Rapture Alzaboxy

Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic (Mini RECENZE) – Překvapivě tuhá expanze

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Jedna z neúspěšnějších akcí minulého roku Warhammer: Vermintide 2 se těší stabilní oblibě hráčské komunity, která se aktivně vydává vstříc dobrodružstvím v temném fantasy univerzu. Aktuálně pro tento kousek vyšla první větší expanze s názvem Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic, jež má dle slov vývojářů z Fatshark posunout jejich hru zas o kus dál. Zda se jí to povedlo a co přesně nám nabídla, vám poví naše recenze.

Mini Recenze (PC)


• Žánr: Akční RPG • Multiplayer: Ano • Vývojář: Fatshark • Vydavatel: Fatshark • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (13. srpna 2019) Homepage • Čeština: Ne


Obsah mini recenze Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic (PC)

 1. Bestie vám dokáží ve Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic dát zabrat
 2. Vichry magie citelně navyšují herní obtížnost
 3. Magické větry spolu s novou rasou tvoří solidní základy Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic
 4. Mini Recenze Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic: závěrečné hodnocení
 5. HW nároky pro Warhammer: Vermintide 2 PC

Bestie vám dokáží ve Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic dát zabrat

• Mini Recenze: 16. 8. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Samotná expanze Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic svůj příběh prezentuje skrze krátký filmeček, v jehož rámci má hráč možnost vidět, co se přesně dělo předtím, než se na scéně objevila družina hrdinů, jež našla jen hromadu ohlodaných lidských těl. Jakožto správní šampioni bohů samozřejmě nemohou na nastalou situaci reagovat jinak, než že se vydávají po stopách monster, které mají nebožáky objevené v průsmyku na svědomí. Kdyby tušili, co je na jejich nejnovější výpravě čeká, jistě by se za příšerami tolik nehnali. Tentokrát totiž nebudou nuceni bojovat jen s vychytralými krysáky a vyšinutými severskými válečníky, ale také s rohatými netvory z nejhorších nočních můr obyvatel Říše, jejichž menší města a vesnice padají za oběť mutantům až překvapivě často.

Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic; wallpaper: tornádo

Vichry magie představují mechanizmus, na němž Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic z velké části stojí. Naštěstí jsou zpracovány dosti podrobně.

Hned při prvním střetnutí vás nepřátelé, jimž hrdinové Winds of Magic, budou muset čelit, překvapí svou tuhostí a silou. Bestie jsou smrtící protivníci, jejichž armáda disponuje ve střelbě vynikajícími ungory, divokými gory a také bestigory, kteří díky střední zbroji a obouruční sekeře disponují nejen vysokým útočným číslem, ale též nemalou obranou, jež je ochrání proti většině slabších úderů. Nejsilnějším zástupcem této nespoutané rasy je minotauros, jehož neuvěřitelná odolnost z něj dělá protivníka, s nímž se chcete setkávat pokud možno co nejméně. Abych řekl pravdu, nová herní frakce se Fatshark skutečně povedla. Mrzí mě však, že nebyla součástí základu, jelikož by namísto ní mohly být do hry přidání třeba zuřiví Zelenokožci.

Vichry magie citelně navyšují herní obtížnost

Hlavní dějová linka točící se okolo spadlého meteoritu a krvelačných monster, jež jej stráží, představuje jen jednu z částí expanze Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic. Jakmile ji dokončíte, odstartuje druhá fáze, která se odehrává na útržcích starých map, jejichž vzhled je nyní definován tím, jaký magický vítr zrovna vane. Zelený vichr například celý prostor mění v krásnou zahradu plnou monster vypouštějících ze svých žil semínka trnitých keříků, zraňujících a zpomalujících hrdiny. Zlatý vánek naopak vylepšuje výstroj obrněných nepřátel, když je však zabijete, získáte auru zraňující okolní protivníky. V každé úrovni máte za úkol získávat esence z padlých nepřátel, jejichž spektrum je tvořeno jak tuctovými protivníky, tak i smrtícími šampiony temných bohů.

Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic – velké finále (gameplay)

Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic přinesla do hry nebývale tuhé nepřátele, což se komunitě zvyklé na slabé skaveny a nepříliš efektivní služebníky temných bohů moc nelíbí.

Odměnou za zdolávání map pozměněných magickými větry je v Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic kouzelná esence sloužící k výrobě unikátních zbraní, jimiž doslova pulzuje energie z padlých nepřátel. Tyto speciální rozsévače smrti jsou prakticky jedinými předměty, které si do dimenzí ovládaných vichry můžete vzít, tvůrci je právě díky této skutečnosti navrhli tak, aby je bylo možné za pomoci energií stabilně zdokonalovat. Úroveň a dovednosti, kterými je lze obohatit, jsou však vždy definovány stupněm vylepšení magického kotle, v němž sekery, meče, kladiva, pušky, luky a amulety načerpávají nadpozemskou sílu. Kromě kouzly posilněných nástrojů byla do hry přidána ještě jedna smrtonosná krasavice pro každého hrdinu, což jistě potěší všeznalé veterány.

Magické větry spolu s novou rasou tvoří solidní základy Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic

Fatshark je vývojářské studio, které stabilně ukazuje světu, že ví, co dělá. Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic je solidní expanze, jež přináší řadu prvků značně navyšujících celkovou znovuhratelnost a to je věc, která se u tohoto žánru počítá především. Hráči se mohou těšit na nové zbraně, tuhé nepřátele a mechanizmus výzev neskutečně připomínajícím Rifty z Diablo 3. Popravdě je trošku škoda, že se vývojáři ve Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic nezaměřili trošku více na příběh, který je na podobné úrovni jako v základní hře, jež bohužel moc velký důraz na děj nekladla. Fakticky tento nedostatek považuji za jediný nešvar nového DLC.

Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic; gameplay: meteor Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic; gameplay: kotel Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic; gameplay: minotauros

Obrovský kotel je v Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic plný magické tekutiny, která se vsakuje do zbraní a zásadně zvyšuje jejich efektivitu vůči určitým typům monster.

Ne každý bude mít samozřejmě důvod se k Warhammer: Vermintide 2 vrátit. DLC Winds of Magic je totiž cíleno především na hráče, kteří ani tak netouží po hutném příběhu, jako po nových výzvách, zbraních a nepřátelích. Jedince očekávající od nové expanze komplexnější děj vyloženě zklame, jelikož vyprávění není nějak zvlášť propracované. Prakticky se jedná jen o kulisu prezentující důvod výskytu magických vichrů a bestií, s nimiž se hrdinové po celou dobu potýkají. Za sebe musím říct, že jsem byl s obsahem nabízeným Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic nadmíru spokojen, takže investici do něj vřele doporučuji primárně těm, kterým doposud scházel důvod se do tohoto temného univerza vracet.

Tato mini recenze byla napsaná pro PC verzi.

• Zdroje: Vlastní

Mini Recenze Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 73 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
76 %
 Audiovizuální zpracování
74 %
 Znovuhratelnost
70 %
Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic; mini recenze

Klady

 • Bestie se s ničím nepářou
 • Výpravy do lokací upravených vichry magie
 • Přidání nových zbraní
 • Vývoj jednotlivých předmětů za pomoci esence

Zápory

 • Absence výrazného příběhu
 • Pro některé hráče budou nový nepřátelé možná příliš tuzí
Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

HW nároky pro Warhammer: Vermintide 2 PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-2300 2.8GHz / AMD FX-4350 Intel Core i7-3770 4-Core 3.4GHz / AMD FX-8350
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 460 / Radeon HD 5870 1024MB NVIDIA GeForce GTX 970 4GB / Radeon R9 290X
DirectX DirectX 11.0 DirectX 12.0
Operační paměť 6 GB 8 GB
Pevný disk 45 GB 45 GB

S jakým herním PC na Warhammer: Vermintide 2?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1660

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1660

Alza GameBox RTX2060

Doporučené požadavky:

Alza GameBox RTX2060

Alza GameBox RTX2080

Pro náročné:

Alza GameBox RTX2080

i Mohlo by vás zajímat

Warhammer: Vermintide 2 – Winds of Magic vychází 13. srpna 2019 na PC, PS4 a Xbox One.

Warhammer: Vermintide 2 - Back to Ubersreik (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: Akční a RPG, pro uplatnění je vyžadována základní hra
Zlevněno -50 %
110,- 219,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004011
Warhammer: Vermintide 2 - Shadows Over Bögenhafen (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: Akční a RPG, pro uplatnění je vyžadována základní hra
Zlevněno -50 %
110,- 219,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE003615
Warhammer: Vermintide 2 (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a RPG,
Zlevněno -80 %
118,- 589,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002893
Warhammer: Vermintide 2 - Collector's Edition (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a RPG,
Zlevněno -80 %
184,- 919,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002892
Warhammer: End Times - Vermintide (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a RPG,
Zlevněno -90 %
66,- 659,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002773
Warhammer: End Times - Vermintide Collector's Edition (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a RPG,
Zlevněno -90 %
99,- 989,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002762
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací