vega Far Cry 6 - Hidden empty P

Na PlayStation 5 se možná vyvíjí pokračování PS4 exkluzivity The Order 1886 (SPEKULACE)

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Vydání akční střílečky The Order 1886 nedopadlo dle očekávání, i přesto si hra získala řadu fanoušků díky hutné atmosféře a zajímavému světu viktoriánské Anglie. Jeden z prověřených insiderů nyní přišel s popisem doposud neoznámené hry, která na pomyslné pokračování The Order 1886 pasuje, a protože víme, že právě autoři prvního dílu, studio Ready at Dawn, pracují na novém AAA titulu, můžeme se pustit do divokých spekulací.

Spekulace

The Order 1886; screenshot: logo, cover

Ready at Dawn možná vyvíjí pokračování The Order 1886

• Spekulace: 23. 1. 2020 • Autor: Filip Němec

Seznam her, které by si zasloužily pokračování, ale kvůli špatnému přijetí či slabým prodejům jsme se jich nikdy nedočkali, je obrovský. Mnoho hráčů má na podobném seznamu i PlayStation 4 exkluzivitu z roku 2015 The Order 1886, jež překvapila poutavým příběhem a skvělou atmosférou, v recenzích však propadla zejména kvůli krátké herní době a velkému množství filmečků zabírajících místo jinak zábavným akčním pasážím. Na serveru Metacritic má The Order 1886 na PS4 exkluzivitu slabých 68 bodů ze 100. 

Hra se ale nakonec (nejspíše díky silné marketingové podpoře) prodávala na novou značku vcelku dobře a v některých hráčích přeci jen něco zanechala. Mě osobně pohltil zejména skvěle vymyšlený svět, v němž s nebezpečnými monstry bojuje tajný řád odvážných šlechticů v alternativní viktoriánské Anglii. Naději na pokračování rozdmýchal uživatel NeoGAF fóra OsirisBlack, který si zvýšil kredibilitu zejména předčasným odhalením PlayStationu 4 Pro (a to včetně mnoha detailů) několik měsíců před oficiálním představením.

The Order 1886; screenshot: ulice
I přes své chyby dokázala původní hra zaujmout především příběhem vycházejícím z konspiračních teorií o králi Artuši a jeho napojením na templáře, svobodné zednáře či jiné tajné řády a uskupení. Autoři promíchali reálnou historii s pověstmi a mýty tak šikovně, že výsledek působil skutečně a děsivě zároveň. (Obrázek: The Order 1886 z roku 2015)

Tajemná a doposud neoznámená hra připomíná pokračování The Order 1886

OsirisBlack měl podle všeho možnost shlédnout záběry z hraní nespecifikované hry, kde stojí muž s jakýmsi světelným zařízením připevněným k rameni. Hra je tak nejspíše zasazena do minulosti. Tajemný muž v ukázce prozkoumává temnou místnost, v níž zahlédne monstrum se žlutýma očima. Příšera má mnoho končetin a muže má lákat podivnými zvuky znějící, jako by zpívala „našel jsem tě“. OsirisBlack k tajemné postavě dodává, že nemůže prozradit její totožnost, ale jakmile ho uvidíme, poznáme, o koho jde. 

Tolik k domnělé ukázce, která již více neprozrazuje a nutno dodat, že spojení s The Order 1886 je pouze výsledkem následných spekulací, které OsirisBlack nijak nekomentuje. Pouze dodává, že jde o next-gen hru, tedy o titul určený pro PlayStation 5 nebo Xbox Series X, popřípadě pro obě konzole.

The Order 1886; screenshot: sál
Podle zmíněného insidera prý hra vypadá velmi dobře. Především nasvětlení a fyzika objektů je „na nové úrovni“. I původní díl The Order 1886 po grafické stránce exceloval. (Obrázek: The Order 1886 z roku 2015)

Že by mohlo jít o případné pokračování The Order 1886, podporuje fakt, že autoři původní hry, studio Ready at Dawn, již loni potvrdili, že pracují na nové AAA hře. Rok předtím navíc v rozhovoru pro magazín Polygon CEO studia Ru Weerasuriya zmínil, že prodeje The Order 1886 byly po dlouhou dobu „stabilní“, což potvrzuje mnohé odhady hovořící o tom, že se prodaly zhruba dva miliony kopií. To na novou značku není vůbec špatné a z tohoto pohledu by molo mít pokračování zelenou. Weerasuriya také prozradil, že scénáristé napsali mnoho příběhů pro potenciální pokračování, ale že rozhodnutí vydat se znovu do tohoto světa je v rukou Sony.

Spekulace o pokračování je však třeba brát s velkou rezervou. Za prvé zprávy o této tajemné hře máme pouze od jednoho anonymního zdroje, a jak s nadsázkou zmiňuje magazín GamesRadar, klidně mohlo jít o sen zmíněného insidera. Pravost této spekulace zkrátka nejde nijak potvrdit. Spojení s pokračováním The Order 1886 je navíc následnou konstrukcí medií a fanoušků, a jak by řekl Sherlock Holmes, možná jsme si upravili události tak, aby odpovídaly našemu očekávání, což je v případě podobné „detektivní“ práce amatérský přešlap.

Popis insidera však dobře sedí na svět The Order 1886, studio Ready at Dawn navíc v posledních letech pracovalo spíše na menších hrách, které rozhodně nelze označit za „tříáčkové“, takže i z tohoto pohledu dává spekulace nad dalším dílem této PS4 exkluzivity smysl. Kromě toho OsirisBlack zmiňuje, že jakmile tajemného muže uvidíme, hned ho poznáme. Jestli tedy nejde třeba o známou historickou postavu, musí zákonitě jít o charakter známý z jiných her. I toto tvrzení tak hraje do karet, že uvažovaná hra je pokračováním, ne novou značkou. A mně osobně se při popisku hratelné ukázky vybavil sir Galahad, hlavní postava The Order 1886.

The Order: 1886 – Announce Trailer (PS4) | E3 2013

První díl byl oznámen na E3 2013, pár měsíců před vydáním PlayStationu 4. Na ten hra vyšla ale až v roce 2015.

Z mého pohledu tedy opravdu existuje šance, že jde o pokračování The Order 1886, u podobných spekulací je však třeba nedělat si velké naděje. Přinejmenším jde opravu o novou a doposud neoznámenou next-gen hru, ale že jde o nový titul od studia Ready at Dawn a rovnou pokračování The Order 1886? Přál bych si to, ale přiznejme si, že šance nejsou zrovna velké. Nicméně OsirisBlack přináší leaky většinou ze stáje PlayStationu, a protože The Order 1886 je PS4 exkluzivitou, naděje rozhodně žije. Start nové generace konzolí je navíc skvělou příležitostí k oživení nějaké starší značky. Co si myslíte vy, může jít skutečně o pokračování The Order 1886?

• Zdroje: Games Radar, NeoGAF

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

The Order 1886 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze s klíčem ke stažení, klíč pro PS Store, žánr: akční a FPS/Střílečky - přepisuje historii a představuje unikátní vizi Viktoriánské éry Londýna. Mýty a technologie existují společně. Jste členem elitního řádu rytířů, který bojuje ve staletí staré válce, jenž změní naprosto vše. Přichází úsvit nové éry - éry vědeckých zázraků. Ve stínu průmyslové revoluce a pod příkrovem husté londýnské mlhy však město i celý svět ohrožují staří i noví nepřátelé, kteří se ho chystají uvrhnout do chaosu.

499,- bez DPH 412,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Skladem > 10 ks
Objednací kód: MSX123
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi