výzvy testující vaše dovednosti a soupeříte proti ostatním hráčům s týmy sestavenými z dostupných zdrojů, podobně jako ve FUT lize série FIFA. Studio Visual Concepts, resp. vydavatel titulu NBA 2K20, si zbytečně kazí reputaci jejich jinak relativně zdařilé simulace basketbalu. Já osobně nejsem příznivec dalšího vkládání peněz do vydaných projektů v podobě mikrotransakcí, ale musím jednoduše uznat, že zafinancování klubu z reálných peněz vás posune mnohem blíže k úspěchu (i když jsem porazil papírově silnější tým i se slabšími hráči), což není zrovna fér vůči soupeřům, kteří do NBA 2K20 nevložili ani euro navíc. Bylo by zajímavé udělat dvě různé ligy na základě výšky investic, ale tím by si 2K zřejmě podkopali výdělečný byznys.

NBA 2K20; gameplay: mikrotransakce NBA 2K20; gameplay: sousedství NBA 2K20; gameplay: vývoj

Peníze, které utratíte v režimu MyCAREER při potulování v sousedství či během režimu MyTEAM, můžete získat hraním nebo je koupit za nemalý obnos reálných korun. Tvůrci se nebáli v těchto módech lehkých inovací, mezi něž patří třeba vývoj kartiček hráčů na základě splněných úkolů.

Jak dopadlo NBA 2K20 v našem závěrečném hodnocení?

Hodnotit sportovní hry v dnešní době není nic jednoduchého. Fanoušci titulu neustále prahnou po inovacích, které se na jádro povedeného produktu velmi složitě nabalují, a tak se aplikují změny pouze kosmetického rázu společně s aktualizací tabulek. Vykročení ze stereotypu v podobě ryze nového režimu, jako se povedlo ve FIFA 20 se streetovou Voltou, je výjimkou potvrzující pravidlo. NBA 2K20 je stejně podařeným projektem jako ten loňský, ale opět jej sráží problémy v podobě mikrotransakcí. Letos se k těmto nešvarům přidaly navíc chyby technického rázu.

O pochybné obraně umělé inteligence jsem psal výše, stejně tak jsem si vylil žluč nad nekřesťansky dlouhým nahráváním zápasů (dokonce i návrat do menu spolkne dobrou čtvrtminutu). V prvních dnech recenze se mi také NBA 2K20 neustále odhlašovalo ze sítě s nesmyslným hlášením chyb. To se zlepšilo po aplikování více než osmigigového patche, což samo o sobě svědčí o problematickém spuštění hry. Nyní se situace o mnoho zlepšila, ale k ideálu má stále daleko.

NBA 2K20; screenshot: atecosi

Epických zakončení si v NBA 2K20 užijete víc než dost.

Pokud jste ovšem fanoušek basketbalu, který se s digitální simulací od 2K či EA (NBA Live 20 bude mít letos hodně velké zpoždění) delší čas nesetkal, popř. naskakujete do tohoto rozjetého vlaku jako úplný nováček, budete se u NBA 2K20 pravděpodobně hodně dobře bavit, protože samotný průběh zápasů a s přivřeným okem i kariéra jednoho hráče jsou pojaty velmi dobře. Veterána ovšem nevelké změny nijak neohromí, takže jestli netoužíte po pozměněném gameplayi a aktualizovaných tabulkách, můžete zůstat u loňského ročníku. Já bych ovšem NBA 2K20 dal šanci alespoň v demu, třeba si vás tak digitální košíková vydaná 6. září na PC, PS4, Xbox One a Switch získá na svou stranu.

Tato recenze byla napsaná pro PS4 Pro verzi.

• Zdroje: Vlastní

Recenze NBA 2K20: závěrečné hodnocení

    Hodnocení 80 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
88 %
Audiovizuální zpracování
87 %
Znovuhratelnost
95 %
NBA 2K20; recenze

Klady

 • Atmosféra z palubovek NBA
 • Poprvé ženská WNBA
 • Kvalitní hratelnost digitálního basketbalu
 • Zdařilejší příběhový mód než v loňském roce
 • Audiovizuální zpracování zápasu

Zápory

 • Dlouhé načítání a relativně časté chybové hlášky
 • Mikrotransakční politika módu MyTEAM
 • Děsivé modely komentátorů, roztleskávaček a dalších „nehráčů“
 • Občas haprující AI
Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní her, ať už počítačových či deskových, se stalo součástí mého života už s prvním úspěšným umístěním plastové čepičky v Kloboučku, hop! a s archaickým počítačem, na kterém téměř neustále běžela trojice Rayman, Pharaoh a FIFA 2000. Od té doby se rád nechávám překvapovat unikátními zážitky, silnými příběhy a originální hratelností, kterou dokáží vývojáři vykouzlit. Jsem v redakci Alza Magazínu a GEMu sice vedený jako sporťák a deskovkář, ale rád se ponořím do akčních adventur, RPG, závodů nebo plošinovek, ale vlastně nepohrdnu ničím zajímavým a netradičním.

i Mohlo by vás zajímat

NBA 2K20 vychází 6. září 2019 na PC PS4, Xbox One a Switch. O novinkách vás budeme informovat.


NBA 2K20 – Dojmy z Gamescom 2019

• Dojmy z GC 2019: 29. 8. 2019 • Autor: Jakub Němec

Poslední den naší výpravy do Kolína nad Rýnem jsem začal sportovně, protože na stánku 2K probíhala jednozápasová klání v NBA 2K20. Sice jsem měl po menší nehodě, jíž způsobil chlapík, který chtěl zapojit svůj notebook a odpálil tak polovinu konzolí Xbox X (snad mu to nestrhnou z výplaty), svůj čas zredukovaný na dvacet minut a vyzval tak k souboji jednoho z dalších novinářů, ale stihl jsem si udělat jasnou představu o tom, co nás 6. září při vydání plné verze čeká. Pokud jste hráli předchozí díly, tak vám ovládání sedne do ruky a okamžitě se pustíte pod bezedné koše.

NBA 2K20; screenshot: střelba na koš

Pocit ze střelby na koš je v NBA 2K20 báječný. S lepším hráčem máte trošku větší prostor pro puštění tlačítka hození míče, takže díky tomu častěji trefují své pokusy. Méně zruční hráči kladou důraz na vaši přesnost u ovladače.

Pohyb hráčů je ladný jako představení baletky, každý krok má svůj význam, bezděčné krytí míče před dotírajícím soupeřem vypadá skvěle, přihrávky jsou dynamické a nikdy nepůsobí stejně. Dokonce bylo možné podle některých specifických prvků poznat největší hvězdy, což jsem využil tři vteřiny před koncem, když jsem nahrál LeBronu Jamesovi, aby převrátil zápas na svou stranu. Už loňský rok jsem gameplay samotný chválil a tvůrci na něm zřejmě nemuseli moc měnit, protože v jádru se jedná o jednu z nejlepších sportovních her na trhu, kterou k zemi strhávají nekalé mikrotransakční postupy vydavatele. Ten se letos dušuje, že tak chamtivý nebude, ale počkám si na konečný soud až po vydání plné verze.

Není ovšem všechno zlato, co se na první pohled blyští jako vymydlená podlaha nemocnice. Skvěle pojatá show s parametry televizního přenosu během prostřihů nabízí řadu tabulek a statistik pomáhajících analyzovat hru, a pokud možno ji zlepšit. Jenže se také tu a tam objeví oblíbené roztleskávačky se svou akrobatickou sestavou. Modely spoře oděných ženštin vypadají vedle dokonale vycizelovaných basketbalistů jako loutky z maňáskového divadla a jejich úsměv vás bude probouzet ze spaní. Než se dívat na tohle, tak to ať tam raději dávají reklamy, vážně.

NBA 2K20; screenshot: LeBron

LeBron James je král a bude vám to dokazovat nadále v NBA 2K20.

Snad se stav přestávkového programu do plné verze ještě stihne trošku vylepšit, ale obávám se, že do 6. září, kdy vychází NBA 2K20 na PS4, Xbox One a Switch, se toho moc upravit nestihne. Doufejme, že podobný estetický neduh nestihne analytiky ve studiu, protože loni taky nedopadli nejlépe. Je to docela škoda, protože jinak vypadá titul z dílny Visual Concepts velmi pěkně a vlastně se divím, proč si na takovou „hloupost“ neposvítí, když vrhá stín na celý zážitek ze hry.

• Zdroje: Vlastní (Gamescom 2019)


NBA 2K20 – Novinky

 1. (23. 8. 2019) LeBron James také mimo palubovky NBA 2K20
 2. (13. 8. 2019) Ženy obohatí NBA 2K20

LeBron James také mimo palubovky NBA 2K20

• Novinka: 23. 8. 2019 • Autor: Jakub Němec

Studio Visual Concepts se v  boji o hráče toužících po srdceryvných sportovních dramatech jen tak nevzdávají, a proto i přes loňský kariérní mód zatížený mikrotransakcemi opět investují obrovské finanční zdroje do velkých jmen hereckého a basketbalového nebe, aby povýšili svůj projekt NBA 2K20 na vyšší úroveň. V příběhu mladíka, který po zranění šplhá na vrchol až do samotné NBA, se mihne řada velkých jmen od Idrise Elby, přes Rosario Dawson až po LeBrona Jamese.

NBA 2K20 – When The Lights Are Brightest (trailer)

NBA 2K20 opět sází na hrdinský sportovní příběh. Snad se jim bude dařit lépe než loni, kdy nám zůstala na patře pachuť mikrotransakcí.

Podle mého asi budeme postupovat podle ověřené premisy, v níž se nadějný talent dostane na dno, v tomto případě úrazem při zápasu, aby se přes několik dramatických peripetií a srdceryvných promluv změnil a ukázal celému světu, že se dokáže probít až do nejslavnější basketbalové soutěže na světě. Pokud se 2K uskromní a nebude hráče nutit k tak velkému grindu či utrácení reálných peněz, mohlo by se jednat o báječné zpestření titulu, který si najde cestu na PS4, Xbox One a Switch již 6. září.

• Zdroje: YouTube (PlayStation)VlastníŽeny obohatí NBA 2K20

• Novinka: 13. 8. 2019 • Autor: Jakub Němec

Společnost 2K v současnosti nemá na digitálních palubovkách pod bezednými koši konkurenci. Jediného soupeře o příznivce basketbalové simulace můžeme vidět v NBA 20, který připravuje vydavatel EA, ale letošní ročník se zpozdí, takže o nejlepším (v překladu jediném) titulu z prostředí severoamerické NBA je pro letošní podzim zřejmě rozhodnuto. Přestože NBA 2K20 patrně naváže na loňský model, v němž se báječně zpracovaná sportovní klání prolínají s krutým mikrotransakčním tlakem v kariéře jednoho hráče a online ligách. Zážitek pro jednoho hráče v rámci sezóny ovšem nebyl vůbec špatný.

NBA 2K20 – Next is Now (trailer)

V nejnovějším traileru můžete sami vidět, že letošní ročník NBA 2K20 bude stejně nablýskaný jako loni.

Jenže do loňského roku si příznivkyně basketbalu musely vybírat týmy nutně pouze z mužské části NBA, zatímco ženská odnož přišla zkrátka. V současnosti se ovšem mohou těšit na NBA 2K20, protože se do tohoto titulu přidává WNBA. Podle všeho bychom tak mohli rozjet celoroční štaci za jeden z dvanácti týmů, ale silně pochybuji, že se dočkáme vlastního příběhového režimu. Přesto se jedná o slibné vykročení vpřed, protože tvůrci věnovali stejnou péči detailnímu nasnímání ženských hráček stejně jako jejich mužských protějšků. V plné verzi vydané 6. září zjistíme, jak moc se studiu Visual Concepts podařilo zpracovat WNBA. Jste také zvědaví stejně jako já?

NBA 2K20 – Welcome to the WNBA (trailer)

Bombastické prostředí se v NBA 2K20 užijí poprvé také týmy ženské WNBA.

• Zdroje: nba.com, YouTube (NBA 2K)


NBA 2K20 se drží zavedeného kurzu – Oznámení

• Oznámení: 4. 7. 2019 • Autor: Jakub Němec

Loňské pobíhání pod bezednými koši v rámci NBA 2K19 nabídlo rozporuplné pocity, protože skvělý prožitek přímo z palubovky během zápasů i v rámci přestávek kalila kariéra jednoho hráče, jež z fanoušků série ždímala další dolary přes mikrotransakce výměnou za zrychlení úmorně pomalého vývoje vlastního basketbalisty. Nechci si hrát na vědmu přinášející špatné zprávy, ale troufnu si tvrdit, že společnost 2K svou politiku měnit nebude, což je docela škoda, především pro samotný titul NBA 2K20, který by měl vyjít 6. září.

NBA 2K20 - Welcome to the Next | PS4

První záběry z oznámení NBA 2K20 se obešly bez širšího gameplaye, ale podle všeho se můžeme těšit na podobnou basketbalovou simulaci jako loni, jen s novými prvky, o nichž vás budeme průběžně informovat.

Své domněnky opírám především o bonusy v rámci nabízených edicí. Pro standartní edici, na jejímž přebalu vás hypnotizuje hráč New Orleans Pelicans Anthony Davis, si totiž vydavatel připravil obnosy virtuální měny, balíčky do multiplayerového módu MyTEAM a především skillpointy do kritizovaného režimu MyCAREER. To samé v bledě modrém (tzn. ve větších obnosech) se objevuje také u Legendary edice, kterou zaštiťuje superstar Dwyane Wade, s dalšími přídavky v podobě kosmetických doplňků pro vlastního avatara. Snad se pletu a na začátku září se dočkáme pro fanoušky vstřícnějšího titulu, jenž vyjde pro PS4, Xbox One a Switch.

• Zdroje: Tisková zpráva


Vytisknout
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací