Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou od 22. 10. otevřené pouze pro výdej objednávek. Využijte bezpečného nakupování z pohodlí domova nebo zkuste jeden z našich AlzaBoxů. Reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

vega vega

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 (RECENZE) – Jako za starých časů

Zobrazit katalog

• Autor: Jakub Němec

Společnost Activision může vedle své jistoty v podobě série Call of Duty spoléhat na ještě jeden pravidelný přísun peněz – remaky. Jen v posledních několika letech úspěšně resuscitovala dráčka Spyra, vačnatce Crashe Bandicoota a nyní se vrací skateboardová arkáda Tony Hawk's Pro Skater 1+2 spojující legendární začátky digitálního řádění ve skateparcích do jedné hry. V naší recenzi zjistíte, jestli je to stejná zábava jako před lety.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2; wallpaper: cover
Alza Magazín

Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 (hra) | Tony Hawk's Pro Skater (IP)

Sportovní arkáda Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 je remasterem prvního a druhého dílu herní série Tony Hawk's Pro Skater. Titul vyvíjí studio Vicarious Visions a vydává společnost Activision. Titul vychází 4. 9. 2020 na PC, PS4 a Xbox One bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze 

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 (RECENZE PS4) – Obsah článku

 1. Se skatem pod paží do 21. století
 2. Jízda jako po másle
 3. Vyjížďka po střeše školy
 4. Poctivá oddechová arkáda
 5. Recenze Tony Hawk's Pro Skater 1+2: závěrečné hodnocení
 6. HW nároky pro Tony Hawk's Pro Skater 1+2 PC

Se skatem pod paží do 21. století

Nostalgie se svými růžovými brýlemi měnícími vzpomínky je mocná zbraň, na níž v poslední době staví jedno vývojářské studio za druhým. Některá se spokojí s úpravou grafiky, vyžehlením modelů postav a už by z kapes hráčů inkasovali peníze za jejich oblíbenou pecku z mládí. Naštěstí se ale najdou pracanti jako vývojáři z Vicarious Visions, kteří si pod pojmem remake představí poctivou předělávku, jež nejen dává vzpomenout na doby dávno minulé, ale nabízí skvělý zážitek pro současné hráče. Posledním přírůstkem do jejich vitrínky oživených legend je skateboardová arkáda Tony Hawk's Pro Skater.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2; gameplay: skatepark
Atmosféra skateového závodění na vás dýchne ihned po prvním spuštění Tony Hawk’s Pro Skater 1+2.

V roce 1999 se arkádová simulace skateboardingu přivalila jako velká voda, pohltila tisíce hráčů po celém světě a strhla lavinu digitálních extrémních sportů (BMX, freeride lyžování) umožňujících nahnat adrenalin do žil hráčů z pohodlí domova. Jenže v posledních letech těmto hrám pšenka moc nekvetla (pomineme-li Steep od Ubisoftu), což se vydavatel Activision rozhodl změnit. Nastává tedy čas šílené jízdy po U-rampách, grindování railů, odvážných skoků ze střech budov na ulici a dalších odvážných kousků, které spořádané občany mohou pobuřovat, ale pro punkové srdce skateboardisty jsou splněným snem.

Jízda jako po másle

Dnes by se původní tituly hrály docela složitě, protože mimo zastaralou grafiku založenou na pixelových plochách si pařani zvykli na ovládání pomocí pohybových páček (původní ovladače disponovaly pouze směrovými kříži). Tvůrci z Vicarious Visions již mají zkušenosti z transformování zastaralých ovládacích prvků díky práci na Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, což náležitě využili také v Tony Hawk's Pro Skater 1+2. Se svým vyvoleným jezdcem brázdíte po lokacích bez sebemenšího zaváhání a jediným nepřítelem je vaše (ne)šikovnost ve spojení s fyzikálními zákony. Ty sice podléhají arkádovému pojetí, ale doskok se skateboardem napříč dráhy letu znamená klasický držkopád.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 School I Alza Magazin (Gameplay, PS4 Pro, No Commentary)

Školní dvůr v Tony Hawk's Pro Skater 1+2 pamatuje na zábavu skateboardové omladiny. To se přece musí využít.

Začátečníci v sérii z počátku budou mít problém udržet balanc a radost se dostaví i po zvládnutí základního kickflipu, ale postupem času se nakonec každý odváže, najede na rampy a v nebetyčných výškách se rozrotuje při krkolomných tricích. Tony Hawk's Pro Skater 1+2 vás stále tlačí do kreativity, protože při opakování stejných kousků začne skóre růst pomaleji, takže neustále budete kroužit prsty po ovladači, abyste se svým prknem předvedli nové manévry. Profíci nakonec zakomponují mezi své triky ještě jízdu na railech či dvou kolečkách, aby rostlo jejich skóre za jednotlivá komba.

Zisk co nejvyššího hodnocení bude hráče motivovat spíše v multiplayeru, zatímco průzkum lokací a plnění různých výzev nadchne především vyznavače singleplayeru. Pokud si pamatujete na úkoly z původních her, překvapeni nebudete. Během jízdy se snažíte posbírat několik předmětů, sestavit nápis SKATE nebo plnit různé úkoly, abyste se dopracovali k otevření dalších lokací. Ty nejsou důležité pouze z hlediska estetického, ale také se v nich vyskytují zkušenostní body, jež použijete pro jízdní vlastnosti svého avatara. Růst úrovně je docela svižný, protože k dispozici máte dvojnásobek arén, než jste byli zvyklí.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2; gameplay: tma Tony Hawk's Pro Skater 1+2; gameplay: taxík Tony Hawk's Pro Skater 1+2; gameplay: škola
V pohybu vypadá Tony Hawk's Pro Skater 1+2 mnohem lépe, při prohlížení obrázků si totiž všimnete řady nedodělků, které se během divoké jízdy ztratí.

Vyjížďka po střeše školy

V Tony Hawk's Pro Skater 1+2 se spojuje dohromady zážitek z prvních dvou dílů série, takže se podíváme do ikonických útrob skladiště či leteckého hangáru, navštívíme skateboardové parky na východním i západním pobřeží Ameriky a prověříme kvalitu asfaltu v New Yorku, Philadelphii nebo dokonce v tajemném Roswellu. Autorům remaku se podařilo převést arény podle původních vzorů a vdechnout jim nový život (i když některé objekty by zasloužily více péče), takže jestli si vzpomínáte na všechny triky, jak otevřít tajné lokace, budete zde jako doma. S nebývalou radostí jsem zjistil, že se nezapomnělo ani na šílené taxikáře či správce školního kampusu, kteří vás s radostí srážejí z prkna (jinak je v lokacích docela mrtvo).

Odlišný přístup ovšem autoři zvolili při navrhování postav skateboardistů. Vedle současných hvězd jako Tyshawn Jones, Leo Baker či Lizzie Armanto se v Tony Hawk's Pro Skater 1+2 samozřejmě objevují jejich původní ikony. Jen už nevypadají tak mladě, jak si je možná pamatujete, ale vyskytují se ve hře ve své současné podobě. Střet dvou generací působí sice trošku nepřirozeně, protože pohybový rejstřík všech aktérů je v podstatě stejný bez ohledu na věk, ale jinak je tento nápad skvělý. Stejně jako zestárli Tony Hawk, Steve Caballero, Geoff Rowley nebo Chad Muska, tak zestárli také pařani prvních dílů, no ne?

Tony Hawk's Pro Skater 1+2; gameplay: prkno Tony Hawk's Pro Skater 1+2; gameplay: Caballero Tony Hawk's Pro Skater 1+2; gameplay: aktualita
Svou postavu si v Tony Hawk's Pro Skater 1+2 můžete dostatečně přizpůsobit, nezapomnělo se ani na aktuální hygienická opatření.

Až se vám zají jezdit s nejlepšími skateboardisty světa, můžete si vytvořit vlastního a zapsat se tak do historie. Jestli se však těšíte na propracovaný editor jako z klasických RPG, budete asi zklamáni. Vlastní postavě vyberete jednu z přednastavených tváří, uzpůsobíte její šatník (na nakupování oblečení si vyděláváte ježděním) a tetování (včetně obličeje) a můžete vyrazit na trať. Stejně jako u předchystaných jezdců, budete postupně vybírat ty nejvhodnější triky ke stylu vaší jízdy, abyste ukázali, co ve vás vězí. Kreativitě lze dát průchod také při tvorbě vlastního parku, který pak můžete nabídnout k dispozici ostatním hráčům online.

Poctivá oddechová arkáda

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 v sobě nese poselství přelomu století, kdy hry nebyly ničím jiným než „zábavou“. Na základní koncept se nelepily zbytečné mechanismy, stačil jen pohodový herní model, hudba na plné pecky (punk rockový soundtrack neztratil nic na své energičnosti, což možná potvrdí i moji sousedi) a skatepark jen pro vaši bezstarostnou jízdu plnou povedených triků a pádů. Ze zábavnosti původních her se nic neztratilo, navíc k ní autoři z Vicarious Visions přidali lepší grafiku a poupravili ovládání s jízdním modelem do moderní podoby.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2; screenshot: San Francisco
V Tony Hawk's Pro Skater 1+2 na vás čekají krkolomné skoky, během nichž ve vzduchu předvedete rozsáhlé triky. Naštěstí dopad na vlastní nohy odpovídá arkádovému pojetí, a ne fyzikálním zákonům.

Škoda že si nedali více práce s editorem postavy (i když po většinu času jí stejně hledíte do zad) a s občasným prolínáním textur. Jako oddych po náročném dni Tony Hawk's Pro Skater 1+2 funguje báječně, ale nic víc od něj nečekejte. Jednotlivé tratě a jejich výzvy zdoláte po intenzivním víkendovém hraní a pak už se jen proháníte ve volné jízdě, či soupeříte s ostatními v multiplayeru, případně zkoušíte nové jezdce a jejich triky. Ať už patříte k veteránům nebo úplným nováčkům v sérii, Tony Hawk's Pro Skater 1+2 vycházející 4. září na PC, PS4 a Xbox One si užijete.

Tato recenze byla napsaná pro PS4 verzi hry. Kopii pro recenzi poskytl český vydavatel hry ABC Data.

• Zdroje: Vlastní

Recenze Tony Hawk's Pro Skater 1+2: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 90 % Alza Magazín
Verdikt:

Tony Hawk's Pro Skater 1+2 je poctivou předělávkou prvních dvou dílů skateboardové arkády, u níž se pobaví jak pamětníci, tak nováčci v žánru. Zdařilý jízdní model přímo vyzývá k provádění roztodivných triků v povedené grafice a se skvělým soundtrackem. Relativně krátkou kampaň vynahrazuje série výzev jezdců, možnosti multiplayeru a tvorba vlastního skateparku.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2; recenze

Klady

 • Poctivě udělaný remake herní legendy
 • Jízdní model
 • Rostoucí náročnost výzev
 • Arkádový kolizní model
 • Tvorba vlastního skateparku
 • Inovace audiovizuálu

Zápory

 • Občasné prolínání objektů a další grafické nedodělky
 • Relativně krátká kampaň v rámci oficiálních tratí
Alza Magazín, banner, slim 2020

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Jakub Němec

Jakub Němec

Co si pamatuji, tak svou osobu schovávám za jméno Jakub Němec. Vždy mě to táhlo k prožívání příběhů spolu s hrdiny, takže se mou vášní už od dětství staly knihy a videohry. V interaktivních světech vyhledávám především plošinovky a RPG v jakékoliv formě, ale poslední dobou mě lákají také nezávislé tituly s inovativními nápady.

HW nároky pro Tony Hawk's Pro Skater 1+2 PC



Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 Windows 10
Procesor Intel Core i3-4340 / AMD FX 6300 Intel Core i5-2500K / AMD Ryzen 5 1600X
Grafická karta NVIDIA GTX 660 / AMD HD 7950 NVIDIA GTX 970 / AMD Radeon R9 390
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 8 GB 12 GB
Pevný disk

• Zdroj: support.activision.com (7. 9. 2020)

S jakým herním PC na Tony Hawk's Pro Skater 1+2?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Ryzen GTX1650 SUPER

Základní sestava:

Alza GameBox Ryzen GTX1650 SUPER

Alza GameBox Ryzen RTX2060

Optimální sestava:

Alza GameBox Ryzen RTX2060

Alza BattleBox RTX2080S Cougar

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox RTX2080S Cougar

i Mohlo by vás zajímat
Tony Hawks Pro Skater 1 + 2 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - legendární Tony Hawk je zpět! Užijte si kompletní remaster prvních 2 dílů, s přepracovanými originálními úrovněmi a ikonickou hudbou.

od 899,- bez DPH 743,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: MSX822
NHL 20 - PS4 - Hra na konzoli
NHL 20 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, české titulky, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus V tomto ročníku se dočkáme reálnějších soubojů i vylepšení pohybu celého těla. Novinkou je i Battle Royal Mód a nepřeberné možnosti úprav hráčů, stadionů, vybavení nebo oblečení.

1 299,- bez DPH 1 074,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 26 prodejnách
Objednací kód: MSX652
UFC 4 - PS4 - Hra na konzoli
-28%
UFC 4 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - Vytvořte si vlastní legendu, která je formována Vašim vlastním bojovým stylem, osobností a úspěchy. Nezáleží na tom, jak nebo kde hrajete, v UFC 4 jste vždy ve středu každého boje.

1 104,- s kódem 1020ONADNES15
1 299,- bez DPH 1 074,-
Koupit
Slevový kód
Pro uplatnění slevy zadejte kód v košíku
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 12 prodejnách
Objednací kód: MSX870
FIFA 20 - PS4 - Hra na konzoli
-33%
FIFA 20 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, české titulky, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - Zažijte kompletně změněné standardní situace (pokutové kopy, přímé kopy) a autentický pouliční fotbal v rámci EA SPORTS VOLTA . Hráči si tak budou moci zahrát 3v3, 4v4, 5v5 a nebo profesionální FUTSAL. Volta fotbal nabídne velkou škálu možností jak upravit hráče/hráčku, od oblečení, až po účesy nebo oslavná gesta.

-33% 1 799,-
1 199,- bez DPH 991,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 27 prodejnách
Objednací kód: MSX641
Steep - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční a sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold

1 899,- bez DPH 1 569,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0142
UFC 4 - Xbox Digital - Hra na konzoli
-5%
UFC 4 - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: sportovní Vytvořte si vlastní legendu, která je formována Vašim vlastním bojovým stylem, osobností a úspěchy. Nezáleží na tom, jak nebo kde hrajete, v UFC 4 jste vždy ve středu každého boje.

-5% 1 899,-
1 799,- bez DPH 1 487,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1580
NBA 2K21 - Xbox One Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: sportovní

1 799,- bez DPH 1 487,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD1565
FIFA 19 - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold

1 899,- bez DPH 1 569,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MXESD0796b
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB28
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi